چه چیزی برای خارج شدن از منطقه امن خود لازم است؟

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

 چه چیزی برای خارج شدن از منطقه امن خود لازم است؟

منطقه امن

خارج شدن از منطقه آسایش گام اولیه برای دستیابی به موفقیت است. با این حال، به دلیل ترس های زیادی که با بزرگ شدن در ما ریشه دوانده است، آزمایش چالش های جدید هرگز کار آسانی نیست. این مقاله سعی دارد به شما کمک کند با ترس های خود مقابله کنید و ناراحتی را در آغوش بگیرید. لطفاً به خواندن ادامه دهید تا بیاموزید چگونه می توانید به طور مؤثر از منطقه امن خود خارج شوید.

 چه چیزی برای خارج شدن از منطقه امن خود لازم است؟

خارج شدن از منطقه امن شما

  1. به طور گسترده بخوانید و مشورت کنید

ما تمایل داریم به مناطق امن خود بچسبیم زیرا از ناشناخته ها می ترسیم. اگر در مورد ناشناخته ها مطالعه کنید و با افرادی مشورت کنید که از نظر شما “ناشناخته” را پشت سر گذاشته اند، به راحتی از منطقه امن خود خارج خواهید شد. تا جایی که می توانید کتاب بخوانید، از طریق اینترنت مرور کنید، و تا حد امکان با افراد باتجربه صحبت کنید تا تمام اطلاعات لازم را در مورد هر کاری که می ترسید انجام دهید، داشته باشید.

فرض کنید آرزوی سفر به خارج از کشور برای پیشرفت تحصیلی خود را دارید، اما از فرهنگ، زبان و مردم جدیدی که در سرزمین خارجی ملاقات خواهید کرد می ترسید. اگر در مورد تفاوت های فرهنگی بین کشور خود و کشور میزبان خود مطالعه کنید، در مورد تحصیل در خارج از کشور تردید کمتری خواهید داشت. به قول معروف، دانش قدرت است!

  1. یک طرح خروجی قابل اطمینان ارائه دهید

شما فقط با رویارویی با چیزهایی که شما را عقب نگه می دارند از منطقه امن خود خارج خواهید شد. شما باید محدودیت های خود را پشت سر بگذارید و چالش های جدید را امتحان کنید. یک برنامه خروج قابل اطمینان به شما در این امر کمک می کند. در بالای برنامه شما باید فهرستی از ترس ها و نحوه مقابله با آنها باشد. این طرح همچنین باید شامل یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه رویارویی شما با هر یک از چالش های مشخص شده باشد. در حین انجام آن، مطمئن شوید که اهداف قابل دستیابی را برای بازه های زمانی مشخص تعیین کنید، مهم نیست که چقدر کوچک به نظر می رسند.

شاید ترس اصلی شما ملاقات با افراد جدید باشد. شاید هرگز مطمئن نباشید که در موقعیت های اجتماعی چه کاری باید انجام دهید یا چگونه رفتار کنید. یا شاید از فکر ایستادن برای خود در جمع می ترسید. پی بردن به اینکه چرا این ترس ها زندگی اجتماعی شما را مخدوش می کند گام مهمی در ایجاد یک برنامه خروج است. شاید مشکل اینجاست که به صدای خود اعتماد ندارید؟ اگر بله، برنامه ریزی کنید که چگونه صدای خود را بهتر کنید.

آیا می ترسید که ظاهر یا شخصیت شما دوست داشتنی نباشد؟ خوب! برای اصلاح صورت، بدن ویا کمد لباس برنامه ریزی کنید. همچنین، می‌توانید یک مربی زندگی حرفه‌ای را استخدام کنید تا به شما کمک کند شخصیت خود را در مسیر درست قرار دهید.

خط پایانی: برای غلبه بر هر تله ای که شما را به منطقه امن خود می بندد، یک برنامه مشخص داشته باشید.

 چه چیزی برای خارج شدن از منطقه امن خود لازم است؟

  1. برای ناراحتی های خود ارزش قائل شوید

اگر ناراحتی های خود را در آغوش بگیرید چه چیزی را می خواهید بدست آورید؟

با فرض اینکه هنگام صحبت با افراد ثروتمند و موفق احساس ناراحتی می کنید، به ارزش زیادی فکر کنید که هم در زندگی مالی و هم در زندگی حرفه ای خود با قدم گذاشتن در منطقه ناراحت کننده به دست خواهید آورد. اگر یک کسب و کار موفق در کشور خود اداره می کنید اما از گسترش استارتاپ خود در چین می ترسید، لحظه ای وقت بگذارید و تصور کنید که با غلبه بر این ترس ها چقدر می توانید به دست آورید.

وقتی برای هر ناراحتی مقداری ارزش قائل شوید، روحیه جنگندگی شما تجدید می شود. در حین کار، سعی کنید با ناراحتی‌ها یکی پس از دیگری کنار بیایید تا در درازمدت، شهامت ادعای قدم گذاشتن در منطقه ناراحتی خود را داشته باشید.

  1. شکست خود را به عنوان تجربیات یادگیری ببینید

یکی از عواملی که شما را به منطقه امن خود محدود کرده است باید ترس از شکست باشد. شاید سعی کردید تجارت خود را به بازارهای بین المللی گسترش دهید و شکست خوردید، بنابراین تصمیم گرفتید در بازار محلی فعالیت کنید – جایی که راحت هستید. این تصمیم اشتباهی بود.

اگر می خواهید از منطقه راحتی خود خارج شوید، باید شروع کنید. به شکست های گذشته به عنوان نکات یادگیری نگاه کنید. به جای پرورش ناراحتی ناشی از شکست، انرژی مثبت را پرورش دهید. همه چیزهایی را که اشتباه پیش آمد یادداشت کنید، راه حل هایی پیدا کنید و به سراغ یک ماجراجویی تجاری بین المللی دیگر بروید. اگر به کمک نیاز دارید، می‌توانید از خدمات یک مربی زندگی با تجربه استفاده کنید که می‌تواند راهنمایی‌هایی برای رسیدن به اهداف شما ارائه دهد، مطمئن شوید که مربی زندگی دیپلم دارد یا دوره مربیگری زندگی را گذرانده است.

 چه چیزی برای خارج شدن از منطقه امن خود لازم است؟

  1. روند زندگی خود را به شیوه ای معنادار تنظیم کنید

حتی اگر روال های زندگی شما، شما را در هر کاری که انجام می‌دهید کارآمد می‌سازند، آنها بزرگترین کمک‌کننده‌ها در توسعه مناطق راحتی هستند. بهترین راه برای از بین بردن روند ها این است که جدول زمانی خود را به روشی حساب شده و معنادار تغییر دهید. با این حال، باید صبور باشید، زیرا این کار به زمان نیاز دارد.

می توانید با تنظیم ساعت زنگ صبح خود، تغییر مسیر خود به سمت محل کار، خلاص شدن از شر چند دوست، رفتن از پله ها به جای آسانسور و تنظیم زمان غذا یا خواب خود شروع کنید. این تغییرات به ظاهر بی‌اهمیت هستند، اما می‌توانند تأثیرات مثبت زیادی در زندگی حرفه‌ای و شخصی شما داشته باشند.

منبع:

https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/getting-out-of-your-comfort-zone

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx