چگونه متعهد شوید، به برتری برسید و زندگی خود را تغییر دهید

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه زمان مطالعه

چگونه متعهد شوید، به برتری برسید و زندگی خود را تغییر دهید

حتی دستیابی به ساده ترین اهداف هم مستلزم یادگیری معنای تعهد است. در طول زندگی، تعهد، چه مربوط به اهداف شخصی یا کاری باشد، به ما گوشزد می ‌شود و متوجه می‌ شویم که بدون تعهد، نمی ‌توانیم به مقصود دلخواه برسیم.

وقتی به تعهد فکر می ‌کنید، هر چیزی که تا به حال به دست آورده‌ اید از تعهدی که انجام داده ‌اید سرچشمه می ‌گیرد، چه فرزندانتان، چه مدرک تحصیلی ‌تان، شغلتان یا حتی خانه ‌تان.

پس سوال این است: تعهد چیست؟ تعهد یعنی خود را وقف به یک آرمان کردن. یادگیری نحوه تعهد صرفاً در مورد تعهد دادن نیست، با این حال، در مورد حفظ آن تعهدات در مواجهه با موانع پیش بینی شده و پیش بینی نشده است.

برای تکمیل تعهدات خود، باید منطقه امن خود را ترک کنید. شما باید رو به جلو قدم بردارید و موانع را بپذیرید. برای رسیدن به موفقیت باید متعهد به تغییر باشید.

بنابراین، چگونه در زندگی متعهد شویم و به برتری برسیم؟

چگونه متعهد شوید، به برتری برسید و زندگی خود را تغییر دهید

 

چگونه متعهد بودن به تغییر منجر به موفقیت می شود

تعهد نیرویی الزام آور است که فرد را به انجام هر کاری که برای رسیدن به موفقیت لازم است هدایت می کند. به گفته Herscovitch & Meyer، این نیرویی است که خواسته های شما را منعکس می کند و از شما حمایت می کند تا تغییراتی را که برایتان پیش می آید بپذیرید.

بدون تعهد، هرگز شروع نخواهید کرد، اما برای شروع حتی باید متعهد به تغییر باشید. این اولین چیزی است که باید به دنبال آن باشید.

هر زمان که رویای بزرگی دارید، باید یک قدم به جلو بردارید. هنگامی که یک ایده جدید یا یک چشم انداز روشن دارید، باید بدانید که چه تغییراتی باید ایجاد شود. وقتی صحبت از رویارویی با تغییر می شود، چالش واقعی شروع می شود. همین عامل است که راه را هدایت می کند و به شما نشان می دهد که آیا می خواهید به هدف خود متعهد بمانید یا درگیر بمانید.

اجرای این ایده بسیار سخت تر از آن چیزی است که شما تصور می کنید. موانع روحی و جسمی وجود خواهد داشت و زمانی که یاد بگیرید آن تغییرات را بپذیرید، می توانید جلو بروید.

وقتی می دانید که باید متعهد به دستیابی به اهداف بزرگ باشید، باید آن را به درستی انجام دهید. رویکرد صحیح شما را تا انتها ادامه خواهد داد.

در اینجا ۵ نکته وجود دارد که به شما کمک می کند متعهد شوید.

چگونه متعهد شوید، به برتری برسید و زندگی خود را تغییر دهید

۵ نکته برای کمک به متعهد ماندن

 1. مشغول بودن را با تعهد اشتباه نگیرید

ناقص انجام دادن کارها عامل اصلی همه چیزهایی است که ممکن است اشتباه پیش بروند.

وقتی می ‌خواهید پروژه ‌تان موفق شود، خودتان را به طور کامل به آن اختصاص می دهید. چرا؟ از آنجا که شما نمی توانید فقط درگیر باشید. درگیر بودن به این معنی است که شما به اندازه کافی متعهد نیستید و اگر به اندازه کافی متعهد نباشید، چیزی که روی آن کار کرده اید، به سرانجام نخواهد رسید. جا نزنید.

شما نمی توانید همزمان روی چندین موضوع کار کنید و انتظار نتایج عالی را داشته باشید. مطمئن شوید که یک کار را انجام می ‌دهید و تمام آنچه را که دارید سرمایه ‌گذاری می ‌کنید.

سه مؤلفه اصلی موفقیت عبارتند از کنجکاوی، خلاقیت و تعهد. افراد موفق جهان کنجکاو برای یادگیری هستند، در ارائه نوآوری خلاق هستند و همیشه به اهداف خود متعهد هستند.

شما از قبل می‌ دانید که وقتی روی ایده ‌تان کار می ‌کنید همه چیز سخت ‌تر می ‌شود و اکنون آنها سخت ‌تر می‌ شوند، بنابراین برای موفقیت باید متعهد به تغییر باشید.

چگونه متعهد شوید، به برتری برسید و زندگی خود را تغییر دهید

 1. یاد بگیرید که چگونه متعهد شوید یا شخص دیگری جای شما را خواهد گرفت

کسی وجود دارد که همه چیزهایی را که شما می دانید می داند و احتمالاً تنها نیستند.

«رقابت در ورزش به من آموخت که اگر من حاضر نباشم ۱۲۰ درصد وجود خودم را وقف این مسئولیت کنم، شخص دیگری این کار را خواهد کرد.»

رونالد مارک بلومبرگ (بومر)

ما در یک محیط بسیار رقابتی زندگی می کنیم و حقیقت را می گویم، خسته کننده است. خب تصمیم دارید چه کار کنید؟ آیا می خواهید استعفا دهید؟ احتمالا نه اما چرا؟

شما به تلاش خود ادامه می دهید. هر بار که فکر می کنید به قله رسیده اید، به یک مکانیسم درونی مبتنی بر میلیون ها سال تکامل متصل می شوید که تنها هدف آن زنده نگه داشتن ما است. این می تواند یا با دویدن و پنهان شدن باشد تا بتوانید یک روز دیگر بجنگید یا اینکه مجبور شوید برای به دست آوردن چیزی که نیاز دارید با ناخن و دندان بجنگید.

احتمالا غریزه جنگ یا گریز شنیده اید. در حالت جنگ یا گریز، مردمک چشم شما گشاد می شود، ضربان قلب شما بالا می رود و فشار خون شما با هدف رساندن اکسیژن بیشتر به مغز و ماهیچه ها افزایش می یابد. این پاسخ به شما این امکان را می دهد که در یک محیط رقابتی خیلی بیشتر بپردازید، اما حدس بزنید چیست؟ همین اتفاق در داخل بدن فرد دیگر می افتد. به همین دلیل است که کسی که متعهدتر باشد آخرین نفر خواهد بود.

اگر اواسط مسیر راه را رها کنید و بعداً ببینید که طرف مقابل به آن رویا می رسد، قطعاً آسیب خواهید دید. پس بهتر است امروز سخت کار کنید تا اینکه فردا پشیمان شوید.

چگونه متعهد شوید، به برتری برسید و زندگی خود را تغییر دهید

 

 1. هرگز تسلیم نشوید، هرگز از هدفتان دست نکشید

ترک کردن ممکن است راحت تر از ادامه کار به نظر برسد. این یک درس نیز دارد؛ یک درس پنهان و گران قیمت.

قبل از اینکه مسیر را ترک کنید، به یاد بیاورید که در چند وقت اخیر زمان، تلاش و انرژی خود را برای این کار گذاشته اید و حتی از برخی منابع استفاده کرده اید. حتی زمانی که در مراحل اولیه هستید، برنامه ریزی نیز وقت شما را گرفت.

بسیاری از اوقات، حتی زمانی که قصد تسلیم شدن را ندارید، ممکن است همه چیز به شکلی پیش برود که هرگز انتظار نداشتید. در آن زمان، شما باید موضع خود را حفظ کنید و به بهترین شکل ممکن تلاش کنید.

سون تزو، نویسنده چینی باستان هنر جنگ، آن را «زمین مستاصل» نامیده است:

«سربازان خود را در موقعیت هایی قرار دهید که هیچ راه فراری وجود ندارد و آن ها مرگ را به فرار ترجیح می دهند. افسران و مردان به طور یک سان تمام قدرت خود را به نمایش خواهند گذاشت.»

سان تزو

آیا می دانید چرا افراد تسلیم می شوند؟ ۳ دلیل عمده وجود دارد:

 • کمال گرایی
 • فقدان ایمان
 • ناتوانی عمومی در انجام تعهدات به دلیل سابقه شکست

هر سه این عوامل به یکدیگر متصل هستند. هر چه بیشتر شکست بخورید، کمتر متعهد می شوید. اگر کمتر متعهد باشید، ایمان کمتری دارید. اگر به کاری که انجام می دهید اعتقاد نداشته باشید، هر شرایط غیر ایده آلی می تواند تصمیم شما را به هم بزند. ساده است.

با کمال گرایی مبارزه کنید زیرا هیچ چیز واقعاً کامل نیست. نقص ها و ایراداتی وجود دارد و شما باید با دانستن آنها متعهد بمانید. شما باید راه هایی ابداع کنید تا همه چیز را به سمت کمال ببرید. برای رسیدن به آن سطح، باید تلاش زیادی در راه انجام دهید.

شما باید با کمبود ایمان (چه در خودتان و چه در دیگران) مقابله کنید. پس اول به خود و توانایی خود برای رسیدن به اهداف خود ایمان داشته باشید.

شکست های شما، شما را تعریف نمی کند. آنها بخشی از فرآیند یادگیری بودند و شما باید با گذشته بجنگید تا از تکرار آن جلوگیری کنید. فقط اشتباهات قبلی را تکرار نکنید و از گذشته خود درس بگیرید. یاد بگیرید وقتی متعهد می شوید با شکست کنار بیایید. شکست ها به ما می آموزند که اگر با دقت نگاه کنیم چگونه موفق شویم.

چگونه متعهد شوید، به برتری برسید و زندگی خود را تغییر دهید

 1. ذهن خود را آزاد کنید و بقیه کارها انجام خواهند شد

وقتی به کار یا هدفی متعهد شدید، ذهن شما مانند یک فانوس دریایی می شود. هیچ انتخاب دیگری برای انجام دادن وجود ندارد، فقط تمرکز بر هدف در مقابل چشمان شما و مستقیم در مسیر هدف قدم برداشتن.

اما وقتی ناگهان نظر خود را تغییر دهید چه اتفاقی می افتد؟ اگر انتخابی که انجام داده اید دیگر آنطور که قبلاً تصور می کردید جذاب نباشد چه؟

البته که شما می دانید که من در مورد چه چیزی صحبت می کنم. این فکر که شما می توانید انتخاب دیگری داشته باشید، یا همانطور که نئو در اولین ماتریکس گفت: «چرا قرص آبی را نخوردم؟»

به همین دلیل است که وقتی انتخابی می کنید، وزن آن را در روانتان سنگین کنید (مهم بدانید)، متعهد شوید و هرگز به عقب نگاه نکنید.

 

 1. به مرجعی بزرگتر از خودتان متعهد شوید

اگر در انجام تعهد مشکل دارید، انجام تعهد در یک محیط گروهی سودمند خواهد بود. محتمل ترین راه برای غلبه بر ترس از تعهد این است که به مرجعی بزرگتر از خودتان متعهد شوید. در یک گروه، شما از دیگران هم انگیزه و حمایت دریافت خواهید کرد.

«تعهد فردی به یک تلاش گروهی، این چیزی است که باعث می شود یک تیم به نتیجه برسد، یک شرکت به نتیجه برسد، یک جامعه به نتیجه برسد، یک تمدن موفق شود.»

وینس لومباردی، مربی فوتبال آمریکایی

در یک گروه متعهد، همه به نفع آن گروه کار می کنند. یک مثال عالی، تلاش برای آموزش شنا کردن به کودک به تنهایی در مقابل گروهی از بچه های هم سن خودش است.

چگونه متعهد شوید، به برتری برسید و زندگی خود را تغییر دهید

سخن نهایی

تعهد به ما این امکان را می دهد تا نیازهای اساسی خود را برآورده کنیم و به آرزوهای مورد نظر خود برسیم. همچنین به دنیای ما هدف می دهد. بدون تعهد، هرگز مسیری را شروع نخواهید کرد، اما زمانی که این کار را انجام دادید، لازم است که به آن پایبند باشید تا تمام مزایای آن را به دست آورید.

از قدم های کوچک شروع کنید و پنج موردی که در بالا پیشنهاد کردم را به خاطر بسپارید. هیچ وقت دیر نیست که یاد بگیرید چگونه متعهد شوید. علاوه بر این، از تغییری که به همراه دارد نترسید. با هر تغییر جدید، یک فرصت جدید وجود دارد. متعهد بودن به تغییر به شما کمک می کند تا انگیزه های زندگی خود را بدست آورید و به خواسته های خود برسید.

برای مطالعه کامل این مقاله وقت ندارید؟ ما به شما پیشنهاد می کنیم این خلاصه کوتاه را بخوانید.

 • یادگیری نحوه تعهد صرفاً در مورد تعهد دادن نیست، با این حال، در مورد حفظ آن تعهدات در مواجهه با موانع پیش بینی شده و پیش بینی نشده است.
 • بدون تعهد، هرگز شروع نخواهید کرد، اما برای شروع حتی باید متعهد به تغییر باشید. وقتی می ‌خواهید پروژه ‌تان موفق شود، خودتان را به طور کامل برای آن وقف می ‌کنید.
 • در موقعیت هایی که برایتان پیش می آید جنگیدن یا گریز را یاد بگیرید اما محکم بایستید و به اهداف خود متعهد بمانید.
 • کمال گرایی، فقدان ایمان و ناتوانی عمومی در انجام تعهدات به دلیل سابقه شکست، سه دلیل اصلی برای تسلیم شدن هستند. برای ادامه سفر با آنها مقابله کنید.
 • اگر در تعهد دادن مشکل دارید، متعهد شدن در یک محیط گروهی مفید خواهد بود. در یک گروه متعهد، همه به نفع آن گروه کار می کنند.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/articles/productivity/how-to-commit-and-change-your-life.html

 

۱/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx