گام های کوچک بردارید

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه زمان مطالعه

گام های کوچک بردارید: روی قدم بعدی خود تمرکز کنید نه روی هدف نهایی

قدم های کوچک بردارید

اگر مدتی است که برای رسیدن به همان هدف کار می کنید، می تواند وسوسه انگیز باشد که در مرحله نهایی فوق العاده مضطرب شوید. اما، اگر اجازه دهید این اضطراب بر شما غالب شود، می تواند مخرب باشد.

وقتی هر قدم در این راه به نظر می رسد که یک حماسه شکست خورده است و به نظر می رسد هیچ چیز مطابق با میل شما پیش نمی رود، به راحتی می توانید ایمان خود را از دست بدهید و تسلیم شوید. به جای تمرکز بر هدف نهایی، توجه خود را به مرحله بعدی معطوف کنید. این مهم است زیرا تمرکز بر هدف نهایی اغلب بیش از هر چیز دیگری اضطراب ایجاد می کند.

روی آن نقاط عطف در طول مسیر تمرکز کنید و به تدریج به هدف خود خواهید رسید.

گام های کوچک بردارید

چطور می توانید این کار را بکنید؟

پاسخ در برداشتن گام‌های کوچک نهفته است که در ابتدا بی‌اهمیت به نظر می‌رسند، اما در واقع به مرور زمان اضافه می‌شوند. این به شما کمک می‌کند به جای گرفتار شدن در ناامیدی یا احساس غرق شدن در اهداف بلندمدت، روی چیزهای مهم متمرکز شوید.

روی گام بعدی که باید بردارید تمرکز کنید

اگر تمرکز خود را روی مرحله واقعی بعدی نگه دارید، احساس می کنید که در حال پیشرفت هستید، حتی اگر چیزی کوچک باشد.

این می تواند یک تسکین بزرگ باشد و به شما کمک کند تا به جلو بروید. به جای اینکه در همان مسیر گیر کرده باشید، گام های کوچکی را به سمت چیزی جدید و بهتر برمی دارید. این همچنین به جلوگیری از استرس و اضطراب غیر ضروری در زمانی که برای رسیدن به یک هدف بزرگتر کار می کنید کمک می کند.

چیزی که به نظر یک قدم جزئی است در واقع یک قدم بزرگ است.

هنگامی که می خواهید به یک هدف بزرگ برسید، ممکن است هیجان زده شوید و سعی کنید با برداشتن یک قدم بزرگتر تقریباً بلافاصله کل روند را تسریع کنید. این می تواند وسوسه انگیز باشد زیرا احساس می کنید باید حرکت کنید و کارها را پیش ببرید. اما، اگر این کار را انجام دهید، می توانید از خود جلوتر بروید و بیش از حد لازم استرس و اضطراب ایجاد کنید.

عجله نکند برداشتن گام‌های کوچک استرس را کاهش می‌دهد و به شما کمک می‌کند از انجام اشتباهات اجتناب کنید، و اگر اشتباه کنید، کوچک هستند و رفع آن‌ها آسان‌تر است. قدم های کوچک گام بزرگی به سوی هدف بعدی شماست. این به شما کمک می کند بدون ایجاد اضطراب یا استرس غیرضروری در مسیر خود قرار بگیرید. از برداشتن قدم های کوچک احساس بدی نداشته باشید.

وقتی برای رسیدن به یک هدف بزرگتر کار می کنید، ممکن است احساس کنید که باید جهش های بزرگی انجام دهید. با این حال، لازم نیست زیاده روی کنید و احساس می کنید برای انجام کارها باید عجله کنید.

دستیابی به یک هدف بسیار عالی است، اما مهم است که به یاد داشته باشید هر چند وقت یک بار یک قدم به عقب بردارید. ممکن است غیرقابل تصور به نظر برسد، اما مهم است که آنقدر به هدفتان توجه نکنید که فراموش کنید از خود سفر لذت ببرید.

به هر حال، اگر تمام مدت بدبخت باشید، رسیدن به یک هدف چه فایده ای دارد؟ از برداشتن قدم های کوچک احساس گناه نکنید. اغلب، برداشتن گام های کوچک عاقلانه تر است.روی یک مرحله تمرکز کنید و سپس روی مرحله بعدی و غیره تمرکز کنید.

گام های کوچک بردارید

روی کوچکترین تغییرات افزایشی تمرکز کنید

در حالی که ممکن است برای رسیدن به یک هدف بزرگتر کار کنید، فراموش نکنید که از خود سفر لذت ببرید.

حتی اگر احساس کنید که به سمت هدف خود جهش های “غول آسا” انجام نمی دهید، اما در حال پیشرفت هستید. در عین حال، مهم است که فراموش نکنید که خود سفر چیزی است که مهم است.

اینگونه فکر کردن، استرس بسیار کمتری به شما وارد می کند. فشار روی شما را برای رسیدن به هدف نهایی کاهش می دهد. در عوض، از روند رسیدن به آنجا و ایجاد تغییرات کوچک در مسیر لذت ببرید.

روی اقدامی که در مرحله بعد باید انجام دهید تمرکز کنید

قبل از اینکه خیلی هیجان زده شوید و پس از رسیدن به هدف بزرگ خود برنامه ریزی کنید که قرار است چه کاری انجام دهید، یک قدم به عقب بردارید و روی اقدام بعدی خود تمرکز کنید.

با آن یک قدم کوچک بعدی که باید بردارید تا به جلو بروید، شروع کنید. زمانی که آن قدم را بردارید، ممکن است پیشرفت شما زیاد به نظر نرسد. اما این به شما کمک می کند تا در یک راه کوچک به جلو حرکت کنید که مانند یک قدم غول پیکر است.

پیشرفت خود را پیگیری کنید

دفتر یا دفترچه یادداشت شما بهترین دوست شماست. آن را در نزدیکی خود نگه دارید تا بتوانید تمام افکار، ایده ها و اهداف خود را ثبت کنید. این می تواند به شما کمک کند متمرکز، باانگیزه و در مسیر خود بمانید.

گام های کوچک بردارید

از آن برای ثبت پیشرفت روزانه و پیگیری دستاوردهای خود استفاده کنید.

این می تواند به شما کمک کند در مسیر خود بمانید و احساس نکنید که چیز مهمی را از دست داده اید. همچنین این یک راه عالی برای جشن گرفتن پیشرفت شما است. این می تواند به شما کمک کند که مثبت بمانید و روی چیزهای مثبت متمرکز شوید.

به آنچه شما را از حرکت به جلو باز می دارد نگاه کنید

همانطور که برای رسیدن به هدف خود کار می کنید، فکر کردن به اینکه چه چیزی شما را از حرکت به جلو باز می دارد می تواند مفید باشد. این می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که برای اعتماد به نفس بیشتر یا رهایی از شک و تردید باید روی چه چیزی کار کنید. به این فکر کنید که چه چیزی متوقف می شود می تواند به شما کمک کند تا روی چیزهایی که نیاز به تعمیر دارد متمرکز بمانید تا در خود کار غرق نشوید.

پیروزی های کوچک را در طول راه جشن بگیرید

وقتی در طول راه به پیروزی کوچکی دست یافتید، آن را جشن بگیرید! این می تواند به شما کمک کند در سفر متمرکز و با انگیزه بمانید. جشن گرفتن کارهایی که به دست آورده اید یک راه عالی برای حفظ روحیه مثبت است. آنجا هیچ راه بهتری برای مثبت ماندن، باانگیزه و متمرکز ماندن از جشن گرفتن پیروزی های کوچک در طول راه نیست.

نتیجه گیری

دستیابی به یک هدف بزرگ ممکن است مانند یک جهش بزرگ به نظر برسد، اما مهم است که به یاد داشته باشید که خود سفر نیز مهم است. مهم این است که از آن لذت ببرید.

برداشتن قدم‌های کوچک و تمرکز بر قدم بعدی، نه بر روی هدف نهایی، استرس و اضطراب و تردید را کاهش می‌دهد. رسیدن به یک هدف می تواند هیجان انگیز باشد و احساس یک قدم بزرگ رو به جلو باشد، اما اگر قدم های کوچک بردارید، شانس بیشتری برای رسیدن به هدف خود خواهید داشت.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/goal-setting/take-small-steps
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx