بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه

غم و اندوه یکی از بدترین شرایطی است که ممکن است، بسیاری از اشخاص آن را در زندگی خود تجربه کنند. روش های بسیار زیادی برای مدیریت اندوه وجود دارند. اما یکی از مؤثرترین اقداماتی که به وسیله آن افراد می توانند، غم خود را تسکین دهند و کمی آرامش خاطر به دست آورند، خواندن کتاب های مختلف است.

اگرچه در این کتاب ها جواب ساده و مستقیمی به منظور مدیریت کردن ناراحتی وجود ندارد. اما خواندن آنها به همه کمک می کند که حداقل غم را بهتر درک کنند و با آن کنار بیایند. در این مقاله قصد داریم که لیستی از بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه و غم در اختیار همگان قرار دهیم.

بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه

غم به عنوان یکی از چالش های بزرگ زندگی ممکن است که برای هر فردی پیش بیاید. گاهی اوقات میزان اندوه آن قدر شدید است که امکان دارد، زندگی هر فردی را با مشکلات جدی مواجه کند و آسیب های روحی و روانی زیادی را برای آنان به وجود آورد. در این شرایط مسلماً اشخاص باید هر چه زودتر به روال قبلی زندگی برگردند و با تکیه بر روش هایی حال روحی خود را بهبود ببخشند.

یکی از مؤثرترین راه هایی که با آنها افراد می توانند، غم و ناراحتی خود را کنترل کنند، خواندن کتب مختلف است. امروزه بسیاری از روان شناسان سعی کرده اند که با جمع آوری نکات مهم و کلیدی دررابطه با غم و نحوه مدیریت آن افراد را در این مسیر یاری کنند. همان طور که می دانید، تنوع کتاب ها بسیار زیاد است. اما ما قصد داریم که بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه را بررسی کنیم که همه بتوانند، به راحتی یکی از آنها را انتخاب کنند و زمان هایی را برای مطالعه و دور ماندن از غم و ناراحتی اختصاص دهند.

بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه

بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه

1- چگونه زندگی را بعد از مرگ کسی که دوستش دارید، ادامه دهید

این کتاب یکی از بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه است که خواندن آن برای کنار آمدن با غم ازدست دادن و مرگ فرد عزیزی بسیار پیشنهاد می شود. برخی از نویسندگان بر این باور هستند که خواندن این کتاب بسیار ارزشمند است. زیرا در این کتاب مطالب مفیدی دررابطه با اقدامات لازم به منظور بهبود حال بعد از مرگ ارائه شده است. علاوه بر این در این کتاب مطالبی در مورد این که در این شرایط افراد چگونه بتوانند، کمک هایی را از جانب دیگران مانند اقوام یا دوستان دریافت کنند، بیان شده است.

2- طناب نامرئی

واضح است که نحوه کنار آمدن کودکان با غم و ناراحتی با چگونگی مواجه شدن بزرگسالان با غم ازدست دادن بسیار متفاوت است. زمانی که افراد می خواهند، مرگ را به کودکان و خردسالان توضیح دهند، بهتر است، از کتاب های خوبی که در آنها معنی تغییر، مرگ یا ازدست دادن به بیانی ساده و واضح گفته شده  است، استفاده کنند. کتاب نامرئی یکی از بهترین کتبی است که در آن محتوا مفیدی دررابطه با کنار آمدن کودکان با ازدست دادن چیزی و حتی مرگ بیان شده است.

3- افتادن برگی به نام فردی

گاهی اوقات ممکن است که برخی از والدین نتوانند، حقایق مرگ را از کودکان خود پنهان کنند. محققین بر این باور هستند که دور ماندن از چنین بحث هایی با کودکان ممکن است، آسیب هایی را برای آنها ایجاد کند. در همین راستا کتاب” افتادن برگی به نام فردی” گزینه بسیار عالی و کاربردی محسوب می شود.

این کتاب داستان زندگی برگی به نام فردی است. به بیانی ساده تر در این کتاب در مورد تعادل بین مرگ و زندگی صحبت شده است. این کتاب به قدری عالی و جامع است که همه بعد از یک بار خواندن به حتم عاشق خواندن دوباره کتاب خواهند شد.

بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه

یکی از بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه به نام افتادن برگی به نام فردی

4- زمانی که دایناسورها می میرند

کتاب  مورد نظر یکی از بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه است که به عنوان راهنمایی برای درک بهتر مرگ می تواند، مورد مطالعه قرار بگیرد. در واقع با خواندن این کتاب تمام سؤال هایی که ممکن است، کودکان در مورد مرگ داشته باشند، پاسخ داده می شوند.

اطلاعات از طریق جملات و ساختار به نحوی بیان شده اند که مخاطب را به خود جلب می کنند. علاوه بر این در کتاب ” زمانی که دایناسورها می میرند” مطالبی در مورد چگونگی کنار آمدن کودکان با مرگ نیز ذکر شده  است.

5- طرف دیگر غم و اندوه

خوشبختانه تنوع کتاب ها برای مدیریت اندوه به قدری زیاد است که افراد می توانند، بهترین ها را برای خود داشته باشند. گاهی اوقات ممکن است که فردی بخواهد، در مورد غم و اندوه یا ناراحتی بیشتر بداند و جنبه های دیگر آن را نیز کشف کند. در این شرایط بهتر است که  افراد کتاب طرف دیگر غم و اندوه را بخوانند و از محتوای فوق العاده آن در جهت رشد فردی لذت ببرند.

6- من برای خداحافظی آماده نبودم

گاهی اوقات شرایط به گونه ای پیش می رود که افراد انتظار ازدست دادن و مرگ کسی را دارند. اما گاهی اوقات همه چیز دست به دست هم می دهند که ناگهان شخصی با غم ازدست دادن عزیزی مواجه شود. مسلماً زمانی که این اتفاق به طور ناگهانی می افتد، شرایط کمی سخت تر می شود.

در همین راستا هم قصد داریم، یکی از بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه را معرفی کنیم که در آن مطالبی برای مرگ ناگهانی بیان شده است. نویسنده کتاب تجربه خود را در مورد مرگ ناگهانی یکی از عزیزانشان در چند فصل اول بیان کرده است. بعد از آن هم مطالبی در مورد چگونگی کنار آمدن با این واقعه تلخ و عذاب آور ذکر شده  است.

7- تحمل غیرقابل تحمل

این کتاب برای آن دسته از کسانی که در غم ازدست دادن عزیزی شریک هستند، بسیار پیشنهاد می شود. طبق مطالب این کتاب غم و اندوه زمان بر هستند و هر شخصی باید برای بهتر شدن حال و موفق شدن در این مسیر به خود زمان بدهد. علاوه بر این در کتاب ” تحمل غیرقابل تحمل” مطالبی دررابطه با معنای جدید زندگی بعد از مرگ زودرس و ناگهانی بیان شده  است.

بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه

کتاب تحمل غیرقابل تحمل یکی از بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه

8- مرگ مدرن

مرگ والدین روی کودکان و نوجوانان تأثیر بدی می گذارد و آنها را از زندگی عادی دور می کند. زیرا فرزندان هیچ وقت انتظار چنین روزی را ندارند و به همین دلیل هم به سختی با آن کنار می آیند. یکی از بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه که به وسیله آن کودکان یا فرزندان داغ دیده می توانند، با خواندن آن کمی حال خود را بهتر کنند، کتاب ” مرگ مدرن است. در واقع این کتاب نوجوانان را با جامعه ای که با احساسات مشابهی سروکار دارد، متصل می کند.

9- اتاق خالی

ازدست دادن خواهر یا برادر تجربه ناخوشایندی محسوب می شود که ممکن است افراد را برای مدت زمان طولانی درگیر خود کند و ریشه های ناراحتی و افسردگی شدید را در آنها بپروراند. یکی از بهترین کتاب ها به منظور مدیریت اندوده دررابطه با غم ازدست دادن خواهر یا برادر کتاب” اتاق خالی ” است.

در این کتاب نویسنده تجربه ناخوشایند خود را دررابطه با بیماری و مرگ عزیزش بیان کرده است. همچنین در این کتاب داستان هایی در مورد آن هایی که خواهران یا برادرانشان را ازدست داده اند، جمع آوری شده اند. هدف اصلی کتاب مورد نظر کمک به افراد به منظور درک و کنار آمدن با مرگ این عزیزان است.

10- سخنی مستقیم و صریح دررابطه با مرگ برای نوجوانان (چگونگی کنار آمدن با مرگ کسی که دوستش دارید)

در این کتاب مخاطب اصلی نوجوانانی هستند که با مرگ یکی از عزیزانشان در زندگی مواجه شده اند. در این کتاب نویسنده در مورد چگونگی کنار آمدن با مرگ و نحوه ادامه زندگی همراه با غم و اندوه را صحبت کرده است. علاوه بر این در کتاب مورد نظر که یکی از بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه است، بسیاری از سوال های نوجوانان که در مواجه با مرگ کسی که دوستش دارند، ممکن است برای آنها پیش بیاید، پاسخ داده شده اند.

11- عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

مواجه شدن با فقدان و ازدست دادن شخصی برای هر کسی ناخوشایند است. در کتاب ” عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست” نویسنده سعی دارد که بیان نکات و مطالب با ارزش با نگاهی واقع بینانه به مسئله مرگ بپردازد. او معتقد است که هر انسانی دیدگاه متفاوتی دررابطه با مرگ دارد. از طرفی هم او تاکید کرده است که عقیده رایجی که دررابطه با مرگ وجود دارد، اصلاً درست نیست. نویسنده کتاب معتقد است که افراد باید دیدگاه خود را نسبت به مرگ عوض کنند و با دیدی باز و عمیق به این مسئله بنگرند.

بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه

عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست از بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه

12- جوان یتیم

ازدست دادن پدر و مادر یکی از غم انگیزترین رویدادهای ناخوشایندی محسوب می شود که امکان دارد در زندگی بسیاری از افراد به وجود بیاید. به همین دلیل نیز معمولاً فرزندان به سختی با این شرایط کنار می آیند و خود را با آن وقف می دهند. یکی از بهترین کتاب هایی که زمان ازدست دادن پدر و مادر خواندن آن بسیار مفید است، کتاب ” جوان بی پدرومادر یا یتیم است.

در این کتاب مطالب بسیار خوبی بیان شده است که افراد با خواندن آن به راحتی می توانند، با تغییراتی که بعد از مرگ ممکن است، در زندگی آنها پیش آیند، روبه رو شوند. همچنین در این کتاب که جز بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه است، نویسنده راهکارهایی را برای کنار آمدن با غم ازدست دادن والدین بیان کرده است.

کلام آخر

مرگ یکی از تلخ ترین وقایعی محسوب می شود که ممکن است در زندگی هر شخصی و برای هر فردی رخ دهد. مسلماً زمانی که فردی یکی از عزیزانش را از دست می دهد، به سختی می تواند با شرایط کنار بیاید و حال خود را بهتر کند. یکی از راه های مفیدی که به وسیله آن می توان غم ازدست دادن عزیزی را تا حدی کنترل کرد، کتاب خواندن است.

خوشبختانه امروزه نویسندگان کتاب های بسیار متنوعی را به منظور مدیریت اندوه روانه بازار کرده اند. در این کتاب ها مطالب مختلفی در مورد کنار آمدن همه افراد مخصوصاً کودکان با مرگ عزیزان مطرح شده است. این کتاب ها  به عنوان بهترین کتاب ها برای مدیریت اندوه، برای تسکین درد و بهتر شدن حال روحی افراد گزینه بسیار عالی و کاربردی محسوب می شوند.

منبع:

  • https://nymag.com

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx