بهترین ایده ها برای گفتگو در رابطه لانگ دیستنس

یک نظر اضافه کنید
22 دقیقه مطالعه

بهترین ایده ها برای گفتگو در رابطه لانگ دیستنس چیست؟

انواع روابط مختلفی در دنیا وجود دارد که ممکن است برخی از این روابط نتیجه موفقیت آمیز داشته باشند و دیگر روابط به شکست منجر شود. علت رخ دادن این اتفاق این است که یک زوج چقدر می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند اما در برخی از شرایط نیز وجود دارد که اگر این موارد را نیز رعایت کنید و به نیازهای پارتنر خود توجه داشته باشید ممکن است باز هم رابطه خود را از دست بدهید.

یکی از چندین نوع روابط رابطه از راه دور است که در دسته روابط چالش  برانگیز دسته بندی شده است و یکی از دلایل آن صحبت کردن در مورد موضوعاتی است که باید در طول یک رابطه گفته شود. اما برخی از زوج ها در این نوع رابطه ها با خود فکر می کنند که گفتگو در رابطه لانگ دیستنس باید چگونه باشد؟ یا حتی برای پایداری این رابطه باید کارهای خارق العاده ای انجام دهند!

اما جا دارد در اینجا به این نکته اشاره کرد که اگر شما در این نوع از رابطه ها قرار دارید، نیاز نیست که حتماً کارهای شگفت زده  ای را انجام دهید یا حتماً کاری کنید که توجه پارتنرتان به شما جلب شود! پیدا کردن موضوعات برای صحبت کردن یکی از مشکلات در رابطه ها به حساب می آید که اگر شما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید، باید گفت که تنها نیستید! نکته کلیدی برای شروع یک گفتگوی این است که باید به خاطر داشته باشید که یک مکالمه عالی با کنجکاوی شروع می شود یعنی شما باید به زندگی پارتنر خود علاقه داشته باشید و همین مورد می تواند شروع خوبی را برای شما رقم بزند و می توانید در طول رابطه خود سوالات متعددی را بپرسید.

بهترین ایده ها برای گفتگو در رابطه لانگ دیستنس

تنها کافی است در مورد نکات گفتگو در این نوع از رابطه اطلاعاتی داشته باشید که همین موضوع می توانید رابطه طولانی از راه دور شما را به یک رابطه از نزدیک تبدیل کنید! اگر شما خواهان اتفاق افتادن این مورد هستید، بهتر است به مطالبی که ارائه می شود با دقت بالا توجه داشته باشید.

۱۲ موضوع که باید در گفتگو در رابطه لانگ دیستنس بدانید

شاید باورتان نشود اما برای گفتگو در رابطه لانگ دیستنس باید از ترفندهایی استفاده کنید که علاوه بر اینکه می تواند جذابیت زیادی را به رابطه شما دهد، می توانید رابطه خود را محکم تر و پایدارتر کنید. پس سعی کنید تک تک موارد زیر را در حافظه خود ثبت کنید.

سعی کنید سوالات احمقانه و خنده دار بپرسید: برای اینکه بتوانید رابطه خود را فان و سرگرم کننده پیش ببرید می توانید برخی از سوالات جالب و خنده داری را از یکدیگر بپرسید. به عنوان مثال اگر دوست پسر شما نسبت به شخصیت های ابرقهرمان علاقه  خاصی دارد، بهتر است از او بپرسید که کدام یک از این شخصیت ها در زندگی خود الگو قرار داده است و دوست دارد شبیه کدام یک از آن ها باشد؟ پس از پرسیدن این سوال پارتنر شما موارد و موضوعاتی در مورد ابرقهرمانی که دوست دارد را به شما خواهد گفت و نکته مثبتی که می توانید از این مورد کسب کنید این است که با انجام دادن این روش بهتر و راحت تر قادر خواهید بود پارتنر خود را بشناسید.

نه تنها سوالات مسخره و سرگرم کننده، بلکه می توانید سوال های جدی  را هم از یکدیگر بپرسید. مانند اینکه از چه آهنگی خوشش می آید؟ یا خواننده مورد علاقه آن ها چه کسی است؟ حتی می توانید در مورد حیوان خانگی مورد علاقه یا غذای لذیذ و دوست داشتنی آن ها نیز سوالاتی بپرسید. همچنین می توانید بپرسید که در چه زمان هایی در زندگی بیشتر احساس خجالت زدگی می کنند و دیگر مسائل که این موضوعات طنزآمیز می تواند مکالمه های شما را از بعد جدی و خشک بیرون آورد و به سمت یک مکالمه جالب و خنده دار سوق دهد.

اما شاید باورتان نشود با انجام دادن این نوع از گفتگو در رابطه لانگ دیستنس هر دوی شما را به سطح عمیق تری از ناخودآگاه هم مرتبط می کند و سبب می شود به مرور زمان یکدیگر را بهتر درک کنید.

در مورد افرادی که در طول روز ملاقات می کنید صحبت کنید: اینکه به پارتنر خود اجازه دهید در مورد دوستان و افرادی که با آن ها ملاقات می کنید تصویر واضح تری داشته باشد امری بسیار مفید و کارآمد است. هنگامی که شما در مورد دوستان خود به پارتنرتان مسائلی را می گویید سبب می شود که در رابطه احساس امنیت کنند و به همین دلیل می تواند سبب تقویت رابطه لانگ دیستنس شما شود. برای شروع کردن مکالمه ای در این باره کافی است با یک جمله ای مانند: “باور نمیکنی امروز مریم چه کاری را انجام داد” شروع کنید که گفتن این جملات سبب می شود احساس مشارکت پارتنر شما نیز فعال شود.

پس سعی کنید حتی اگر در طول یک هفته با افراد جدیدی ملاقات داشته اید و اتفاقات جالبی بین شما و آن ها رخ داده بود را برای شریک رابطه خود تعریف کنید.

بهترین ایده ها برای گفتگو در رابطه لانگ دیستنس

در مور مسائل جذاب با یکدیگر صحبت کنید: سعی کنید در طول رابطه لانگ دیستنس خود از یک واقعیت جالب یا چیزی که اخیراً با آن برخورد کرده اید و نتوانستید در مورد آن فکر نکنید به شریک زندگی خود بگویید. اگر برای گفتن این موارد نیاز به زمان مناسب دارید و فکر می کنید که ممکن است موضوعات را فراموش کنید، بهتر است که آن ها را روی برگه ای یادداشت کنید و در زمان و فرصت مناسب به پارتنر خود بگویید.

برای انجام دادن این روش باید به برخی نکات توجه داشته باشید و آن این است که سعی کنید موضوعاتی را پیدا کنید که برای هر دو طرف شما جالب باشد. به عنوان مثال مثلاً اگر هر دوی شما به دوچرخه علاقه دارید، بهتر است موضوعی را انتخاب کنید که در مورد جدیدترین دوچرخه ای باشد که قرار است به بازار عرضه شود و اینکه چقدر دوست دارید آن دوچرخه را بخرید. حتماً باید به این نکته هم توجه داشته باشید که سعی کنید در طول گفتگو در رابطه لانگ دیستنس خود به این موضوع اشاره کنید که این مسائل چگونه توانسته است آن ها را یاد شما بیندازد. اگر بتوانید در بین صحبت و گفتگو های خود جایگاه پارتنر مقابلتان را عنوان کنید، سبب جذب عشق بیشتر بین رابطه لانگ دیستنس شما می شود و به مرور زمان معجزه آن را خواهید دید!

با یکدیگر خیال پردازی کنید: شاید رابطه های دیگر وجود داشته باشد که افراد به جای خیال پردازی کردن با یکدیگر به تفریح و بیرون می روند اما از آنجایی که رابطه شما از نوع لانگ دیستنس است برای اینکه بتوانید رابطه خود را جذاب تر کنید می توانید با یکدیگر در مورد موضوعاتی که دوست دارید در آن لحظه با هم بودید صحبت کنید. در مورد آهنگی که زندگی شما را توصیف می کند با یکدیگر صحبت کنید یا حتی در مورد مسائلی که هر دوی شما به آن علاقه دارید می توانید گفتگو کنید و شخصیت این داستان ها را بازی کنید و با هم شروع به داستان نویسی کرده و رابطه خود را جذاب تر کنید.

به عنوان مثال می توانید در برخی از شرایط پارتنر خود را سوم شخص در نظر بگیرید و شروع به گفتمان کنید. مثلاً قادر خواهید بود این گونه بگویید که پسری را می شناسم که واقعاً در کارش حرف ندارد و دلم برای صداش تنگ شده است و با گفتن این ترفند می توانید با او تماس بگیرید! چیزهای کوچکی مانند این موضوعات بسیار زیاد هستند که شما می توانید در گفتگوی رابطه لانگ دیستنس خود به کار گیرید.

در مورد موضوعات شخصی صحبت کنید: برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد یکدیگر بدست بیاورید بهتر است در مورد برخی مسائل شخصی با یکدیگر صحبت کنید. به عنوان مثال می توانید در مورد هر چیزی که از خاطرات دوران کودکی شما به یادگار مانده است و برای شما ارزش دارد به پارتنر خود بگویید.

بهترین ایده ها برای گفتگو در رابطه لانگ دیستنس

صحبت کردن درمورد زندگی واقعی شما و آن مسائلی که در طول زندگی به آن می پردازید سبب می شود که صمیمیت را بین شما افزایش داده و شما را به یکدیگر نزدیک کند  با انجام دادن این روش پارتنرتان نسبت به شما احساس بهتر و راحت تری خواهد داشت و به راحتی می تواند به شما اعتماد کند. اگر می خواهید معجزه  این مورد را در رابطه از راه دور خود مشاهده کنید، بهتر است در گفتگوهای رابطه لانگ دیستنس خود از این مورد استفاده کنید.

گفتگو های عادی را پیش بگیرید: برخی از افراد می گویند که در رابطه خود نمی توانند به صورت جذاب صحبت کنند و این را یک مشکل بزرگ در رابطه خود می دانند. اما باید به این افراد گفت که نیازی ندارید در رابطه خود حتماً مکالمه ای را پیش بگیرید که از جذابیت و جالبی بسیار زیادی برخوردار باشد! همین که شما بتوانید در مورد چیزهای کوچک و ریز زندگیتان با یکدیگر صحبت کنید و گفتگوهای خود را ارتقا دهید یعنی می توانید به خوبی گفتگو های یک رابطه را پیش ببرید.

به عنوان مثال شما می توانید سوال هایی مانند سگ یا گربه؟ غذای صبحانه یا دسر؟ و چیز های معمولی که ممکن است در هنگام رفت و برگشت از سر کارتان برای شما رخ داده باشد صحبت کنید. دیدید؟ آن طور که فکر می کردید برقراری ارتباطات آنچنان هم دشوار نیست! تنها کافی است بتوانید یک موضوع گیرا را با پارتنرتان برقرار کنید.

از خاطرات خود بگویید: این موضوع درست است که اگر رابطه شما از نوع رابطه از راه دور است بخواهید خاطرات مشترکی را با یکدیگر داشته باشید. بنابراین برای داشتن گفتگو در رابطه لانگ دیستنس بهتر است مکالمه ای را شروع کنید که بخواهید در مورد خاطرات برخی مناسبت های زندگی افراد مطالبی را بدانید. به عنوان مثال شما می توانید سوال هایی مانند موارد زیر را بپرسید:

  • “فارغ التحصیلی شما چگونه بود؟”
  • ” بهترین درسی که در مدرسه در آن عالی بودید کدام یک است؟”

یا مثلا می توانید یک سال از عمر خود را انتخاب کرده و اتفاقات بزرگ و خارق العاده ای را که در آن سال برایتان اتفاق افتاده است را برای یکدیگر تعریف کنید! تعریف کردن این خاطرات نه  تنها برای شما می تواند خوشحال  کننده و یادآور گذشته باشد، بلکه سبب می شود پارتنر شما بتواند با شما احساس راحتی بیشتری کند و همچنین می توان گفت که سبب پایداری و موفقیت رابطه شما نیز می شود.

اخبار را فراموش نکنید: شاید این موضوع برای شما کمی کسل کننده به نظر برسد اما می توانید از اخباری که در اطراف شما در حال اتفاق افتادن است با یکدیگر صحبت کنید. ممکن است در هنگام گفتن این اخبار مکان های شما با یکدیگر کاملا متفاوت باشد اما اگر توانایی جذاب تر کردن بحث را داشته باشید، می توانید مبحث خود را تا آنجا که می توانید بازیگوشانه پیش ببرید! البته جا دارد به این موضوع هم اشاره کرد که اگر در مورد اخبار و اطلاعاتی که در اطراف شما اتفاق می افتد مطلع باشید، شما را به یک فرد خوش اخلاق و اجتماعی تبدیل می کند.

صادق بودن را دنبال کنید: معجزه ای که صادق بودن در رابطه ها سبب می شود که رابطه افراد را پایدارتر و مقاوم تر کند هیچ مورد دیگری نمی تواند این اتفاق را رقم بزند! اگر شما در طول رابطه لانگ دیستنس خود سعی کنید اهداف، مسائل و حرف های خود را به صورت صادقانه بیان کنید، پارتنرتان را تشویق می کنید که بتواند نظر خود را به طور راحت تر و کامل بیان کند.

بهترین ایده ها برای گفتگو در رابطه لانگ دیستنس

به عنوان مثال شما در برخی شرایط حال و هوای صحبت کردن را ندارید و می خواهید مدت زمانی را با خود به تنهایی سپری کنید. بهتر است در چنین شرایطی به صورت کاملاً راحت و آزادانه حرف خود را به طرف مقابلتان بزنید و قطعاً در چنین شرایطی افراد شما را درک خواهند کرد و نه تنها سبب سردی در رابطه شما نمی شود، بلکه با انجام دادن این روش سبب جذب شدن پارتنرتان به شما نیز می گردد. زیرا با گفتن مطالب به صورت رو راست بودن این حس را در فرد مقابلتان ایجاد خواهید کرد که برای آن ها ارزش قائل بوده اید.

در بحث غذا تا می توانید افراطی عمل کنید: هیچ راهی وجود ندارد که وقتی بحث غذا پیش می آید کسی در حین گفتگو کردن در مورد این موضوع خسته شود! شاید از خود بپرسید چطور ممکن است؟ هر بحثی می تواند کسل کننده باشد! اما پاسخی که برای شما باید گفت این است که همه افراد از گفتگو کردن در این مورد لذت می برند زیرا همه آن ها از غذا برای تغذیه خود استفاده می کنند و یکی از چندین لذت های دنیا به حساب می آید.

اگر در برخی شرایط از پارتنر خود سوال پرسیده اید که “شام چه چیزی خوردی؟” و جواب مثبتی از آن نگرفته اید، بهتر است سوال خود را کمی تغییر دهید. می توانید به جای پرسیدن این سوال موضوع را جور دیگری بیان کنید و از آن ها بپرسید که به جای آن از چه چیزی لذت می برند و دوست داشتن چه غذایی بجای آن بخورند؟

اگر می خواهید می توانید یک قدم به جلوتر پیش بروید و خود را کمی به پارتنرتان نزدیک تر کنید. به عنوان مثلا اگر سوال آخر را از آن ها پرسیده اید می توانید آن غذا را برای خود سفارش داده و در هنگام خوردن آن عکسی از آن تهیه کرده و به شریک زندگیتان نشان دهید! اگر پارتنر شما علاقه زیادی به غذا داشته باشد، سبب می شود که مکالمه تان را قوی تر کند حتی می توانید کمی با یکدیگر شوخی کنید!

در مورد عادات غذایی و رفتاری خود با یکدیگر تعامل کنید: یکی دیگر از موضوعاتی که می توانید در گفتگو رابطه لانگ دیستنس از آن برخوردار باشید این است که در مورد رفتارها و عادت های خود با یکدیگر گفتگو کنید. این موضوع نه تنها سبب می شود که شما به یکدیگر نزدیک تر شوید، بلکه باعث می شود بتوانید نسبت به یکدیگر شناخت بیشتری پیدا کنید. به عنوان مثلاً شما می توانید از رفتارهایی که در هنگام غذا خوردن دارید یا رفتارهایی که دوست ندارید طرف مقابل شما آن را انجام دهد صحبت کنید.

اگر در هنگام غذا خوردن دوست ندارید طرف مقابلتان صدایی از دهان آن خارج شود، بهتر است این مورد را به شریک زندگی خود بگویید یا برخی از رفتارها و عادت هایی که آن را انجام می دهید یا دوست ندارید دیگران انجام دهند صحبت کنید. گفت و گو کردن در مورد این مسائل سبب می شود که شما دیگر به طور ناخواسته پارتنرتان را ناراحت و عصبی نکنید و با شناختی که از آن ها پیدا کرده اید متوجه می شوید چه کارها و رفتاری آن ها را ناراحت و عصبی می کند.

برنامه ریزی برای تولد: چه کسی گفته است که اگر شما در رابطه لانگ دیستنس قرار دارید نمی توانید برای یکدیگر جشن تولد بگیرید؟ این نظریه کاملاً اشتباه است! بلکه شما می توانند در مورد مسائلی که دوست دارید روز تولدتان اتفاق بیفتد با شریک زندگیتان صحبت کنید. حتی می توانید در حین صحبت کردن در این موضوع تماس تصویری برقرار کرده که بتوانید احساسات خود را به خوبی به اشتراک بگذارید.

بهترین ایده ها برای گفتگو در رابطه لانگ دیستنس

در این باره فرصت این موضوع را دارید که در مورد روند طی شدن مراسم جشن تولد خود صحبت کنید. به عنوان مثال می توانید بگویید چه افرادی را تمایل دارید در جشن تولد خود دعوت کنید یا چه دیزاین و طراحی هایی را برای تولد خود دوست دارید داشته باشید. این موضوع سبب می شوند که یکدیگر را در مورد علایق همدیگر آگاه کنید و حتی در برخی شرایط می توانید برای تولد پارتنر خود کادویی را خریداری کرده و به صورت پست ارسال کنید. زیبا و رویایی به نظر می رسد اینطور نیست؟

کلام آخر

داشتن یک رابطه لانگ دیستنس می تواند کمی سخت و دشوار به نظر برسد اما اگر وارد این نوع از رابطه ها شوید متوجه خواهید شد آن قدرها هم که فکر می کردید دشوار نیست، بلکه شیرینی و جذابیت های خاص خودش را دارد! درست است که در این رابطه شما نمی توانید پارتنرتان را از نزدیک ببینید و آن ها را بغل کنید اما می توانید راه هایی را پیش بگیرید که خیلی از رابطه  های نزدیک از این مورد برخوردار نیستند.

به عنوان مثال می توانید در بعضی شرایط با یکدیگر تماس تصویری گرفته یا کلیپ های کوتاهی از خود را برای یکدیگر ارسال کنید یا حتی می توانید برای فان بودن رابطه در برخی شرایط برای یکدیگر ایمیل ارسال کنید! گفتگو در رابطه لانگ دیستنس یک امر طبیعی و لازم است که سبب  پایداری و جذب عشق بین هر دو شما می شود و اگر بتوانید به خوبی این مسئله را پیش بگیرید، می توان گفت که احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانید این رابطه خود را به حقیقت تبدیل کرده و روزی در کنار یکدیگر زندگی کنید. اگر می خواهید این اتفاق برای رابطه شما بیفتد، بهتر است مواردی که در بالا برایتان گفته شد را در گفتگوهای خود رعایت کرده و بتوانید شعله عشق رابطه تان را روشن نگه دارید.

منبع:

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx