12 توصیه ای که به شما در ایجاد اعتماد به نفس قوی کمک می کند

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه زمان مطالعه

۱۲ توصیه ای که به شما در ایجاد اعتماد به نفس قوی کمک می کند

اعتماد به نفس قوی ایجاد کنید

همه ما می خواهیم احساس شادی و اعتماد به نفس داشته باشیم. اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا نتایج بهتری کسب کنید و از سوی دیگران قدردانی شوید. این شانس شما را برای گرفتن مسئولیت های بیشتر و افزایش حقوق افزایش می دهد. در روابط، توجهی را که سزاوار آن هستید به دست می آورید. به طور خلاصه، اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا به هر آنچه در زندگی می خواهید برسید.

عدم اعتماد به نفس عواقب جدی بر زندگی ما دارد. این می تواند پیشرفت ما را هم در محل کار و هم در خانه خراب کند و این منجر به شکست و ناامیدی می شود. هیچ چیز خوبی از عدم اعتماد به نفس حاصل نمی شود. به طور خلاصه، عدم اعتماد به نفس شما را از به دست آوردن آنچه که در زندگی شایسته آن هستید، باز می دارد. عدم اعتماد به نفس ناشی از تردیدها و ترس های ماست. تردیدها و ترس های ما، ما را از انجام کارهایی که برای موفقیت باید انجام دهیم باز می دارد.

هر بار که انجام دادن مهم‌ترین کارها را به تعویق می‌اندازید یا به تعویق می‌اندازید، مانند برقراری ارتباط در یک رویداد کلیدی، نزدیک شدن به مرد یا زنی که دوست دارید، یا از رئیس‌تان درخواست افزایش حقوق می‌کنید، تا زمانی که نتوانید خود را کنترل کنید، به شک و تردید و ترس خود دامن می‌زنید.

هیچ کس با ترس یا شک به دنیا نمی آید. ما به خودمان شک داریم زیرا باورهای خود محدود کننده داریم. خوبی در مورد باورهای خود محدود کننده این است که می توان آنها را در هر زمان تغییر داد. هنگامی که باورهای خود محدود کننده خود را حذف کنید، احساس اعتماد به نفس و خوشحالی خواهید داشت. به یاد داشته باشید، نمی توانید یک شبه اعتماد به نفس ایجاد کنید. نیاز به زمان، انرژی و تمرین دارد. اما شما این کار را به تنهایی انجام نخواهید داد.

ما اینجا هستیم تا ۱۲ قطعه اثبات شده را با شما به اشتراک بگذاریم که به شما در ایجاد اعتماد به نفس قوی کمک می کند. اگر دیگران می توانند آن را انجام دهند، شما هم می توانید آن را انجام دهید. بیایید شروع کنیم!

12 توصیه ای که به شما در ایجاد اعتماد به نفس قوی کمک می کند

توصیه هایی برای کمک به ایجاد اعتماد به نفس

۱. جملات تاکیدی مثبت مانند جادو عمل می کنند

یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن باورهای خود محدودکننده، تأییدهای مثبت است. جملات تاکیدی مثبت جملاتی هستند که برای برنامه ریزی مجدد ذهن شما به منظور دیدن خود به عنوان یک فرد بهتر استفاده می شوند. برخی از مثال‌های عالی از جملات تاکیدی مثبت عبارتند از: “من خوشحالم”، “مردم من را دوست دارند”، “من خودم را دوست دارم”، “یک اتفاق خوب برای من خواهد افتاد” و غیره. می‌توانید هر بار که از رختخواب بلند می‌شوید یا زمانی که به خواب می‌روید، آن‌ها را در دفترچه یا هر جایی که می‌توانید ببینید، یادداشت کنید. کلید موفقیت هنگام استفاده از جملات تاکیدی، ثبات و احساس است. هرچه این احساسات قوی تر باشد، ذهن شما راحت تر این جملات را به عنوان حقیقت می پذیرد.

۲. اعتماد بنفس را جعل کنید و آن را درست خواهید کرد

قرار نیست هر روز احساس اعتماد به نفس داشته باشید. یکی از بهترین راه‌ها برای احساس اعتماد به نفس در چند دقیقه، جعل کردن است تا زمانی که آن را درست کنید. وقتی از خواب بیدار شدید، لبخند بزنید و با اطرافیانتان به خوبی رفتار کنید. چانه خود را بالا نگه دارید و شانه های خود را شل کنید. روشی را که در زمانی که احساس اعتماد به نفس داشتید به یاد بیاورید و دقیقاً همین کار را انجام دهید. بعد از چند دقیقه، احساس اعتماد به نفس خواهید داشت. عمل باعث ایجاد احساس می شود و احساس به شما کمک می کند تا عمل کنید. در ابتدا احساس خنده‌داری خواهید داشت اما تا زمانی که فردی با اعتماد به نفس نشوید دست از کار نکشید.

12 توصیه ای که به شما در ایجاد اعتماد به نفس قوی کمک می کند

۳. لباس مناسب بپوشید

عدم اعتماد به نفس را می توان به لباس پوشیدن شما نسبت داد. احتمالاً چیزی را پوشیده‌اید که در آن احساس راحتی نمی‌کنید، چه کفش، شلوار، پیراهن یا تاپ. آیا می توانید راحت با مردم صحبت کنید؟ آیا می توانید بهترین عملکرد خود را داشته باشید؟ نه! یک لباس راحت هوشمند نه تنها دیگران را جذب می کند، بلکه به ما کمک می کند احساس شادی کنیم و بهترین عملکرد را داشته باشیم. اگر چیزی می پوشید که باعث ناراحتی شما می شود، فوراً آن را عوض کنید تا از شرمندگی خود جلوگیری کنید.

۴. غر زدن را متوقف کنید

نحوه صحبت کردن شما با سطح اعتماد به نفس شما ارتباط مستقیم دارد. اکثر افرادی که صدای خود را پایین نگه می‌دارند معمولاً اعتماد به نفس پایینی دارند زیرا نمی‌خواهند دیگران آنچه را که می‌گویند بشنوند. احتمالاً در محل کار خود به این موضوع توجه کرده اید. یک نفر وجود دارد که همیشه ایده های خود را بدون ترس بیان می کند. اکثریت کسانی هستند که بیشتر اوقات ساکت می مانند. وقتی از آنها خواسته می شود صحبت کنند، زیر لب غر می زنند. دفعه بعد که با دوستان یا همکاران خود ملاقات کردید، صدای بلندی را پخش کنید و ببینید چه احساسی خواهید داشت.

12 توصیه ای که به شما در ایجاد اعتماد به نفس قوی کمک می کند

۵. در صندلی جلو بنشینید

در رویدادهای کلیدی معمولاً کجا می نشینید؟ آیا برای گرفتن ردیف اول عجله دارید یا ردیف آخر؟ حقیقت این است که فقط چند نفر به جبهه می شتابند. اکثریت مرکز و پشت را پر خواهند کرد. ما از صندلی‌های جلو اجتناب می‌کنیم تا از ما سوالی پرسیده نشود یا از ما خواسته نشود روی صحنه بایستیم. با این حال، همیشه این افراد موفق و مهم هستند که جلوتر می نشینند. بنابراین، وقتی در ردیف اول می نشینید، نه تنها اعتماد به نفس خود را افزایش می دهید، بلکه با همکاران خود نیز مطابق با آن رفتار خواهید کرد. در ابتدا احساس ناراحتی خواهید کرد اما به آن عادت خواهید کرد. تنها راه رسیدن به اعتماد به نفس، مقابله با ترس هایمان است.

۶. روی خودتان تمرکز کنید

تحقیقات نشان می دهد که افراد در ۹۰ درصد مواقع بر روی خود تمرکز می کنند. این بدان معنی است که آنها در ۱۰٪ مواقع روی افراد دیگر تمرکز می کنند. افرادی که دارند اعتماد به نفس پایین تمایل دارد برای جلب رضایت دیگران بر روی افراد تمرکز کند.

با این حال، حقیقت تلخ این است که هیچ کس اهمیت نمی دهد. بنابراین، بهترین چیزاینست که می توانید روی خودتان تمرکز کنید. وقتی روی بهبود شخصیت خود تمرکز کنید، طبیعتاً دنیای اطراف شما بهبود خواهد یافت. دنیای بیرون همیشه وضعیت دنیای درونی شما را منعکس خواهد کرد.

12 توصیه ای که به شما در ایجاد اعتماد به نفس قوی کمک می کند

۷. خود را بپذیرید

علت شماره یک عزت نفس پایین، ناتوانی در پذیرش خود، آن گونه که هستید، است. برخی افراد حتی نمی توانند خود را در آینه نگاه کنند. به یاد داشته باشید، اگر از خودتان بیزارید، نمی توانید به هیچ هدف مهمی برسید. دوست نداشتن خود باعث ایجاد مشکلات پایان ناپذیر در روابط می شود زیرا سعی می کنید شادی را از دیگران بیرون بکشید. وقتی خودتان را با تمام نقاط قوت و ضعفتان آنگونه که هستید بپذیرید، درهای فرصت را باز می کنید. شما یک فرد منحصر به فرد هستید. هرگز فردی دقیقاً مانند شما در این سیاره وجود نخواهد داشت.

۸. به طور منظم ورزش کنید

ورزش منظم راهی عالی برای کاهش استرس، تقویت بدن و احساس شگفت انگیز است. می توانید در باشگاه ورزش کنید یا چند بار در هفته با سگ خود پیاده روی کنید. حفظ فرم بدن باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. ایمنی شما را تقویت می کند و به خواب بهتر کمک می کند.

۹. از خمیدن خودداری کنید

صاف راه رفتن و صاف نشستن اعتماد به نفس را ایجاد می کند و شما را جذاب تر می کند. خمیدن و پرهیز از تماس چشمی به دیگران نشان می دهد که شما از خودتان خجالت می کشید. حقیقت این است که شما چیزی برای خجالت ندارید.

12 توصیه ای که به شما در ایجاد اعتماد به نفس قوی کمک می کند

۱۰. روی پیشرفت تمرکز کنید

افرادی که هدفشان کمال است معمولا بعد از مدتی ناامید می شوند. خیلی سخت است که همه چیز را به خوبی انجام دهیم زیرا همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد. افراد کمال گرا معمولا خود را مورد انتقاد قرار می دهند یا بیشتر اوقات دیگران را مقصر می دانند. برای جلوگیری از این امر، روی پیشرفت تمرکز کنید. در پایان روز، کارهایی هست که انجام داده اید و دیروز یا هفته گذشته نتوانستید انجام دهید. به خودتان تبریک بگویید!

۱۱. روی اهداف کوچکتر تمرکز کنید

از بین بردن یک هدف بزرگ می تواند چالش برانگیز باشد. اگر نتوانید ضرب الاجل خود را رعایت کنید ممکن است در نهایت احساس عدم اعتماد به نفس کنید. بهترین کاری که می توانید برای خود انجام دهید این است که هدف بزرگ را به قطعات قابل کنترل تقسیم کنید. هر بار که گل را در دروازه زدید، جشن بگیرید!

۱۲. سپاسگزاری کنید

اغلب اوقات، ما معمولاً بیشتر روی چیزهایی تمرکز می کنیم که کار نکرده اند تا چیزهایی که کار کرده اند. و به همین دلیل است که اکثریت مردم اعتماد به نفس پایینی دارند. شما می توانید با ابراز قدردانی از دستاوردهای خود آنچه را که روی آن تمرکز می کنید تغییر دهید. با ابراز قدردانی، فراوانی را به زندگی خود جذب خواهید کرد.

نتیجه گیری

اینها برخی از بهترین تکنیک هایی هستند که می توانید برای ایجاد اعتماد به نفس خود از آنها استفاده کنید. امروز از کدام تکنیک استفاده می کنید؟ به یاد داشته باشید، به تعویق انداختن کار یکی از ویژگی های اصلی عزت نفس پایین است.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/build-strong-self-confidence
۴.۸/۵ - (۱۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx