29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت دوم)

Add a Comment
9 Min Read

 ۲۹ نکته برای دستیابی به اهداف 

۷ نکته موفقیت برای حرفه شما

اگر شغل شما اولویت اصلی است، هیچ خردی در مورد چگونگی موفقیت وجود ندارد. در اینجا نکاتی برای موفقیت برای کارآفرینان و کارمندان وجود دارد.

 1. از ابتدا شروع کنید

این ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما باید نفس خود را کنار بگذارید و با نقاط عطف کوچک شروع کنید. ممکن است احساس کنید که شایسته آن نقش مدیریتی هستید، اما اثبات آن زمان می برد. یک قدم به سمت جلو بردارید، مهارت های خود را بسازید و در حین انجام کارهای اولیه و ساده، ذهنیت درست را حفظ کنید .

این استراتژی همچنین می تواند تا حدودی اضطراب را کاهش دهد. تعیین هدف شغلی هیجان انگیز اما ترسناک است. در حال حاضر، فقط باید نگران قدمی باشید که در مقابل شما قرار دارد.

 29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت دوم)

 1. استقامت را تمرین کنید

در این راه موانعی وجود خواهد داشت، پس تسلیم نشوید. یک قدم به عقب بردارید، ارزیابی کنید که کجا اشتباه کرده اید و نقاط ضعف خود را بهبود ببخشید. در نهایت سخت کوشی شما نتیجه خواهد داد.

 1. از اهمال کاری بپرهیزید

برنامه خود را کنترل کنید. افراد موفق وظایف خود را به موقع انجام می دهند. این بدان معناست که چیزهایی مانند رسانه های اجتماعی و تلویزیون اضافی را حذف کنید. بسیاری از مطالعات نشان می ‌دهند که رسانه ‌های اجتماعی با میزان اهمال کاری مرتبط هستند، بنابراین کاهش این امر یک نکته عالی برای موفقیت است.

اگر این چیزی است که برای جلوگیری از حواس پرتی لازم است، ممکن است لازم باشد زود بیدار شوید.

 29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت دوم)

 1. نه یک جمله کامل است

بسیاری از مردم بیش از حد خود را کار می کنند تا کارمندان بهتری به نظر برسند؛ اما در واقعیت، این فقط علیه آنها کار می کند. آنها خسته تر هستند و احتمال اشتباهشان بیشتر است. مراقب ظرفیت خود باشید قبل از انجام کارهای بیشتر، وظایف فعلی خود را به خوبی انجام دهید.

 1. فضای کاری خود را شلوغ کنید

در حالی که مشغول کار هستید، همه آن برگه ها را در مرورگر وب خود ببندید. فضای شما امتداد ذهن شماست. اگر خیلی شلوغ باشد، احتمال اینکه بهترین عملکرد را داشته باشید به شدت کاهش می یابد.

این همچنین یک نکته عالی برای موفقیت در کار از خانه است. تمیز کردن میز خود در پایان روز، فضا و ذهن شما را برای فردا تنظیم می کند.

 29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت دوم)

 1. هر روز یک گام به جلو

رسیدن به اهداف بزرگ زمان می برد. آنها را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و یک کار روزانه را تکمیل کنید. در نهایت حتی جزئی ‌ترین پیشرفت ‌ها هم نتایج شگفت انگیزی خلق خواهند کرد.

 1. مرتباً طرح را بازبینی کنید

شرایط تغییر می کند و این اشکالی ندارد. فقط مطمئن شوید که برنامه شغلی خود را مجدداً بررسی کرده و مطابق با آن تنظیم کنید. ممکن است بخواهید چند مرحله اضافه کنید، جدول زمانی خود را تغییر دهید یا اهداف کاملا جدیدی تعیین کنید.

 29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت دوم)

۷ نکته موفقیت برای زندگی شخصی شما

البته کار همه چیز نیست. در اینجا چند نکته اضافی برای یک زندگی موفق آورده شده است.

 1. تعادلی را پیدا کنید که برای امروز مناسب است

کار و زندگی هر دو مهم هستند. دریابید که برای از بین بردن استرس چه کاری باید انجام دهید. به طور منظم زمانی را در برنامه خود بگنجانید تا مهارت هایی برای مدیریت استرس ایجاد کنید و به بررسی اینکه آیا تعادل برای شما سالم است یا خیر.

به عنوان مثال، اگر فردی درونگرا هستید، ممکن است عصرها به تنهایی نیاز داشته باشید. از طرف دیگر افراد برون گرا ممکن است با دوستان خود راحت تر باشند. ممکن است به ترکیبی از هر دو یا چیزی کاملاً متفاوت نیاز داشته باشید. چیز خود را پیدا کنید و اجازه ندهید که از بین برود.

 1. روی روابط مثبت تمرکز کنید

دو نوع آدم در دنیا وجود دارند: آنهایی که به شما انرژی می دهند و کسانی که انرژی را از شما می گیرند.

برای افرادی که شما را افزایش می دهند وقت بگذارید. اینها کسانی هستند که شما را می خندانند، وقتی به آنها نیاز دارید در آنجا هستند و می توانید با آنها خودتان باشید. افراد سمی فقط به اعتماد به نفس و عزت نفس شما آسیب می رسانند.

 29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت دوم)

 1. شجاع باشید

دنبال کردن قلبتان می تواند سخت باشد، به خصوص زمانی که احساس می کنید دنیا شما را نمی خواهد. شجاعت می خواهد تا از منطقه امن خود خارج شوید و بهترین زندگی خود را داشته باشید. از باور کردن خودتان نترسید. تحقیقات حتی نشان می دهد که شجاعت در محل کار می تواند به شما کمک کند عملکرد بهتری داشته باشید و به شرکت شما نیز کمک کند.

 1. هرگز یادگیری را متوقف نکنید

مراقب درس های متعدد زندگی باشید. معمولاً این درس ‌ها خود را از طریق چیزی نشان می‌ دهند که شکست خورده است؛ اما آنها همچنین در لحظات شادی، آرامش و تأمل در خود حضور دارند. این درس ها به شما در مسیر موفقیت کمک می کند.

 29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت دوم)

 1. لذت ببرید

زندگی به اندازه کافی سخت است بدون اینکه دنیا را روی دوش خود حمل کنید. چیزهایی را که نمی توانید کنترل کنید رها کنید و از انجام کارهایی که دوست دارید لذت ببرید .

 1. خوش بینی را تمرین کنید

اشکالی ندارد که وقتی همه چیز مطابق میل شما پیش نمی رود، غمگین شوید؛ اما اجازه ندهید که این حال بد زیاد طول بکشد. به یاد داشته باشید که آینده پر از پتانسیل است و اتفاقاتی زیادی وجود دارد که باید به آنها امیدوار بود. این یادآوری برای داشتن ذهنیت مثبت یکی از نکات موفقیت است که می تواند زندگی شما را متحول کند.

 29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت دوم)

 1. دیدگاه خود را به چالش بکشید

کتاب ها و مقالاتی را بخوانید که قبلاً هرگز به آن فکر نکرده اید. به پادکست هایی با موضوعات هیجان انگیز گوش دهید. با ذهنی باز به ایده های جدید نزدیک شوید. تصمیم بگیرید که چگونه این چیزها با جهان بینی شما مطابقت دارند. شما چشم انداز تازه ای نسبت به جهان به دست خواهید آورد.

سلامت روان خود را فراموش نکنید

دنبال کردن اهدافتان می تواند پرهزینه باشد، پس حتما با خودتان به تفاهم برسید. به دنبال علائم اضطراب یا افسردگی باشید. اینها شرایط رایج در افرادی است که بیش از حد کار می کنند و باید اقداماتی را برای بهبودی از فرسودگی انجام دهند.

ممکن است فکر کنید که فدا کردن سلامتی و رفاه خود نشان می دهد که چقدر به اهداف خود متعهد هستید؛ اما حقیقت این است که اگر بیش از حد سخت فشار بیاورید، در واقع کمتر موثر می شوید؛ و به خاطر داشته باشید که چرا این اهداف را دنبال می کنید.

سخن آخر

فرهنگ عامه اغلب تصویری تحریف شده از موفقیت ترسیم می کند. خانه های بزرگ، ماشین های شیک و جواهرات گران قیمت را به ما نشان می دهد؛ اما حقیقت بسیار ساده تر است: موفقیت در بسیاری از زمینه های زندگی چیزی است که شما را خوشحال می کند. با این نکات موفقیت آمیز، شما به خوبی در مسیر درست خود هستید.

منبع:

 • https://www.betterup.com/blog/success-tips

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx