روش های مثبت اندیش بودن

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

زندگی فراز و نشیب های بسیاری دارد، ممکن است بعضی روزها احساس ناامیدی شما را فرا گیرد؛ اما به قول معروف:در ناامیدی بسی امید است. در این شرایط با تمرکز بر موضوعاتی که شما را خوشحال می کند و از آن ها انرژی مثبت دریافت می کنید، سعی کنید حال روحی خود را بهبود بخشید و مثبت اندیش باشید.

یکی از روش هایی که میتوانیم با آن انرژی های مثبت را به سمت خود جذب کنیمریال قانون جذب است که امروزه بسیار پرطرفدار است و مردم در تلاش هستند با خواندن کتاب و تحقیق درباره اش بتوانند آن را به خوبی درک کنند و در زندگی خود به کار گیرند. در آکادمی پرورش افکار ما سعی در این داریم که روش هایی را ارائه دهیم که با استفاده از آن ها به ارتقا سطح زندگی، احساس آرامش و نگرش مثبت  برسیم.

چگونه می توانم فردی مثبت اندیش باشم؟

  1. در زندگی روی کارهایی که شما را خوشحال می کند مانند: وقت گذراندن با دوستان و تفریحاتی که شادی را به زندگی شما به ارمغان می آورد، متمرکز شوید.
  2. در طول روز سعی کنید به لحظات خوب فکر کنید و لحظات بد را از ذهن خود خارج کنید. به این صورت می توانید انگیزه بگیرید و نیز به تعادل روحی شما کمک می کند.
  3. هر روز ۱۰ دقیقه، به تجسم و تصور ایده هایی که در ذهن خود دارید اختصاص دهید.
  4. از قضاوت و پیش داوری های منفی بپرهیزیم و سعی کنیم با دید مثبت به دیگران نگاه کنیم و نکات مثبت شان را به آنها بگوییم، حتما شنیده اید که می گویند نیمه پر لیوان را ببینید.
  5. از خود خوری و مقصر دانستن خود دست برداریم و به خودباوری برسیم.
  6. حتی موفقیت و پیروزی های کوچک را هم جشن بگیرید و احساس شادی و خوشحالی خود را بروز دهید.
  7. لبخند بزنید و تسلیم نشوید .
  8. از افرادی که همواره انرژی منفی دارند دوری کنید و سعی کنید با افراد مثبت اندیش ارتباط برقرار کنید تا روابط موفق  ایجاد کنید که باعث آرامش و سوق دادن شما به سمت مثبت نگری می شود.

سخنی از وینستون چرچیل

«یک فرد بدبین در هر فرصتی سختی می بیند و یک فرد خوش بین در هر سختی، فرصتی را»

در مثبت اندیشی، این بدان معناست که شما باید در افراد خوبی را ببینید، حتی اگر این بدان معناست که باید  به سختی جستجو کنید.

گام هایی که مثبت اندیش بودن را درون شما تقویت می کند

 آیا کاملا می دانم چگونه می توانم یک فرد مثبت  باشم؟ آیا به دستورالعمل های مرحله به مرحله نیاز دارم؟ چشم انداز من چیست؟ آیا من دوست دارم مردم را به تغییر وادار کنم یا فقط خودم را؟

این ها سوالاتی سخت هستند که ذهن با آن ها رو به روست و باید به آنها پاسخ داده شود.

گام اول: دوستی باشید که دلگرمی می دهد

تمرکز بر شاد کردن و مشوق بودن دیگران مخصوصا در زمانی که احساس ناراحتی می کنند، سطح شادی شما را افزایش می دهد. هنگامی که باعث می شوید افراد احساس خوشبختی کنند، سطح اعتماد به نفس شما بالا می رود که به نوبه خود منجر به مشاهده زندگی خود با دید مثبت تری می شوید.

روش های مثبت اندیش بودن

گام دوم: معاشرت با مثبت اندیشان

شخصیت شما حاصل میانگین شخصیت ۵ نفر از نزدیکترین افرادی است که با آنها معاشرت می کنید. نوع افرادی که بیشتر با آنها معاشرت می کنید تاثیر مستقیمی بر دیدگاه شما نسبت به زندگی دارند.

اگر در اطراف شما متفکران مثبت اندیش  رفت و آمد دارند، تمایل پیدا می کنید رفتار آن ها را در بررسی موضوعات بکار گیرید، به عبارت دیگر، شما یک فرد مثبت گرا می شوید.

خبر بد این است که وقتی با افراد منفی ارتباط برقرار می کنید، همین مورد صدق می کند.

در مورد دوم، مهم نیست که خوبی در  هر موضوعی چقدر واضح باشد، شما هرگز یاد نمی گیرید که چگونه در هر چیز خوبی را ببینید.

گام سوم:موسیقی گوش دهید

گاهی اوقات ممکن است با احساس کسالت از خواب بیدار شوید و حس کنید که انگار هیچ چیز درست نیست، به جای غرق شدن در این حال، به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید. موسیقی خاطرات شیرین را زنده می کند و باعث افزایش روحیه شما می شود و به مثبت اندیش شدن شما کمک می کند .

 

موسیقی گوش دهید

 

گام چهارم: رژیم غذایی سالم را رعایت کنید

تغییر رژیم غذایی خود را، از مواد ناسالم به غذا های سالم تر مانند: نوشیدنی هایی غنی از مواد مغذی تغییر دهید، این موضوع به طور خودکار خلق و خوی شما را تغییر می دهد. به طور کلی، غذای سالم به بدن شما کمک می کند تا سموم را دفع کند و به نوبه خود احساس سرزندگی می کنید.

گام پنجم:حیوان خانگی بگیرید.

گرفتن حیوان خانگی می تواند در روحیه شما تاثیر زیادی بگذارد، مخصوصا اگر تنها زندگی می کنید.

حیوان خانگی به شما احساس مسئولیت بیشتری می دهد و باعث شادی و لبخند شما می شود، همچنین هنگامی که شاد تر می شوید مثبت تر هم می شوید.

گام ششم: افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید

متاسفانه، اجتناب از افکار منفی یا حذف آنها از مغز بسیار سخت است، با این حال، می توانید هر زمان که این افکار به ذهن شما حمله کرد، آنها را با افکار مثبت به چالش بکشید.

وقتی ذهن شما در بعضی از موقعیت ها بدی ها را می بیند، سعی کنید روی چیزهای مثبت ناشی از آن لحظات بد تمرکز کنید.

انجام این کار مانند ایجاد جهانی دوم خواهد بود که در آن بسیاری از اتفاقات خوب ناشی از  اتفاقات بدی است که برای شما رخ داده .

در ابتدا، ممکن است آسان نباشد اما هنگامی که عادت کردید، در هر شرایطی هر چقدر هم بد، خوبی ها را مشاهده خواهید کرد.

افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید

گام هفتم: خانه خود را به جایی مثبت تبدیل کنید

خانه خود را تمیز کنید و بگذارید هوای تازه در آن جریان داشته باشد. جملات انگیزشی را روی کاغذ بنویسید و روی میز خود یا دیوار اتاقتان بچسبانید، قدم زدن در خانه ای با پیام های الهام بخش مانند این است که در کنار یک دوست قرار بگیرید که مدام به شما یادآور شود که چقدر فوق العاده هستید.

گام هشتم: هر چیزی که مهم نیست را قطع کنید

اکثرا مواردی که منجر به افکار منفی می شوند، در طولانی مدت هیچ ارزشی در زندگی شما ندارند. با رشد فردی ذهن خود را جوری تنظیم کنید که به موارد مهم اهمیت دهد واز موقعیت های کم ارزش عبور کند.

گام نهم: برای مواجهه با مشکلات زندگی شجاعت به خرج دهید

گاهی اوقات با منفی گرایی روبرو می شویم زیرا به جای مواجه شدن با چالش ها، تمایل داریم آنها را با فرض وجود نداشتن سرکوب کنیم، باید بدانید که تنها راهی که می توانید مثبت اندیش باشید این است که به سمت مشکلات بروید و راه حلی مناسب پیدا کنید. همانطور که می دانید اولین قدم برای حل هر مشکلی، پذیرفتن وجود آن است.

گام دهم:  ذهن خود را تغییر دهید

این امر مستلزم تغییر نگاه شما به مسائل است. اگر عادت کرده اید قبل از دیدن نکات مثبت افراد،  بدی ها را ببینید، سعی کنید خود را تغییر دهید و شروع به دیدن خوبی در همه موارد کنید.

می توان گفت عکاس ها، به جای اینکه مانند دیگران به جهان نگاه کنند، آن را در قالب تصاویر می بینند.،  شما نیز تلاش کنید همانند آنها همه چیز را در قالب خوبی  ببینید تا مثبت اندیش شوید.

کلام آخر

مثبت اندیش بودن مهارت‌ مهمی در زندگی افراد است؛ زیرا نگرش مثبت به شما کمک می کند که اهداف خود را تعیین کنید و به آن ها برسید، همچنین باعث سلامت روح و جسم شما نیز می شود. نگرش مثبت شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، ولی با عادت دادن ذهن خود به آسانی می توانید آن را عملی کنید و از زندگی لذت ببرید.

منبع :

https://dreammaker.co.uk/blog/

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx