5 ویژگی در رهبری تام برادی که همه ما می توانیم از آن‌ها بیاموزیم

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

5 ویژگی در رهبری تام برادی که همه ما می توانیم از آن‌ها بیاموزیم

اگر از آن دسته افرادی هستید که از یادگیری از موفقیت دیگران لذت می برید، پس‌ازاین مقاله قدردانی خواهید کرد. ما پنج ویژگی در رهبری تام برادی را پوشش خواهیم داد که می توانید از آن‌ها بیاموزید و از آن‌ها برای شروع به دستیابی بیشتر در زندگی خود استفاده کنید.

تام بردی کیست؟ خوب، تام بردی یکی از برجسته‌ترین ورزشکارانی است که هنوز ورزش فوتبال حرفه‌ای را برای لیگ ملی فوتبال (NFL) انجام می‌دهد و بسیاری هنوز بر این باورند که او در واقع برجسته‌ترین بازیکن لیگ است.

او در دو دهه گذشته افتخارات بی‌شماری را در این ورزش کسب کرده است و به شاهکاری‌هایی دست یافته است که بسیاری از بازیکنان دیگر نمی‌توانند با آن‌ها برابری کنند. او رکورد بیشترین برد در تاریخ NFL، با بیشترین تاچ داون های پرتاب‌شده و از همه مهم‌تر، رکورد بیشترین مقام قهرمانی NFL را دارد. تام بردی یک قهرمان است، اما مهم‌تر از همه، رهبری است که همه ما می توانیم از او یاد بگیریم.

با این اوصاف، اگر آماده هستید که به ویژگی‌های رهبری تام بردی بپردازید، می‌توانید از همین امروز برای دستیابی های بیشتر و ارتقاء سطح زندگی پیش روی خود استفاده کنید، پس بیایید به آن بپردازیم!

5 ویژگی در رهبری تام برادی که همه ما می توانیم از آن‌ها بیاموزیم

5 راز برتر در رهبری تام برادی

  1. صبر

زمانی که تام بردی برای اولین بار فوتبال دانشگاهی را برای میشیگان ولورینز شروع کرد، نبرد سختی داشت که باید با آن روبرو می شد. با هفت کوارتربک جلوتر از او، تام باید برای تبدیل شدن به QB1 صبور می‌بود.

چقدر صبوری؟ خوب، بردی باید از تمام مهارت خود استفاده می کرد، به مدت دو سال ساعت‌های طولانی تمرین انجام می‌داد تا بتواند به‌عنوان بازیکن اصلی شوت خود را بزند. او باید صبورانه تا سال سوم دانشگاه خود صبر می کرد.

بسیاری از بازیکنان با جاه‌طلبی‌های بزرگ برای بازی در NFL، زمانی که متوجه می شوند چقدر باید منتظر بمانند، صبر خود را از دست می دهند و بیخیال می شوند. همین امر در مورد بسیاری از افراد روزمره با اهداف بزرگ صدق می کند. زمانی که به نظر نمی رسد همه چیز در مسیر درست خود قرار دارد یا با توجه به اهداف ما با سرعت مناسب حرکت نمی کند، ما خیلی زود دست از کار می کشیم یا تسلیم می شویم.

بنابراین، اگر رویاها و اهداف بزرگی دارید، اگر همه‌چیز برای شما یک‌شبه درست نشد، ناامید نشوید. اگر به نظر می رسد که اهدافتان در افق های بسیار دوری هستند، ناامید نشوید. موفقیت زمان می برد. اگر لازم است استراتژی خود را مجدداً تنظیم کنید، اما صبور باشید و به حرکت روبه‌جلو ادامه دهید.

 

«فکر می‌کردم هرگز فرصتی برای بازی پیدا نخواهم کرد تا زمانی که این کار را انجام دادم، زیرا آماده بودم و فرصتش پیش آمد.»

تام برادی

  1. اعتمادبه‌نفس و متانت

احتمالاً یکی از قابل‌مشاهده‌ترین ویژگی های رهبری تام برادی، اعتمادبه‌نفس و آرامش او است. همه رهبران بزرگ تحت‌فشار اعتمادبه‌نفس و متانت دارند؛ و توانایی تام بردی در ایجاد اعتمادبه‌نفس و آرامش هنگام بازی در ورزش فوتبال بی‌نظیر است.

در واقع، بسیاری تام بردی را سرسخت می دانند، لقبی که او در کالج به دست آورد و هنوز هم توسط بسیاری از مردم به دلیل کامبک های بی‌شمارش در کوارتر چهارم و آخرین لحظه در NFL، از او با این لقب یاد می‌شود.

اعتمادبه‌نفس و آرامش یک کیفیت ضروری در رهبری است، زیرا زمانی که تیم شما در یک بازی شکست می‌خورد، زمانی که هواداران سر شما فریاد می‌زنند و برای بردن به او فشار می‌آورند، حفظ تعادل و همچنین اعتمادبه‌نفس قابل‌توجهی لازم است، خونسرد و آرام بودن، زمانی که بقیه بازیکنان تیم به خودشان شک می کنند، باعث می شود شما به‌هرحال به کارتان ادامه دهید.

این ویژگی رهبری را می توان به روش های مختلف در حرفه یا تجارتتان به کار ببرید. می توانید از آن برای هدایت تیم خود برای رعایت ضرب‌الاجل‌های لحظه آخری استفاده کنید. از اعتمادبه‌نفس و آرامش لازم برای بستن معاملات با سهام بالا استفاده کنید. یا اینکه وقتی خسته هستید، استرس دارید و احساس می‌کنید آماده‌اید که وظایفتان را کنار بگذارید، از اعتمادبه‌نفس و متانت استفاده کنید و وظایف خود را بدون عیب و نقص انجام دهید.

اعتمادبه‌نفس داشتن و آماده بودن تحت‌فشار، چیزی است که تام بردی در آن برتری دارد؛ و این چیزی است که به او اجازه می‌دهد اعتمادبه‌نفس هم‌تیمی‌هایش را به‌طور مداوم به دست آورد، به‌طوری‌که آن‌ها نیز تا آخرین ثانیه به مبارزه ادامه دهند. این یک کیفیت رهبری قدرتمند است و به او کمک کرده است بارها و بارها پیروز شود، همچنین یک ویژگی رهبری است که همه ما نیز می توانیم از آن بهره‌مند شویم.

«برای من، آنچه بازیکنان واقعاً خوب را از بازیکنان بزرگ جدا می کند. تحت‌فشار به‌خوبی اجرا کردن است.»

5 ویژگی در رهبری تام برادی که همه ما می توانیم از آن‌ها بیاموزیم

تام برادی

3) عزم

این کیفیت در رهبری نسبت به بقیه تفاوت‌های ظریف‌تری دارد، اما تمام کارهایی که تام برادی انجام می‌دهد را شامل می شود. تام بردی مظهر قاطعیت است.

بردی مصمم بود برای میشیگان ولورینز فوتبال بازی کند و این کار را هم انجام داد. او مصمم بود که به مدافع اصلی تبدیل شود و به آن دست یافت. او مصمم بود برای NFL فوتبال حرفه ای بازی کند و کرد. تبدیل شدن به بهترین کوارتربک در NFL هدف او نیز بود که به آن نیز دست یافت؛ و او مصمم بود که جایزه سوپربول را برنده شود که نه‌تنها یکی بلکه 6 عدد بُرد.

اما مهم‌تر از همه، او مصمم بود تیمی را که کمی بیش از دو دهه در آن بازی می کرد را ترک کند تا به تیم دیگری بپیوندد و نه‌تنها به سوپرکاپ برود، بلکه آن را نیز برنده شود؛ و این دقیقاً همان کاری است که او انجام داد.

نکته اصلی این است، قبل از اینکه بتوانید کاری را انجام دهید، ابتدا باید مصمم به انجام آن باشید؛ و این یک ویژگی رهبری است که باید از آن الگوبرداری کرد، زیرا اگر مصمم نباشید نمی‌توانید رهبر خوبی باشید و همچنین نمی‌توانید چیزی را بدون اینکه 110 درصد برای دستیابی به آن مصمم باشید به دست آورید.

«اگر برای برنده شدن بازی نمی کنی، اصلاً بازی نکن»

تام بردی

  1. فروتنی

وقتی به رهبری فکر می کنیم، تقریباً به نظر می رسد که همیشه فروتنی ظاهر می شود. مطمئناً این ویژگی رهبری نیست که بیشترین توجه را به خود جلب می کند، بلکه این ویژگی است که می توان به اکثر رهبران بزرگ نسبت داد؛ و بدون شک، این یکی از برجسته‌ترین ویژگی های رهبری تام بردی است.

تام بردی نه بسیار کاریزماتیک است، نه پر سروصدا، پرهیاهو یا مغرور است. او متواضع است و در راه خود فروتن است. ذهنیت او تیم اول بودن است و در جایی که اعتبار لازم است، اعتبار می دهد؛ اما مهم‌تر از همه، او جزو رهبرانی است که ظاهر می شود و اجرا می کند. اجازه دهید نتایجش به‌جای او حرف بزند.

بنابراین، فکر نکنید که برای اینکه یک رهبر عالی باشید، باید یک برونگرا باشید. همچنین لازم نیست یک سخنران عمومی پرزرق‌وبرق یا شیک باشید. شما می توانید با تقلید از رویکردهای تام بردی در تمام کارهایی که انجام می دهید، رهبری قوی باشید.

«من فردی نیستم که اغلب از خودم دفاع کنم. من به‌نوعی اجازه می دهم اعمالم به‌جای من صحبت کنند

5 ویژگی در رهبری تام برادی که همه ما می توانیم از آن‌ها بیاموزیم

تام برادی

  1. انضباط و سخت‌کوشی

آخرین، اما نه کم‌اهمیت‌ترین در مجموعه ما از اسرار رهبری تام برادی، نظم و انضباط شخصی و سخت‌کوشی است. بدون شک، این احتمالاً مهم‌ترین ویژگی رهبری تام برادی است که باید به دنبال آن باشید. تقریباً سریع‌تر از سایر ویژگی های رهبری که قبلاً ذکر شد، انجام این کار به شما کمک می کند تقریباً در هر زمینه‌ای از زندگی خود موفق شوید.

برادی توسط مربیان و هم‌تیمی‌هایش به‌عنوان یکی از سخت‌کوش‌ترین بازیکنان تیم معرفی شده است. او برای پیروزی هر کاری که لازم باشد انجام می دهد. او سخت کار می کند و به‌اندازه‌ای که برای پیشرفت حرفه‌اش نیاز است وقت می گذارد.

اگر مجبور باشد ساعت‌ها فیلم مخالفانش را تماشا کند، این کار را می‌کند. اگر باید پرتاب های خود را تیزتر کند، زمان لازم را برای این کار در نظر می گیرد. مهم نیست که چه چیزی باشد، زمان ورزشگاه، رژیم غذایی، تجزیه‌وتحلیل رقابت، او در انجام تلاش اضافی مداوم که موفقیت او را تضمین می کند، منظم است؛ و این سطحی از تعهد است که هرکسی می تواند از آن بهره‌مند شود.

بنابراین، رهبری تام برادی را پیش بگیرید و متعهد شوید که منظم‌ترین و سخت‌کوش‌ترین کارکنی باشید که می‌شناسید. مطمئناً موفقیت و دستاوردهایی را به دنبال خواهند داشت.

«چیزها خودشان را اصلاح نمی کنند، شما باید به آن بیرون بروید و برای اصلاح آنها سخت تلاش کنید

تام برادی

کلام آخر

در اینجا شما تعداد انگشت‌شماری از بهترین ویژگی های رهبری تام برادی که باید از آن‌ها تقلید کنید را دارید. آن‌ها یک‌بار دیگر به‌عنوان یک خلاصه سریع آورده شده اند:

  • صبر
  • اعتمادبه‌نفس و متانت
  • عزم
  • فروتنی
  • انضباط و سخت‌کوشی

رهبری خوب در هر شکل و اندازه‌ای وجود دارد و بسیاری از ویژگی های رهبری دیگر وجود دارد که می‌توانید روی آن‌ها تمرکز کنید تا در زندگی سطح خود را ارتقا دهید. بااین‌حال، ما مطمئن هستیم که اگر از این پنج ویژگی رهبری استفاده کنید، نتایج مثبتی را در کوتاه‌مدت خواهید دید.

  • منابع :

https://thestrive.co/tom-brady-leadership/

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx