راهنمای برخورد با افراد منفی اندیش

6 comments 1
22 Min Read

وقتی شما درباره مسئله‌ای احساس خوبی دارید، آخرین چیزی که می‌خواهید بودن کنار یک فرد منفی اندیش است. مهم نیست چقدر حس مثبت داشته باشید، هم‌نشینی با فردی منفی اندیش حتی برای چند دقیقه می‌تواند موقعیتی شاد را تبدیل به شرایطی همراه با استرس و خشم کند.

عناوین مقاله
نکات لازم برای نحوه برخورد با افراد منفی اندیشراه‌های برخورد با افراد منفی اندیش۱. ریشه منفی‌بافی را پیدا کنید۲. لبخند بزنید و فاصله بگیرید۳. از دیگران بخواهید حرف مثبت بزنند۴. دور خود یک «میدان انرژی» بکشید۵. منفی اندیشی را به عنوان یک نشانه در نظر بگیرید.۶. به منفی اندیشی اجازه ندهید شما را کنترل کند۷. در انتخاب افراد و راه کمک کردن به آن‌ها دقت کنید۸. از عباراتی مثل «ممنون»، «معذرت می‌خواهم» و «دوستت دارم» استفاده کنید۹. خود را مقصر ندانید۱۰. از شور و اشتیاق خود به عنوان سلاحی علیه منفی اندیشی استفاده کنیدچگونه با نظرات منفی برخورد کنیم۱. توجه نکنید۲. ابتدا ایگو خود را در نظر بگیرید۳. با موافقت کردن مخالفت خود را نشان دهید۴. به اشتباهات خود اعتراف کنید۵. خود را جای فرد مقابل بگذاریدچگونه از انرژی منفی دوری کنیم۱. فرمان زندگی خود را به دست بگیرید۲. خودت باش۳. تو فقط اختیار خودت را داری۴. شما به حمایت دیگران نیاز دارید نه تاییدشان۵. از خون‌آشام‌های انرژی دوری کنیدسختی‌های زندگی با افراد منفی اندیشچگونه پاسخ فردی منفی اندیش را بدهیم؟چگونه با فردی منفی اندیش در رابطه باشیم؟چه عواملی باعث منفی نگری می‌شوند؟چگونه می‌توان به فردی منفی اندیش کمک کرد؟چگونه با افراد منفی اندیش سر کار برخورد کنیم؟کلام پایانی

در نتیجه بیشتر مردم حاضرند هر کاری کنند که گیر این افراد نیفتند؛ اما اگر شما هم مثل ما و خیلی‌های دیگر هستید، می‌دانید که سر و کله زدن با افراد منفی نگر به طوری که روی ما اثر نگذارد، تنها به حرف آسان است.

 در صورتی که افراد منفی اندیشی در زندگی شخصی یا حرفه‌ای شما هستند و هر روز سعی دارند آزارتان دهند، راهکارها و تکنیک‌های زیر را دنبال کنید. با استفاده از این روش‌ها در زندگی خود می‌توانید اثر انرژی منفی فرستاده شده به سمتتان را خنثی کنید. راهکارهای گفته شده حاصل سال‌ها تجربه ما در برخورد با افراد منفی اندیش است.

نکات لازم برای نحوه برخورد با افراد منفی اندیش

به چه فردی منفی اندیش می‌گوییم؟ قبل از اینکه نحوه برخورد با افراد منفی اندیش را یاد بگیرید که تاثیر منفی روی زندگی شما نداشته باشد، بهتر است بدانید که دقیقا به چه کسی منفی اندیش می‌گویند. این شخص هر کسی می‌تواند باشد: همکار، رییس، والدین، همسر یا حتی کسی که او را دوست خود می‌دانید.

اهمیتی ندارد او کیست و چه نقشی در زندگی شما دارد. این فرد کسی است که همیشه غر میزند و می گویند این کار فایده‌ای ندارد و نتیجه نمی‌گیریم یا می‌گوید ایده‌هایی که مطرح می‌کنید می‌توانند بهتر از این هم باشند. علاوه بر این نشانه‌های دیگری هم هستند که با دیدن آن‌ها متوجه می‌شوید فرد مقابلتان منفی اندیش است. برخی از رایج‌ترین نشانه‌ها عبارت‌اند از:

  • دائم در حال غر زدن و شکایت کردن هستند.
  • به هیچ‌چیز نگاه شاد و مثبت ندارند.
  • همیشه به دنبال مقصرند.
  • معتقدند همه اشتباه می‌کنند و حق با آن‌هاست.
  • نازک نارنجی هستند و همه‌چیز را سریع به خودشان می‌گیرند.
  • ترجیح می‌دهند کمتر از حد انتظار دیگران ظاهر شوند.
  • همیشه اما و اگر می‌آورند.
  • حتی وقتی خبر خوبی می‌شنوند، آن را بد جلوه می‌دهند.

 مهم نیست در چه موقعیتی هستید، هر چه سریع‌تر بتوانید این نشانه‌ها را در اطرافیان تشخیص دهید، زودتر می‌توانید از آن‌ها دوری کنید و از دستشان خلاص شوید.

راه‌های برخورد با افراد منفی اندیش

حالا که میدانید چگونه باید افراد منفی نگر را تشخیص دهید، به شما راهکارهای برخورد با این دسته افراد را ارائه می‌دهیم. بسیاری از مردم از افراد منفی اندیش به عنوان سیاه‌چاله‌های انسانی یاد می‌کنند؛ بنابراین یادگیری نحوه برخورد با افراد منفی اندیش در هر شرایطی مهم است.

اگر از پس این کار بر نیایید، شما هم پس از مدتی احساس خمودگی، خستگی و افسردگی خواهید کرد. در ادامه تکنیک‌هایی موثر برای شما آماده کرده‌ایم که روی خانواده، همکاران و سایرین نتیجه می‌دهد.

۱. ریشه منفی‌بافی را پیدا کنید

با دانستن ریشه منفی اندیشی شخص مقابل نصف راه را رفته‌اید. اگر مسائل مختلف زندگی فرد منفی اندیش خبر داشته باشید، متوجه می‌شوید که مشکل اصلی زندگی او شما نیستید. آن‌ها نمی‌دانند چطور با مشکلات خود کنار بیایند، در نتیجه احساسات منفی‌شان را سر شما خالی می‌کنند.

۲. لبخند بزنید و فاصله بگیرید

وقتی منفی‌بافی های فرد مقابل شروع می‌شود، باید بتوانید لبخند بزنید و خود را درگیر مشکلات او نکنید. در این صورت متعادل باقی می‌مانید. بیشتر تماشاچی باشید که بازیکن تا احساس بی‌حالی و خستگی به سراغ شما نیایید.

۳. از دیگران بخواهید حرف مثبت بزنند

وقتی حرف‌های منفی طرف مقابل تمام شد، از او بخواهید چیز مثبتی به شما بگوید. با این کار نه تنها جو گفتگو تغییر می‌کند، بلکه آن فرد را برای چند لحظه گیج می‌کند. با این درخواست فرد منفی اندیش یا خواسته شما را انجام می‌دهد یا خیلی ساده راهش را می‌کشد و می‌رود؛ چون فهمیده است که شما در افکار منفی او شریک نمی‌شوید.

۴. دور خود یک «میدان انرژی» بکشید

شاید این کار بیهوده به نظر بیاید، اما در واقع تکنیک موثری است. اگر تصور کنید یک میدان انرژی تشکیل شده از نور درخشان سفید شما را احاطه کرده است، سریعا در برابر انرژی منفی اطرافتان احساس شکست‌ناپذیری می‌کنید. علاوه بر ابن زمانی که فرد منفی اندیش در برابر حرف‌هایش واکنش کمی از شما می‌بیند یا هیچ واکنشی نمی‌بیند، شما را رها می‌کند و به سراغ فرد دیگری می‌رود.

۵. منفی اندیشی را به عنوان یک نشانه در نظر بگیرید.

طبق تجربه متوجه شدم اگر منفی اندیشی را به عنوان نشانه‌ای برای ایجاد تغییر در زندگی در نظر بگیریم، می‌توان حتی آن را تبدیل به تجربه‌ای مثبت کرد. من هم مانند بسیاری از شما ترجیح می‌دهم روتین راحتی داشته باشم، با چند دقیقه فکر کردن به این شرایط می‌توان به ایده‌های تازه و خلاقانه‌ای رسید.

۶. به منفی اندیشی اجازه ندهید شما را کنترل کند

اگر در اطراف شما فردی وجود دارد که می‌تواند به راحتی شما را کنترل کند، به این فکر کنید که چرا این اتفاق افتاده است و برای جلوگیری از آن چه باید کرد. با شناخت بهتر خود می‌توانید قدرت کنترل از دست رفته خود را برگردانید.

۷. در انتخاب افراد و راه کمک کردن به آن‌ها دقت کنید

در برخی موارد من متوجه شدم باید در انتخاب افرادی که به آن‌ها کمک می‌کنیم و نحوه کمک کردنمان دقت کنیم. ما همیشه نمی‌توانیم یاری رسان دیگران باشیم؛ گاهی باید بپذیریم که نمی‌توانیم به آن شخص کمک کنیم و بهتر است برای حفظ سلامت روان خود از خیر کمک کردن بگذریم.

۸. از عباراتی مثل «ممنون»، «معذرت می‌خواهم» و «دوستت دارم» استفاده کنید

به کار بردن این جملات موقع حرف زدن با افراد منفی اندیش تاثیر بسیاری روی طرز فکر آن‌ها خواهد گذاشت؛ مخصوصا اگر آن افراد اعضای خانواده یا دوستان شما باشند.

برخورد با افراد منفی اندیش

۹. خود را مقصر ندانید

مهم نیست فرد مقابل درباره چه مشکلی دارد با شما حرف می زند، همیشه به یاد داشته باشید این مسئله تقصیر شما نیست. ممکن است به خاطر مشکلات اعضای خانواده یا دوستان نزدیکتان احساس گناه کنید، زیرا میدانید کار زیادی از دستتان ساخته نیست. البته با دادن راه‌حل و پیشنهاد می‌توانید سنگینی این بار گناه را از روی شانه‌هایتان کم کنید.

۱۰. از شور و اشتیاق خود به عنوان سلاحی علیه منفی اندیشی استفاده کنید

در آخر، سعی کنید از اشتیاق در برخورد با افراد منفی اندیش استفاده کنید. با این کار نه تنها حال خود را بهتر می‌کنید، بلکه روی فرد منفی اندیش هم تاثیر مثبت می‌گذارید.

چگونه با نظرات منفی برخورد کنیم

تا اینجا یاد گرفتیم که چگونه با افراد منفی‌باف برخورد کنیم، اما در مقابل نظرات منفی چه واکنشی باید نشان دهیم؟ تنها چیزی که می‌تواند به سرعت شما را تخریب کند، شنیدن مداوم نظرات منفی است. این نظرات ممکن است رو در رو، پشت تلفن یا در شبکه‌های اجتماعی به صورت آنلاین عنوان شوند و نقش مهمی در سوق دادن شما به سمت افسردگی ایفا کنند.

طبق تجربه شخصی، من فهمیدم هرچقدر بیشتر به نظرات منفی درباره زندگی شخصی‌ام یا کارم توجه کنم، از لحاظ فیزیکی و عاطفی بیشتر خسته می‌شوم. اگر شما هم مثل من فکر می‌کنید، به نکاتی که در ادامه درباره نحوه برخورد با نظرات منفی آورده‌ام، توجه کنید.

۱. توجه نکنید

از آنجایی که ممکن است شنیدن نظرات منفی برای شما ناراحت کننده باشد، با توجه نکردن به آن می‌توانید خونسردی خود را حفظ کنید و اگر دوست داشتید راه مناسبی برای جواب دادن پیدا کنید.

برخورد با افراد منفی اندیش

۲. ابتدا ایگو خود را در نظر بگیرید

به جای اینکه با شنیدن نظر منفی جنگ و دعوا راه بی اندازید که ثابت کنید حق با شماست، به ایگو خود توجه کنید و به خودتان گوشزد کنید، هر کسی حق اظهار نظر دارد. با این کار مشکل کوچک‌تر به نظر می‌آید‌.

۳. با موافقت کردن مخالفت خود را نشان دهید

در دنیای امروزی چنین چیزی بسیار کمیاب است. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، متوجه می‌شوید تنها تعداد خیلی کمی از نظرات منفی می‌توانند روی بخش‌های مهم زندگی شما تاثیرگذار باشند.

۴. به اشتباهات خود اعتراف کنید

به خاطر داشته باشید نظرات منفی درباره شما همیشه غلط نیستند. پس زمانی که نظری منفی دریافت کردید، یک لحظه به آن فکر کنید، شاید مقداری از آن درست باشد. در ابن صورت سعی کنید به اشتباه خود اعتراف کنید که در ادامه بتوانید گفتگویی سازنده داشته باشید.

۵. خود را جای فرد مقابل بگذارید

با انجام این کار بهتر می‌توانید قضیه را از دید او بررسی کنید. من همیشه از این تکنیک استفاده می‌کنم و به جرئت می‌توانم بگویم بر سلامت روانم تاثیر شگفت انگیزی دارد. با درک دیدگاه طرف مقابل و گشتن به دنبال نکات مثبت در این شرایط می‌توان آن نظرات را به عنوان انتقادات سازنده در نظر گرفت و در جهت رشد فردی خود استفاده کرد‌.

چگونه از انرژی منفی دوری کنیم

پیش از این با نحوه برخورد با افراد منفی اندیش و همچنین نظرات منفی آشنا شدیم. حالا وقت آن است که درباره انرژی منفی بیشتر بدانیم. اگر شما هم مثل من فردی حساس هستید، احتمالا اغلب اوقات دوری از انرژی منفی برایتان مشکل است.

این انرژی گاهی مثل خوره به جان آدم می‌افتد، اما خبر خوب این است که درست مثل راهکارهایی که برای مقابله با نظران منفی ارائه کردیم، تکنیک‌هایی برای دوری از انرژی منفی هم وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

برخورد با افراد منفی اندیش

۱. فرمان زندگی خود را به دست بگیرید

اولین و مهم‌ترین نکته این است که کنترل زندگی خود را به دست افراد منفی اندیش ندهیم. برای این کار باید تلاش کنیم درون خود به دنبال مسائل حل نشده‌ای بگردیم که طی سال‌ها روی هم تلنبار شده‌اند و به آن‌ها بی توجهی کرده‌ایم. با انجام این کار در تمامی ابعاد زندگی احساس قدرت بیشتری می‌کنید و می‌توانید از خود در برابر انرژی منفی حفاظت کنید.

۲. خودت باش

اگر قرار باشد تنها یک توصیه برای دوری از انرژی منفی کنم، این است که در هر شرایطی خودت باش. همیشه وقتی سعی می‌کنید شبیه دیگران باشید، مشکلات بروز می‌کنند. از آنجا که هیچ دو نفری کاملا مثل هم نیستند، انتخاب اینکه خودتان باشید، بیشتر ترس درونتان را از بین می‌برد. همچنین به شما نیرویی غیر قابل توقف می‌دهد.

۳. تو فقط اختیار خودت را داری

اگر شما از آن دسته آدم‌هایی هستید که همیشه فکر می‌کنند باید بر دیگران نظارت کنند یا به آن‌ها برای داشتن زندگی بهتر کمک کنند، دارید خود را برای شکست خوردن آماده می‌کنید. در واقع انرژی منفی را به زندگی خود راه می‌دهید. به جای اینکه خود را در این موقعیت قرار دهید، با این واقعیت رو به رو شوید که شما فقط می‌توانید زندگی خودتان را کنترل کنید نه زندگی دیگران را.

اگر این کار را کنید باری اضافی از روی شانه‌هایتان برداشته می‌شود و آزادانه می‌توانید از ابعاد مثبت زندگی لذت ببرید و بگذارید دیگران به تنهایی مشکلاتشان را حل کنند.

۴. شما به حمایت دیگران نیاز دارید نه تاییدشان

اکثر مردم فکر می‌کنند حمایت و تایید یک معنی دارند ولی این طور نیست. وقتی شما دائما به دنبال تاییدیه گرفتن از دیگران هستید، حجم زیادی از انرژی منفی را وارد زندگی خود می‌کنید. در مقابل اگر به دنبال حمایت افراد نزدیک و مورد اعتمادتان باشید، انرژی مثبت به صورت روزانه وارد زندگی‌تان می‌شود.

برخورد با افراد منفی اندیش

هیچ اشکالی ندارد اگر نظر دیگران برایتان مهم باشد، اما فراموش نکنید خودتان را دوست داشته باشید، به توانایی‌هایتان باور داشته باشید و بدانید که بهترین تصمیم‌ها را در زندگی شخصی و حرفه‌ای خواهید گرفت.

۵. از خون‌آشام‌های انرژی دوری کنید

اگر می‌خواهید ذهنتان پر از انرژی منفی شود با «خون‌آشام‌های انرژی» وقت بگذرانید. منظور از این عبارت افرادی است که تنها هدفشان تخلیه کردن انرژی شماست. اگر خود را تا جای ممکن به دوری کردن از این افراد عادت دهید، قدم بزرگی به سوی داشتن انرژی مثبت بیشتر در زندگی برمی‌دارید.

از آنجایی که ما در هر روز مقدار مشخصی انرژی داریم، سعی کنید که جای ممکن از چیزهای بیهوده دوری کنید و در عوض روی چیزهای مثبت زندگی و دنیای اطرافتان تمرکز کنید.

سختی‌های زندگی با افراد منفی اندیش

در پایان روز شما باید درباره اطرافیان خود تصمیم بگیرید. پس اگر شما با افراد منفی اندیش وقت می‌گذرانید، شاید وقت آن رسیده که آن رابطه را تمام کنید و مسیر خود را ادامه دهید. این کار آسان نیست، اما شما فقط یک بار فرصت زندگی دارید.

توجه داشته باشید اگر شما به ارتباط خود با افراد منفی نگر ادامه دهید، دیر یا زود شما نیز مانند آن‌ها می‌شوید.

من به شخصه نیز مجبور شدم به خاطر وجود افراد منفی اندیش از تعدادی از دوستانم و یک رابطه عاشقانه بگذرم. هیچ‌وقت برایم آسان نبوده است، اما خوشحالم که در نهایت جرئت انجام این کار را پیدا کردم. مطمئن هستم بدون آن‌ها زندگی آسوده‌تری دارم.

برخورد با افراد منفی اندیش

البته که در ابتدا بسیار ناراحت بودم و حتی مطمئن نبودم که آیا کار درست را کرده‌ام یا خیر؛ اما با گذر زمان فهمیدم کارم درست بوده است. شادی و نگرش مثبت به زندگی‌ام برگشت. گاهی با آن افراد مواجه می‌شدم و می‌دیدم که همچنان مانند سال‌ها پیش منفی اندیش و ناراضی بودند. من متشکر از این که دیگر مجبور نیستم با منفی‌بافی های آن‌ها سر کنم از کنارشان می‌گذشتم.

قطع رابطه با فردی منفی اندیش کار راحتی نیست و حتی ممکن شما به درستی کارتان شک کنید، اما با گذشت زمان متوجه می‌شوید که تصمیم درستی گرفته‌اید.

چگونه پاسخ فردی منفی اندیش را بدهیم؟

بهترین روش برای جواب دادن به چنین فردی این است که در تله طرز فکر آن‌ها گیر نیفتیم. گفتگو را به سرعت تمام کنید و بروید. این‌گونه می‌توانید به آتش منفی‌بافی او دامن نزنید. وقتی حرف‌هایش تمام شد به سادگی سر خود را به نشانه تایید تکان دهید و با یک خداحافظی بگویید وقت رفتن است.

 انجام این کارها بسیار مهم است، زیرا آن‌ها منتظر دیدن نشانه‌ای برای ادامه دادن بحث هستند. پس اگر بهانه دستشان ندهید، سریع‌تر می‌توانید آنجا را ترک کنید.

چگونه با فردی منفی اندیش در رابطه باشیم؟

داشتن رابطه با یک فرد منفی اندیش کار سختی است، زیرا این فرد بیشتر اوقات در کنار شماست؛ برای مثال در نظر بگیریم او همسر شماست. تنها توصیه من به شما این است که صریح و بخشنده باشید و بدانید لحظات ناراحت کننده‌ای خواهید داشت.

 چرا که در نهایت منفی اندیشی او به شما هم سرایت می‌کند یا شما از این وضعیت خسته می‌شوید. اینجاست که به تمام کردن رابطه فکر می‌کنید. تصمیم‌گیری در این باره سریع و راحت نخواهد بود و نیاز به فکر کردن زیادی دارد.

برخورد با افراد منفی اندیش

زمانی که من رابطه‌ام را تمام کردم نمی‌توانستم آن وضعیت را تحمل کنم؛ می‌ترسیدم اطراف آن‌ها باشم. سر یک دوراهی گیر کرده بودم. باید انتخاب می‌کردم که آیا می‌خواهم تبدیل به یک آدم بدبخت بشوم یا می‌خواهم کنترل زندگی‌ام را پس بگیرم. کار راحتی نبود، اما ارزشش را داشت.

چه عواملی باعث منفی نگری می‌شوند؟

چند مورد باعث به وجود آمدن نگرش منفی می‌شوند. مورد اول فکر کردن شماست؛ هرچه بیشتر فکر کنید، افکار بیشتری در سرتان تلنبار می‌شود. وقتی شروع به فکر کردن می‌کنید، ذهن شما درگیر افکار اضافه می‌شود و اگر ذهنتان چهارچوبی منفی داشته باشد، به همان مسیر منفی ادامه می‌دهد.

برای فهم بهتر به این مثال توجه کنید: من تعدادی کلمه عنوان می‌کنم و سپس شما چند کلمه دیگر به آن‌ها اضافه می‌کنید؛ گوسفند، تراکتور، طویله و گاو. حال نوبت شماست که ۳ کلمه دیگر نام ببرید. به احتمال زیاد کلمات شما نیز مربوط به مزرعه هستند. من شما را به سمت این موضوع هدایت کردم و شما آن را ادامه دادید.

دلیل دیگر به وجود آمدن افکار منفی احساسات ما هستند. زمانی که احساساتی می‌شویم، افکارمان غیرمنطقی می‌شود. هنگام خستگی احتمال اینکه با دیگران دعوا کنید، بیشتر است. همچنین وقتی عصبانی هستید، بیشتر تمایل دارید با دیگران بدجنسی کنید.

اگر حس می‌کنید دارید در افکار منفی غرق می‌شوید، لحظه‌ای مکث کنید و موقعیت احساسی‌تان را بررسی کنید.

چه احساسی دارید؟ اکثر اوقات حستان مشخص است، هرچند گاهی تشخیصش سخت است. اگر کمی بیشتر به احساساتتان عمیق فکر کنید، متوجه می‌شوید برای مثال اتفاقی که صبح افتاد روی شما اثر گذاشته است.

چگونه می‌توان به فردی منفی اندیش کمک کرد؟

خلاصه بگویم، شما نمی‌توانید. آن‌ها خود باید تصمیم بگیرند آیا می‌خواهند تغییر کنند یا خیر. شما می‌توانید به آن‌ها درباره منفی‌بافی‌هایشان گوشزد کنید. بالاخره این افراد متوجه مشکل خود می‌شوند و شاید تصمیم به تغییر بگیرند؛ اما شما نمی‌توانید آن‌ها را مجبور به این کارکنید.

برخورد با افراد منفی اندیش

چگونه با افراد منفی اندیش سر کار برخورد کنیم؟

کنار آمدن با این افراد سر کار مشکلی است. تا آنجا که می‌توانید از ارتباط برقرار کردن با آن‌ها پرهیز کنید. بهتر است گفتگوهای خود را به ایمیل محدود کنید. با این کار از شر غرولندهای روزانه آن‌ها در امان می‌مانید مکالمات را ادامه ندهید. فقط سکوت کنید و سر تکان دهید.

وقتی حرفش تمام شد، بهانه‌ای برای ترک کردن آنجا بیاورید و بروید. اگر موضوعات کاری دیگری برای بحث کردن وجود داشت، به او بگویید سرتان شلوغ است و باید به کارهای قبلی رسیدگی کنید.

کلام پایانی

به طور کلی مواجه شدن با افراد منفی اندیش در طول زندگی اجتناب ناپذیر است. رمز موفقیت در برخورد با این افراد این است که اجازه ندهید منفی نگریشان در شما هم ریشه بدواند. با دلسوزی به حرف‌هایشان گوش دهید، اما پس از آن بحث را تمام کنید و روی چیزهای مثبت تمرکز کنید.

اگر مجبور هستید با افراد منفی اندیش در زندگی شخصی یا سرکار سر و کله بزنید، راه دشوارتری در پیش دارید. شاید حتی نیاز باشد آن رابطه را تمام کنید. در آخر امیدوارم نکات و راهکارهای عنوان‌شده به شما در نحوه برخورد با افراد منفی اندیش کمک کنند و اجازه ندهند خوشحالی شما تحت تاثیر انرژی منفی قرار بگیرد.

 

منبع:  https://www.unfinishedsuccess.com/deal-with-negative-people/

۴.۴/۵ - (۳۷ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx