چگونه با استفاده از قانون جذب می توان روی دیگران تاثیر گذاشت؟

نظرات 17
13 دقیقه زمان مطالعه

یکی از بهترین هدیه هایی که ما می توانیم به کسی بدهیم این است که او را باور کنیم. (تریسی فرند). در این مقاله به بررسی نحوه تاثیر بروی دیگران با قانون جذب خواهیم پرداخت.

قانون جذب همان طور که می تواند شما و زندگی تان را تحت تاثیر قرار دهد، همان طور هم می تواند به شما کمک کند تا روی دیگران تاثیر بگذارید. این تاثیر گذاشتن هم در جذب آنها به سمت خود است و هم تاثیر در زندگی آنها و کمک به موفقیت آنها در زندگی شان است. درحالی که قانون جذب ادعا می کند که منبع انرژی یا جهان هستی همیشه آگاه از همه است، اما برخی از مواقع هم انرژی ای مضاعف را فردی خاص می تواند مانند ستاره ای درخشان وارد زندگی دیگران کند.

شاید تا بحال به این مسئله دقت کرده باشید که وقتی کسی در وسط یک ماجرا و یا یک تجربه تلخ قرار می گیرد و با مشکلاتی مواجه می شود، شخص دیگری که درگیر این ماجرا نیست و از معرکه دور است و در حلشیه اتفاق قرار دارد، می تواند با تمرکز و راحتی بیشتر روی مقابله با آن موقعیت و پیدا کردن راه حل فکر کند. این چیزی است که در حالت معمولی و عادی و تقریبا برای همه برقرار است. قانون جذب هم اگر به این واقعیت اضافه کنیم، اتفاق بسیار مثبتی می توانیم در زندگی دیگران رقم بزنیم.

تاثیر بروی دیگران با قانون جذب و تکنیک‌های آن

بسیاری از تکنیک های قانون جذب که افراد برای تحقق رویاها و خواسته های شان به کار می گیرند را می توان برای گذاشتن تاثیری مثبت روی زندگی دیگران هم استفاده کرد. البته قسمت اعظم مسئله مربوط به شما و باورهای شما ست. وقتی شما باورهای تان را طبق قانون جذب جوری تغییر دهید که باور کنید آنها می توانند چیزی را می خواهند داشته باشند. همانطور که افکار و عقاید شما عینی و قابل دیدن نیست، لزومی هم ندارد که باورهای تان را به آنها تحمیل کنید یا آنها را از این اتفاق آگاه کنید بلکه فقط کافیست آن افکاری را مرتبط با خواسته های آنهاست، عملی کنید. علاوه براین، فاصله جغرافیایی افرادی که می خواهید روی زندگی انها تاثیر بگذارید چندان اهمیت ندارد. چه آنها از شما دور باشند و چه نزدیک، تاثیر مثبتی که روی آنها می گذارید یکسان است.

تاثیر روی باور دیگران

وقتی شما قصد این کار را دارید که با استفاده از قانون جذب روی زندگی دیگران تاثیر بگذارید، اول از همه باید خودتان به اندازه کافی با قاون جذب و قابلیت ها و تکنیک ها آن آشنا باشید. اگر خودتان از قانون جذب استفاده نکنید، هرگز کسی رقبت پیدا نمی کند که به حرف های شما گوش دهد چه برسد اینکه از شما تاثیر بگیرد.

شما نمی توانید با زور و به اجبار افکار و عقاید تان را به دیگران تحمیل کنید و یا باورهای آنها را تغییر دهید. ولی می توانید روی باورهای آنها تاثیر بگذارید. انسان ها موجوداتی هوشمند هستند. اگر آنها تاثیر قانون جذب در زندگی شما را با چشمان خود مشاهده کنند، زودتر به توصیه های شما ایمان می آورند و زودتر تاثیر می پذیرند.

تاثیر بروی دیگران با قانون جذب

شخصیت شما هم در این مسئله حائز اهمیت است. اگر فرد قابل اعتماد و معتبری باشید، میزان تاثیرگذاری شما روی افکار و زندگی آنها بیشتر خواهد بود. پس اول سعی کنید حس نیت خود را به دیگران نشان دهید. یک سری تکینک های اولیه برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران وجود دارند که در اینجا به آنها اشاره می کنیم:

پذیرفتن افکار و باورهادی یگران برای تاثیر بروی دیگران با قانون جذب

شما نباید هیچ گاه باورها و اعتقادات دیگران را حتی اگر مطمئن باشید که غلط هستند، تمسخر کنید و یا مورد انتقاد تند قرار دهید. شما برای عوض کردن زندگی دیگران، آن هم به زور این مقاله را نمی خوانید. تاثیر گذاشتن روی افراد به معنی ارائه نسخه بهتری از زندگی در جلوی چشمان دیگران و آزاد گذاشتن آنها در انتخاب آن است.

برای تاثیر بروی دیگران با قانون جذب آنها را با قانون جذب آشنا کنید

اگر می خواهید آنها در جریان این باشند که شما از قانون های جذب استفاده می کنید، ابتدا آنها را با منابعی از قانون جذب آشنا کنید و یا برایشان درباره قانون جذب و قدرت آن بگویید. مططمئن باشید این کار فایده بسیاری دارد. چون آنها با آشنایی با قانون جذب به قدرت و نیروی آنها ایمان می آورند و در نتیجه بیشتر به توصیه های شما اعتماد می کنند.

به دست آوردن اعتماد

دقت کنید که اگر آنها به شما اعتماد نداشته باشند، شما هیچ تاثیری نمی توانید روی آنها داشته باشید. برای جلب اعتماد آنها می توانید از موفقیت ها و دستاوردهای تان برایشان بگویید. و یا حداقل از تلاش های تان در استفاده از قانون جذب بگویید تا متوجه شوند که گوش دادن به حرف های شما برایشان فایده دارد و یا اینکه تصور نکنند که مورد آزمایش شما قرار گرفته اند.

تاثیر بروی دیگران با قانون جذب به وسیله تغییر باورهای آنها

ابتدا سعی کنید افکار و اعتقادات آنها را درک کنید. اگر باور اشتباهی دارند منشا باور شان را پیدا کنید. با به کار بردن تکنیک آزمون و خطا آنها را در معرض آزمایش و راستی آزمایی باور غلطشان قرار دهید تا متوجه اشتباه شان شوند. آنها ابتدا به باورشان شک می کنند ولی هنوز نباید به آنها چیزی را دیکته کنید و یا مجبورشان کنید که باورشان را تغییر دهند. شکل گرفتن باورها در انسان یک شبه اتفاق نیفتاده که یک شبه هم از ذهن شان بروند. هر کاری نیاز به زمان خاص خودش دارد. باید صبور باشید تا ببینید چطور رفتار شما به مرور روی آنها تاثیر می گذارد.

تغییرات کوچک

سعی نکنید ابتدا به دنبال ایجاد تغییرات بزرگ بروید. این کار ممکن است واکنش های غیرمنتظره ای از آنها به همراه داشته باشید. برای اینکه آنها را برای تغییرات بزرگ آماده کنید باید اول سراغ تغییرات کوچک بروید. این کار مثل تمرین کردن می ماند. مطمئن باشید این روند تاثیرگذاری روی آنها بدون اتفاق منفی یا تجربه بد نخواهد بود. پس سعی کنید از تجربیات کوچک شروع کنید و آنها را با قدرت جذب به شکلی عینی و ملموس آشنا کنید. مطمئن باشید وقتی نتیجه تلاش های کوچک خود را ببنید، به برداشتن قدم های بزرگ تر ترغیب می شوند.

صداقت و روراستی

سعی کنید با آنها بی پرده و رو راست باشید. حتی اگر اشتباهی هم کردید به آنها بگویید. صداقت با خود اعتماد به همراه می آورد. اشتباهات آنها را با لبخند و با صبوری به آنها بگویید ولی آنها را بخاطر اشتباهات شان سرزنش نکنید.

تکنیک هایی برای تاثیر بروی دیگران با قانون جذب

اول از همه باید یادتان باشد که وقتی شخصی از شما چیزی را در خواست می کند، مجبور نیستید که بدانید چطور ایجاد خواهد شد و اینکه هر کسی یک انرژی مثبت خالص یا پتانسیل درونی بی نهایت است. از انرژی مثبت خود این افراد برای تاثیر گذاری روی زندگی شان کمک بگیرید. نکته ای که باید توجه کنید این است که این افراد فقط نمی دانند چطور از توانایی ها و استعدادهای خود در راستای قانون جذب استفاده کنند و نمی دانند که چطور به منبع انرژی کیهانی متصل شوند.

در رابطه با تکنیک هایی که بخواهید برای تاثیر مثبت گذاشتن بر زندگی دیگران از قانون جذب استفاده کنید باید بگوییم که اگر می خواهید به کسی کمک کنید تا حال خوبش را تقویت کند و یا خودش را تحسین کند بهتر است از تکنیک یادداشت استفاده کنید. یعنی لیستی از ویژگی ها و خصوصیات مثبت آنها و همچنین تعداد دفعاتی که از آنها خاطره شادی به یاد دارید را روی کاغذی برایشان بنویسید. یا اگر می خواهید به آنها در مسیر رسیدن به خواسته های شان کمک کنید، لیستی از تجربیات و دفعاتی را برایشان بنویسید که تجربیات گذشته ای مشابه به خواسته های شان داشته اند تا اعتماد بنفس شان افزایش پیدا کند.

این کار شما باعث می شود که آنها با به یاد آوردن توانایی های شان و دوباره دیدن قابلیت های شان احساس قدرت بیشتری کنند و با نیروی مضاعفی برای رسین به خواسته های شان تلاش کنند.

موفقیت شما کلید رهبری شماست

البته یادتان باشد که همیشه شخصیت، تفکرات و باورهای خودتان هم بسیار می تواند تاثیر این تکینک ها را بیشتر کند. چون وقتی شما هم دستاورها و موفقیت های مشابهی داشته باشید، میزان باورپذیری آنها نسبت به توصیه ها و پیشنهادهای شما بیشتر هم می شود. چون آنها شما را به عنوانی کسی که یکبار تجربه موفق در رسیدن به این نوع خواسته ها داشته ، می بینند و میزان یقین و باورشان به نوشته های شما افزایش پیدا می کند. البته اگر خودتان چنین تجربیات مشابهی نداشته باشید، باز هم این تکنیک می تواند به آنها کمک کند چون حداقل پیامدی که نوشته های شما دارد این است که به آنها انرژی مثبت می دهد و آنها را قوی تر می کند.

فرستادن انرژی بدون اینکه آنها در جریان باشند

روش دیگری که شما می توانید از قانون جذب برای تاثیر گذاشتن روی دیگران و زندگی آنها و کمک به تحقق خواسته های شان استفاده کنید این است که مستقل از آنها و بدون اینکه در جریان باشند، برایشان انرژی بفرستید. مثلا برایشان روی کاغذ آرزوهای بزرگ کنید و از جهان هستی و کائنات بخواهید که در کنار آنها قرار گیرند و به آنها کمک کنند. حتی می توانید آنها را هم مستقیما در جریا این نوشته ها قرار دهید و برایشان بنویسید که با ایمان خودتان به نیروی جذب و از طریق تمرکز و نیت تان کنترل انرژی را به دست گرفته اید و به سمت آنها روانه کرده اید. این کار باعث دلگرمی و تقویت روحیه آنها می شود چون به یک منبع انرژی انسانی هم اتکا می کنند.

سخن آخر

در پایان باید بگویم که تاثیرگذاری قانون جذب بر زندگی افراد آنقدر روشن و واضح است که رقم زدن هر نتیجه ای را آسان می کند و این انررژی تاثیرگذار به راحتی به دیگران هم انتقال پیدا می کند. گاهی وقت ها حتی نیاز نیست که شما کار خاصی برای تاثیر گذاری روی دیگران بکنید، همین که خودتان از انرژی جذب برای رسیدن به خواسته ها، رویاها و کسب موفقیت استفاده کنید، به طور ناخودآگاه روی ذهن و فکر آنها تاثیر گذار خواهید بود.

۴.۱/۵ - (۳۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

17 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
17
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx