8 راه قدرتمند برای رهایی از فشار از زندگی

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

8 راه قدرتمند برای رهایی از فشار از زندگی

گاهی اوقات ممکن است احساس کنید که یک پیانو را روی پشت خود حمل می کنید.
فشار زیاد می تواند شما را خم کند.

فشار بیش از حد می تواند بسیاری از ما را عصبانی، سیراب یا غمگین کند. یا به سادگی، با گذشت زمان، ما را با فرسودگی از بین ببرد.

حالا نمی‌دانم ذهن شما چگونه کار می‌کند، اما شخصاً بدون فشار زیاد عملکرد بهتری دارم.
وقتی احساس سبکی و آرامش می‌کنید، راحت‌تر می‌توانید روی کارتان تمرکز کنید و به پیش بینی نکنید یا خود را عقب نکشید.

مانند اکثر مشکلات زندگی، این یکی نیز بیشتر در ذهن ماست. شما در واقع می توانید مقداری از این فشار را قبل از اینکه بهترین حالت شما را از بین ببرد، از بین ببرید.

در اینجا چند مورد از نکته هایی است که می توانید برای انجام این کار، به آنها عمل کنید.

8 راه قدرتمند برای رهایی از فشار از زندگی

  1. زیاد به حرف دیگران گوش ندهید.

یا نگران آنچه ممکن است فکر کنند، یا اینکه تایید آنها را دریافت کنید، نباشید.

اگر از زمان و انرژی زیادی برای تمرکز روی این سه چیز استفاده کنید، ممکن است در مسیری بسیار مضر قرار بگیرید. و مسئله این است که بیشتر مردم به اندازه ای که شما می ترسید  به شما، کاری که انجام می دهید و مشکلاتتان فکر نمی کنند.

آنها مشغول تمرکز بر زندگی و چالش های خود هستند.

بخش مهمی از این امر این است که خود را از دید دیگران نبینید. انجام این کار می تواند تصویری از خود و انتظاراتی ایجاد کند که برآورده کردن آنها بسیار سخت می شود.

ممکن است باعث شود در نهایت پر از احساسات منفی شوید و این، به کسی کمکی نخواهد کرد. و همانطور که در بالا گفتم، شما واقعا نمی دانید مردم در مورد شما چه فکری می کنند. نگرانی شما در مورد اینکه مردم در مورد شما چه فکری می کنند، احتمالا بیشتر در ذهن شماست.

به هر حال نباید آنچه را که آنها واقعاً در مورد شما فکر می کنند، خیلی جدی بگیرید، زیرا این فقط نظر آنهاست.

و چنین چیزهایی اغلب بیشتر در مورد پسر/دختر است تا شخص/چیزی که درباره آن نظر دارند.

  1. کمال گرایی را فراموش کنید.

کمال گرایی بسیار بی معنی است. این فقط شما هستید که فشار غیرضروری به خود وارد می کنید و در نتیجه توانایی خود را برای انجام کارهای عالی کاهش می دهید.

برای یافتن جایگزین بهتری برای کمال گرایی به نکته بعدی نگاهی بیندازید.

8 راه قدرتمند برای رهایی از فشار از زندگی

  1. روی فرآیند تمرکز کنید، نه نتیجه.

جدا شدن از نتایج احتمالی و صرف تمرکز بر کاری که انجام می‌دهید، با کاهش بسیاری از موانع درونی و ذهنی‌تان مانند اضطراب عملکرد و سایر نگرانی‌ها، زندگی و استفاده از توانایی‌هایتان را آسان‌تر می‌کند.

  1. با اشتباهات و شکست ها، خوب برخورد کنید.

این یکی با دو نکته قبلی مرتبط است. اگر به خودتان اجازه دهید که اشتباهات را دوباره تعریف کنید، کمتر مستعد گیر افتادن در کمال گرایی خواهید بود.

اگر اشتباه کنید یا شکست بخورید، دنیا به زمین نمی آید.

صبح روزی که دوچرخه سواری را یاد گرفتید، بارها و بارها از آن زمین افتادید. اما فقط خودتان راکنار کشیدید، شاید یکی دو دقیقه ای. گریه کردید و بعد دوباره سوار دوچرخه شدید.

و در بعدازظهر یا روز بعد، در دوچرخه‌سواری بسیار خوب شده بودید. در اینجا نیز همین امر صدق می کند.

شما باید روی مهارت های خود کار کنید تا آنها را شکل دهید. شکست یا طرد شدن را به عنوان یک چیز منفی باور نکردنی که ممکن است به زندگی شما پایان دهد، نگاه نکنید.

برای کاهش تأثیر منفی عاطفی و ترس، آن را در ذهن خود دوباره تعریف کنید. شکست را صرفاً به عنوان بازخورد در مورد آنچه که باید در آن بهبود پیدا کنید، ببینید.

به نصیحت هایی که شکست به شما می دهد گوش دهید تا پیشرفت کنید.

8 راه قدرتمند برای رهایی از فشار از زندگی

  1. فقط انجامش بدهید!

اگر اغلب درگیر اهمال کاری شوید و کار کمی انجام دهید، فشار می تواند شروع به زیاد شدن کند.

«فقط انجام آن کار» یک راه عالی برای رهایی از فکر کردن یا تعلل بیش از حد و انجام کاری است که می‌خواهید انجام دهید.

اما همیشه به این راحتی نیست. همه این کار را انجام می دهند.

خب، مشکل چیست؟

من فکر می‌کنم دو عامل مهم این است که ممکن است بیش از حد درگیر افکار و احساسات خود شوید. اما شما آنها نیستید، شما ناظر آنها هستید.

بنابراین مجبور نیستید از آنچه افکارتان یا مقاومت عاطفی درونی‌تان می‌گوید، اطاعت کنید. به هر حال می توانید از آن گذر کنید.

  1. مشغله کاری و چیزهای بی اهمیت را کاهش دهید.

آیا احساس می کنید که کارهای زیادی برای انجام دادن و زمان کمی برای مهم ترین چیزها دارید؟

در این صورت احتمالاً باید در زندگی خود کارهایی انجام دهید. برخی از مواردی که اهمیت کمتری دارند را حذف کنید.

برای اولویت بندی و پیدا کردن آنچه واقعا مهم است تا بیشتر وقت خود را صرف آن کنید، چه در محل کار/در مدرسه و چه در زندگی، می توانید از قانون 80/20 استفاده کنید.

برای درگیر نشدن با آن مشغله های بی اهمیت، چند بار در طول روز از خود بپرسید: «آیا این کاری که من در حال حاضر انجام می دهم، مفید است؟»

8 راه قدرتمند برای رهایی از فشار از زندگی

برای اینکه به یاد داشته باشید که این سوال را از خود بپرسید، آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید و آن کاغذ را در جایی قرار دهید که نمی توانید از دیدن آن اجتناب کنید. یا از آن سوال به عنوان محافظ صفحه نمایش خود استفاده کنید.

همچنین فکر می‌کنم درک این نکته مهم است که واقعاً مجبور نیستید همه کارهایی را که انجام می‌دهید، انجام دهید. شما همیشه یک انتخاب دارید. گاهی اوقات انجام دادن یا ندادن کاری می تواند عواقب بزرگی به همراه داشته باشد.

اما شما همیشه یک انتخاب دارید.

و اگر تصمیم بگیرید که زمان بیشتری را صرف مهم‌ترین چیزها کنید و زمان کمتر – یا هیچ – را صرف چیزهای بی‌اهمیت کنید، به احتمال زیاد زندگی‌تان در هر زمینه‌ای که این تفکر را به کار بگیرید، بهبود می‌یابد.

  1. مسائل را خیلی جدی نگیرید.

من نمی گویم که شما نباید کار خوبی انجام دهید. یا اینکه باید از مسئولیت دوری کنید.

اما داشتن این نگرش که اگر مشکلی پیش آمد، آسمان به زمین می آید، خارج از ذهن شما، نادرست است. و برای عملکرد یا داشتن احساسی خوب، فضای مناسبی نیست.

من حدس می‌زنم این یکی با بسیاری از نکات دیگر مرتبط است، اما فکر می‌کنم خوب است که تأکید کنیم که داشتن یک نگرش آرام‌تر چقدر می‌تواند برای شما و اطرافیانتان مفید باشد.

متوجه باشید که در مورد اینکه چه نگرشی را اتخاذ کنید، حق انتخاب دارید، درست مانند کاری که انتخاب می کنید انجام دهید یا انجام ندهید. ممکن است کمی طول بکشد تا یک عادت قدیمی و ریشه‌دار، جایگزین عادت دیگری شود. اما با گذشت زمان می توانید این کار را انجام دهید.

8 راه قدرتمند برای رهایی از فشار از زندگی

  1. 30 بار با شکم نفس بکشید.

این یک راه حل موقتی در مقایسه با موارد بالا است.
اما فوری است.

اگر در حال حاضر احساس فشار و استرس می‌کنید، می‌توانید از چند ده تنفس شکمی یا بیشتر استفاده کنید تا مدتی از شر آن خلاص شوید. این کاری است که شما باید انجام بدهید:

– در حالت استراحت بنشینید و پاهای خود را از هم باز کنید.

– دستان خود را روی شکم بگذارید. با استفاده از معده، به آرامی از طریق بینی نفس بکشید. اگر این کار را درست انجام دهید شکم شما منبسط می شود و آن را با دستان خود احساس خواهید کرد.

– به آرامی از طریق بینی نفس بکشید و این کار را با مقداری نیرو انجام دهید تا احساس کنید شکمتان کمی به سمت داخل به سمت ستون فقرات کشیده می شود.

– 30 بار نفس بکشید. نفس های آهسته و عمیق بکشید. پس از اینکه 30 تا نفس کشیدید و روی شمارش آنها تمرکز کردید، باید احساس آرامش و تمرکز بیشتری داشته باشید. همچنين بدن شما می‌تواند بدون اینکه نیازمند تمرکز شما باشد، به تنفس خود ادامه دهد. و تمام.
به روز عادی خود ادامه دهید.

منبع:

  • https://www.positivityblog.com/8-powerful-ways-to-release-pressure-from-your-life
4.7/5 - (30 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx