اگر این ۱۰ نشانه را دارید، هرگز ثروتمند نمی‌ شوید

نظرات 4
17 دقیقه مطالعه

اگر این ۱۰ نشانه را دارید، هرگز ثروتمند نمی‌ شوید

اگر در منطقه امن خود نشسته‌ ایم، هرگز ثروتمند نخواهیم شد. برخلاف باور عمومی، استیو سیبولد که یک میلیونر خودساخته است اینگونه بیان می کند: “همه آدم ها فرصت‌ هایی برابر برای ثروتمند شدن دارند.”

اما همه افراد این فرصت را غنیمت نمی‌ شمارند. برای اینکه بفهمیم از تمام فرصت‌ ها برای ثروتمند شدن در آینده استفاده کرده‌ ایم، ما 10 نشانه را به شما می‌ گوییم تا مطمئن شوید که راه را اشتباه نرفته‌ اید.

1- فقط سخت کار می‌ کنیم نه هوشمندانه

در مدرسه، یاد خواهیم گرفت که سخت کار کردن موجب پیشرفت ما در زندگی میشود. اما این فقط نیمی از ماجرا است. اگر در زندگی فقط سخت کار کنیم، هرگز به ثروت نخواهیم رسید. چرا که با سخت کار کردن آنقدر پول در نمی‌ آوریم که بخشی از آن را پس‌ انداز کنیم. برای اطمینان از ثروت آینده خود، علاوه بر سخت کار کردن باید هوشمندانه هم عمل کنیم. به نظر مشاوران ارشد مالی، یک روش برای هوشمندانه کار این است که روی پولمان در بازار سهام یا در صندوق بازنشستگی سرمایه‌ گذاری کنیم، یعنی از سود مرکب بهره‌ مند شویم. این گونه است که می‌ توانیم از پولمان پول در بیاوریم. ما می‌ توانیم این کار را انجام دهیم بدون آنکه ریسک زیادی داشته باشد یا نیرو و وقت زیادی از ما بگیرد.”

2- بیشتر روی پس‌ انداز تأکید داریم تا روی درآمد کافی

ثروتمند شدن

راه دیگر هوشمندانه کار کردن؟ درآمد خود را افزایش دهیم نه پس‌ اندازمان. پس‌ انداز در تولید ثروت از اهمیت بسیار برخوردار است، اما نباید آنقدر روی پس‌ انداز تمرکز کنیم که از درآمد غافل شویم، یعنی همان چیزی که ثروتمندان روی آن تمرکز می‌ کنند. آدمهایی که روی زندگی کوپنی تمرکز می‌ کنند و دائم به دنبال تخفیف‌ ها هستند و با امساک زندگی می‌ کنند، فرصت‌ های بیشتری را از دست می دهند. لازم نیست که استراتژی‌ های عملی صرفه‌ جویی را رها کنیم. به‌ هرحال، اگر می‌ خواهیم همانند ثروتمندان فکر کنیم، نگران بی پول شدن خود نباشیم، بلکه بیشتر روی این موضوع تمرکز کنیم که چگونه پول بیشتری دربیاوریم. یک صفت مشترک میان میلیونرها این است که آنها چندین جریان درآمدی دارند و رفتارهای هوشمندانه صرفه‌ جویی و پس‌ انداز را می‌ پذیرند.

3- چیزهایی می‌ خریم که از پس هزینه‌ های آن برنمی‌ آییم

اگر پا از گلیم خود فراتر بگذاریم، ثروتمند نخواهیم شد. حتی اگر درآمد خود را بیشتر می‌ کنیم، از آن به عنوان توجیهی برای بیشتر خرج کردن و تغییر سبک زندگی خود استفاده نکنیم.

4- حقوق‌ های ثابت ماهیانه ما را راضی میکند

میانگین افراد یک جامعه دریافت حقوق‌ های ماهیانه و ثابت را ترجیح می‌ دهند، در حالیکه افراد ثروتمند دریافت دستمزد بر پایه نتیجه را ترجیح می‌ دهند و معمولاً خود اشتغالی دارند. البته در میان ثروتمندان افرادی هم هستند که برای دریافت حقوق ماهیانه هر روز کارت ورود و خروج می‌ زنند، اما برای اکثر آنها این کندترین و البته ایمن‌ ترین مسیر است و برجسته‌ ترین افراد خود اشتغالی را سریع‌ ترین جاده برای رسیدن به ثروت می‌ دانند. در حالیکه در سطح جهان کسب و کارهایی راه‌ اندازی می‌ شوند که ثروت‌ سازی می‌ کنند، عده زیادی زندگی بخور و نمیر خود را با ماندن در شغلی که حقوق متوسط با افزایش‌ های سالیانه دارند، تضمین می‌ کنند.

5- شروع به سرمایه‌ گذاری نمی‌ کنیم

یکی از موثرترین روش‌ های کسب درآمد بیشتر با گذر زمان، سرمایه‌ گذاری است و هرچه زودتر شروع کنیم، بهتر است.

به طور متوسط میلیونرها 20 درصد درآمد خانواده خود را هر سال سرمایه‌ گذاری می‌ کنند. ثروت آنها با مقدار پولی که هر سال در می‌ آورند اندازه‌ گیری نمیشود، بلکه ثروت آنان با توجه به آنچه که با گذشت زمان پس‌ انداز و سرمایه‌ گذاری کرده‌ اند، سنجیده میشود. برای سرمایه‌ گذاری لازم نیست یک متخصص در امور مالی باشیم یا اصطلاحات اقتصادی بدانیم. لازم نیست از یک خانواده مرفه باشیم یا اینکه چکهای زیادی داشته باشیم. با سرمایه‌ گذاری‌ های اندک شروع کنیم تا نتیجه آن را در دراز مدت ببینیم.

اگر این ۱۰ نشانه را دارید، هرگز ثروتمند نمی‌ شوید

6- رویاهای دیگران را دنبال می‌ کنیم نه رویاهای خودمان را

اگر می‌ خواهیم موفق باشیم، باید کاری که دوست داریم انجام دهیم- یعنی علاقمندی‌ های خود را تعیین و دنبال کنیم. اشتباه اکثر افراد این است که آرزوهای دیگران را دنبال می‌ کنند، مثلاً آرزوهای والدین‌ شان را. وقتی اهداف و رویاهای دیگران را دنبال می‌ کنیم، ممکن است در نهایت از شغلی که انتخاب کرده‌ ایم، ناراضی باشیم. عملکرد ما بازتاب‌ دهنده علاقه ما به حرفه‌ ما است. تلاش مالی ما فقط به اندازه گذران زندگی‌ مان خواهد بود و آن شور و اشتیاقی که برای موفقیت لازم است را نداریم.

7- به ندرت از منطقه امن خود خارج می‌ شویم

در آرزوی ثروتمند شدن هستید؟ اگر به دنبال ثروت، موفقیت یا پیشرفت در زندگی هستید، باید به بلاتکلیفی و آسوده نبودن عادت کنید. افراد ثروتمند، راحتی را در بلاتکلیفی و عدم قطعیت می‌دانند. آسایش فیزیکی، روانی و احساسی هدف اصلی طرز فکر طبقه متوسط جامعه است، متفکران در سطح جهانی خیلی زود یاد می‌گیرند که میلیونر شدن کار آسانی نیست و نیاز به آسودگی می‌ تواند ویرانگر باشد. آنها یاد می‌ گیرند زمانی آسوده باشند که در یک فضای بلاتکلیفی کار کنند. افراد ثروتمند یاد گرفته‌ اند که غلبه بر ترس و پذیرفتن ریسک‌ های محاسبه شده عوامل کلیدی در دست یافتن به موفقیت هستند.

8- هدفی برای پول‌ های خود نداریم

ثروتمند شدن سخت نیست. اگر پیش از تشکیل یک طرح مالی، هدف مشخص و معینی برای ایجاد ثروت داشته باشیم، این فرایند آسان‌ تر و لذت‌ بخش‌ تر خواهد شد. آیا می‌ خواهیم خانه بخریم؟ خارج از کشور زندگی کنیم؟ ماهی یکبار به مسافرت برویم؟ از بازنشستگی خود لذت ببریم؟ پس این اهداف را یادداشت کنیم. افراد ثروتمند خود را متعهد به کسب ثروت می‌ کنند. این کار تمرکز، شجاعت، دانش و تلاش زیادی می‌ طلبد- اما اگر اهداف دقیق و دیدگاه مشخصی داشته باشیم این کار عملی است. اولین علتی که اکثر آدمها به آنچه می‌ خواهند نمی رسند این است که نمی‌ دانند چه می‌ خواهند. افراد ثروتمند به وضوح می داند که ثروت می‌ خواهند.

ثروتمند شدن

9- اول خرج می‌ کنیم اگر چیزی باقی‌ ماند پس‌ انداز

اگر می‌ خواهیم ثروتمند شویم، اول پول خودمان را پرداخت کنیم. کاری که اکثر آدمها پس از کسب درآمد خود انجام می‌ دهند، این است که اول پول دیگران را پرداخت می‌ کنند. اجاره خانه را می‌ دهند، پول تلفن را می‌ دهند، اقساط را پرداخت می‌ کنند و غیره و غیره. به جای این که اول خرج کنیم و بعد هر آنچه باقی ماند را پس‌ انداز کنیم، اول پس‌ انداز کنیم. درآمد یک ساعت از روز خود را در صندوق اضطراری یا حساب پس‌ انداز خود قرار دهیم، کاری کنیم که این فرایند به شکل خودکار انجام شود. با این کار دیگر نیازی به پس‌ اندازهای دستی نیست و مطمئن می‌ شویم که پس از یک مدت پول ما چندبرابر خواهد شد البته به برکت بهره مرکب.

10- فکر می‌ کنیم ثروتمند شدن از دسترس ما خارج است

افراد طبقه متوسط بر این باوراند که ثروتمند شدن حق امتیازی است که فقط به افراد خوش‌ شانس داده میشود. حقیقت این است که در یک کشور سرمایه‌ داری ما حق ثروتمند شدن را داریم، اگر بخواهیم خدمات موثری را برای دیگران فراهم نماییم. از خودمان بپرسیم ” چرا من نه؟” بعد هم فکرهای بزرگ در سر بپرورانیم. افراد ثروتمند توقعات و انتظارات بزرگی از خودشان دارند.

در ادامه به بررسی تفاوت بین کارمندان پر درآمد و کارآفرینان می پردازیم.

تفاوت بین کارمندان پر درآمد و کارآفرینان

آمریکایی ها علاقه عجیبی به سلبریتی ها دارند. اکثر مردم زمان و انرژی زیادی را صرف دنبال کردن زندگی ستارگان سینمایی مورد علاقه ی خود کرده و از آنها بت می سازند.

این نکته قابل درک است که گذشته از اینکه ستارگان سینما بسیار مسحور کننده به نظر می رسند و کیست که نخواهد جایگاه آنان را داشته باشد؟ اما واقعیت این است که ستارگان سینما، با تمام زرق و برق و فریبندگیشان تنها حقوق بگیران پردرآمدی هستند. اگرچه قطعا افراد با نفوذی هستند. اما این یک قانون است، اگر آنها کار نکنند پولی هم دریافت نمی کنند. دقیقاً مانند کسی که مدیرعامل، وکیل و یا هر کسی که دستمزد بالایی دارد.

نتیجه گیری می شود که اینها افرادی هستند با ساعات کار بالا و وقت کم برای گذران اوقات فراغت، زندگیشان دقیقاً آن زرق و برقی را که نشان می دهد ندارد.

زیرک ترین بازیگر در این گروه

فکر می کنم این مطلب (پر درآمدترین بازیگران در سال 2018 که هیچ فیلمی بازی نکرده اند) درvanity fair گذاشته شده است که بسیار هم شگفت آور است . براساس این مقاله ، جرج کلونی پر درآمدترین بازیگر در سال 2018 شده است اما او حتی در یک فیلم هم بازی نکرده است. چگونه این اتفاق افتاده؟

همانطور که می دانید کلونی یک کارآفرین نیز هست. بنابر نشریه fair فهرست پردرآمدترین بازیگران جهان درسال 2018 در میان رسانه های سرگرمی، کلونی با درآمد پیش از مالیات 239 میلیون دلار در سال 2018 رتبه اول را به خود اختصاص داد. با اینکه او در هیچ فیلم و یا برنامه تلویزیونی حضور نداشت. اما او کمپانی Casamigos Tequila خود را با قیمت یک میلیارد دلار فروخت و 233 میلیون دلار از این معامله عایدش شد. باقی درآمدش را هم فیلمهای قدیمی و تبلیغات به دست آورد. به نظر من احتمالا این کار او را زیرک ترین بازیگر در این زمینه معرفی می کند.

جایگاه دوم پر درآمدترین ها متعلق به دواین جانسون است که با نام راک هم شناخته می شود. او برای به دست آوردن در آمد 124 میلیون دلاری خود، در سه فیلم سینمایی و یک نمایش تلوزیونی ایفای نقش کرد. آنطور که vanituy fair می گوید:” احتمالا این مرد مجموعاً بیش از 39 دقیقه در 12 ماه نخوابیده است!” این مقدار کار خیلی زیاد است اما درآمد بالایی هم دارد.

در اینجا تضاد جالبی وجود دارد. کلونی با وجود مدت کار بسیار کمتر نسبت به جانسون بیش از دو برابر درآمد وی را کسب کرده است. این مثالی عالی است که چرا همیشه کارآفرین بودن به حقوق بگیر پردرآمد بودن ترجیح داده می شود.

اینکه چه اندازه مالیات دهید انتخاب شماست

به غیر از اینکه کلونی زمان کمتری نسبت به جانسون مشغول بکار بوده مالیات کمتری هم نسبت به او پرداخت کرده است.

جانسون، به عنوان یک حقوق بگیر پر درآمد باید بیشترین مالیات را بپردازد که در حال حاضر 37 درصد است اما کلونی از آنجا که یک شرکت تجاری را فروخته بود فقط باید نرخ سود بلند مدت را پرداخت میکرد که معادل 15 درصد می شود.

بنابراین نه تنها کلونی با کار کمتر درآمد بیشتری داشت بلکه مقدار بیشتری از آن را هم نسبت به جانسون حفظ کرد که این مورد علاقه مدیران تجاری است.

گردش نقدی بسیار مهم است

کلونی علاوه بر فروش تجاری که از درآمد مجهولی از فیلم های قدیمی اش به دست آورد لذت برد. اتفاقی که برای جانسون هم رخ داده است. زیبایی این اتفاق در اینجاست که آنها درآمدشان را بدون انجام کاری بدست آورده اند. همانگونه که در بالا ذکر شد ، حقوق بگیران حتی پردرآمدترینشان هم اگر کار نکنند درآمدی نخواهند داشت. در مقابل آن بطور مثال من می توانم کتابی بنویسم و یکبار آن را منتشر کنم. با این وجود قادر هستم بعد از اتمام کار هم از آن کسب درآمد کنم.

ثروتمند شدن

همین اتفاق برای تجارت هم می افتد. من می توانم برای راه اندازی کسب و کار تلاش کنم و بعد مدیریت آن را به دست افراد با استعداد بگذارم. اینگونه باز هم می توانم در آمد زایی کنم در حالیکه کار زیادی انجام نمی دهم. این رازی است که تمام افراد ثروتمند آن را می دانند: گردش نقدی مهم است.

معنای ثروت

پیش از این مطالب بسیاری در مورد این موضوع نوشته اند. اما اکثر مردم فکر می کنند که زیاد پول داشتن شما را ثروتمند می کند. اما اینگونه نیست تنها چیزی که شما را ثروتمند می کند این است که اگر کار کردن را متوقف کنید همچنان پول سازی داشته باشید. این آزمون واقعی استقلال مالی است. زیبایی کارآفرین بودن در این است که می توانید برای کار خود پول بسازید نه برای کارهای دیگر. من همچنان هم کارهای زیادی در تجارت خود انجام می دهم. اما دلیل آن خواست خود من است. نه اجبار دیگران. می توانم همین امروز بازنشسته شوم، ساعت کاری زیادی هم نداشته باشم و در مورد پول هم به هیچ عنوان نگران نباشم. این چیزی است که به آن ثروت می گویم.

به گونه ای متفاوت رویا پردازی کنید.

همه در آرزوی ثروتمند شدن هستند. می دانم که بیشتر مردم در رویای داشتن کاری پردرآمد هستند. همچنین می دانم که بسیاری از افراد آرزو دارند بازیگر یا هنر پیشه معروفی بشوند. هر دو حالت خیلی عالی به نظر نمی رسد. زیرا برای رسیدن به این سطح باید کار زیادی انجام دهید.

با اینکه درآمد آن خوب است ولی فقط در صورتی که هر روز برنامه اجرا کنید به شما پول داده می شود.

به جای اینکه درمورد کار پردرآمد و یا ستاره شدن رویا سازی کنید به شما پیشنهاد می کنم به گونه ای متفاوت رویا بسازید.

اگر فرزند دارید به آنها کمک کنید تا فرزندتان نیز همین کار را انجام دهند. می خواهم شما را به چالش رویاپردازی در مورد کارآفرینی بکشانم.

برای آغاز تجارت خود و در نهایت داشتن آینده مالی چه کاری می توانید انجام دهید؟

این بهترین تصمیمی خواهد بود که تا به حال گرفته اید. از همه اینها گذشته، پول همه چیز نیست بلکه استقلال مالی مهم است.

2.4/5 - (14 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx