تاثیرات قانون جذب در زندگی های مدرن امروزی چیست؟

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

زندگی ما را دنیای اطراف ما تشکیل می دهد. دنیای اطراف ما از ارتعاشات و صدا ها تشکیل شده است. این ارتعاشات هستند که واقعیت اطراف ما را تشکیل می دهند‌. کلمات خالق هستند، خالقانی که جهان ما، زندگی ما و واقعیت ما را تشکیل می دهند. بدون کلمات ، یک فکر هیچوقت به واقعیت تبدیل نمی شود. این چیزی است که در طول زمان به ما آموزش داده شده است. خب از این حرف ها چه چیزی را می شود برداشت کرد؟ اینکه کلمات ابزار دقیق ساخت واقعیات ما هستند؟ اینکه آن ها قوی ترین ابزار هستند و اینکه ما قطعا باید بهترین کلمات را انتخاب کنیم تا بهترین واقعیت را داشته باشیم؟ تاثیر قانون جذب در زندگی مدرن ما نیز به همین صورت است.

اینگونه که افکار ما بر آنچه در زندگی با آن رو به رو خواهیم شد تاثیرگذار خواهند بود. اما قانون جذب تاکید می کند که قدرت واقعی در دست کلمات ماست. این کلمات ما هستند که مهر تاییدی بر افکار درونی ما می زنند. کلمات ما تاییدی هستند بر اینکه چطور دنیای دیگران و خودمان را می بینیم. این تایید قدرت مند است که باعث می شود ما قادر باشیم افکار خود را به واقعیت تبدیل کنیم. در زندگی های مدرن امروز، شاید قدرت کلمات نادیده گرفته شود چرا که بیشتر افکار با نه با کلمات بلکه از طریق شبکه اینترنت رد و بدل می شوند. اما بیان کلمات پلی برای تبدیل افکار ما به واقعیت های درون زندگیمان هستند. با این تفاسیر سوال این است چگونه از قانون جذب در زندگی مدرن استفاده کنیم؟

۱.کلمات بیانی خود را با دقت انتخاب کنید

به عنوان یک جامعه، ما عادت کرده ایم که در باره ی مشکلات و بدبیاری های خود صحبت کنیم. ما تفاسیر خود را از اتفاقات، افراد و خودمان بر می داریم و در باره ی آن ها صحبت می کنیم. با این کار تفاسیر و افکار خود را به دنیا وارد می کنیم و به آن ها وجود می بخشیم. خب با این اعتراف، هنگامی که از زندگی های خود به دیگران گله و شکایت می کنیم در حقیقت در حال قرار دادن آن کلمات منفی در دنیا هستیم تا واقعیت پیدا کنند.

وقتی چیزی را بارها تکرار می کنید، رنگ واقعیت به خود می گیرد، نه تنها در ذهن شما بلکه در ذهن افراد دیگری که حرف های خود را با آن ها به اشتراک می گذارید. اگر چنین اتفاقی می افتد، از خود بپرسید آیا تو واقعا می خواهی به خودت و دیگران بگویی که می دانی بدشانس، ناموفق، خسته، و بیچاره و هر چیزی که در باره ی آن شکایت می کنی هستی؟ به خصوص اکنون که می دانی دقیقا همین حرف ها هستند که زندگی امروزه ی تو را خلق کرده اند؟ سعی کنید کلماتی که به زبان می آورید را هوشیارانه انتخاب کنید. خود آگاهی خود را در مورد حرف هایی که استفاده می کنید تا خود و زندگی خود را توصیف کنید بیشتر کنید.

کلمات منفی را کنار بگذارید

برای بهره از قانون جذب در زندگی مدرن امروز باید کلمات منفی و بی قدرتی مثل نمی توانم، نباید، نیاز، نمی خواهد، همگی باید ممنوع شوند‌. این کلمات شما را از قدرتتان برای تشکیل زندگی ای که می خواهید منحرف می کنند. به عنوان خالق جهان خود، هرچه می گویید اتفاق می افتد. بنابراین دفعه بعد که خود را در حال استفاده از کلمات منفی می یابید، کنترل را دوباره به دست بگیرید و انتخاب کلمات خود را مد نظر داشته باشید، تا این کلمات تاثیری فوق العاده مثبت تر در زندگی شما داشته باشند.

خودتان را با کلمات منفی صدا نکنید

برای مثال اگر معمولا از جملاتی مثل ‘ من اضافه وزن دارم و ناسالم هستم ‘ استفاده می کنید، خب چرا آن را به نوعی مثبت تر و سازنده تر مثل ‘ من در فرایند سالم تر شدن هستم و هر روز به وزن دل خواهم نزدیک و نزدیک تر می شوم' بیان نکنید؟ کلمات شما رنگ هایی هستند که با آن ها واقعیت خود را رنگ آمیزی می کنید. پس آن کلمات را هوشیارانه و مثبت انتخاب کنید تا واقعیتی بسازید که در خور و مناسب شما باشد.

۲.من همان هستم که هستم

برای بهره از قانون جذب در زندگی مدرن رویا های خود، امید های خود و موفقیت های خود را با قوی ترین کلماتی که یک فرد می تواند در زندگی اش بیان کند تایید کنید – ‘من هستم'. این دو کلمه ی کوچک اما فوق العاده پر قدرت باید به عنوان ارزشمند ترین کلماتی که شما در تمام گنجینه لغات خود دارید شناخته شوند.

طوری که ما جمله ی من ….. هستم را کامل می کنیم تعریف می کند که ما برای خودمان و اطرافیانمان چه کسی هستیم. پس وقتی کسی می گوید من چاق/تنبل/خجالتی هستم یا من زیبا/با اعتماد به نفس/موفق/خوشحال هستم، این دقیقا همان واقعیتی است که آن فرد دارد برای خود می سازد.

اصلا اهمیتی ندارد که حرف هایی که می زنید حقیقت داشته باشند، طوری که جمله ی ‘من……هستم' را کامل می کنید واقعیت شما را تعریف می کند. پس چرا حرف هایی متعالی تر برای نشان دادن خود استفاده نمی کنید؟ سعی کنید هر روز صبح به خودتان یاد آوری کنید که چه کسی هستید و چه کسی می خواهید باشید. این کار را می توانید از طریق تاییدی مثبت شروع کنید که با آن جمله ی جادویی من هستم شروع می شود.

۳. از ته قلب خود کلمات را بیان کنید

وقتی بخاطر سختی ها و مشکلات خود در زندگی گلایه می کنیم، وقتی با اضطراب حرف می زنیم و وقتی کلمات نفرت انگیز را به زبان می آوریم، معمولا به این خاطر است که این حرف ها از جایگاه ترس نشئت می گیرند. پس اولین قدمی که برای حل این مشکل باید بردارید این است که خود آگاهی را بر روی کلماتی که استفاده می کنید تمرین کنید.

دفعه ی بعد که دهان خود را به منظور گلایه کردن یا دست کم گرفتن خود و دیگران باز می کنید از خود بپرسید: چرا من می خواهم این حرف را بزنم؟ این کلمات چگونه قرار است به درد من یا خوشحالی من بخورند؟ این دو سوال مهم را از خود بپرسید و بدون شک در خواهید یافت که قطعا این حرف ها را از روی ترس زده اید. این همان ترسی است که به شما می گوید به اندازه کافی خوب نیستید، ترسی است که می گوید شما در رابطه ای اشتباه هستید، ترسی است که می گوید شما در حرفه ی اشتباه هستید و غیره.

از ته قلب حرف زدن

مهم تر از همه، شما می فهمید که با بیان کردن این ترس ها هیج کاری برای خوشنودی خود انجام نمی دهید. این کلمات فقط کاری می کنند که شما حس بدتری داشته باشید و این ترس ها را با شدت بیشتری در زندگی خود به واقعیت تبدیل کنید. پس کلمات خود را شجاعانه، آگاهانه و با عشق انتخاب کنید. همیشه از جایگاه عشق حرف بزنید، برای خودتان، برای زندگیتان و برای دیگران. کلمات شما دنیای شما هستند، پس آن ها را عاقلانه استفاده کنید.

قانون جذب در زندگی مدرن

قانون جذب در زندگی مدرن امروزه ی ما شکلی متفاوت به خود گرفته است. ما همواره در حال استفاده از قانون جذب برای واقعیت بخشیدن به افکار خود در زندگی هستیم، چه خوداگاه چه ناخوداگاه. افکار ما در زندگی واقعی از طریق بیان کردن رنگ واقعیت به خود می گیرند و کلملت ابزار و پلی برای بیان افکار هستند. از آنجایی که افکار ما انرژی دارند وقتی که ما با بیان آن ها به صورت کلمات به آن ها وجود می بخشیم، ارتعاشاتی درجهان اطراف ما تشکیل می شود که صورت واقعی کلمات را می سازد. جهان ما را کلمات و ما و در نتیجه افکار ما تشکیل می دهد. پس باید برای بیان کلمات خود دقت زیادی خرج کنیم و در انتخاب کلمات مورد استفاده ی خود هوشیار باشیم.

ابزار مدرن به کمک قانون جذب آمده اند

افراد امروزه به جای بیان کلمات از روش های نوین زندگی اینترنتی استفاده می کنند. این کار به واقعیت بخشیدن به افکار ما کمک شایانی نمی کند چرا که ما کلمات را بیان نکرده ایم و در نتیجه آن ها شکل وجودی خود را برای ساخت واقعیت در این جهان پیدا نکرده اند. بر اساس قانون جذب برای رسیدن به اهداف خود باید افکارمان را بیان کنیم. پس همه افراد باید از کلماتی مثبت و مر انرژی برای بیان افکارشان استفاده کنند تا انرژی این کلمات انرژی های همانند ساطع شده از اتفاقات خوب را در زندگی جذب کنند.

پس اگر افکار نثبت داشته باشید و از کلمات مثبت برای بیان آن ها استفاده کنید، نوساناتی ایجاد می کنید که اتفاقات مثبت را به زندگی شما جذب می کنند و برعکس همین قضیه نیز صدق می کند که اگر افکاری منفی داشته باشید و از کلمات منفی برای بیان آن ها استفاده کنید، نوسانات و ارتعاشات منفی ایجاد می شود که مسبب جذب اتفاقات منفی به زندگی شماست. با این وجود، اگر بتوانید افکار خود را با حس و حالی مثبت و انرژی بالایی بیان کنید احتمال اینکه قانون جذب در زندگی مدرن امروزی اتفاقات خوبی را به زندگی شما جذب کند بسیار بالاتر خواهد بود. پس به خود باور داشته باشید چرا که شما همواره در حال خلق واقعیت های خود هستید.  کلمات خود را هشیارانه انتخاب کنید تا قانون جذب به عمل وا داشته شود.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx