روز یازدهم شکرگزاری

نظرات 5
10 دقیقه مطالعه

روز یازدهم شکرگزاری

شکرگزاری برای یک صبح شاد با قانون جذب

«صبح ها که از خواب بر می خیزید، از این که زنده هستید، می اندیشید، عشق می ورزید و لذت می برید احساس خوشبختی کنید.

برای آن که اطمینان حاصل کنید روزی که در پیش دارید، روزی شاد و فرح بخش است باید آن را مملو از حس شکرگزاری کنید. وقتی قدردانی را با برنامه های معمول صبحگاهی همراه می کنید، ایمان داشته باشید ثمره ی آن را در طول روز به وضوح مشاهده و احساس خواهید کرد.

هرروز صبح برای شکرگزاری فرصت های فراوانی وجود دارد که با برنامه های متداول روزمره ی شما تداخل پیدا نمی کند و زمان زیادی را از شما نمی گیرد. زیرا شما می توانید در کنار برنامه های دیگر خود به انجام آن بپردازید.

شکرگزاری صبحگاهی دارای منفعت های فراوانی است

شکرگزاری صبحگاهی دارای منفعت های فراوانی است

در آغاز کردن صبح با حس شکرگزاری سود دیگری نیز وجود دارد، به این دلیل که می تواند شما را از افکار مخرب و منفی دور کند و از گرفتاری ها نجات دهد. زیرا ممکن است این افکار تمام روز شما را به هم بریزد بدون این که حتی خودتان متوجه آن شوید. برای پیدا کردن نقاط مثبت در زندگی برای شکرگزاری، ذهن خود را متمرکز کنید. آن گاه دیگر فرصتی برای افکار مخرب و منفی وجود نخواهد داشت.

پس از انجام این تمرین، در حالی که احساس اعتماد به نفس و شادمانی بیشتری دارید، به کارهای روزانه خود می پردازید و این زمانی است که شما تغییر و دگرگونی را در مقابل چشمان خود خواهید دید. امروز زمانی که از خواب برمی خیزید و روز تازه ای را شروع می کنید، قبل از اقدام به هر کاری واژه ی سپاس گزارم را بر زبان بیاورید. از پروردگار خود تشکر کنید که یک روز دیگر زنده و سرحال هستید، به شما فرصتی دیگر داده شده تا زندگی کنید و از آن لذت ببرید.

برای هدیه ی زندگی سپاس گزار باشیم

برای هدیه ی زندگی سپاس گزار باشیم

زندگی به منزله ی یک هدیه ی ارزشمند است؛ و زمانی که شما واقعا به آن فکر می کنید برایتان خارق العاده خواهد بود که یک روز از خواب بیدار شوید و قدردان و شکرگزار نباشید! اگر فکر می کنید این مسئله واقعا آن قدرها هم اهمیت ندارد، فقط سعی کنید یک روز را از دست بدهید! اهمیتی ندارد تا چه اندازه خواب آلود باشید یا ساعت زنگی شما را برای کار از خواب شیرین بیدار کرده است. فقط بابت فرصت یک روز دیگر از زندگی خود واژه ی شگفت انگیز سپاس گزارم را بر زبان بیاورید.

برای داشتن خوابی آرام و خوش در طول شب قدردانی کنید. به نظرتان این خوش شانسی نیست که در رخت خواب آرام و راحت خود با بالش و پتوی مخصوص خود به خوبی بخوابید؟! پس برای این نعمت به خوبی شکرگزار باشید. همین که از تخت خود با سلامتی بیرون می آیید و پاهای خود را روی زمین می گذارید، سپاسگزار باشید.

آیا در منزل خود حمام دارید؟! پس بابت آن تشکر کنید. آیا زمانی که شیر آب را باز می کنید آب تازه، شفاف و گوارا از لوله ها جاری می شود؟! پس برای آن قدردان باشید. به همه ی افرادی فکر کنید که زمین ها را حفر می کنند و لوله ها را در تمام شهر زیرزمین قرار می دهند؛ تا شما با باز کردن شیر، از آب شفاف و تازه استفاده کنید. پس سپاسگزار باشید. وقتی با دستان خود مسواک و خمیردندان را بر می دارید، قدرشناس باشید. برای تمام امکانات خود مانند حوله، آینه، صابون و شامپو و تمام چیزهایی که هرروز صبح شما را سرزنده و شاداب می کند تا آمادگی آغاز یک روز فوق العاده را داشته باشید، با تمام وجود شکرگزار باشید. زیرا بدون این ها قادر نخواهید بود، صبحی زیبا و دلپذیر را آغاز کنید.

زمانی که می خواهید لباس بر تن کنید تا آماده شوید، در حین لباس پوشیدن فکر کنید که چه اندازه خوشبخت هستید که لباس های مناسب و مرتبی دارید که می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کرده و بپوشید. پس سپاسگزار آن باشید. سپس به این موضوع بیندیشید که چه کسانی تلاش کرده اند تا شما امروز لباسی آراسته و شیک بر تن داشته باشید. پس هرروز قدردان آن ها باشید. به کفش های خود نگاه کنید. تصور کنید راه رفتن بدون آن ها چگونه می شد! برای داشتن کفش های راحت خود قدرشناس باشید.

سعی کنید امروز را با تمرین شکرگزاری متمرکز و افزودن انرژی مثبت و قانون جذب در زندگی صبح گاهی خود تا جایی که می توانید روزتان را دلچسب تر کنید. از لحظه ای که بیدار می شوید تا لحظه ی آماده شدن، برای هر چیزی که آن را لمس و استفاده می کنید، واژه ی سپاس گزارم را بیان کنید. مهم نیست اگر صبح ها حمام نمی روید و لباس نمی پوشید تا به سر کار بروید، بازهم می توانید تمرین شکرگزاری صبح شاد را انجام دهید و آن را در برنامه ی روزمره ی خود بگنجانید.

صبح اگر از خواب بیدار می شوید و ابتدا صبحانه می خورید، از هر چیزی که برای صبحانه استفاده می کنید سپاس گزار باشید. به خاطر صبحانه، چای، نان، آبمیوه، فنجان قهوه، شکر، پنیر و هرچه دارید قدردان باشید. زیرا همین ها هستند که صبح شما را زیبا و دلچسب می کنند و برای سراسر روز به شما انرژی می دهند. به خاطر داشتن لوازم آشپزخانه ای که برای صرف صبحانه از آن بهره می گیرید، شکرگزار باشید. مثل یخچال، بشقاب، کتری، گاز، قهوه ساز و هر چیز دیگری.

تمرکز بر روی شکرگزاری صبحگاهی

تمرکز بر روی شکرگزاری صبحگاهی

هرروز صبح هنگامی که از خواب بیدار می شوید، بدون استثنا همین که یک پای خود را روی زمین می گذارید بگویید «سپاس» و زمانی که پای دیگرم روی زمین می رسد بگویید «گزارم». زمانی که به سمت حمام می روید، با برداشتن هر قدم کلمه ی پرانرژی سپاس گزارم را بر زبان بیاورید. برای هر چیزی که در حمام استفاده می کنید این کلمه را تکرار کنید. وقتی لباس می پوشید تا برای فعالیت های روزانه ی خود آماده شوید. با شادی به هوا بپرید، و هنگامی که این احساس شادی و سرزندگی را دارید متوجه خواهید شد که قانون جذب و انرژی مثبت را به کار انداخته اید تا روزی دل انگیز را آغاز کنید.

همان طور که زمان اجازه می دهد، در می یابید که قدرت شکرگزاری با شما همراه است، زیرا پیامدهای مثبت و خوب یکی پس از دیگری رخ می دهد. و هرقدر اتفاقات خوب بیشتر می افتد، شکرگزارتر شوید. این مطلب سبب سرعت گرفتن عملکرد انرژی مثبت و قانون جذب در زندگی شما خواهد شد و شما شاهد رخدادهای بهتری در زندگی خود خواهید بود. به بیان دیگر پس از انجام این تمرینات به زودی روزهایی خواهد آمد همه چیز بر وفق مراد شما خواهد بود.

خلاصه تمرین شکرگزاری روز یازدهم

خلاصه تمرین روز یازدهم شکرگزاری

شکرگزاری برای یک صبح شاد

  • هنگامی که برای یک روز تازه از خواب بیدار می شوید، قبل از انجام هر کاری واژه ی سپاسگزارم را بر زبان آورید.
  • از لحظه ی باز کردن چشم های خود تا لحظه ای که آماده می شوید تا از خانه خارج شوید، برای هر چیزی که بر می دارید و از آن استفاده می کنید، قدردانی کنید.
  • موهبت های خود را بشمارید. سپس لیستی که از 10 موهبت خود تهیه کرده اید و علت سپاسگزاری بابت آن ها را نوشته اید را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، سه بار کلمه ی سپاس گزارم را تکرار کنید. و تا جایی که می توانید برای نعمت هایی که دارید، احساس قدرشناس داشته باشید.
  • قبل از آن که بخوابید، افکار خود را متمرکز کنید و کلمه ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برایتان رخ داده بر زبان آورید.
4.1/5 - (21 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx