5 مرد الهام‌بخش که ثابت می ‌کنند موفقیت یک‌شبه حرفی بی‌معنی است

Add a Comment
5 Min Read

۵ مرد الهام‌بخش که ثابت می ‌کنند موفقیت یک‌شبه حرفی بی‌معنی است

یک مشتری کوچینگ اخیراً به من گفت: «ما خوش‌شانس هستیم که می‌توانیم کاری را که دوست داریم برای امرارمعاش انجام دهیم.»

خوش‌شانس؟

شانس یعنی خرید بلیط پاوربال و بردن جایزه بزرگ از بین ۲۹۲۲۰۱۳۳۸ نفر. شانس هیچ ربطی به کارآفرین بودن ندارد. همه‌چیز به سخت‌کوشی مربوط می شود، بدون توجه به اینکه چند بار شکست می‌خورید و چند نفر به شما می گویند که هرگز موفق نخواهید شد.

5 مرد الهام‌بخش که ثابت می ‌کنند موفقیت یک‌شبه حرفی بی‌معنی است

هر چه سخت‌تر کارکنید، از بیرون خوش‌شانس‌تر به نظر می رسید.

  1. جیمز دایسون

آیا نام جاروبرقی دایسون را شنیده اید؟ احتمال زیادی وجود دارد که آن را در خانه داشته باشید. دایسون به لطف روحیه سرسخت کارآفرین، بنیان‌گذار آن جیمز دایسون، به یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین تولیدکنندگان جاروبرقی تبدیل‌شده است.

دایسون شخصاً ۵ میلیارد دلار سرمایه دارد، دارایی خالصی که او از طریق شانس به دست نیاورد. دایسون یک یا دو چیز در مورد شکست می داند، قبل از اینکه اولین مدلش موفق شود، ۵۱۲۷ نمونه اولیه شکست‌خورده داشت. دستیابی به این موفقیت یک‌شبه نبود و تقریباً ۱۵ سال طول کشید. درحالی‌که ممکن است برخی از کارآفرینان پس از چندین نمونه اولیه شکست‌خورده و چندین سال تلاش، دست از کار بکشند و آن را رها کنند، اما دایسون تسلیم نشد.

  1. گری واینرچوک

گری واینرچوک کسب‌وکار خانوادگی‌اش را درزمینهٔ شراب پس از اتمام کالج، در ۵ سال از ۳ میلیون دلار به بیش از ۶۰ میلیون دلار رساند. چگونه؟ او هفت روز هفته را از صبح زود تا پاسی از شب کار می کرد. او تمام وجود خود را وقف آموختن هر آنچه در مورد کسب‌وکار نیاز بود، کرد و تمام تلاش خود را برای رشد آن به کار گرفت.

شانس بود؟ نه این تلاش زیاد او عامل موفقیتش بود.

پس‌ازآن، او آژانس خود، واینر مدیا را تأسیس کرد، در چندین استارتاپ موفق سرمایه‌گذاری کرد، کتاب‌های متعددی منتشر کرد و به سخنران برجسته‌ای تبدیل شد. به واینرچوک بگویید که او خوش‌شانس است، من دوست دارم وقتی پاسخ او را می شنوید حالت چهره شما را ببینم.

  1. جورج آر آر مارتین

خالق «بازی تاج‌وتخت» این روزها از موفقیت‌های فراوانی برخوردار است. سریال پرطرفدار HBO به‌تازگی یک جایزه دوزن امی را به خانه برد و سینما به‌تازگی حقوق اثر او، Skin Trade را در سال ۱۹۸۹ خریداری کرده است. مارتین برای چندین دهه نویسنده بوده است و در طول سال‌ها پایگاه طرفداران خود را ایجاد کرده است.

5 مرد الهام‌بخش که ثابت می ‌کنند موفقیت یک‌شبه حرفی بی‌معنی است

او یک روز از خواب بیدار نشد و با خودش فکر نکرد: «من قرار است یک فیلم‌نامه و داستان بنویسم و آن را برای HBO بفرستم. پس من باید یک‌شبه موفق شوم.» درصد زیادی از میلیون‌ها نفری که هر هفته برای تماشای آن برنامه هماهنگ می‌شوند، احتمالاً قبل از محبوب شدن این سریال تلویزیونی هرگز نام مارتین را نشنیده‌اند. او چندین دهه است که می نویسد نمی توان گفت که او این کار را انجام نداده است.

  1. بیل گیتس

بیل گیتس با ثروت ۷۹.۲ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان است. این فهرستی است که او به مدت ۱۶ سال در صدر آن بوده است، اما به‌طور جادویی خوش‌شانس نبود و ثروت هنگفتی به دست نیاورد. او برای آن کار کرد و شکست را در طول راه تجربه کرد.

اولین شرکت بیل گیتس، Traf-O-Data، هیچ درآمدی نداشت. موفقیت‌آمیز نبود، اما تجربه یادگیری را فراهم کرد که گیتس و شریکش پل آلن برای سرمایه‌گذاری بعدی خود، مایکروسافت از آن استفاده کردند. اگر گیتس آن را رها می کرد و پس از شکست دست از کار می‌کشید، چه می شد؟ اگر این اتفاق می افتاد، می‌توانم به شما قول بدهم که دارایی خالص او و چشم‌انداز فناوری ما آن‌طور که امروز است، نبود.

  1. سرهنگ سندرز

آیا سرهنگ سندرز، در سن ۵۶ سالگی، هنگامی‌که مرغ سرخ‌شده کنتاکی را تأسیس کرد، یک‌شبه به موفقیت دست‌یافت؟ خیر، به‌ندرت. دستور غذای مرغ سوخاری او بیش از ۱۰۰۰ بار رد شد و او قبل از شروع سفر کارآفرینی‌اش – شرکتی که لامپ‌های استیلن تولید می‌کرد را تأسیس کرد – و در چندین شغل عجیب‌وغریب، از بخار ساز گرفته تا کارمند پمپ‌بنزین مشغول به کار شد.

شرکتش شکست خورد، اما این مانع او نشد. او به دستور غذای مرغ خود اعتقاد داشت، یک رستوران کنار جاده راه‌اندازی کرد و بعداً فرصتی را پیدا کرد که در آن پروانه کار به او اعطا شد.

  • منابع :

https://www.entrepreneur.com/article/251929

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx