اهداف خود را مانند یک فرد موفق تعیین کنید

1 نظر
10 دقیقه مطالعه

اهداف خود را مانند یک فرد موفق تعیین کنید

روش ‌های هدف‌ گذاری زیر به شما نشان می‌ دهد که چگونه با ذهنیت یک فرد موفق هدف‌ گذاری کنید. یک اتفاق بسیار جالب به من انگیزه داد تا این مقاله را در مورد روش های هدف گذاری که توسط افراد برتر استفاده می شود بنویسم. این مقاله ​​به شما نشان می دهد که چگونه به طور درست اهدافتان را تعیین کنید.

این روش ‌های هدف‌ گذاری را می‌توان به عنوان استراتژی ‌های هدف ‌گذاری حرفه ‌ای نیز توصیف کرد، زیرا بیشتر توسط افراد حرفه‌ ای مانند ورزشکاران استفاده می ‌شود. من به طور اتفاقی در تلویزیون دیدم که از یک ورزشکار بسیار حرفه ای در مورد راز شخصی اش که او را قادر به دستیابی به رکورد جهانی در مسابقات کرده بود، سوال می شود.

پاسخی که این ورزشکار داده بود واقعا جالب بود زیرا او گفت: راز من سخت کوشی، تمرین زیاد، تلاش و مهم تر از همه این است که از روش های درست هدف گذاری استفاده می کنم. پاسخ او نه تنها بسیار روشنگر بود، بلکه او همچنین با این حرف خود نشان داده است که تکنیک های جستجو و حتی مهم تر از آن رسیدن به اهداف نوعی راز آشکار است که توسط افراد موفقی مانند ورزشکاران برتر، تاجران و سایر افراد ثروتمند هم به کار می رود.

اهداف خود را مانند یک فرد بسیار موفق تعیین کنید

بنابراین، در این مقاله من سعی کردم به روش ‌های هدف ‌گذاری و استراتژی ‌های هدف‌ گذاری افراد موفق به طور دقیق تر بپردازم تا در نهایت تکنیک ‌های عالی را بیان کنم که به شما کمک می‌کند تا اهداف و چشم اندازتان را بهتر تعیین کنید:

نگرش افراد برتر:

  • خودباوری شگفت انگیز: افراد موفق به خود ایمان دارند. آنها پتانسیل خود را می دانند و کاملا مطمئن هستند که می توانند به هر هدفی که می خواهند برسند. آنها صرف نظر از اینکه اهدافشان چقدر بلندپروازانه باشد، نهایت تلاششان را انجام می دهند. این باور بدون قید و شرط است که آنها را قادر می‌سازد تا به هر رویا یا هدفی دست یابند، زیرا منجر به ذهنیت «بهای آن هرچه لازم باشد می پردازم» می‌شود.

همه افراد چنین پتانسیل بالایی دارند، اما اکثریت از آن آگاه نیستند و نمی توانند به طور موثر از آن استفاده کنند؛ بنابراین بسیار مهم است که به خودتان ایمان داشته باشید. قبل از شروع به کارگیری روش های هدف گذاری، باید باور داشته باشید که می توانید به هر هدف تعیین شده ای که دارید برسید.

  • چشم انداز خارق العاده: یک قرن پیش، هیچ کس باور نمی کرد که امکان پرواز برای انسان وجود داشته باشد به جز اورویل و ویلبر که عموما به برادران رایت معروف هستند. این جاه طلبی، آرزو، رویا و چشم انداز آنها بود که بتوانند روزی پرواز کنند.علیرغم این واقعیت که هیچ کس دیگری هرگز چیزی مشابه اختراع نکرده بود، آنها به خودشان باور داشتند، سرانجام در سال 1903 زمانی که آنها توانستند اولین پرواز کنترل شده و پایدار انسانی را انجام دهند و به موفقیت بزرگی نیز رسیدند. از این مثال می‌توان نتیجه گرفت که افراد موفق اصلا از این واقعیت دلسرد نمی‌شوند که هیچکس تا به حال کاری مشابه با هدفی که در سر دارند انجام نداده است.
  • چشم انداز در مقابل احتمالات: با توجه به اینکه رکوردها و موانع زیادی در این سال ها شکسته شده است، افراد موفق به این نتیجه رسیدند که احتمالات در این قضیه نقش موثری دارد. به این صورت که افراد از نتایج قبلی افراد دیگر یا خودشان امید می گیرند و به امکان دستیابی به اهداف مشابهی که قبلاً محقق شده اند باور پیدا می کنند، در نتیجه مهارت های خود را از طریق تمرین مستمر ارتقا می دهند. علاوه بر این، این دلیلی است که رکوردها یکی پس از دیگری دائما شکسته می شوند.
  • رقابت حمایتی: افراد موفق هرگز از رقابت نمی ترسند، حتی اگر رقبا مهارت های فعلی بهتری نسبت به آنها داشته باشند. کاملاً برعکس: افراد موفق می ‌دانند که رقابت می ‌تواند برای آنها بسیار بهتر هم باشد، زیرا به آنها کمک می‌ کند تا دیدگاه خود را ارتقا دهند و خودسازی آنها را در این زمینه افزایش دهد. برای روشن شدن این موضوع می‌ خواهم مثالی بزنم:

اهداف خود را مانند یک فرد بسیار موفق تعیین کنید

به این فکر کنید که کاملاً تنها هستید. به احتمال زیاد با همان سرعتی که برای رسیدن به خط پایان لازم است می دوید؛ اما حالا بیایید فرض کنیم سه رقیب در مقابل خود دارید که می‌ خواهند جایزه مقام اول را نیز دریافت کنند، بنابراین مطمئناً خیلی سریع ‌تر خواهید دوید. شما هرگز نباید از رقابت زیاد بترسید، بلکه آن را به عنوان یک امکان عالی برای رشد بیشتر و توسعه مهارت های خود در نظر بگیرید.

  • اقدام کنید: چیزی که افراد موفق را از افراد عادی متمایز می کند این است که آنها واقعاً برای رسیدن به اهداف خود کوشا هستند. به جای اینکه فقط رویای دستیابی به اهداف بلندپروازانه را داشته باشند، آنها واقعاً اهداف و آرزوهای خود را برای دستیابی به این اهداف دنبال می کنند. پس برای رسیدن به موفقیت کوشا و فعال بودن یک امر بسیار ضروری است. علاوه بر این، دانش چگونگی تعیین اهداف به تنهایی موثر نیست، بلکه استفاده هوشمندانه از روش های هدف گذاری است که ما را قادر می سازد به اهداف خود به درستی دست یابیم.

موارد بالا به وضوح نگرش ها و طرز فکر افراد موفق را به شما نشان می دهد. در ادامه می ‌خواهم به طور خاص به فرآیند هدف ‌گذاری هوشمندی که توسط افراد موفق اجرا می ‌شود، بپردازم.

 چگونه مانند یک فرد موفق هدف‌گذاری کنیم:

نحوه تعیین اهداف مانند افراد موفق:

  1. مشخص بودن:

افراد موفق وقتی اهدافشان را بیان می کنند تا آنجا که می توانند دقیق، مشخص و واضح هستند. آنها می دانند که فرمول های مبهم می تواند بر شانس آنها برای دستیابی به اهداف و جاه طلبی هایشان تأثیر منفی بگذارد.

  1. سادگی:

هر یک از ما و افراد موفق نیز رویاهای بلندپروازانه ای داریم که می خواهیم به آنها برسیم. تنها تفاوت این است که آنها برای حفظ سادگی، اهداف اصلی خود را به چند هدف فرعی تقسیم می کنند. افراد موفق می دانند که اهداف پیچیده می توانند گیج کننده باشند و این احساس را در آنها ایجاد کند که گویی در دریایی عمیق غرق شده اند و تسلط و قدرتشان را بر شرایط از دست داده اند. فرآیند تقسیم یک هدف به اهداف فرعی کمک می‌کند تا پیگیری اهداف متمرکز و بسیار واضح ‌تر باشد و همچنین روشی برای تعیین آسان تر اهداف مختلف است.

اهداف خود را مانند یک فرد بسیار موفق تعیین کنید

  1. اشتیاق:

افراد موفق زمانی که اهداف خود را دنبال می کنند بسیار مشتاق رسیدن به مقصد هستند، زیرا اشتیاق به دستیابی به این اهداف هدایتگر آنها در این مسیر است. حتی می توان گفت که آنها صرف نظر از هر اتفاقی که بیفتد از حس رسیدن به هدفشان انرژی مثبت می گیرند. حتما دیده اید که افراد موفق همیشه اهدافی دارند که شوق بسیار زیادی برای دستیابی به آنها دارند. برعکس، هرگز نمی ‌توانید برای هدفی که واقعاً نمی ‌خواهید به آن برسید، میل و اشتیاق مشابهی ایجاد کنید، مثلا اگر آن هدف توسط شخص دیگری به شما دیکته شده باشد و یا غیره.

اهداف خود را مثل یک فرد موفق و مصمم دنبال کنید

از همین لحظه شروع کنید تا زندگی خود را فوق العاده تر بسازید! در این مقاله آموخته اید که افراد برتر در حال شناخت کامل پتانسیل خود هستند، فرصت های جدید را می بینند و اطراف خود را با افرادی که بتوانند با آنها رقابت کنند پر می کنند تا روند خودسازی را بهتر پیش ببرند. اکنون این شما هستید که باید برخی از نگرش ‌ها و روش ‌های تعیین هدف را با مشخصه های زندگی شخصی خود تطبیق دهید تا بتوانید به زندگی ایده آل  و سرشار از موفقیت دست پیدا کنید و شاید حتی شانس موفقیت خود را دوچندان کنید.

منبع:

Set Goals like a Top Achiever

1.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx