27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت اول )

Add a Comment
15 Min Read

بسیاری از افراد می خواهند به موفقیت شخصی در زندگی دست پیدا کنند؛ چه در کسب وکار، چه در زندگی خانوادگی و چه در سرگرمی ها. با این حال، تنها تعداد کمی هستند که می دانند داشتن اهداف درست در زندگی است که شما را به سمت رویای داشتن بهترین روزهای زندگی پیش می برد.

اهداف شخصی در هر حوزه ای از زندگی مطرح می شوند، چه اهداف کاملا شخصی باشند، چه مرتبط با سلامتی، چه مرتبط با مسائل مالی، یا چگونگی تبدیل شدن به یک فرد بهتر در جامعه. اولویت بندی خواب، تمرین ذهن آگاهی، و همراهی با دوستان قدیمی تنها برخی از اهدافی هستند که برای داشتن یک زندگی شاد و موفق باید اتخاذ کنید.

تصور کنید مجموعه‌ ای از اهداف شگفت‌ انگیز دارید که می ‌توانید از امروز شروع کنید و تا آخرین روزهای عمر خود به آن ‌ها ادامه دهید. چه احساسی به شما دست می دهد؟

هنگامی که متوجه شدید که در این بازی زندگی مقصد مشخصی وجود ندارد، فقط یک رقص برای رقصیدن وجود دارد، می توانید به نسخه موفقیت شخصی خود دست پیدا کنید.

این مقاله برای کمک به شما در دستیابی به موفقیت تنظیم شده است. اهداف مختلفی را در زندگی در زمینه‌ های مختلف مانند سلامتی، مالی و خلاقیت برجسته می‌ کند که به شما کمک می ‌کند به سمت تحقق پتانسیل‌ های خود هدایت شوید.

سپس می توانید تصمیم بگیرید که چه اهدافی را برای خود تعیین کنید. در ادامه این مطلب ایده‌ های مختلف هدف زندگی را می ‌بینید که می‌ توانید برای شروع یا ایجاد یک زندگی خوب و رشد شخصی از آنها استفاده کنید.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت اول )

 1. آرامش را در درون خود دنبال کنید

در حالی که بسیاری از مردم به دنبال خوشبختی، ثروت و سلامتی در خود هستند، معمولاً تنها از طریق آرامش است که مهم ترین اهداف زندگی در دسترس قرار می گیرند.

آرامش به عنوان اوج آرامش و خونسردی تعریف می شود، مهم نیست که زندگی چه چیزی برای شما به ارمغان بیاورد. اگر بتوانید در سخت ‌ترین موقعیت ‌ها آرامش پیدا کنید، آنگاه موقعیت ‌هایی را که دیگران (و خود قبلی ‌تان) به شدت استرس ‌زا می ‌دانستند، پشت سر خواهید گذاشت.

بهترین راه برای رسیدن به آرامش این است که بارها و بارها خود را در موقعیت های سخت قرار دهید. درست مانند یادگیری رانندگی با ماشین، به تدریج چیزی که شما را وحشت زده می کرد تبدیل به یک امر عادی می شود و اینگونه شروع به ارتقا یافتن می کنید.

 1. تا جایی که می توانید سفر کنید

مردم اغلب در مورد سفر به عنوان دروازه ای به روح صحبت می کنند، اما تشخیص اینکه چقدر درست است تا زمانی که آن را برای خود به عنوان بخشی از فهرست اهداف زندگی خود انجام ندهید، دشوار است.

سفر کردن حتی نیازی به پرواز به آن سوی دنیا برای تبدیل شدن به یک راهب بودایی برای یک سال ندارد. مزایای سفر می تواند از چیزی به سادگی یک آخر هفته در یک شهر ناآشنا در کشور خودتان باشد.

سفر نه تنها شما را با افراد جدید، فرهنگ های جدید و تجربیات جدید آشنا می کند، بلکه به شما کمک می کند تا به عنوان یک فرد رشد کنید و به شما یادآوری می کند که زندگی بیشتری خارج از زندگی شخصی خودتان در جریان است و این یکی از بهترین اهدافی است که می توانید در زندگی تعیین کنید.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت اول )

 1. در کلاسی شرکت کنید که برایتان جالب اما به شغل شما بی ربط است

یادگیری مهارت های جدید ذهن و بدن شما را درگیر نگه می دارد و می تواند درهایی را به روی سرگرمی ها یا مشاغل جدید باز کند. همچنین می تواند استرس شما را کاهش دهد و به شما کمک کند با افراد جدید آشنا شوید.

به عنوان فردی که به خودسازی و ایجاد کیفیت زندگی بهتر علاقه مند است، احتمالا دوست دارید چیزهای جدیدی یاد بگیرید و احساس مفید بودن کنید.

با این حال، گاهی اوقات ممکن است بیش از حد درگیر مسائل کاری شوید و چیزی را که واقعاً قلب و روحتان را به وجد می آورد فراموش کنید. شما تمام سرگرمی هایی را که قبل از اینکه «زندگی در مسیر فعلی قرار بگیرد» دنبال می کردید، فراموش می کنید.

برای شروع، کارگاه های نزدیک خود را جستجو کنید. با بازگشایی مراکز تفریحی جهان، فعالیت ‌های عملی مانند یادگیری ساز، فیلم‌ سازی، عکاسی، نقاشی، تیراندازی با کمان، رقص سالسا، شیشه گری و غیره در دسترس هستند.

بیرون بروید و در کلاسی شرکت کنید که مجذوب آن هستید یا به آن عادت کرده اید و هیچ ربطی به کار شما ندارد. نه تنها زندگی شما درخششی تازه خواهد یافت، بلکه شما را برای زمانی که زمان کار دوباره فرا رسیده باشد، شاداب تر نگه می دارد.

 1. ذهن آگاهی را تمرین کنید

چیزهایی که خیلی سر و صدا به پا می کنند به ندرت انتظارات را برآورده می کنند. ذهن آگاهی قطعا یک استثناست.

مردم از مدت ها پیش در مورد ذهن آگاهی با یکدیگر صحبت می کردند و ریشه های آن به اوایل بودیسم باز می گردد. تا همین اواخر، این فواید صرفا مثل قصه بودند، اما اکنون شواهد علمی در مورد قدرت ذهن آگاهی در حال انتشار است.

البته ذهن آگاهی زمانی موثرتر است که روزانه تمرین شود، حتی برای ده دقیقه. راحت بنشینید و به محیط اطراف و افکار خود توجه کنید. این  فعالیت ساده به نظر می رسد اما فوق العاده موثر است.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت اول )

 1. زندگی را برای آنچه هست دوست داشته باشید، نه آنچه فکر می کنید باید باشد

زمان‌ های بی ‌شماری وجود دارد که زندگی مطابق با میل شما پیش نمی ‌رود. مبارزه با آن بی فایده است، بنابراین شما فقط باید هر آنچه را که زندگی در سر دارد به عنوان بخشی از اهداف زندگی خود بپذیرید و در آغوش بگیرید.

وقتی درگیر این هستید که زندگی باید چگونه باشد، در انتظارات و کمبودهای خود غرق می شوید. این یک راه مطمئن برای داشتن یک زندگی پر از سرخوردگی و ناامیدی است.

تنها راه این است که از هر بالا و پایین زندگی لذت ببرید. زندگی سمفونی است از انواع نت ها و  ملودی ها. توقف و پخش مجدد یک نت که دوست دارید یا دوست ندارید، همه چیز را خراب می کند.

 1. در لحظه حال زندگی کنید

زندگی در گذشته یا در آینده جایی است که بیشتر رنج های انسان نهفته است. اغلب پشیمانی از کاری که باید انجام می دادید یا نگرانی در مورد کاری که باید انجام دهید است که منجر به احساسات منفی غیرضروری می شود.

فراموش کردن این نکته آسان است که شما فقط در لحظه حال زندگی می کنید. هر فکر و تجربه ای که تا به حال داشته اید در «حالا» همیشه جاری اتفاق افتاده است.

بنابراین، بسیار منطقی است که یکی از اهداف زندگی خود را در حال حاضر زندگی کنید، زیرا این تنها جایی است که زندگی در آن اتفاق می افتد.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت اول )

 1. سخنرانی برای افراد مهم

بسیاری از مردم ترجیح می دهند در بستر بیماری باشند تا اینکه برای غریبه ها سخنرانی کنند. با این حال، هیچ فعالیت دیگری مانند سخنرانی عمومی وجود ندارد که نفوذ یا اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

اگر واقعاً به دنبال چالش هستید، به سازمان بین المللی سخنرانی عمومی Toastmasters بپیوندید. باشگاه ها هر هفته دور هم جمع می شوند تا مهارت های سخنرانی عمومی خود را تمرین کنند. حقوق سالانه کمتر از ۱۰۰ دلار است و شامل راهنمای ده سخنرانی اول شما است.

شما همچنین می توانید یک دوره در کالج شهر خود یا یک کلاس پیشرفت یا بازیگری بگذرانید. هر چیزی که شما را وادار به صحبت کند، به اهداف شما در لیست زندگی افزوده خواهد شد.

 1. هر روز به مدت یک ماه بنویسید

این یکی از اهداف زندگی است که در واقع آنقدرها هم که در ابتدا به نظر می رسد پیچیده نیست.

نوشتن فقط یک تمرین خوب برای کار یا مدرسه نیست. این یک انتشار خلاقانه بزرگ است که به ما کمک می کند تا به عنوان یک شخص شخصیت خود را بیان کنیم و آن را به بخشی بزرگ از هر هدفی در لیست زندگی تبدیل کنیم. در حالی که افکار ما اغلب ممکن است درهم و آشفته باشند، نوشتن در مناطقی که ممکن است قبلاً عدم اطمینان را تجربه کرده‌ ایم، وضوح ایجاد می‌ کند.

نوشتن هر روز، ممکن است معنایی از یک صفحه ژورنال تا نوشتن ۱۰۰۰ کلمه در روز در وبلاگ شما داشته باشد.

عمل نوشتن به شفاف سازی و سازماندهی افکار شما کمک می کند، که در تعیین اهداف شخصی کلیدی است. معمول است که روزها در مورد یک مشکل فکر کنید و متوجه شوید که وقتی می بینید روی کاغذ نوشته شده چقدر احمقانه به نظر می رسد و به نظر می رسد.

به سادگی هر جا که می روید یک کاغذ کوچک و یک خودکار همراه خود داشته باشید. بنشینید و داستانی را پشت میز خود بنویسید یا ایده هایی در مورد سرمایه گذاری تجاری بعدی خود بنویسید.

حتی اگر فقط برای مدت کوتاهی این هدف را دنبال کنید، چیزهای زیادی در مورد خلاقیت خود خواهید آموخت.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت اول )

 1. روزی ۱۰ ایده را در مورد هر موضوعی یادداشت کنید

کارآفرین افسانه ‌ای جیمز آلتوچر اولین کسی بود که ایده تبدیل شدن به یک «ماشین ایده» و اثربخشی نوشتن فقط ۱۰ ایده در روز را مطرح کرد. از زمانی که ویروسی شد، هزاران نفر آن را به عنوان یکی از اهداف خود در زندگی پذیرفته اند.

مفهوم ساده است: با نوشتن ۱۰ ایده، عضله خلاقیت خود را که به ندرت تحت فشار قرار می‌ گیرند، قوی می‌ کنید. موضوع روز شما ممکن است ایده هایی برای نوشتن یک کتاب، یا ایده هایی برای بهره وری بیشتر، یا حتی چیزی به اندازه ایده هایی احمقانه در مورد چیزی که یک میلیون دلار برای آن خرج       می کنید باشد.

موضوع مهم نیست، اما تفکر مهم است. معمولاً حدود مورد پنج یا شش است که مردم باید شروع به فکر کردن کنند. اینجاست که هدف بیشترین ارزش را پیدا می‌ کند و در کمترین زمان، شما یک ماشین سرشار از ایده خواهید بود.

 1. یک کسب و کار یا نام تجاری برای خود بسازید

در بهترین حالت، شما یک کسب و کار سودآور ایجاد می کنید که خدمات ارزشمندی به جامعه و درآمد پایدار برای شما ارائه می کند. در بدترین حالت، کسب و کار به نتیجه نمی رسد و شما درس های ارزشمندی یاد خواهید گرفت. مراقب ریسک و قرار گرفتن در معرض ضرر باشید.

اگر ایده خوبی دارید، نوشتن یک طرح کسب و کار، تمرین مدیریت زمان، جستجوی راه‌ هایی برای تأمین مالی کسب ‌و کارتان و تشکیل تیمی برای ساخت محصول یا خدمات خود را در نظر بگیرید.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت اول )

 1. دوباره مبتدی بودن را دنبال کنید

همانطور که در طول زندگی پیشرفت می کنید، اواخر نوجوانی و اوایل دهه بیست زندگی شما دیگر گذشته است. شما درک بهتری از اینکه چه کسی هستید، چه کاری را دوست دارید انجام دهید، چه چیزی به شما شادی می ‌دهد، چه چیزی شما را عصبانی می ‌کند و چگونه با انسان ‌های دیگر ارتباط برقرار کنید، دارید.

همه اینها ممکن است راحت باشد، اما شامل یک لغزش آهسته به منطقه راحتی شما است. و همانطور که احتمالاً تا به حال می دانید، زندگی هیجان انگیز زیادی در منطقه آسایش وجود ندارد.

از خود بپرسید آخرین باری که در کاری مبتدی بودید کی بود؟ آخرین باری که مهارت کافی برای انجام کاری نداشتید کی بود؟

اگر می خواهید شخصیت، شخصیت و استقامت خود را در مواجهه با موقعیت های جدید و نامطمئن رشد دهید، اغلب باید پاسخ دهید. بنابراین، بیرون بروید و یک ورزش جدید یا یک سرگرمی جدید را امتحان کنید.

 1. یاد بگیرید چگونه معذرت خواهی کنید

در کنار «دوستت دارم» و «انجام حرکات محرک و جذاب»، گفتن معذرت می خواهم یکی از سخت ‌ترین عبارات در زبان انگلیسی است.

چیزی در مورد عذرخواهی وجود دارد که واقعاً می تواند در نفس شما دخالت کند و باعث شود که سرزنش به طور مکرر به چیزی یا شخص دیگری منتقل شود. به همین دلیل، افراد زیادی در زندگی خود عذرخواهی نمی کنند.

بنابراین، ممکن است داشتن یک هدف پیش پا افتاده در زندگی به نظر برسد، اما اگر بتوانید این هنر را بیاموزید، یکی از معدود افرادی خواهید بود که می ‌دانند چگونه معذرت خواهی کنید. این چیزی است که ارزش تلاش برای آن را دارد.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/858654/goals-in-life-success

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx