چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت اول )

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت اول )

به نظر شما موفقیت مستلزم چه عواملی است؟ و شما چگونه در زندگی موفق می شوید؟

برخی از افراد موفقیت را با پول مرتبط می دانند، برخی دیگر با قدرت، و برخی با تأثیر مفید بر جهان.

همه این نظرها درست هستند. موفقیت برای افراد مختلف معانی مختلفی دارد. یعنی برای شما یک معنی دارد، در حالی که برای دیگران معنی دیگری دارد.

کتاب های متعددی در مورد چگونگی موفقیت وجود دارد، اما واقعیت این است که موفقیت برای هر فرد شخصی و منحصر به فرد است. بنابراین چگونه اطلاعات یکسان از هر کتاب برای همه قابل استفاده است؟ در نتیجه، پذیرش توصیه های یک فرد مجرد اغلب بی اثر است.

با در نظر گرفتن این موضوع، توصیه تعداد زیادی از افراد، افرادی که تعاریف موفقیت آنها با یکدیگر و احتمالاً با شما متفاوت است، می تواند نقطه شروع خوبی باشد.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت اول )

23 نکته در مورد چگونگی موفقیت

در این مقاله مجموعه ای از 23 مورد از بهترین صحبت های گهربار برخی از موفق ترین افراد تاریخ آمده است.

اگر می خواهید بدانید چگونه موفق شوید، این نکات موفقیت بسیار مهم هستند:

  1. بزرگ فکر کنید

میکل آنژ بووناروتی هنرمند بزرگ رنسانس بود که بر افراد زیادی تأثیر گذاشت.

هنر او چندین دهه پس از مرگش همچنان الهام بخش و ارتباط دهنده مردم است. به این فکر کنید که اگر او تصمیم می گرفت به عنوان یک هنرمند حرفه اش را دنبال نکند، چه اتفاقی می افتاد. آیا او هرگز می فهمید که چگونه می تواند موفق شود؟

مردم اغلب آرزوهای خود را به نفع چیزی «عملی ‌تر» متوقف می ‌کنند. برای چشم پوشی از رویای خود به نفع چیزی ساده تر. در عوض جاه طلب باشید.

  1. یک روتین ایجاد کنید

«راز آینده شما در برنامه روزانه شما پنهان است.» مایک مرداک

سعی کنید هر روز صبح در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید. از صبحانه لذت ببرید و روز خود را برنامه ریزی کنید. به جای احساس استرس یا سرگیجه، با دانستن اینکه می توانید برخی چیزها را در زندگی خود کنترل کنید، آرامش پیدا کنید. هنگامی که شما کنترل امور را به دست خود را دارید، طبیعتا  مقابله با چالش ها و پیچیدگی های جدید در سیستم آسان تر می شود.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت اول )

  1. کاری را که دوست دارید انجام دهید پیدا کنید و آن را انجام دهید

این یک نقل قول عالی برای به خاطر سپردن و تأمل در محل کار است، به خصوص زمانی که در تلاش برای یافتن چگونگی موفقیت هستید.

در نظر بگیرید که چقدر می توانید در موقعیت فعلی خود موفق باشید. در پایان، احتمالاً متوجه خواهید شد که به طرز باورنکردنی سخت کار می کنید و زمان قابل توجهی را به آن اختصاص می دهید.

اگر شغل خود را دوست ندارید، موفقیت در آن فقط می تواند به معنای پر کردن زندگی خود با چیزهایی باشد که از آنها نفرت دارید. این چه فایده ای دارد؟

چرا کاری را انجام نمی دهید که از آن لذت می برید؟ بعد از اینکه متوجه شدید به چه چیزی مشتاق هستید، انگیزه ای برای ادامه پیشرفت به دست می آورید. اگر در این امر موفق شوید، آرزوهای شما محقق خواهد شد.

هنوز در مورد علاقه خود تصمیم نگرفته اید؟ ابتدا باید با موتور انگیزشی خود آشنا شوید.

حتی اگر موفق نبوده اید، وقت خود را صرف انجام کاری کرده اید که از آن لذت می برید. بسیاری از هنرمندان موفق سال ها از عمر خود را صرف اجرای رایگان کردند و تنها دلیلی که به نواختن ادامه دادند این بود که از آن لذت می بردند.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت اول )

  1. یاد بگیرید که چگونه زندگی را متعادل کنید

«یک درگیری تغییر ناپذیر در کار در زندگی و تجارت وجود دارد، یک نبرد دائمی بین صلح و هرج و مرج. هیچ کدام را نمی توان تسلط یافت، اما می توان هر دو را تحت تأثیر قرار داد. نحوه انجام این کار کلید موفقیت است.»

نقل قول فیل نایت، مدیر عامل شرکت نایک.

مردم اغلب بر این باورند که برای موفقیت باید هدف موفقیت خود را زندگی خود قرار دهند. اگر مردم بر این باورند که اشتغال آنها به موفقیت منجر می شود، ممکن است هر روز ساعات بی پایانی را وقت بگذارند، اغلب تا اواخر عصر.

با این حال، این به قیمت آرامش، سلامتی و لذت بردن از زندگی تمام می شود. آنها ممکن است در نهایت فرسوده شوند و دیگر در حرفه خود موثر نباشند.

اگر موفقیت آن ها براساس داشتن یک زندگی اجتماعی قوی و گروه دوستان خوب باشد، ممکن است کار آن ها آسیب ببیند و ممکن است شغل خود را از دست بدهند و نتوانند با دوستان بیرون بروند.

همانطور که نایت اشاره می کند، تعادل به روش های متعددی به موفقیت کمک می کند. آن را تعادل ظریفی از آرامش، کار، یا کار و لذت در نظر بگیرید.

برای رسیدن به این تعادل، این راهنمای نهایی برای اولویت بندی کار و زندگی می تواند به شما کمک کند.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت اول )

  1. تنها باشید

«بهترین بخش تنهایی این است که مجبور نیستید به کسی جواب بدهید. شما کاری را انجام میدهید که میخواهید.»جاستین تیمبرلیک

برای خودتان وقت بگذارید تلویزیون را خاموش کنید، از کامپیوتر فاصله بگیرید و گوشی را زمین بگذارید. «زمان من» خود را در آغوش بگیرید و به آنچه امروز شما را خوشحال کرده فکر کنید. یا اصلا فکر نکنید زیبایی تنهایی همین است که انتخاب با شماست.

برای مثال در یک روز آفتابی دراز بکشید و از درخشش نور آفتاب  لذت ببرید. هر لحظه را به یاد داشته باشید.

  1. از شکست نترسید

یک روایت وجود دارد، و اگرچه مشخص نیست که آیا واقعی است یا خیر، این پیام هنوز برای درک چگونگی موفقیت معتبر است:

تلاش های بی ثمر متعدد منجر به اختراع لامپ توسط توماس ادیسون شد. «پس از تمام تلاش های ناموفق خود چه احساسی دارید؟» در مصاحبه ای از او پرسیده شد.

من شکست نخوردم. من صدها راه برای توسعه ندادن لامپ یاد گرفتم.

هر شکست برای او درسی بود. او از آن درس آموخت که چه چیزی کار نمی کند و چه چیزی ممکن است در عوض موثر باشد.

هر تلاش ناموفق قدمی مهم در سفر او به سوی موفقیت بود. پس از یک شکست، آسان است که احساس کنید باید ترک کنید، اما شاید عاقلانه باشد که در آن شکست آموزش پیدا کنید.

توجه کنید و از اشتباهات خود درس بگیرید.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت اول )

  1. برای موفقیت یک دیدگاه تزلزل ناپذیر داشته باشید

«آن موقع تصمیم گرفتم که اگر بتوانم چیزی را به دست می ‌آورم. و هیچ ساعت، نه مقدار کار، و نه مقدار پول مرا از انجام دادن بهترین چیزی که در من بود باز نمی دارد. و من از آن زمان این کار را انجام داده ام و با آن پیروز می شوم. میدانم.»

نقل قول سرهنگ سندرز، بنیانگذار KFC، در مورد درس گرفتن از اشتباهات شما به طرق مختلف است.

تسلیم شدن بعد از شکست آسان است. تنها راه ادامه دادن این است که میل واقعی برای دستیابی داشته باشید و از منحرف شدن از اهداف خود امتناع کنید.

موفقیت چالش برانگیز است؛ ممکن است بدون تلاش تزلزل ناپذیر برای موفقیت غیرممکن به نظر برسد. زمانی که انگیزه لازم برای تعیین چگونگی موفقیت بیشتر را داشته باشید، تنها یک مانع برای غلبه بر آن است.

  1. هرگز اجازه ندهید دیگران شما را تعریف کنند

«آنچه که هستید باشید و آنچه را که احساس می ‌کنید بگویید، زیرا کسانی که اهمیت می ‌دهند اهمیتی ندارند، و کسانی که اهمیت دارند اهمیتی نمی‌ دهند.» برنارد ام. باروخ

چرا ما همیشه می خواهیم در دنیایی زندگی کنیم که در آن مانند دیگران باشیم؟ آیا می توانید تصور کنید که هیچوقت انتخاب لباسی که می پوشید، موسیقی که به آن گوش می دهید، یا سرگرمی هایی که دوست دارید را انتخاب نکنید؟ ما همگی منحصر به فرد هستیم.

بله، همه ما خصلت های خود را داریم، اما نمی توانید به دیگران اجازه دهید در پایان روز شما را تعریف کنند. هرگز اجازه ندهید کسی به شما بگوید که چه کسی باشید یا چه کاری انجام دهید. آنها می توانند زندگی خود را دیکته کنند، نه شما را. اگر آنها تلاش کنند، ارزش وقت شما را ندارند. اگر می خواهید بدانید که چگونه در هر جنبه ای از زندگی موفق باشید، اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که شما را همانگونه که هستید دوست دارند.

چگونه در زندگی موفق باشیم: 23 نکته که زندگیتان را تغییر می دهد ( قسمت اول )

  1. اهل عمل باشید

«مدتها بود که توجه من به این موضوع رسیده بود که افراد موفق به ندرت عقب می نشستند و اجازه می دادند اتفاقاتی برایشان بیفتد. آنها به دست خودشان تقدیرشان را رقم می زدنند.» لئوناردو داوینچی

با وجود اینکه صدها سال این نقل قول پیش توسط لئوناردو داوینچی بیان شد، هنوز هم همچنان صدق می کند.

شخصی مانند ویلیام شکسپیر را در نظر بگیرید:

وقتی به زمانی فکر می کنیم که او در آن زندگی می کرد، از چشمان او به آن فکر می کنیم. وقتی به ایتالیای دوره رنسانس فکر می کنیم به میکل آنژ و لئوناردو داوینچی فکر می کنیم. بیل گیتس یا استیو جابز را در دوران معاصر در نظر بگیرید. اگر آنها آنچه را که به دست آورده بودند به دست نمی آوردند، شیوه زندگی معاصر ما به طرز غیرقابل تصوری متفاوت بود.

شما به احتمال زیاد این مقاله را در مورد ابزاری می بینید که توسط شرکتی ساخته شده است که آنها تاسیس کرده اند یا الهام گرفته اند.

این افراد فعال بودند. آنها فرصت هایی را برای انجام کارها به گونه ای متفاوت شناسایی کردند و اقدام کردند. آنها در عوض جهان را شکل دادند.

هنگامی که سعی می کنید یاد بگیرید چگونه به موفقیت برسید، این موضوع در مورد شما چگونه صدق می کند؟

اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه موفق شوید، از انحراف از سطح استاندارد نترسید. اگر می توانید روش بهتری برای انجام هر کاری ایجاد کنید، آن را دنبال کنید. اگر شکست خوردید دوباره امتحان کنید.

از همه مهم تر این نکته است که هیچوقت منتظر فرصت ایده آل برای عمل نباشید و کاری را که لازم است همین حالا انجام دهید.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/how-to-be-successful-in-life.html

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx