چگونه یک شریک مسئولیت پذیر می تواند به شما در دستیابی به موفقیت کمک کند.

نظرات 3
15 دقیقه مطالعه

چگونه یک شریک مسئولیت پذیر می تواند به شما در دستیابی به موفقیت کمک کند.

 

گرچه ممکن است شما برای آینده خود برنامه های مهیجی داشته باشید، اما بین داشتن یک ایده و در نهایت درک پتانسیل آن ایده، مراحل اساسی زیادی وجود دارد.

در نتیجه، بررسی این امر که چگونه می توانید شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانید منطقی می باشد. بعلاوه، همانطور که مشخص شد، یکی از بهترین راه ها برای این کار یافتن یک شریک مسئولیت پذیر (مسئول) است

. اگرچه ممکن است این اصطلاح را قبلاً شنیده باشید، اما ممکن است زمانی زیادی را صرف فکر کردن راجع به این موضوع نکرده باشید که این شخص(شریک مسئولیت پذیر) چه چیزی را می تواند به زندگی شما اضافه کند.

خوب، ما در این مقاله عملکرد دقیق یک شریک مسئول را توضیح خواهیم داد. ما برخی از دلایل عمده در مورد اینکه چرا شما می توانید از داشتن یک شریک مسئول در اطراف بهره مند شوید را در زیر عنوان کرده ایم.

ما همچنین نحوه پیدا کردن یک شریک مسئول و یکسری از رفتارهایی که یک شخص را برای انجام این کار خبره می کند را بررسی خواهیم کرد. مهم نیست که اهداف شما چیست، سطح بالایی از پاسخگویی (مسئولیت پذیری) می تواند در موفقیت شما تفاوت ایجاد کند.

 

شریک مسئول (مسئولیت پذیر/پاسخگو) چیست؟

 

شریک مسئول فردی است که شما را در قبال اهدافی که تعیین می کنید مسئول نگه می دارد و به پیشرفت و رشد شخصی تان کمک می کند. به عبارت دیگر، نقش نظارت بر پیشرفت شما را دارد.

او به طور منظم  بررسی می کند تا ببینید با توجه به آنچه قبلاً قصد انجامش را داشتید، در کجای کار قرار دارید. این فرآیند به طور معمول یک رابطه متقابل است، بنابراین شما نیز شریک مسئول آنها خواهید بود.

بنابراین، اگرچه ممکن است یک مربی مراقب پیشرفت شما باشد و پیشنهاد ارائه دهد، اما مسئولیت پذیری برابر با کسی است که شما با او وارد یک توافق سودمند متقابل و دو طرفه می شوید.

در بسیاری از موارد، فردی خواهد بود که در همان حوزه کار می کند. بعلاوه، او دست کم باید کسی باشد که صنعت یا اهداف شما را درک کند. رهنمودهای شریک مسئولیت پذیر اغلب بر اهمیت بازخورد صادقانه و همچنین پشتیبانی تأکید می کنند.

این بدان معنی است که شریک مسئول شما نه تنها به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنید بلکه شما را نیز به چالش می کشد (با روشی محترمانه و سازنده که هدف آن ترویج پیشرفت است). این امر بر این موضوع تأکید می کند که مهم است شخصی را انتخاب کنید که به عقیده او اعتماد دارید و سابقه ی با دقت گوش دادن به نظرات و بازخوردهای شما را نیز دارد.

4 راهی که یک شریک مسئول می تواند به شما در دستیابی به اهداف کمک کند.
اکنون که درک درستی از شریک مسئول دارید، می توانیم به برخی از روش های اصلی که می توانید از داشتن چنین شخصی در زندگی خود بهره مند شوید، بپردازیم. به خصوص، بررسی خواهیم کرد که چگونه شرکای مسئول میزان موفقیت یکدیگر را افزایش می دهند.

 

1- آنها به شما نظر دوم ارائه می دهند.

 

معامله ایمیل های هفتگی بین شرکای مسئول، که در آن آنها آخرین تحولات را با دقت تجزیه و تحلیل کرده و با هم مرور می کنند، امری رایج است. به عنوان مثال، ممکن است شما یک سری سوال استاندارد داشته باشید که هر دو به آنها پاسخ دهید، از جمله موارد زیر:

  • نکات مثبت این هفته چیست؟ هفته آینده چگونه می توانید از آنها استفاده کنید؟
  • چه چیزی در این هفته کمتر خوب انجام شد و شما از آن چه چیزی را می توانید بیاموزید تا به بهبود مسائل کمک کند؟
  • آیا دستیابی به اهداف فعلی شما خیلی آسان یا بسیار دشوار است؟

همانطور که به این روند عادت می کنید، شروع به دیدن الگوهایی در رفتار یکدیگر خواهید کرد و از نقاط قوت مهم یکدیگر و همچنین نقاطی که می توانند تغییر کنند (مانند بهانه های معمول) استفاده می کنید.

بعلاوه، حتی اگر روشن فکر و خلاق باشید، توجه داشته باشید که محدودیت هایی در دیدگاه تان وجود دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که کسی را در اطراف خود داشته باشید که بتواند در مورد برنامه ها و اهداف شما نظر دومی را ارائه بدهد. نظر دوم چیزی است که شریک مسئول تان می تواند هر هفته آن را به شما ارائه دهد.

گاهی اوقات، آنها زاویه جدیدی ارائه می دهند که ممکن است به شما کمک کند تا احساس گیر افتادن را پشت سر بگذارید یا به شما کمک کند راه حل جدیدی را ایجاد کنید که هرگز به تنهایی به آن دست نیافته اید. البته، شما هم دقیقاً همان کار را برای آنها خواهید کرد.

 

نیروی مشترک

 

2- نیروی مشترک

 

همانطور که در ابتدا ذکر شد، بیشتر شرکای مسئول عمدتا در یک صنعت قرار دارند.

شما ممکن است نقش های مختلفی داشته باشید. در واقع اگر در نواحی کمی متفاوت باشید می تواند مفید باشد، زیرا این امر باعث از بین رفتن عنصر رقابت مستقیم می شود. همچنین به شما دامنه وسیع تری برای یادگیری از یکدیگر را می دهد.

با این حال، حداقل شما باید بتوانید به همان زبان صحبت کنید و قوانین مربوط به مشاغل یکدیگر را درک کنید. منفعت انتخاب و داشتن یک شریک مسئول این است که شما یک نیروی مشترک خواهید بود و در به دست آوردن فرصت های جدید به یکدیگر کمک خواهید کرد و ارتباطات جدید را تسهیل می کنید.

به عنوان مثال، در نظر بگیرید که می توانید در فرصت های شبکه سازی به یکدیگر کمک کنید، در صورت لزوم جزئیات یکدیگر را منتقل کرده و مقدماتی را فراهم کنید.

برخی از افرادی که شریک مسئول دارند، تخمین می زنند که حلقه های شبکه سازی آنها در نتیجه توافق متقابل حدود 50٪ رشد کرده است و این امر به احتمال زیاد به مرور زمان موفقیت را افزایش خواهد داد.

علاوه بر این، می توانید مهارت های مرتبط را  با یکدیگر به اشتراک بگذارید. به احتمال زیاد شما دارای نقاط قوت و استعدادهای مختلفی هستید و می توانید راهی برای آموزش کسب و کار در این زمینه های تخصصی در جهت کمک به یکدیگر پیدا کنید تا موفق شوید.

 

3- تشویق و پشتیبانی

 

یکی از مهمترین مزایای داشتن یک شریک مسئول خوب این است که شما یک مشوق و پشتیبان دارید خصوصا زمانی که به آن نیاز دارید.

هنگامی که مردم برای رسیدن به هدف شان ابتدا به داشتن یک شریک مسئول فکر می کنند، آنها اغلب نوعی چیدمان تنبیهی و کیفری را تصور می کنند که بیشتر به آنها حس داشتن یک گروهبان (درجه دار نظامی) را به جای یک دوست در کنارشان می دهد.

قطعا، مولفه هایی از  انتقادات سازنده و  تلاش هایی در جهت حفظ فرد مقابل در کار خود وجود خواهد داشت، اما بیشتر وقت شما صرف کمک به یکدیگر در داشتن انگیزه واقعی، موفقیت و عزم راسخ می شود. باید در روابط شما جریان مثبت دو طرفه وجود داشته باشد.

هنگامی که برای اولین بار برای آینده با شریک مسئول خود برنامه ریزی می کنید، هوشمندانه است که در رابطه با نواحی که در آن احساس خطر و ضعف می کنید

با یکدیگر صحبت کنید. به این ترتیب، خواهید فهمید که طرف مقابل چه زمانی و چگونه به افزایش اعتماد به نفس نیاز دارد. به همین ترتیب، شما می توانید نقشی اساسی در کمک به جسارت و قاطعیت بیشتر یکدیگر داشته باشید.

علاوه بر این، در مورد مواردی که از نظر شما دشوار ترین هستند با شریک تان صادق باشید تا آنها بدانند وقتی موفق شدید چگونه یک تبریک سزاوار و متناسبی ر ا ارائه بدهند. از این گذشته، آنچه برای آنها آسان است ممکن است برای شما آسان نباشد (و بالعکس).

با یکدیگر جشن بگیرید

 

4– با یکدیگر جشن بگیرید.

 

داشتن یک شریک مسئول به این معنی است که وقتی که زمانش فرا رسید، شما همیشه کسی را دارید که با او جشن بگیرید.

این فرد درک می کند که شما برای رسیدن به اهداف خود چه چیزهایی را پشت سر گذاشته اید. بعلاوه، آنها همچنین در ایجاد بسیاری از موفقیت های شما نقش مهمی خواهند داشت (بنابراین هر جشن، به تعبیری، یک جشن مشترک خواهد بود).

هنگامی که با هم برنامه ریزی می کنید، این ارزش را دارد تا با یکدیگر فکر کنید که هنگامیکه زمانش فرا رسید می خواهید چگونه جشن بگیرید.

این موضوع می تواند به شما در حفظ انگیزه کمک کند و شما را ترغیب می کند تا نه تنها برای رویاهایتان بلکه برای پاداش های مناسبی که برای آن در نظر گرفته اید تلاش کنید.

البته، این مشارکت همچنین بدین معناست که در تمامی زمان ها واقعا مسئولیت پذیر باشید. هرگز به یکدیگر اجازه ندهید که بهانه ها باعث کنار کشیدن شما بشود. بنابراین تکنیک های انگیزشی یکدیگر را به طور منظم بررسی کنید.

 

چه چیزی شما را تبدیل به یک شریک مسئول خوب می کند؟

 

فواید ذکر شده در رابطه با داشتن یک شریک مسئول خوب، بیانگر برخی از خصوصیات اصلی است که باید به دنبال آنها باشید. با این حال، مفید است که به خصوصیات ملموس نیز فکر کنید. به ویژه، سعی کنید شخصی را انتخاب کنید که موارد زیر را داشته باشد:

  • رابطه ای را ایجاد می کند که در آن با هم رفیق باشید.
  • در یک زمینه یا سازمان مرتبط کار می کند، اما همان نقش یا کار را در همان سازمان ایفا نمی کند.
  • هم در زندگی شغلی و هم در زندگی شخصی از بلوغ بالایی برخوردار است. اگرچه شریک مسئول یک مربی نیست، اما اگر رفتارها و صفاتی در هر دوی شما وجود دارد که آن را تحسین می کنید(و دلایلی که باید به توصیه های یکدیگر اعتماد کنید) کمک کننده خواهد بود.
  • هنگامی که به صحبت های شما گوش می دهد، سعی در همدردی کرده و از دیدگاه تان استفاده می کند.
  • می تواند با شما صادق باشد، حتی اگر این کار دشوار باشد یا شامل یک موضوع ناخوشایند یا حساس باشد.
  • ثابت شده باشد که قابل اعتماد است و قادر است که به توافق نامه های محرمانه ای که با شما بسته است احترام بگذارد. شریک مسئول شما باید کسی باشد که 100٪ به او اعتماد داشته باشید، زیرا باید بتوانید تمام مسائل را به او بگویید.

 

چگونه یک شریک مسئول پیدا کنیم؟

 

بنابراین، اکنون که فهمیدید یک شریک مسئول چیست و چه چیزی می تواند ارائه دهد، چگونه می توانید یک شریک مسئول پیدا کنید؟

ممکن است ابتدا با تهیه لیستی از افرادی که مناسب شما هستند، شروع کنید. سپس، یکی یکی به آنها نزدیک شوید تا ببینید آیا آنها علاقه دارند با شما همکاری کنند و اقداماتی را برای شروع پروژه تان پی ریزی کنند یا خیر.

اگر کسی که بتوانید او را در لیست خود قرار دهید ندارید، از افرادی که با آنها کار می کنید بپرسید که آیا آنها ایده ای دارند؟علاوه بر این، فراموش نکنید که می توانید یک شریک مسئول را به صورت آنلاین نیز پیدا کنید.

اگر شما کسی را نمی شناسید که شغل شما را وارد باشد اما در سازمان شما کار نکند، پیدا کردن شریک به صورت آنلاین می تواند امری مفید در این جهت واقع شود.

جلسات ایمیل و اسکایپ می توانند به اندازه ملاقات حضوری موثر باشند و اطمینان بیشتری در مورد محرمانه بودن و مرزهای حرفه ای از خود نشان دهند.

صرف نظر از اینکه شریک مسئول خود را در کجا پیدا می کنید، از قبل باید سوالاتی آماده شود تا  اطمینان حاصل کنید که دو نفر شما به درستی نواحی سازگار و ناسازگارتان را کشف می کنید.

غالباً، قبل از اینکه بتوانید بفهمید این رابطه موثر خواهد بود یا خیر باید با یکدیگر در ارتباط باشید. بنابراین یک روز معینی را در آینده برای خود تعیین کنید تا بنشینید و در مورد احساس مشارکت و روند پیشرفت تان صحبت کنید.

 

https://www.thelawofattraction.com/accountability-partner-achieve-success/

 

5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx