عادات افراد با اراده که باید یاد بگیرید

Add a Comment
21 Min Read

کمک گرفتن از  عادت افراد با اراده راهی بسیار ساده و مناسب برای تمرین با اراده بودن است. اگر به خوبی بتوانید این عادات را در زندگی خود پیاده کنید، تاثیرات خوبی را در مسیر رشد فردی مشاهده خواهید کرد.

داشتن اراده مهم ترین نکته در مسیر جذب موفقیت شما بوده که بهتر است از تاثیر آن غافل نشوید. در اصل این اراده افراد است که بین آنچه در ذهن خود می سازند و آرزو دارند به آن برسند و توانایی  های درونی فرد ارتباط سازنده برقرار می کند.

البته اهمیت و تاثیر اراده افراد در پیشرفت بسیار بیشتر و وسیع تر از آن است که بیان کردیم. در این مقاله برای شما عاداتی را از زندگی افراد با اراده و موفق بررسی می کنیم که بتوانید با الگو گرفتن از آن در مسیر رشد توانایی های خود قرار بگیرید.

مزایای به کار گرفتن عادات افراد با اراده در تصمیم گیری

جهانی که امروز مشاهده می کنیم زندگی ساده تری را برای انسان نسبت به صده های قبل فراهم کرده است. این پیشرفت و راحتی را مدیون تلاش و اراده افرادی هستیم که موفقیت خود را هم مسیر با نیازهای جامعه قرار دادند.

این افراد موفق توانستند زندگی ای را برای خود، اطرافیان و در دید وسیع تر، جهانیان فراهم سازند که هیچ کس در صدها سال قبل حتی به آن فکر هم نمی کرد. افراد موفق رویاهای بزرگی را برای خود ترسیم کردند. همچنین تلاش کردند که بین توانایی های خود و رویاهایی که در سر داشتن ارتباط سازنده ای برقرار سازند.

چیزی که موجب برقراری این ارتباط سازنده و سودمند بین رویاهای بزرگ و توانایی افراد شد، اراده آن ها در مسیر رشد و موفقیت بود. اراده به آنان کمک می کرد که در برابر سختی ها و موانعی که بر سر راه آن ها قرار دارند غلبه کرده و آنچه تصور کرده بودند را به حقیقت تبدیل کنند.

حال چگونه می توان به اراده ای قوی همچنین اراده افراد موفق دست پیدا کرد؟ پاسخ این سوال در این مقاله است. در این مقاله به شما کمک می کنیم که بتوانید با عادات افراد با اراده آشنا شده و آن را در مسیر موفقیت خود به کار بگیرید.

استفاده و الگو گرفتن از این عادات مسیر تقویت ایراده را برایتان هموار می سازد. در واقع شما با به کار گیری این عادات پا در مسیری می گذارید که قبلا طی شده و در نهایت منجر به جذب موفقیت شده  است. پس در عادات این افراد به خوبی دقت و توجه کرده، آن را بررسی کنید و در نهایت سعی کنید متناسب با سبک زندگی خود آن ها به کار بگیرید.

عادات افراد با اراده

تنها استفاده گذشته درس گرفتن از آن است

درست است که زندگی در حال یکی از بهترین سبک زندگی هایی است که هر فرد می تواند در پیش بگیرد، اما همیشه این قانون صادق نیست. قرار نیست گذشته را به طور کلی حذف کرده و نسبت به آن بی توجه باشید. چه بخواهید قبول کنید و چه نخواهید، گذشته بخشی از شخصیت و زندگی شماست.

تصمیماتی که در گذشته گرفته اید، اشتباهات شما و پیشرفت هایی که به دست آورده اید همه و همه حاوی اطلاعات مفیدی درمورد شما و مسیری است که می تواند برایتان موفقیت به همراه داشته باشد. گذشته خود را بدون هیچگونه قضاوتی و خودسرزنشی بررسی کنید. به خودتان اجازه دهید که گذشته با شما صحبت کند.

بررسی درست گذشته و درست گرفتن از آن از جمله عادات افراد با اراده است. این کار به شما کمک می کند که بتوانید اشتباهاتی که ممکن است در آینده انجام دهید را پیش بینی کنید. بررسی صحیح اشتباهاتتان به شما کمک می کند که نقاط ضعف خود بشناسید برای آن برنامه درستی داشته باشید.

همچنین شما می توانید با توجه کافی نسبت به دست آوردهای خود در گذشته، نقاط قوت خود را به خوبی بشناسید. این موضوع به شما کمک می کند که نسبت به توانایی های خود امیدوار بوده و مسیری را در پیش بگیرید که با توانایی های شما در تناسب باشد.

رشد فردی شما زمانی اتفاق می افتد که بتوانید به درستی از گذشته خود استفاده کنید. در عین حال که باید توجه کنید اشتباهات موجب ناامیدی شما نشود، بهتر است نسبت به احساس غروری که دستاوردهای شما برایتان به همراه دارد، کنترل داشته باشید.

کنترل زندگی خود را در دست بگیرید

از مهم ترین عادات افراد با اراده می توان به کنترلی که بر تمام ابعاد زندگی خود دارند، اشاره کرد. نقل قول جالبی در باره وجود دارد که می گوید (طوری دعا کن که انگار همه چیز در دست خداست و طوری رفتار کن انگار کنترل همه چیز در دستان توست)

این نقل قول به ما نشان می دهد که تاثیر شانس در جذب موفقیت غیرقابل انکار است. شانس نقش مهمی را در ایجاد فرصت های رشد و پیشرفت برایمان داشته و درواقع می تواند زندگی ما را از این رو به آن رو کند. از تاثیر شانس، دعا و انرژی های مثبت در زندگی خود غافل نشوید.

البته در بخش دوم این نقل قول می بینیم که شانس همه آن چیزی نیست که برای پیشرفت نیاز داریم. در عین حال که تاثیر شانس بسیار جدی است، تاثیر عملکرد فرد در رسیدن به آنچه برایش اهمیت دارد، بسیار زیاد است.

نمی شود به کل تلاش را کنار گذاشت و منتظر شانس ها و فرصت های غیرقابل پیشبینی نشست. در عین حال که برای آنچه در ذهنتان است تلاش می کنید، حواستان به فرصت های ناگهانی که برایتان پیش می آید باشد. افراد موفق از ارزش شانس در مسیر خود آگاهند، اما در عین حال از هیچ تلاشی در رشد خود دریغ نمی کنند.

شما هیچ کنترلی بر شانس در زندگی خود ندارید. شانس بدون هیچ قانونی پیش می آید و نمی توان آن را پیش بینی کرد. اما چیزی که می توانید کنترل کنید خودتان و اعمالتان است. همه تمرکز خود را روی اعمالتان بگذارید و تمام تلاشتان را در مسیر رشد فردی به کار بگیرید.

مسائلی که بر آن کنترلی ندارید را رها کنید

عادات افراد با اراده

یکی از عادات افراد با اراده که بسیار مفید و سازنده است، توانایی رها کردن است. این توانایی رها کردن در واقع به فرد این امکان را می دهد که بتواند تمرکز خود را بر مسائلی که واقعا اهمیت دارد، بگذارد و مسائل بیهوده که تاثیری بر پیشرفت فرد ندارد را رها کند.

قدرت ذهنی ما درست مانند قدرت عضلانی و فیزیکی ماست. هر دو محدودیت هایی داشته که اجازه استفاده بیش از حد را به ما نمی دهد. پس بهتر است این توانایی را به درستی به کار بگیریم و در مسیری که می دانیم در نهایت موجب موفقیت و رشد فردی ما می شود، انرژی بگذاریم.

در قدم اول مسیر خود و آن چیزی که حس می کنید برای احساس رضایت در زندگی نیاز دارید را انتخاب کنید. حال نوبت به انتخاب آنچه می رسد که برای شما مفید خواهد بود و به آن نیاز دارید. هر چیزی غیر از این مسائل که از شما تمرکز و انرژی می گیرد را کنار بگذارید و رها کنید.

هر موضوعی که از شما وقت و تمرکز می گیرد را رها کرده و از زندگی خود حذف کنید. شاید برایتان سخت باشد که این مسائل را از زندگی خود حذف کنید، اما در نهایت از خود بابت این رها کردن به موقع ممنون خواهید بود.

پیشرفت و رشد شما در گرو تصمیمات درستی است که امروز می گیرید. افکار خود را منظم کنید و ذهن خود را از هرگونه مسئله اضافی پاکسازی کنید.

عادات افراد با اراده

از موفقیت دیگران ناراحت نشوید، بلکه آن ها تحسین و تشویق کنید

اکثر افراد زندگی و موفقیت را مانند بازی می بینند. معتقدند که در این بازی اگر کسی موفق شود، خودشان شانس موفق شدن را از دست داده و دستاوردهایشان ناچیز و نادیده گرفته می شود. این طرز تفکر، بسیار غلط و مخرب است.

زمانی که این طرز تفکر را نسبت به زندگی خود و دیگران داشته باشید، با موفق شدن اطرافیانتان احساس بدی نسبت به خود پیدا می کنید، در مورد تلاش های خود ناامید شده و احساس می کنید که مسیر رسیدن به اهدافتان مسیری بیهوده و بی نتیجه است.

از جمله عادات افراد با اراده دوری کردن از این طرز تفکر سمی است. این افراد خوب می دانند که اگر اطرافیانشان موفق شوند، نه تنها هیچ تاثیر منفی بر رشد و پیشرفت خودشان ندارد، بلکه می تواند منبع انگیزه و الگو گرفتن برایشان باشد.

زمانی که دوست یا یکی از اعضای خانواده شما موفق می شود، موجب نمی شود که شما نتوانید موفق شوید. جذب موفقیت در زندگی شما تنها منحصر به شماست و اطرافیان نمی توانند مانعی در این راه برایتان باشند.

از پیروزی و کامروایی در زندگی اطرافیانتان نترسید. این موضوع نه تنها مانع رشد شما نمی شود، بلکه می تواند منبع انگیزش برای شما باشد. کامروایی در زندگی دیگران را تحسین کنید و با افراد دیگر روابط مثبت و سازنده بسازید.

به راحتی سوال بپرسید

چرا خود را محدود می کنید که سوالی نپرسید؟ هیچ انسانی نیست که همه چیز را بدانید و بلد باشد. شما می توانید در هر سنی بیاموزید، سوال کنید و نکات جدیدی یاد بگیرید. خود را به سن یا موقعیت اجتماعی تان محدود نکنید و از سوال کردن چیزی که نمی دانید، نترسید.

اگر واقعا می خواهید در مسیر رشد فردی قرار بگیرید، پرسیدن آنچه نمیدانید یکی از راه های ساده زندگی کردن بوده که می تواند به شما کمک بسیاری بکند.

سوال کردن برای هیچ انسانی زشت نیست. سوال پرسیدن نه تنها شخصیت شما را زیر سوال نمی برد، بلکه نشان می دهد که شما آنقدر به خود اعتماد دارید و نسبت به دانش خود آگاهید که ممکن است چیزی را ندانید و سوال کنید.

همچنین سوال کردن نشان می دهد که شما دوست دارید همواره بیاموزید. موفقیت شما در گرو یادگیری نکات مفید و جدیدی است که از اطرافیانتان می پرسید.

عادات افراد با اراده

ناله کردن در زندگی را حذف کنید

شکایت کردن چه کمکی به شما می کند؟ چرا همواره در زندگی از هر آنچه در اطرافتان است شاکی هستید؟ این کار چه کمکی می تواند به شما کند؟ چقدر انرژی برای این کار می گذارید؟

کلمات بسیار قدرتمندتر از آنی هستند که شما تصور می کنید. هر کلمه ای که بیان می کنید می تواند تاثیر سازنده یا بسیار مخربی بر مسیر رشد فردی شما داشته باشد. افراد با اراده و موفق از این امر آگاه بوده و از مهم ترین عادات افراد با اراده، توجه کافی به کلماتی است که بر زبان می آورند.

اگر مشکلی در زندگی شما وجود دارد یا احساس می کنید چیزی در زندگی شما درست پیش نمی رود، انرژی خود را در راه ناله و شکایت تلف نکنید. این کار نه تنها هیچ کمکی به شما نمی کند، بلکه انرژی زیادی را از شما می گیرد.

به جای آن  که انرژی خود را روی شکایت از زندگی خود بگذارید، ببینید که مشکل دقیقا کجاست؟ منبع اصلی این مشکل را پیدا کنید. در ادامه تمام تلاش خود را بکنید که آن مشکل را در زندگی خود رفع و حل کنید.

اگر می توانید که مشکل موجود را حل کنید، پس برای آن وقت بگذارید. ولی اگر این مشکل از کنترل شما خارج است از آن بگذرید و سعی کنید به آن عادت کنید. مشکل موجود را رها کرده و آرامش را به خود هدیه دهید.

نظر دیگران را رها کنید و تنها خودتان را تحت تاثیر قرار دهید

هر فرد با توجه به ویژگی های شخصی خود می تواند نظرات متفاوتی داشته باشد. این نظرات ممکن است منتقدانه یا مشوق باشد. نظرات دیگران ثابت نیست و همواره در حال تغییر و دگرگونی است.

این که بخواهید نظر دیگران را به عنوان یک ارزش قبول کنید و در تلاش باشید که آن را دریافت کنید، هدفی تقریبا غیرقابل دسترس است. ممکن است گروهی از افراد شما را امروز تحسین کنند و برایتان انگیزه بیافرینند اما در آینده تضمینی برای دریافت همین تشویق وجود ندارد.

افراد موفق با اراده نسب به این موضوع آگاه هستند و می توان به بی توجهی به نظرات دیگران به عنوان یکی از اصلی ترین عادات افراد با اراده توجه نگاه کرد. این افراد متوجه تغییرات روزانه نظرات مردم شده و به آن به چشم ارزش و هدف نگاه نمی کنند.

تنها کسی که بایستی در زندگی تحت تاثیر قرار دهید، خودتان هستید. این شمایید که می دانید دقیقا چه چیزی در زندگی می خواهید. مسیر موفقیت شما تنها توسط خودتان است که می تواند مورد نقد، بررسی، اندازه گیری یا تحسین قرار بگیرد.

پس سعی کنید نشانه های رشد فردی را در درون خود جستجو کنید، نه اینکه نظر دیگران به عنوان ارزش اصلی شما باشد. انرژی خود را در زندگی روی مسائل مهم بگذارید. این کار به شما آرامش می بخشد و می توانید در از مسیری که در زندگی در پیش گرفته اید تماما لذت ببرید.

همواره اهداف بلند مدت خود را بازبینی کنید

اهداف بلند مدتی که در زندگی برای خود در نظر گرفته اید شاید موجب ناامیدی شما شود. این اهداف بسیار دور از دسترس به نظر می رسند و هر عملی که در این مسیر انجام می دهید تاثیر و پاداش آنی برای شما به همراه ندارند. پس عاداتی که افراد با اراده برای کنترل ناامیدی در پیش گرفته اند، چیست؟

بهتر است برای آن که بتوانید به اهداف بلند مدت خود وفادار باقی مانده و از احساس ناامیدی به دور بمانید، این اهداف را همواره مرور کنید. اهداف بلند مدت شما بسیار بزرگ هستند و با مرور موفقیتی که در نهایت نسیب شما خواهد شد، می توانید به خودتان انرژی ادامه مسیر را هدیه دهید.

شاید امروز نتیجه رژیم غذایی سخت، ورزش های سنگین یا پس اندازی که برای شرکت خود انجام می دهید را نبینید. اما تصور کنید که با این عاداتی جدید و مثبتی که در پیش گرفته اید، چه زندگی موفق و زیبایی را برای خودتان رقم خواهید زد.

همواره در ذهن خود به نتیجه نهایی اعمال روزانه که در مسیر رشد فردی در پیش گرفته اید، فکر کنید. بزرگ ترین منبع انگیزه شما در درون همان چیزی است که دوست دارید در زندگی به دست بیاورید. پس چرا آن را در زندگی روزمره خود مرور نمی کنید؟

اتفاقات خوب و بزرگ در یک شب اتفاق نمی افتد. به این موضوع آگاه باشید که برای تغییرات و دستاوردهای بزرگ بایستی کارهای بزرگ انجام دهید، صبور باشید و دربرابر لذت های زودگذر تسلیم نشوید.

نسبت به نعمات زندگی خود آگاه باشید

چیزهایی که در زندگی خود دارید و به عبارتی نعمات زندگی شما، باارزش ترین دارایی تان در مسیر رشد فردی شما است. این نعمات است که به شما توانایی تلاش برای کسب آنچه در ذهنتان دارید را می دهد. در واقع نعمات زندگی شما تمام آن چیزی است که برای موفقیت به آن نیاز دارید.

در انتهای روز، زمانی که خسته یا ناامید هستید، زمانی که وقت آزاد دارید و به طور کلی زمانی که ذهن باز یا خسته ای دارید، در زندگی خود جستجو کنید. به دنبال نکات مثبت زندگی خود و آنچه برایتان سرمایه باارزشی است باشید.

از عادات افراد با اراده می توان به لیست کردن این نعمات اشاره کرد. زمانی که این نکات مثبت را لیست کرده و در یک مکان مناسب قرار دهید، می توانید همواره به آن توجه کنید و انرژی ادامه کار را دریافت کنید.

عادات افراد با اراده

به این فکر کنید که چه چیزهایی در زندگی شما قرار دارد که باید برای آن سپاسگذار باشید؟ چه نکات مثبتی در زندگی شما وجود دارد که شما را از دیگران متمایز می کند؟ چه چیزهایی دارید که اگر نداشتید تلاش برایتان سخت می شد؟

مرور همه این موارد به شما کمک می کند که نسبت به داشته هایتان در مسیر رشد آگاه باشید و همچنین انرژی و امیدواری زیادی را از آن به دست بیاورید.

نتیجه نهایی 

شما در مسیر رسیدن به خواسته های قلبی خود و احساس موفقیت در زندگی تنها نیستید. همه چیز را همگان دانند. پس بهتر از دست از برنامه ریزی و حدس و گمان در این مسیر بردارید از تجربیات و عادات افراد با اراده برای رشد خود استفاده کنید.

این افراد مسیر کامروایی در زندگی را طی کرده ، آزمون خطاها را گذرانده اند و در نهایت راه های موثر و مفید را کشف و به کار گرفته اند. چه اشکالی دارد اگر از تجربیاتشان بهره مند شویم؟ نه تنها اشکالی ندارد، بلکه از حجم کارهای شما  در انتخاب سبک زندگی متناسب با اهدافتان کم می کند.

حال که در این مقاله با عادات موثر افراد موفق آشنا شدید، فرصت را از دست ندهید و هرچه سریع تر برای تغییر سبک زندگی خود متناسب با اهدافتان اقدام کنید.

۸ Habits of People With Amazing Determination and Willpower | Inc.com

۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx