هر آنچیزی که باید راجع به فرمول سه اتفاق خوب بدانید

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه مطالعه

در زندگی روزمره گاهی با افرادی روبرو می­شویم که مدام از شرایط شکایت می­کنند و غر می­زنند. این افراد به زمین و زمان ناسزا می­گویند و از شرایط می­نالند. حتما این افراد از قانون جذب یا سه اتفاق خوب بی­خبر هستند. کار کردن با این افراد بسیار سخت است، زیرا تمام مدت از خود انرژی منفی ساطع می­کنند و چه بسا از انرژی ما هم کم می­کنند.

بسیاری از مواقع نیز پیش­آمده است که با افرادی با انرژی بالا روبرو می­شویم. این افراد معمولا در کار خود روابط موفق دارند. این افراد به صورت خواسته یا ناخواسته روی اتفاقات مثبت تمرکز کرده­اند و در نتیجه موفقیت، جذب پول و جذب ثروت را به­دست آورده­اند.

ما در این مقاله سعی داریم در مورد فرمول سه اتفاق خوب توضیح دهیم. شما می­توانید با به کار بستن آن در زندگی و تمرکز روی اتفاقات خوب، پول، ثروت، موفقیت و اتفاقات خوب را جذب کنید، پس با ماهمراه باشید.

سه اتفاق خوب

فرمول سه اتفاق خوب

فرمول سه اتفاق خوب یا قانون جذب یک نوع تمرین برای داشتن طرز تفکر مثبت است. حتما برای شماهم پیش آمده که در طول روز به اتفاقات منفی فکر کنید. فکر کردن به این اتفاقات منفی نه تنها خوب نیست، بلکه باعث می­شود شما به صورت ناخودآگاه اتفاقات منفی را به سمت خود بکشید. فکرکردن به اتفاقات بد نه تنها انرژی ما را می­گیرد، بلکه باعث می­شود این اتفاقات بیشتر به سمت ما بیایند.

قانون سه اتفاق خوب باعث می­شود که شما نگرش منفی خود را در دیدن و به یادآوری اتفاقات کم کنید. استفاده از این قانون باعث می­شود تا ما حوادث و اتفاقات پیرامون خود را با دیدی مثبت نگاه کنیم. این کار به ما کمک می­کند تا بیشتر شکرگذار باشیم و این کار باعث سرازیر شدن انرژی مثبت به زندگی ما می­شود.

همچنین با انجام این قانون شما پتانسیل بیستری در انجام کارهای خود پیدا می­کنید. انرژی و شادی شما به طرز شگفت‌آوری افزایش پیدا می­کند. شما می­توانید نتایج استفاده از این قانون را ظرف مدت یک هفته ببینید.

چگونه فرمول سه اتفاق خوب را انجام دهیم؟

شاد نگه داشتن زندگی مسئله سختی نیست. در این مورد نیز مطالعات علمی انجام شده است و به ما راهکارهایی برای زندگی شادتر میدهد. فرمول سه اتفاق خوب همانند نام آن ساده است. این فرمول شامل تمریناتی است که باعث تقویت و رشد طرز فکر مثبت در ما میشود. با انجام این تمرینات ما می توانیم شادتر باشیم و این شادی را نیز به دیگران انتقال دهیم.

این تمرین‌های تقویت شادی از روانشناسی مثبت می‌آید. علمی که به دنبال کشف و جستجوی سلامت نیمه مثبت ذهن است. این تمرین‌های سه اتفاق خوب ساده و کوتاه هستند. سعی کنید این تمرین‌ها را یاد بگیرید و به کار ببندید. انجام این فرمول تقریبا سه دقیقه طول میکشد پس این چالش را برای داشتن ذهنی مثبت حتما انجام دهید.

شاید انجام این کار در ابتدا برای شما کمی سخت باشد. این حقیقت را میتوان از زبان مارتین سلیگمن، پدر روانشناسی مثبت مدرن نیز فهمید. ایشان در کتاب خود به این حقیقت اشاره کرده‌اند که تمایل انسان به بررسی اتفاقات بد و ناراحت کننده بیشتر از تمرکز و بررسی اتفاقات خوب و خوشحال کننده است. نیاکان ما نیز اگر خود را غرق در اتفاقات خوب می کردند، نمی توانستند از عصر یخبندان جان سالم به در ببرند.

پس برای غلبه بر فاجعه‌های ذهنی ما نیاز به فرمول سه اتفاق خوب داریم. با همراه باشید تا بتوانیم این فرمول را در زندگی خود پیاده کنیم.

اتفاقات روز خود را بررسی کنید

شب هنگام وقتی که آماده خواب شبانه می شوید، روی تخت خود  یا صندلی نزدیک به آن بنشینید و چشم‌های خود را ببندید. به تمام اتفاقاتی که در طول روز برای شما اتفاق افتاده است و تمام کارهایی که انجام داده اید فکر کنید. نگذارید تا افکار پوچ تمرکز شما را بهم بزند، فقط به اتفاقات روز خود فکر کنید.

نقاط مثبت و خوب روز خود را پیدا کنید

در هنگام فکر کردن به اتفاقات روز، سه اتفاق خوب را در طول آن پیدا کنید. سه نقطه خوب و طلایی روز را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که ما فقط در مورد اتفاقات مثبت صحبت میکنیم. هجوم آوردن افکار منفی به سوی ذهن ما هنگام فکر کردن به نکات مثبت طبیعی است. فقط سعی کنید این افکار را از خود دور کنید.

این کار باعث میشود تا ما ذهن خود را وادار کنیم تا به اتفاقات مثبت فکر کند و یاد میگیریم که به افکار منفی اجازه دهیم از طرز تفکر مثبت ما بیرون بروند. این نقاط مثبت شامل هر اتفاقی است که حال شما را خوب میکند و حتما نباید کارهای بزرگی  مثل کسب رتبه ورزشی باشند.

این کارها شامل هر اتفاقی است که شما به خاطر آن سپاسگزار و خوشحال هستید که انجام شده‌اند. اگر افکار منفی به ذهن شما خطور کرد، با خود صادق باشید. به خود بگویید: باشه، این قضیه اتفاق افتاده است. بعدا به این موضوع رسیدگی میکنم، ولی الان میخوام روی یک اتفاق خوب متمرکز باشم.

بعد از این که این سه موضوع خوب را پیدا کردید، آنها را جایی یادداشت کنید. شما با نوشتن کارهایی که حال شما را خوب می‌کند و لبخند به لب شما می‌آورد، باعث میشود که ذهنتان بیشتر روی نکات مثبت تمرکز داشته باشد. اگر در نوشتن نکات مثبت روز خود دچار مشکل هستید، ما به وسیله لیست زیر شما را راهنمایی می کنیم.

  • حس خوبی که از پیگیری کار خود توسط فرد دیگر احساس می‌کنید.
  • تشکر از شما به خاطر کار خوبی که در محیط کار انجام داده‌اید یا دادن سرویس به مشتری.
  • وقتی وقتتان را با دیگران می‌گذرانید و شادی و لبخند خود را با آنها تقسیم می کنید، مثل وقتی که با خانواده شام میل میکنید.
  • ممکن است بحث مفید و موثری که با دوستان و یا خانواده خود داشته‌اید، باشد. این کار می‌تواند در فضای مجازی نیز انجام شود.
  • زمانی که صرف دیدن مناظر طبیعی می‌کنید و از آن لذت میبرید، مثل صدای آبشار…
  • هنگامی که با دوستانتان وقت می‌گذرانید و خوشحال هستید که رابطه موفق داشته‌اید.
  • نگاه کردن به آلبوم خاطرات و لذت بردن از مرور آن

کارهای دیگر زیادی وجود دارد که اگر متمرکز باشید، به راحتی می توانید آنها را پیدا کنید

سه اتفاق خوب

روی اتفاقات مثبت تمرکز کنید

پس از نوشتن سه اتفاق خوب، سرانجام ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی هر کدام از اتفاقات خوب تمرکز کنید. به این فکر کنید که چرا این اتفاق از دیگر اتفاقات امروز شما متمایز بوده است و چرا شما آن را به خاطر دارید. نوشتن نقاط مثبت را هر روز به مدت یک هفته ادامه دهید. بعد از آن شما میتوانید این کار را هفته ای یک بار تا حداقل ۶ هفته انجام دهید.

این تمام کاری است که شما باید انجام دهید. این ساده ترین راه برای فرمول سه اتفاق خوب است. سه کار خوب تمرین روزانه عالی برای تقویت شادی است. اگر شما این تمرین روزانه را حداقل برای هفته ای یکبار انجام دهید و به صورت یک عادت در شما نهادینه شود، به شما کمک خواهد کرد که سپاسگزاری را در وجود خود تقویت کنید و فردی شکرگزار باشید.

سه اتفاق خوب به شما کمک خواهد کرد تا رضایت بیشتری از زندگی خود داشته باشید. همچنین موجب افزایش امید و آرزو و خوشبینی در شما می‌شود. در واقع این کار یک تمرین شکرگزاری مثبت متمرکز است که شما در پایان روز انجام می‌دهید، در صورتی که یک زندگی روتین و منظم را سپری می‌کنید

مزایای استفاده از روش سه اتفاق خوب

بسیاری از محققان طی سال های مختلف در مورد فرمول سه کار خوب تحقیق کرده‌اند. در ادامه می خواهیم نتایج این تحقیقات را شرح دهیم.

سه اتفاق خوب، یک روش موثر و قدرتمند ابداع شده در روانشناسی است. بوسیله این روش ما می توانیم سطح شادی و رضایتمندی را افزایش دهیم. توجه داشته باشید که هرچند این روش باعث افزایش سطح شادی می‌شود، اما نمیتواند نشانه‌های افسردگی را کاهش دهد.

این فرمول امید و رضایتمندی را افزایش می‌دهد. امید و رضایت‌مندی دو موضوع متفاوت هستند. در تقویت سیستم ایمنی و رضایت‌مندی بیشتر از شغل این موضوع بسیار تاثیر دارد.

در نهایت فرمول آموزش داده‌شده اعتماد شرکت کننده‌ها را افزایش می‌دهد و این در تحقیقات ژاپنی نیز اثبات شده است. همچنین موجب افزایش انعطاف پذیری روانی فرد می‌شود.

تحقیقات زیادی برای افزایش سطح نشاط انجام شده است. محققان در این تحقیقات به راه حل های زیادی رسیده‌اند از جمله سپاسگزار بودن و مثبت اندیشی. بعد از تحقیق در مورد روش سه اتفاق خوب محققان متوجه شدند که افراد در پایان یک هفته دو درصد بیشتر شاد بودند.

میزان شادی این افراد در پایان یک ماه به ۵ درصد و در پایان شش ماه به ۹ درصد افزایش یافت. محققان این پژوهش گفته‌اند که در طی روند تحقیق شرکت‌کنندگان با انجام این تمرین ها، هم شادتر بودند و هم شدت افسردگی آنها نسبت به روزهای اول کمتر شده بود.

یکی از محققان معروف در این زمینه میگوید: همانگونه که انتظار داشتیم تمرین ساده ما در افزایش سپاسگزاری و قدردانی شرکت کنندگان بسیار موثر بوده است. در یکی از تحقیقات کسانی که نعمت‌های خود را شمرده بودند، نسبت به افراد دیگر شادتر بودند.

بعد از مقایسه این افراد با گروه شاهد (افرادی که در این تحقیق شرکت کرده بودند و هیچ‌‌کدام از تمرین ها را انجام نداده بودند) این نتیجه دریافت شد که درصد شادی و رضایت‌مندی افراد شرکت‌کننده بیشتر بوده است.

مارتین سلیگمن، پدر روانشناسی مثبت و از پیشگامان کار در حوزه روانشناسی مثبت می گوید: نتیجه استفاده از این تمرین‌ها در زندگی روزمره ما مشخص میشود. کم شدن میزان افسردگی و افزایش میزان شادی و رضایت مندی از جمله اثر این تمرین ها است.

سه اتفاق خوب

نحوه عملکرد قانون سه اتفاق خوب

نحوه عملکرد این قانون و کارایی آن به این صورت است که تمرکز ذهن شما را از اتفاقات بد و موضوعات ناراحت کننده به سمت اتفاقات مثبت سوق می‌دهد. این کار باعث متمرکز شدن توجه روی اتفاقات مثبت می‌شود و در نتیجه ما به فکر موفقیت هستیم و از افکار منفی دوری می‌کنیم. به دنبال این راه کار ما می توانیم جذب پول و جذب ثروت هم داشته باشیم.

با انجام این روش شما به موثر بودن آن پی می برید و آن را دوست خواهید داشت. بسیاری از افراد انجام این تمرین را هیچگاه ترک نمی‌کنند. با نوشتن اتفاقات خوب افراد به دلیل آن پی می‌برند و مدام خود را در وضعیت اتفاقات خوب درگیر کنند.

استفاده از این قانون در طولانی مدت باعث بهبود روابط شما با دیگران میشود. همچنین به سلامت بدن شما کمک میکند.

کلام آخر

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که مدام در معرض امواج منفی قرار می‌گیرد و فکر می‌کنید آدم بد شانسی هستید،  بهتر است بدانید که این امواج منفی ناشی از افکار خود شماست. ما در این مقاله به شما فرمول سه اتفاق خوب و استفاده از آن را یاد دادیم. با این کار شما از افکار و انرژی منفی دور می شوید و به سمت شادی و موفقیت می‌روید.

منابع:

://happyproject.in/three-good-things/

۴.۲/۵ - (۴۷ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx