چگونه در 9 مرحله به اهداف خود برسید

Add a Comment
7 Min Read

آیا می خواهید به اهداف خود برسید؟ آیا می خواهید بدانید چگونه به اهداف خود دست یابید؟ اما یک دقیقه صبر کنید، آیا اهدافی دارید؟ بیشتر مردم هدف ندارند، فقط آرزو دارند و آرزوها هدف نیستند. آرزوها فقط کلماتی مبهم هستند که هیچ قدرتی فراتر از آنها ندارند، فاقد انگیزه برای تحقق آنها هستند. امروزه مقالات و کتاب های زیادی وجود دارد که سعی می کنند به شما یاد دهند چگونه به اهداف خود دست یابید، اما اگر اهدافی نداشته باشید چه فایده ای دارند؟

آیا اهداف ضروری هستند؟ برای برخی افراد مهم هستند و برای برخی دیگر اهمیتی ندارند. برخی از مردم به آنها نیاز دارند، برخی دیگر به آنها اهمیت نمی دهند. برخی برای تعیین اهداف و پیروی از آنها تنبل هستند و برخی دیگر بدون هدف کاملاً خوشحال هستند. حقیقت این است که همه اهدافی دارند، اما بیشتر آنها اهداف جزئی هستند، مانند رسیدن به موقع به محل کار، دیدن یک فیلم خاص، یا پختن یک غذای خاص.

چگونه در 9 مرحله به اهداف خود برسید

در مرحله بعد، اهداف بزرگتری مانند یافتن شغل جدید، کسب درآمد بیشتر یا خرید خودرو وجود دارد. هنوز هم اهداف بزرگتر خرید خانه، داشتن یک تجارت موفق، مدیر عامل شدن یک شرکت بزرگ، نخست وزیر یا رئیس جمهور است. هر چه هدف بزرگتر باشد، تعداد افرادی که برای رسیدن به آن تلاش می کنند کمتر است.

اهداف فقط به پول، دارایی یا موقعیت مربوط نمی شوند. موفقیت با عشق، یادگیری مهارت های جدید، یا پیشرفت در بهبود خود یا مدیتیشن نیز از اهداف هستند. برای رسیدن به یک هدف، باید فراتر از آرزو و فراتر از رویاپردازی قدم بردارید. باید یک هدف مشخص و روشن، یک برنامه و یک آرزوی سوزان وجود داشته باشد.

چگونه به اهداف خود برسید – ۹ مرحله و نکته

در زیر، ۹ مرحله را خواهید دید که نحوه دستیابی به اهداف را نشان می دهد. اینها پیشنهاد است. برخی از مراحل و نکات ممکن است برای شما مناسب باشد و برخی ممکن است نه.

۱. آنچه را که می خواهید به وضوح مشخص کنید

اگر ندانید چه می خواهید نمی توانید به چیزی برسید. هر چقدر که نیاز دارید به این مرحله اختصاص دهید. اگر هدف خود را مشخص نکنید، همه چیز مبهم خواهد بود و نمی دانید چگونه پیش بروید و نمی توانید برنامه ای تنظیم کنید.

چگونه در 9 مرحله به اهداف خود برسید

۲. دریابید که به چه اطلاعاتی و چه مهارت هایی نیاز دارید

هر هدفی مستلزم آن است که با نوعی از اطلاعات آشنا باشید و مهارت های خاصی را داشته باشید. شما باید بدانید که آنها چه هستند، و اگر آنها را ندارید، شروع به کار روی به دست آوردن اطلاعات و توسعه مهارت ها کنید.

۳. تصویر ذهنی روشن

تصویر واضحی از آنچه می خواهید به دست آورید در ذهن خود بسازید و چند بار در روز توجه خود را روی آن متمرکز کنید. این ایده ها و فرصت های جدید را آشکار می کند و آنچه را که باید در آینده انجام دهید برای شما واضح تر می کند.

۴. تعدادی عکس پیدا کنید که کارهایی را که می خواهید انجام دهید را نشان می دهد

نگاه کردن به تصاویر، نشان دادن آنچه می‌خواهید انجام دهید یا به دست آورید، انگیزه و تمرکز شما را بر روی هدف حفظ می‌کند.

خانه میخواهید؟ چند عکس از خانه ها بگیرید. ماشین میخواهید؟ از ماشین مورد نظر خود عکس بگیرید. آیا می خواهید سریعتر شنا کنید، سریعتر بدوید، عشق پیدا کنید یا پول بیشتری داشته باشید؟ از افرادی که در این زمینه ها به موفقیت دست یافته اند عکس بگیرید.

روزی چند بار به این عکس ها نگاه کنید. تصور کنید که آنها بخشی از زندگی شما هستند، و خود را در حال انجام یا گرفتن کارهای مشابه، مانند عکس ها، مجسم کنید.

چگونه در 9 مرحله به اهداف خود برسید

۵. باور داشته باشید که می توانید به آنچه می خواهید برسید

اهدافی را تعیین کنید که باور دارید می توانید به آنها برسید. اهداف می توانند بزرگ یا کوچک باشند، اما مهم این است که باور داشته باشید که می توانید آنها را محقق کنید. اگر شک دارید یا فکر می کنید خیلی بزرگ یا غیر واقعی هستند، موانعی بر سر راه خود قرار خواهید داد.

۶. برنامه ریزی کنید

فقط منتظر اتفاقات نباشید. برنامه های واقع بینانه و عملی تنظیم کنید که بتوانید آنها را دنبال کنید.

۷. به پشتکار نیاز دارید

شما می توانید همه چیز را در مورد چگونگی رسیدن به اهداف خود بدانید، اما بدون پشتکار به آنها نخواهید رسید.

همه انواع موانع و مشکلات ممکن است در مسیر موفقیت شما قرار گیرند، اما اگر پشتکار داشته باشید، از آنها مرعوب یا دلسرد نخواهید شد. رسیدن به خط شروع دویدن اولین گام است، اما همچنین باید به خط پایان برسید و برای این کار به پشتکار و انضباط شخصی نیاز دارید.

چگونه در 9 مرحله به اهداف خود برسید

۸. به انجام دادن و کار کردن ادامه دهید

هر روز حداقل یک کار را انجام دهید تا به جایی که می خواهید بروید نزدیکتر شوید. رمز موفقیت انجام کارها و ثابت نماندن است. هر اقدام و هر مرحله شما را به جایی که می خواهید بروید نزدیکتر می کند.

۹. کاری را که انجام می دهید مرور کنید

هر چند وقت یکبار، این می تواند یک بار در هفته یا یک بار در دو هفته باشد، آنچه را که انجام می دهید مرور کنید. از خودتان بپرسید:

  • آیا به برنامه هایم پایبند هستم؟
  • آیا چیزی وجود دارد که باید تغییر دهم؟
  • آیا به انگیزه، تمایل یا تشویق بیشتری نیاز دارم؟
  • چگونه می توانم کاری را که انجام می دهم بهبود بخشم؟

این سؤالات باید از میل خالصانه برای بهبود کاری که انجام می دهید و پیشرفت به سمت هدف خود باشد، نه به دلیل تردید یا ناباوری.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/goal-setting/how-to-achieve-your-goals-in-9-steps
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx