چگونه یک شخصیت هیجان انگیز ایجاد کنیم؟

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

چگونه یک شخصیت هیجان انگیز ایجاد کنیم؟

من در مورد روش‌ ها و تکنیک‌ های رشد شخصیت که می‌تواند به من در بهبود جنبه‌ های شخصیتی خودم کمک کند بسیار تفکر کرده ‌ام – حتی اگر این فقط یک جنبه جزئی از زندگی من باشد که می‌توان آن را ارتقا داد. و در واقع، با شروع پیشرفت جنبه های شخصیتی و سبک زندگی خود در یک فرآیند گام به گام، می توانید کیفیت زندگی و همچنین رفاه شخصی خود را در طولانی مدت افزایش دهید.

در ادامه می‌ خواهم روش‌ ها، تکنیک ‌ها و ترفندهای بسیار مؤثری را ارائه کنم که به شما کمک می‌کند تا یک زندگی فوق ‌العاده شگفت‌ انگیز بسازید که در نهایت رشد شخصیت شما را بهبود می بخشد. این روش ها به شما کمک می کند تا به این سوال پاسخ دهید که چگونه یک شخصیت هیجان انگیز ایجاد کنید!

چگونه یک شخصیت هیجان انگیز ایجاد کنیم؟

 

هدف زندگی خود را کشف کنید.

چرا این قدر مهم است که هدف خود را در زندگی بدانید، به خصوص زمانی که به تازگی به دنبال این هستید که شخصیتی هیجان انگیز داشته باشید؟ جواب ساده است : وقتی کارهایی را انجام می دهید که واقعاً به آنها علاقه دارید، دستاوردهای شما بسیار مهم تر خواهد بود.

ممکن است مردم به خاطر انجام کاری که دیگران از شما می خواهند به شما احترام نگذارند، اما زمانی که هدف خود را در زندگی دنبال می کنید، متوجه خواهند شد که چه فرد هیجان انگیزی هستید. بدیهی است که کشف هدف در زندگی یکی از سخت ترین کارها است و بینشی که گنگ و مبهم باشد راه به جایی نخواهد برد.

اما، زمانی که متوجه شدید هدف واقعی شما چیست، می توانید روی چیزهایی که به آنها علاقه دارید، در زندگی شخصی و همچنین در زندگی حرفه ای خود تمرکز کنید و متوجه خواهید شد که شروع به تلاش کردن و تمرکز بیشتر روی کارهایی می کنید که واقعاً دوست دارید انجام دهید، که – به هر حال – شما را کمک می کند تا شخصیت هیجان انگیزتری ایجاد کنید. همچنین مقاله چگونگی کشف هدف زندگی به شما کمک می کند تا هدف زندگی خود را کشف کنید.

از منطقه راحتی خارج شوید.

این سوال را از خود بپرسید که چه چیزی مانع شما در ایجاد ویژگی های شخصیتی که همیشه می خواستید داشته باشید ، است. چه چیزی بین فردی که می خواهید باشید و شخصی که در حال حاضر هستید قرار دارد؟ بیایید بگوییم که شاید دوست دارید ماجراجوتر و برون‌گراتر شوید. آیا واقعاً به شما کمک می کند تا با ماندن در آرامش منطقه امن خود به هدفتان برسید؟

 

بعید می دانم! بنابراین، سعی کنید آن محدودیت هایی را که مانع از تبدیل شدن به فردی که واقعاً می خواهید باشید را شناسایی کنید. هنگامی که آن محدودیت ها را شناسایی کردید، سعی کنید آنها را به تدریج اما به طور مستمر از بین ببرید. اگر می‌خواهید دستاورد های بیشتری در زندگی ‌تان داشته باشید، از منطقه امن خود  بیرون بروید و به دنبال اقدام کردن باشید. با دوستان خود کاری انجام دهید یا در خلال ماجراجویی های خود با افراد جدیدی آشنا شوید.

چگونه یک شخصیت هیجان انگیز ایجاد کنیم؟

 

 

زندگی خود را شروع کنید.

از نگرانی در مورد شکست دست بردارید، حواس خود را با تلویزیون، بازی های ویدئویی (و غیره) پرت نکنید و زندگی خود را به بهترین شکل آغاز کنید. وقتی بیشتر اوقات فراغت خود را صرف تماشای تلویزیون، گشت و گذار در اینترنت یا بازی می کنید، داستان های هیجان انگیزی برای گفتن نخواهید داشت. اما لحظه ای که بلند می شوید تا زندگی خود را آگاهانه و با اعتماد به نفس سپری کنید، به راحتی به طور مداوم ماجراهای هیجان انگیزی را به سوی خود جذب خواهید کرد.

افق ذهنی خود را گسترش دهید.

من دوستی دارم که به نظر من شخصیت بسیار هیجان انگیزی دارد. او مرد بسیار باهوشی است و به معنای واقعی کلمه در هر موضوعی که مطرح می‌شود، از سیاست ، ورزش ، مسافرت و غیر معمول ‌ترین فعالیت‌هایی که می‌توان فکرش را کرد، بسیار مسلط است. شما فقط کافیست تا نام موضوع را بگویید و از تجارب دست اول او و اطلاعات بی نظیرش حیرت زده شوید .

شاید عمدتاً به این دلیل است که او همیشه میل جدی برای گسترش افق ذهنی خود داشت. اگر می خواهید فردی هیجان انگیز شوید، به گسترش افق ذهنی خود فکر کنید! علایق جدید را پرورش دهید، کتاب ها و مقالاتی در مورد موضوعاتی بخوانید که قبلاً هرگز نشنیده اید. دانش جدید را مثل یک اسفنج جذب کنید و اجازه دهید علایق و اشتیاق شما را در مورد آنچه می خواهید در آینده کشف کنید راهنمایی کنند.

چگونه یک شخصیت هیجان انگیز ایجاد کنیم؟

تظاهر به چیزی نکنید که نیستید.

تفاوت بزرگی بین کسی که فقط ادعا دارد و کسی که واقعا آنچه که می گوید هست وجود دارد. و در بیشتر موقعیت‌ ها، این حس ناخودآگاه وجود دارد که به اکثر مردم اجازه می‌دهد تشخیص دهند که چه کسی فقط تظاهر می کند و چه کسی واقعاً خودش است. اساساً، شما فقط خود را با تظاهر به چیزی که نیستید گول می‌زنید، زیرا دیگران دیر یا زود متوجه آن خواهند شد. پس چرا این همه زحمت برای متقاعد کردن دیگران در مورد آنچه که دوست دارید آنها در مورد شما فکر کنند، وجود دارد؟ بازیگر نباشید، شروع به ساختن یک شخصیت هیجان انگیز بر اساس آنچه  که هستید، کنید.

 

مثبت بمانید، لذت ببرید و شوخ طبع باشید.

اگر به شخصی فکر می کنید که شخصیت واقعاً هیجان انگیزی دارد، آیا این شخص به طور پنهانی تمام روز با صدای بلند گریه می کند و از مشکلات فردی و زندگی خود شکایت می کند؟ البته نه، این شخص نیز به این اندازه انرژی منفی ندارد یا بیش از حد خودخواه نخواهد بود.

با کشف چیزهایی که دیگران را هیجان ‌انگیز می‌کند، به سرعت متوجه خواهید شد که چه نوع ویژگی‌ های شخصیتی باعث می‌شود افراد مورد توجه قرار نگیرند. به‌جای این ‌که یک فرد ناله‌ کننده فوق ‌العاده منفی باشید، سعی کنید مقداری قدرت مثبت‌ اندیشیتان را گسترش دهید، دوستانتان را بخندانید، شوخ طبع باشید – و این سریعا نحوه ذهنیت مردم نسبت به شما را تغییر می‌دهد.

چگونه یک شخصیت هیجان انگیز ایجاد کنیم؟

مربیان

یکی از چیزهایی که واقعاً به من کمک کرد، در عین حال که فردیت من را بهبود بخشید، تمرکز روی افرادی بود که با تجربه تر و بهتر از من بودند. آنها به نوعی مربیان من شدند و به من این امکان را دادند که بارها و بارها عملکرد خود را بهبود ببخشم. علاوه بر این، داشتن یک مربی به بسیاری از سوالات در مورد چگونگی ایجاد یک شخصیت هیجان انگیز پاسخ می دهد، زیرا می توانید دائماً از مربی خود یاد بگیرید!

خودت را باور کن.

این نکته دیگری است که بسیار به ذهنیت درونی شما مرتبط است. برای اینکه بتوانید هویت خود را ارتقا دهید (در اینجا: رشد شخصیت) باید واقعاً باور داشته باشید که قادر به انجام این کار هستید. اگر شک دارید در رشد شخصیتی خود موفق نخواهید شد.

تنوع کلید موفقیت است.

اگر هر روز از یک روند یکسان پیروی کنید، در ارتقا شخصیت خود با مشکلات جدی مواجه خواهید شد. روند یکسان به معنای رکود در رشد شخصیت شما است، زیرا به ما اجازه نمی دهد تجربیات و برداشت های جدیدی به دست آوریم. روندهای تکراری ما را در منطقه امن خود نگه می دارند بدون اینکه فرصتی برای بهبود زندگی‌مان داشته باشیم. کارهای روزمره خود را با چیزهای جدید ترکیب کنید، سعی کنید تنوع به ارمغان بیاورید!

چگونه یک شخصیت هیجان انگیز ایجاد کنیم؟

وقت خود را هدر ندهید.

رشد شخصیت ما یک بخش فعال است که نیاز به سرمایه گذاری زمان زیادی دارد؛ اما اگر شما وقت خود را با فعالیت های بی برنامه و فی البداهه و بدون تمرکز سپری کنید، نمی توانید سبک زندگی خود را بهبود و تغییر دهید.

منبع:

 

4.6/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx