15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 2)

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 2)

 1. با یک مربی کار کنید

ما مربیان آموزش شخصی، مربیان سلامت و رفاه و مربیان شغلی داریم، با این حال به ندرت یک مربی را درگیر می کنیم تا در مورد دو مورد از مهم ترین عوامل مؤثر در موفقیت و شادی ما به ما کمک کند: پول و رفاه روانی ما.

رویکرد ما اغلب درمانی است و تا زمانی که در شرایط سختی قرار نگیریم با خدمات اورژانس تماس نمی گیریم.

ممکن است پول خوشبختی ما را نخرد، اما واقعیت این است که آزادی مالی، داشتن آزادی انتخاب است و آزادی انتخاب به معنای فرصت های گسترده تر برای شادی بیشتر است. خطرات و رشد همیشه ثبات روحی و روانی ما را تهدید می کند.

با یادگیری مهارت های پیشگیرانه ای که انعطاف پذیری شما را در زندگی شخصی و کاری تقویت می کند، می توانید انگیزه خود را برای مقابله با چالش ها با شجاعت بیشتری افزایش دهید. شما یک طرح پشتیبان و گویی شبکه های ایمنی دارید که هنگام سقوط شما را بگیرند.

ما در این دنیا تنها نیستیم و همیشه می توانیم از دیگران حمایت کنیم تا انگیزه خود را برای موفقیت دوباره به دست آوریم. چه یک مربی در زمینه مالی، یک مربی در زمینه عملکردی، یک مربی کسب و کار یا یک مربی روابط، سر گفتگو را باز کنید. خودتان را بهتر بشناسید، برای رفع موانع برنامه ریزی کنید و برای دوی سرعت آماده شوید!

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 2)

 1. مکالمات خود را بر روی ایده ها و اهداف خود متمرکز کنید

وقتی تاکید و تمرکز روی مسائل، احساسات و افکار خاصی را افزایش می دهید، به مغز خود می گویید که این چیزها مهم هستند. احساسات و افکار راحت تر تقویت می شوند و مسیرهای عصبی که به احساسات و افکار مشابه دسترسی دارند فعال می شوند.

با توجه به این، رویکرد استراتژیک داشته باشید. عمداً مکالماتی را که برای بحث درباره ایده ‌ها، برنامه ‌ها و پیشرفت دارید، مجدداً تنظیم کنید تا به جایی که می ‌خواهید بروید.

مغز خود را برای افزایش کشش آن تحریک و آموزش دهید. آن را هدایت کنید تا روی تجربیات و نتایج مثبتی که به دست آورده اید تمرکز کند و عمداً در گفتگوهایی که می خواهید بیشتر از این احساسات و نتایج را بخواهید در میان بگذارید.

نه تنها خود را آموزش می دهید که در زمان های بیشتری از روز احساس شادی بیشتری داشته باشید، بلکه خواسته ها و خواسته های واقعی خود را برای زندگی موفق تر و شادتر به جامعه گسترده تر نیز منتقل می کنید.

آنچه را که می خواهید تجربه کنید و به دست آورید، با آنها به اشتراک بگذارید. شما احتمال بیشتری برای دریافت سورپرایزهای مطلوب در پاسخ به درخواست های خود ایجاد می کنید.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 2)

 1. اهدافی برای تبدیل شدن به یک دوست، شریک یا همکار بهتر داشته باشید

روابط خود را با این سوال بررسی کنید که کدام جنبه ها برای شما سالم هستند و برای شما شادی به ارمغان می آورند. همچنین در نظر داشته باشید که در این رابطه چه نقشی دارید و آیا انجام این کار شما را خوشحال می کند یا خیر.

نه تنها به آنچه از رابطه به دست می آورید بلکه به آنچه می توانید برای شکوفاتر شدن آن رابطه انجام دهید نیز فکر کنید. آیا می توانید نحوه نشان دادن خود را برای افراد زندگی خود، از نظر کاری و شخصی بهبود بخشید؟ برای خود اهداف شخصی تعیین کنید و به وظیفه خود برسید.

آیا به جای اینکه منتظر بمانید تا دوستتان دوباره قرار ملاقات را ترتیب دهد، باید یک گردهمایی ترتیب دهید؟ ممکن است از این به بعد زباله ها را بدون اینکه شریک زندگی تان از شما خواسته باشد بیرون بیاورید. قدم گذاشتن در روابط سالم تر و شادتر تنها ارتعاش مثبت زندگی روزمره شما را افزایش می دهد.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 2)

 1. یاد بگیرید که چگونه با تشویق دیگران برای تبدیل شدن به مدیران بهتر، بهتر مدیریت کنید

اگر شما یک مدیر هستید، مقاومت در برابر اصرار برای گرفتن فرمان زمانی که می ‌بینید دیگران در حال عبور از شرایط دشواری هستند، بسیار سخت است. با این حال، بیرون رفتن از کانون توجه و اجازه دادن به دیگران برای داشتن پانزده دقیقه شهرت (شهرت کوتاه مدت)، نشانه یک رهبر واقعی است.

حمایت و راهنمایی دیگران برای ایجاد اعتماد به نفس و ماندن در صندلی راننده در سفر واقعاً روح بخش است. هنگامی که در مه رانندگی می کنند در کنار آنها بمانید و با تشویق خود پشتکار داشته باشید تا آنها را متمرکز و در مسیر نگه دارید.

وقتی به دیگران قدرت می ‌دهید تا از پس آزمایش ‌ها و مصیبت‌ های خود برآیند و به آنها کمک کنید تا در این فرآیند انعطاف ‌پذیری بیشتری داشته باشند، هدفمندی بیشتری نسبت به دیگران دارید. عزت نفس و شادی درونی شما در سطحی غنی تر خواهد بود و برای مدت بسیار طولانی تری در کنار شما خواهد ماند.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 2)

 1. بازخورد و انتقاد منفی را بپذیرید

ما در واقع زمانی که مردم موافق ما هستند و ما را تشویق می کنند، بهتر یاد نمی گیریم. زمانی که اشتباه می کنیم و احساسات شدید مرتبط با شکست ها و رد شدن ها را تجربه می کنیم، بهتر یاد می گیریم.

از خود دعوت کنید تا در هر شرایط نامطلوبی که می بینید به دنبال درس بگردید. همیشه یک نقطه طلایی برای رشد وجود دارد؛ فقط باید تمرین کنیم که دنبال آن بگردیم.

زخم های خود را تنها برای مدت طولانی التیام دهید و به سرعت برای یافتن درس حرکت کنید. وقتی بتوانید این کار را انجام دهید، می توانید انگیزه درونی خود را از درون شارژ کنید و حتی در تاریک ترین زمان ها نیز شادی را تجربه کنید.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 2)

 1. هر روز حس ماجراجویی را تمرین کنید

برای افزایش انگیزه برای موفقیت، لازم نیست همیشه روی اهداف بزرگ خود تمرکز کنید. وقتی اهداف کوچکی را برای انجام کارها هر روز کمی متفاوت تعیین می کنید، می توانید سطح شادی را که تجربه می کنید کاملاً تغییر دهید.

در اینجا لیستی برای شروع وجود دارد:

 • برای شروع روزتان، قهوه متفاوتی را امتحان کنید.
 • حتی اگر امروز در خانه کار می کنید، لباس کار بپوشید.
 • از آخرین ایستگاه مترو تا دفتر، مسیر متفاوتی را پیاده روی کنید.
 • در حالی که با یک غریبه در خیابان تماس چشمی برقرار می کنید، به او لبخند بزنید.
 • وقتی متوجه شدید که یکی از همکارانتان استرس دارند، از او تعریف کنید.
 • اگر معمولاً ناهار را پشت میز یا داخل خانه می خورید، در طول استراحت خود پیاده روی کنید.

تغییرات کوچک را در لحظات کوتاه زندگی روزمره خود چاشنی کنید. تغییرات کوچک نه تنها انگیزه شما را بالا می برد، بلکه به اطرافیانتان روحیه ای روشن و شاد می بخشد.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 2)

 1. با استفاده از تصاویرسازی روزانه، سرنوشت خود را بسازید

وقتی صحبت از تصویرسازی به میان می‌ آید، از این واقعیت استفاده کنید که مغز شما تفاوت بین آنچه واقعی است و آنچه تصور می‌ شود، نمی ‌داند. از توانایی رویاپردازی خود استفاده کنید و تصور کنید که خوشبختی و موفقیت چه شکلی است، چه حسی دارد، چه بویی دارد، چه طعمی دارد و چه صدایی دارد.

وقتی روزانه فیلم های کوچک خود را درباره اهداف موفقیت و شادی خود تمرین می کنید، سیستم فعال کننده شبکه ای مغز شما شروع به فیلتر کردن اطلاعات می کند تا به شما در رسیدن به این اهداف کمک کند.

خیلی زود، برنامه ها، اقدامات و تصمیمات شما به طور فزاینده ای به این موارد احترام می گذارد. به پاداش نگاه کنید و احتمال اینکه شاید حتی زودتر از چیزی که فکرش را بکنید به موفقیت برسید.

15 راه برای افزایش انگیزه برای موفقیت (قسمت 2)

 1. به یک محقق متخصص در مورد چالش های خود تبدیل شوید

در حالی که ما همه منابع را در درون خود داریم، لزوماً همه پاسخ ها را نداریم. با این حال، هنگام دانستن بیشتر، احساس می کنیم که کنترل بیشتری داریم.

به اطراف توجه کنید و از دانش، تجربه و بینش متخصصان واجد شرایط در آن زمینه ها بهره مند شوید. با این حال، از برنامه های پنهانی که به شما تحمیل می شود آگاه باشید.

غربالگری کردن اطلاعات مربوط به شما و پیروی از غریزه درونی خود فقط انگیزه شما را تحریک می کند. تصمیمات سنجیده ای که در این لحظه می گیرید همیشه تصمیمات درستی خواهند بود.

افکار نهایی

طبیعی است که هر کسی در مقطعی از زندگی خود انگیزه خود را از دست می دهد و حتی مهم نیست که قبل از بی انگیزه شدن چقدر پرشور بوده است. نکته کلیدی این است که این واقعیت را بپذیرید و کاری در مورد آن انجام دهید. می توانید با این 15 نکته گفته شده شروع کنید تا انگیزه خود را برای موفقیت بازیابی کنید.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/805365/motivation-for-success
2.8/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx