رسیدن به موفقیت قطعی از طریق آموزش و یادگیری قانون جذب توسط دوره کارشناس جذب شوید استاد شریفی - سایت قانون جذب ، موفقیت و رشد فردی برای همه

با مشخص کردن ارزش های خود زندگی رویاییتان را بسازید

با مشخص کردن ارزش های خود زندگی رویاییتان را بسازید

با مشخص کردن ارزش های خود زندگی رویاییتان را بسازید

رشد کردن بخشی ضروری از زندگی است. ما پول را سرمایه گذاری می کنیم تا رشد کند. زمان را سرمایه گذاری می کنیم تا چیزهای مهم برای ما رشد کنند؛ و روی خودمان سرمایه گذاری می کنیم تا بتوانیم رشد کنیم.

من به این نتیجه رسیده ام که زمانی رشد بهترین کارکرد خود را دارد که آن را حول یک سبک زندگی مبتنی بر ارزش هایتان تعریف میکنید. سبکی که تمام خواسته هایتان را شامل میشود از جمله تعادل.

معمولا با اقداماتی که انجام میدهید میتوانید جهت رشد را تعیین کنید. برای مثال رشد یک نهال کوچک را در نظر بگیرید. وقتی که تازه شروع به رشد میکند بسیار ضعیف است حتی یک باد ملایم میتواند آن را خراب کند. برای جلوگیری از این اتفاق باید آن را در عمق خوبی بکارید و به آن چوبی ببندید تا تکیه گاهی برای نهال کوچک باشد و به آن قدرت و حمایت بدهد. ما اغلب فراموش میکنیم که باید خودمان را به این شیوه آموزش بدهیم.

با مشخص کردن ارزش های خود زندگی رویاییتان را بسازید

چند وقت پیش تلنگری خوردم که متوجه شدم دیگر نباید اهدافم را به تعویق بندازم. در واقع متوجه شدم که اگر تغییراتی در سبک زندگیم ایجاد نکنم ممکن است هرگز به اهدافم دست پیدا نکنم. خوشحالم که با کمک مربیان مربوطه توانستم تغییرات مورد نظرم را ایجاد کنم. شما هم میتوانید.

اجازه دهید من گزینه هایی را که باید برای حمایت از رشد و خواسته های خود در نظر بگیرید را با شما در میان بگذارم:

1 – تعریف ارزش ها:

ارزش ها شما را تثبیت میکنند. وقتی که در موقعیت خاصی قرار میگیرید و یا باید تصمیمی را بگیرید ارزش های محکم شا را از ریشه کن شدن باز میدارند. آنها به شما مبنایی برای طراحی هر روزتان میدهند.

اولین قدم برای من این بود که ارزش های اصلی را تعریف کنم – ارزش هایی که معنای مشخصی داشتند. با کمک مربی ام، آن را به پنج گزینه ی برتر رساندم: (خانواده، صداقت، مسئولیت پذیری، زمان و سلامت). این ارزش ها باعث فعالیت روزانه من می شود. آنها به من کمک می کنند تا به سبک زندگی مورد نظرم برسم.

2 – عادات مبتنی بر ارزش:

اگر یک درخت کوچک بدون تکیه گاه در اثر باد شدید شمال غربی مورد ضرب و شتم قرار گیرد، درخت برای همیشه خم می شود. رشد خواهد کرد، اما در جهت اشتباه. به همین دلیل است که عادات ثابت مهم هستند، (یک تقویت کننده).

عادات خوب زندگی خوبی را ایجاد می کند. عادت های بد می توانند آن را از بین ببرند. عادات خود را با توجه به ارزش های خود بسازید و آنها را هر روز به کار ببرید.

3- اهداف مبتنی بر ارزش:

به جای تعیین تصمیمات سال نو، از خود بپرسید، چگونه می توانم امسال رشد کنم؟ زمینه های زندگی را در نظر بگیرید: شغل، خانواده، سلامت، روابط، معنوی، مالی، تفریح. چگونه می خواهید در هر کدام رشد کنید و چگونه این رشد بالقوه با ارزش های شما همسو می شود؟

با مشخص کردن ارزش های خود زندگی رویاییتان را بسازید

*چگونه میتوانم روابطم را رشد دهم؟

*چگونه میتوانم کسب و کارم را رشد بدهم؟

*چگونه میتوانم تیمم را رشد بدهم؟

*چگونه میتوانم دارایی های مالی خود را رشد دهم؟

* چکونه میتوانم سالم تر بشوم؟

کلید اهداف این است که آنها را مشخص و قابل اندازه گیری کنید. «یک روزی» به اندازه کافی مشخص نیست. «من باید» تضمین خوبی است که هرگز نخواهید داشت؛ اما اگر بگویید: «این ماه 10 کیلو وزن کم می‌کنم و اینجاست که چگونه این کار را انجام می دهم و چرا برای من مهم است»، شانس شما برای رسیدن به آن هدف بسیار زیاد میشود.

4-مسئولیت پذیری مبتنی بر ارزش ها:

مسئولیت پذیری زیاد نسبت به خود و دیگران، احتمال ایجاد عادات خوب، زندگی بر اساس ارزش های خود و در نهایت رسیدن به اهداف را افزایش می دهد.

آیا در زندگی خود چارچوب محکمی برای پاسخگویی دارید؟ این سوالات را از خود بپرسید

*آیا من حد و مرزهایی را تعیین کرده ام که به من کمک کند بدانم چه زمانی باید بله یا نه بگویم؟

*آیا من یک سیستم برنامه ریزی و راهی برای پاسخگویی به آن دارم؟

*آیا مربی قابل اعتمادی دارم که راهنمایم کند، تشویقم کند و متعهد شود که به من کمک میکند تا در مسیر خود بمانم؟

*آیا من هیئت مشاورانی دارم که در تجارت به آنها پاسخگو باشم، حتی اگر رهبر باشم؟

ممکن است هدف شما گذراندن وقت در نزدیکی اقیانوس نباشد (هدف من بود). ممکن است بخواهید زمانی را در کوهستان، با خانواده خود بگذرانید، به دنبال علاقه ای باشید و یا از یک هدف دفاع کنید. شاید شما به سادگی بخواهید زندگی ای ایجاد کنید که تعادل بیشتری در تمام زمینه های مهم داشته باشد. یا شاید می خواهید در یک کسب و کار به سطوح شغلی خاصی برسید بدون اینکه افراد و ارزش هایی را که برایتان مهم هستند قربانی کنید.

با مشخص کردن ارزش های خود زندگی رویاییتان را بسازید

این کار بسیار ساده ای است: ارزش ها و سبک زندگی دلخواه خود را تعریف کنید.

با این حال بسیاری از مردم هرگز برای انجام این کار ساده وقت نمیگذارند. آنها فقط به کاری که انجام میدهند روز به روز، هفته به هفته و سال به سال و در نهایت آنقدر ادامه میدند که متوجه نمیشوند دهه ها گذشته است.

شما رشد خواهید کرد، اما آیا این چهار گزینه ی مبتنی بر ارزش را به اندازه کافی عمیق خواهید کرد که به شما کمک کنند در مسیر درست رشد کنید؟ به خودتان لطف کنید و سبک زندگی دلخواه خود را همین حالا تعریف کنید. منتظر نباشید

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید
شاید این ها را هم دوست داشته باشید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
×
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx