تجلی نمرات خوب در ۵ گام

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

قانون جذب بیان می کند که همسان، همسان را جذب می کند. بدون شک هر چیزی را که انرژی، تمرکز و توجه خود را به آن معطوف کنید، در زندگی خود جذب خواهید کرد.

این قانون در همه زمینه های زندگی مانند جذب پول، موفقیت و غیره کارکرد دارد. تجلی نمرات خوب نیز با به کارگیری قانون جذب امکان پذیر است. در واقع می توان گفت که کسب نمرات خوب در امتحانات به تفکرات، انرژی، باورها و احساسات شما بستگی دارد.

اگر می خواهید در امتحانات خود نمرات خوبی کسب کنید، خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

۵ گام برای تجلی نمرات خوب

تجلی به معنای یافتن انرژی از همان چیزی است که می خواهید احساس کنید و همان کسی که می خواهید باشید. کلید بدست آوردن آن این است که انرژی آنچه را که می خواهید تجربه کنید، احساس کنید. جهان همواره به انرژی شما پاسخ می دهد، خواه این انرژی آگاهانه باشد و خواه ناآگاهانه.

وقتی انرژی با ارتعاش ضعیف را به جهان می دهید، نتایج منفی را جذب می کنید. اما هنگامی که انرژی با ارتعاش بالا را به جهان می دهید، نتایج مورد نظر خود را جذب خواهید کرد.

جهان بدون استثنا، افراد، تجربیات و نتایج مطابق با فرکانس ارتعاشات شما را برایتان باز می گرداند. بنابراین مهم است که همیشه از انرژی و فکر خود آگاهی داشته باشید که بتوانید با جهان همسو شوید.

 در مقاله پیشرو، چگونگی عملکرد قانون جذب برای تجلی نمرات خوب در ۵ گام ارائه شده است. برای کسب موفقیت در تحصیل و گرفتن نمرات خوب در امتحانات توصیه می شود که گام های زیر را بگذرانید:

گام ۱- آنچه را که می خواهید مشخص کنید

اولین گام برای تجلی نمرات خوب این است که مشخص کنید چه می خواهید و چرا می خواهید. اهداف آکادمیک خود و اینکه چرا می خواهید آن را تجلی دهید، بنویسید.

دقیق باشید و تا آنجا که ممکن است از جزئیات استفاده کنید. اما آن را در سطح واقع گرایانه نگه دارید که واقعا به آن ایمان داشته باشید.

نیات شما در جذب تجارب مثبت یا منفی تاثیر دارند. اگر دلیل اینکه می خواهید نمرات خوبی کسب کنید، با انرژی منفی مانند ترس یا حسادت همراه باشد، نتایج منفی بیشتری جذب خواهید کرد.

اما اگر دلیل اینکه می خواهید نمرات خوب بگیرید، با نیت مثبتی مانند شادی و شور همراه شود، نتایج مثبت بیشتری را به خود جذب خواهید کرد.

تصویرسازی کنید

گام ۲- تصویرسازی کنید

انرژی شما است که واقعیت شما را می سازد. بنابراین مهم است که به یاد داشته باشید که این احساسات شما است که وقتی زمان تجلی می رسد، جذب می کند. از بین تکنیک های تجلی موجود، بهترین راه برای رسیدن به نمرات خوب، تصویرسازی است.

برای انجام تصویرسازی باید مکان آرامی پیدا کنید که از دست مزاحمت ها در امان باشید. نفس عمیق بکشید و در ذهن خود مجسم کنید که چقدر خوب است که در مدرسه نمرات خوب کسب کنید. در این هنگام بیشتر افراد احساس هیجان، خوش بینی یا شادی می کنند و همه این احساسات با ارتعاشات بالا بروز می کنند.

نمره کامل آزمون، عکس العمل مثبتتان نسبت به نمره، هیجان برای گفتن این موضوع به عزیزانتان و هر چیزی که به شما کمک می کند، احساس تجلی نمرات خوب را بدست آورید، تصور کنید.

هر زمانی که احساس کردید، از افکار منفی به ستوه آمده اید، از تصویرسازی استفاده کنید. با اینکار دوباره حس شور و نشاط خواهید یافت.

عتقادات محدود کننده خود را بپذیرید

گام ۳- اعتقادات محدود کننده خود را بپذیرید

گام سوم این است که اعتقادات محدود کننده خود را که مانع از تجلی نمرات خوب می شوند،  بپذیرید. اعتقادات محدودکننده باورهای منفی هستند که زندگی ما را به نوعی شکل می دهند. این اعتقادات با کم کردن سطح انرژی و ارتعاشات پایین، مانع قدرت تجلی می شوند.

برخی از این اعتقادات محدود کننده در هنگام تجلی نمرات خوب عبارتند از:

 • من به اندازه همسالانم باهوش نیستم.
 • من به اندازه کافی خوب نیستم.
 • من در مدرسه وحشتناک عمل می کنم.
 • من نمی خواهم والدینم را ناامید کنم.
 • ارزش من با میزان خوب بودن نمراتم سنجیده می شود.

نادرست بودن این اعتقادات محدود کننده چیزی است که در همه آنها مشترک به نظر می رسد. این اعتقادات فقط در نتیجه تجربیات گذشته در ذهن وجود دارند که در آینده فرد را از رنج محافظت کنند.

با مقابله با این اعتقادات محدود کننده، قدرت خود را دوباره می یابید و انرژی ارتعاش بالای خود را حفظ می کنید.

عبارات تاکیدی را بخوانید

گام ۴- عبارات تاکیدی را بخوانید

بهترین راه برای خلاص شدن از اعتقادات محدود کننده استفاده از عبارات تاکیدی مثبت است. این عبارات برای مقابله با افکار منفی استفاده می شوند.

چند مورد از این عبارات را با صدای بلند برای خودتان تکرار کنید. برخی از این عبارات تاکیدی مثبت در زیر بیان شده است:

 • من بهترین تلاشم را می کنم.
 • من به اندازه کافی کار می کنم.
 • من دقیقا همان جایی هستم که باید باشم.
 • من همه کارها را در حد توانم انجام داده ام.
 • من لیاقت این را دارم که آسوده باشم.
 • من انتخاب می کنم که موانع را به عنوان فرصت ببینم.
 • من می دانم که هر مانعی برای یادگیری است.
 • شادی انتخابی است که من داشته ام.
 • من در صدر همه کارهایم هستم.
 • خوب است که هر چند وقت یکبار استراحت کنید.

اگر با خواندن این عبارات تاکیدی احساس خوبی دارید، در این صورت در مسیر درست استفاده از این جملات مثبت هستید. همچنین می توانید عبارات تاکیدی مخصوص خودتان را بنویسید. چرا که هیچ کسی بهتر از شما، خودتان و شرایطتان را نمی شناسد. قوی ترین عبارات تاکیدی، عباراتی هستند که خود فرد برای خودش می نویسید.

گام ۵- اجازه دهید که پیش بروید

آخرین گام برای تجلی نمرات خوب این است که به عقب برنگردید و بگذارید که جهان راه را پیش ببرد. بسیاری از افراد قادر نیستند که فکر کردن به فقط نتیجه کار را رها کنند و همچنان نگران عملکرد خود در مدرسه هستند. این کار اشتباه است زیرا اساسا تمام کارهایی را که شما انجام داده اید، نادیده می گیرد.

وقتی به افکار ترسناک خود فکر می کنید، ارتعاش خود را کاهش می دهید و نتایجی را که با افکار منفی مطابقت دارند را به خود جذب می کنید.

بزرگترین درس این است که صبور باشید و به راحتی به این باور اعتماد کنید که جهان پشت شما است. حتی اگر نمرات خوب شما به همان سرعتی که می خواهید یا به همان شکلی که انتظار دارید، بروز نکنند.

به این موضوع اعتقاد و اعتماد داشته باشید که همیشه برنامه های جهان فراتر از تصورات شما خواهند رفت و همیشه به بالاترین نتایج منتهی خواهند شد.

اجازه دهید که پیش بروید

کلام آخر

تجلی نمرات خوب نیز مانند موارد استفاده از قانون جذب در هر چیز دیگری، کاملا به شما بستگی دارد که چه چیزی را از کائنات درخواست می کنید.

تنها کافی است که با تمام وجود آن چه را که می خواهید، درخواست کنید و به این قانون باور داشته باشید. ذهنیت خود را از تمرکز بر باورهای منفی دور کرده و اعتقادات محدود کننده خود را رها کنید. برای این منظور لازم است که مراحلی را برای استفاده از این قانون در کسب نمرات خوب  بگذرانید. در این مقاله برای دستیابی به این هدف ۵ گام شرح داده شده است.

اگر در زمینه قانون جذب و کسب موفقیت در همه زمینه های زندگی شامل زندگی شخصی، تحصیلات و کسب و کار به مطالعه بیشتر علاقه مند هستید، با ما در پرورش افکار همراه باشید و از مطالب ارائه شده بهره مند شوید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx