32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

Add a Comment
46 Min Read

۳۲ مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

آیا از خواندن کتاب هایی که هیچ تاثیری بر جای نمی گذارند خسته شده اید؟ از کتاب هایی که سرگرم کننده هستند، اما بدون پیام واقعی هستند خسته شده اید؟ همه این نوع کتاب ها را می شناسند. شما آنها را می خوانید، اما هیچ چیز الهام بخش یا انگیزشی در مورد آنها وجود ندارد. گویی در حال خواندن صفحات خالی هستید.

عناوین مقاله
۳۲ کتاب انگیزشی در دنیا۱. رانندگی توسط دانیل پینک۲. روان سایبرنتیک اثر ماکسول مالتز۳. داستان موفقیت نخبگان اثر مالکوم گلدول۴. آخرین سخنرانی توسط رندی پاوش۵. تفکر، سریع و آهسته اثر دانیل کانمن۶. چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ توسط اسپنسر جانسون۷. آن یک چیز اثر گری کلر و جی پاپاسان۸. زندگی کردن بر اساس متشکر بودن از اتفاقات از نینا لسوویتز و مری سامونز۹. اثر مرکب اثر دارن هاردی۱۰. تو کله خر هستی نوشته جن سینکرو۱۱. پدر پولدار، پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی۱۲. ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاسون۱۳. پنج نفری که در بهشت ​​ملاقات می کنید اثر میچ آلبورن۱۴. قانون ضربدر ده توسط گرانت کاردون۱۵. بزرگترین فروشنده جهان اثر اوگ ماندینو۱۶. راهبی که فراری خود را فروخت اثر رابین شارما۱۷. فرد فاکتور اثر مارک سنبورن۱۸. پلک زدن توسط مالکوم گلدول۱۹. دانش یک بدنساز اثر آرنولد شوارتزنگر۲۰. چهار میثاق اثر میگل رویز۲۱. سه شنبه ها با موری نوشته میچ آلبورن۲۲. زندگی رو به جلو توسط مایکل حیات و دانیل هارکاوی۲۳. هنر جنگ اثر سان تزو۲۴. قدرت اکنون اثر اکهارت توله۲۵. قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ۲۶. غول درونت را بیدار کن اثر تونی رابینز۲۷. انسان همان می شود که می اندیشد اثر جیمز آلن۲۸. استادی لئونارد۲۹. ۷عادت مردمان موثر نوشته استفن آر. کاوی۳۰. قدرت تفکر مثبت اثر نورمن پیل۳۱. افسانه استعداد ذاتی توسط جف کالوین۳۲. بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیلمنبع:

هیچ چیز ارزشمندی در متن این کتاب ها یافت نمی شود. آنها به شما انگیزه نمی دهند که خودتان را به چالش بکشید؛ و مطمئناً شما را برای تأثیرگذاری و ایجاد تغییرات مثبت در زندگی تان ترغیب نمی کنند؛ اما در واقع، مطلقاً نیازی به هدر دادن وقت گرانبهای خود برای کتاب های بی فایده نیست. کتاب هاب شاهکار و درخشان بسیار زیادی وجود دارد که به طرز شگفت انگیزی الهام بخش هستند.

فقط باید بدانید که چه کتاب خاصی را برای چه هدف خاصی انتخاب کنید. در ادامه گزیده ای دستچین شده از بهترین کتاب های انگیزشی دنیا را به شما معرفی می کنیم. این کتاب های الهام بخش شما را شگفت زده خواهند کرد؛ اما مهم تر از همه، آن ها عمیقاً به شما انگیزه می دهند. حتی بیشتر از این، این کتاب ‌ها پتانسیل شعله ‌ور کردن آتش درونی را دارند که شما را تشویق می‌کند تا با دنیا مقابله کنید. پس از این لیست از بهترین کتاب های انگیزشی دنیا لذت ببرید!

چه کسی دوست ندارد کتاب هایی بخواند که عمیقاً طرز فکر را تغییر می دهند؟ من در مورد کتاب هایی صحبت می کنم که خلاقیت ما را شعله ور می کنند و تفکر ما را به چالش می کشند. این پتانسیل آنها برای شروع سریع سفر ما در مسیر موفقیت است که این کتاب ها را بسیار قدرتمند می کند. در واقع، کتاب مناسب در زمان مناسب می‌تواند تأثیر بسزایی بر زندگی شما داشته باشد. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تغییرات اساسی را در زندگی خود به وجود آورید، اما همچنین می توانند به شما انگیزه دهند تا زمانی که از موقعیت هایی که برای شما مثل جهنم هستند عبور کنید.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

«اتاق بدون کتاب مانند بدن بدون روح است.»

مارکوس تولیوس سیسرو

در نهایت، این کتاب‌ ها بسیار قدرتمند هستند، زیرا به ما کمک می کنند که مسائل را از منظری متفاوت ببینیم. این توانایی منحصر به‌ فرد آنهاست که علاقه ما را برای ارتقای شخصی برانگیزند.

۳۲ کتاب انگیزشی در دنیا

خوب، برای مقدمه کافی است. در ما از بهترین ۳۲ کتاب انگیزشی تمام دوران ها برایتان لیستی منخب و گلچین شده آماده کرده ایم. این ها کتاب هایی هستند که الهام بخش هزاران نفر در سراسر جهان شدند تا به بهترین شکل ممکن تبدیل موفق شوند.

۱. رانندگی توسط دانیل پینک

این کتاب با عنوان «حقیقت شگفت ‌انگیز درباره این که چه چیزی به ما انگیزه می دهد»، بسیاری از توهمات ما را در مورد انگیزه گرفتن از بین می‌برد. نویسنده، دانیل پینک، در کتاب رانندگی خود به طرز درخشانی نشان می دهد که روش قدیمی انگیزه دادن به مردم بسیار قدیمی است و دیگر مؤثر نیست. او توضیح می دهد که رویکرد سنتی پاداش و مجازات چیزی نیست که باعث برتری، عملکرد و رضایت در زندگی امروزی می شود.

در عوض، این احساس مستقل بودن، داشتن هدف و میل به دستیابی به تسلط است که ما را برای رسیدن به اوج عملکرد تشویق می کند. بر اساس نتایج بدست آمده تحقیقات علمی در یک دهه در مورد انگیزه انسانی، کتاب رانندگی به وضوح نشان می دهد که رویکرد اکثر مردم به خودانگیختگی چقدر قدیمی است.

این کتاب نه تنها نقدی عالی در مورد شیوه ‌های تجاری ناکارآمد امروزی برای ایجاد انگیزه در کارکنان است، بلکه آنچه را که می‌توان برای ایجاد تغییرات مثبت انجام داد، برجسته می‌کند. کتاب دنیل پینک به طرز درخشانی این نکته را نشان می دهد که اگر از پیشرفت های علمی برای گرفتن انگیزه استفاده کنید، می توانید زندگی خود را متحول کنید.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۲. روان سایبرنتیک اثر ماکسول مالتز

جراح پلاستیکی را تصور کنید که متحیر است چرا برخی از بیمارانش هنوز بعد از جراحی پلاستیک احساس زشتی می‌کنند. این داستان ماکسول مالتز است که مشتاق کشف دلیل اصلی این پدیده بود. بررسی‌های او به این نتیجه منجر شد که بفهمد برای برخی از بیماران، ترمیم و تغییر ظاهرشان نمی‌تواند بر تصوری که از درون دارند تأثیر بگذارد.

اگر آنها خود را فردی زشت می دانستند، جراحی پلاستیک به این افراد کمکی نمی کرد. چیزی که آنها نیاز داشتند جراحی عاطفی بود به عبارتی دیگر بازسازی تصویر خود از خود. یافته های مالتز باعث شد که او اهمیت واقعی ارتباط ذهن و بدن را درک کند. این باعث شد تا او بفهمد که بدبختی و شکست عادت هایی هستند درست مانند شادی و موفقیت. این همان نقطه ای است که کتاب روان سایبرنتیک مالتز به خواننده کمک می کند تا عزت نفس خود را از نو بسازد و تغییرات مثبت را در زندگی اش ایجاد کند.

۳. داستان موفقیت نخبگان اثر مالکوم گلدول

افراد نخبه، همانطور که مالکوم گلادول تعریف می کند، افراد بسیار استثنایی هستند. آنها بهترینِ بهترین ها هستند. آنهایی که موفقیتشان در اوج هر آماری است. افراد نخبه به دلیل دستاوردهای گسترده خود، با مفهوم همیشگی موفقیت سازگار نیستند.

این همان رمز و رازی است که این افراد موفق را احاطه کرده است که نویسنده را برانگیخت تا داستان موفقیت آنها را بررسی کند. کتاب داستان موفقیت نخبگان نوشته مارک گلادول ما را دعوت می‌کند تا سفری فکری را آغاز کنیم که در آن او درباره ماهیت موفقیت تأمل می‌کند. او به شیوه ای جالب این ایده را مطرح می کند که اگر واقعاً می خواهیم موفقیت های استثنایی یک فرد را درک کنیم، باید بفهمیم که آنها از کجا می آیند.

همین ایده بود که گلدول را بر آن داشت تا در مورد زندگی اولیه انسان های بسیار موفقی مانند بیل گیتس و بسیاری از ویژگی‌ های خاص پیرامون این افراد تحقیق کند. این یک سفر جالب است که در طی آن مالکوم گلدول کشف می کند که قانون ۱۰۰۰۰ ساعت چه تأثیر مهمی بر این افراد داشته است. قاعده مبتنی بر این درک است که کلید دسترسی در هر زمینه ای از زندگی، دستیابی به اوج موفقیت است که نیاز به قدرت ذهنی، پشتکار و زمان دارد.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۴. آخرین سخنرانی توسط رندی پاوش

اگر به دنبال یک کتاب بسیار نشاط ‌آور و انگیزشی با نگرش «ما نمی‌توانیم جهت وزش باد را تغییر دهیم، اما همیشه می‌توانیم بادبان‌های خود را تنظیم کنیم» می‌گردید، پس دنبال کتاب دیگری جز این کتاب نباشید. داستان رندی پاوش بسیار الهام ‌بخش، هوشمندانه و در عین حال به شدت تکان‌ دهنده است. داستان کتاب حول محور آخرین سخنرانی ها که استادان معمولاً در پایان دوره تحصیلی خود ارائه می دهند می چرخد.

معمولاً اساتید از آن به عنوان فرصتی برای تأمل در زندگی (آکادمیک)، دستاوردها و بینش منحصر به فرد خود استفاده می کنند؛ اما زمانی که رندی پاوش تصمیم گرفت آخرین سخنرانی خود را ارائه دهد، به این دلیل بود که تشخیص داده شد که او به سرطان مبتلا شده است و احتمال بهبودی او بسیار پایین است. به طرز شگفت انگیزی، سخنرانی حاصل اصلاً درباره مرگ یا چیز منفی نبود.

در عوض، او زندگی را جشن گرفت. همه چیز در مورد زندگی واقعی بود که ارزش زندگی کردن را داشته باشد. آخرین سخنرانی حول موضوع تحقق رویاهای دوران کودکی شما متمرکز است. این یک سخنرانی بسیار انگیزشی در مورد استفاده از فرصت ‌ها، پرداختن به چالش‌ ها، کمک به دیگران برای تحقق رویاهایشان و مفهوم یک زندگی کامل است.

۵. تفکر، سریع و آهسته اثر دانیل کانمن

دانیل کانمن با آغاز سفری روشنی بخش درباره نحوه تفکر ما، ما را دعوت می کند تا درباره دو سیستمی که در درجه اول بر فرآیندهای فکری ما تأثیر می گذارند بیشتر بیاموزیم. اولاً، سیستم شهودی و احساسی وجود دارد که ما را وسوسه می‌کند تا سریع و بدون فکر کردن به مسائل واکنش نشان دهیم. سپس سیستم دوم وجود دارد که ما را وادار می کند به شیوه ای منطقی فکر کنیم و منجر به اقدامات آگاهانه تری می شود.

دانیل کانمن در سبک منحصر به فرد خود به مسائل بزرگ فکر کردن (و عمل کردن) سریع می پردازد، اما همچنین به مضرات تفکر بسیار آهسته می پردازد. روی هم رفته، تفکر، سریع و آهسته، سفری هیجان انگیز و الهام بخش به ذهن انسان و فرآیند های پیچیده فکری است که در نهایت تصمیمات و سرنوشت ما را شکل می دهد. حتی بیشتر از آن، به طور مختصر به شما نشان می‌دهد که چه زمانی و کجا می‌توانید به شهود خود اعتماد کنید و در چه موقعیت‌هایی بهتر است وقت خود را برای تصمیم‌گیری‌های سنجیده صرف کنید.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۶. چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ توسط اسپنسر جانسون

اسپنسر جانسون، یکی از نویسندگان کتاب مدیر یک دقیقه ای، در کتاب خود داستانی منحصر به فرد و واقعاً روشنی بخش را در مورد روش های کارامد مقابله با تغییرات (غیر منتظره)، نه تنها در زندگی، بلکه در کارتان به شما نشان می دهد. به هر حال تغییر بخشی جدایی ناپذیر از زندگی است. ما نه می توانیم از وقوع اتفاقات جلوگیری کنیم و نه می توانیم تغییرات ناگهانی را پیش بینی کنیم.

با این حال، توانایی واکنش به تحولات غافلگیرکننده به شدت بر موفقیت ما در زندگی تأثیر می گذارد. این سوال شماره یک است که یا باعث می شود فرصت های جدید را غنیمت بشمارید یا شما را از بین می برد. جانسون در کتاب چه کسی پنیر من را جابجا کرد؟ نه تنها درس های انگیزشی برای مدیران و کارمندان برگزار می کند، بلکه یک راهنمای نشاط بخش برای هر کسی است که به دنبال استراتژی هایی برای مقابله با تغییر و مهمتر از همه، راه هایی برای کاهش قابل توجه استرس است.

۷. آن یک چیز اثر گری کلر و جی پاپاسان

راز نتایج خارق العاده چیست؟ گری کلر و جی پاپاسان جوابی شگفت انگیز ارائه کردند: سادگی. این پاسخی است که باعث شد کتاب آنها در فهرست پرفروش‌ ترین ‌های بیش از ۲۰۰ کشور ظاهر شود؛ و واقعا این عنوان برازنده این کتاب بود، زیرا مفهوم ساده و در عین حال فوق العاده قدرتمند سادگی را ارائه می دهد.

ایده پشت کتاب آن یک چیز این است که با تمرکز بر یک فعالیت در یک زمان، نتایج کار شما به طور چشمگیری بهبود می یابد؛ بنابراین، به جای این که مثل همیشه رفتار کنید، نویسندگان به شما انگیزه می‌دهند که برای بهره‌وری بیشتر، دستیابی به نتایج بهتر و داشتن زمان بیشتری برای خود، خانواده و دوستان، شلوغی را از بین ببرید.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۸. زندگی کردن بر اساس متشکر بودن از اتفاقات از نینا لسوویتز و مری سامونز

تصور کنید زندگی دارید که در آن هیچ اتفاقی برای شما نمی‌افتد. تصور کنید می توانید به طور معجزه آسایی در هر چیز منفی که برای شما اتفاق می افتد، چیزهای مثبت را ببینید؛ و اینکه شما هر لحظه چالش برانگیز را به عنوان یک تجربه منحصر به فرد می بینید که به طور خاص برای کمک به رشد شما به عنوان یک فرد طراحی شده است. این دقیقاً پیام زندگی کردن بر اساس متشکر بودن از اتفاقات است.

این کتاب همه چیز در مورد دیدن هر مسئله ای که برای شما اتفاق می افتد (حتی اگر منفی باشد) به عنوان یک هدیه است. حتی اگر این کار در لحظه اول بسیار دشوار به نظر برسد، تمرین این نوع قدردانی می تواند قدرت تغییر دهنده ای در زندگی شما داشته باشد. می تواند به شما کمک کند نفرت را به بخشش، اضطراب را به شجاعت و درک بی اهمیتی را به توانمندسازی تبدیل کنید.

۹. اثر مرکب اثر دارن هاردی

اگر فکر می کنید یک گلوله جادویی برای موفقیت وجود دارد، بهتر است دوباره فکر کنید. کتاب بی نظیر دارن هاردی که شخصیتتان را بهبود می ‌بخشد، هیچ حقه ‌ای و تکنیک عجیبی برای ارائه ندارد؛ اما چیزی که ارائه می دهد، ارائه اصول اساسی موفقیت است که می تواند به شما در دستیابی به کارهای خارق العاده کمک کند.

مهم نیست که در مورد تجارت، زندگی یا روابط باشد، اثر مرکب یک طرح گام به گام آسان برای اجرای آسان ارائه می دهد که با استفاده از آن می توانید به پیشرفت سریع در مسیر موفقیت دست یابید. برای انجام این ماموریت، کتاب هاردی بر اهمیت تصمیم گیری های خوب و روشی که تصمیمات روزمره می تواند زندگی شما را شکل دهد، تاکید می کند. این کتاب در مورد گفتن افسانه هایی در مورد موفقیت نیست که واقعاً خوب به نظر می رسند، بلکه در مورد ارائه راه کار های عملی است که در واقع به شما کمک می کند تا موفق تر شوید.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۱۰. تو کله خر هستی نوشته جن سینکرو

خوانندگان کتاب جن سیندرو را منحصر به فرد، با طراوت و به طرز خنده‌ داری سرگرم ‌کننده توصیف می‌کنند. این کتاب مملو از داستان‌ های الهام ‌بخش و خنده ‌دار است، مملو از توصیه ‌های کاربردی و تمرین ‌های مفیدی که برای کشف خود خرابکار کوچک درون شما طراحی شده ‌اند. نویسنده همچنین به روشی باورنکردنی به شما انگیزه می دهد تا باورها و رفتارهایی را که مانع از آن می شود که زندگی را آنطور که می خواهید زندگی کنید، شناسایی کنید.

۱۱. پدر پولدار، پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

حتی اگر این کتاب گاهی اوقات به عنوان نمایش منفی تحصیلات آکادمیک و طبقات کارگر مورد انتقاد قرار میگیرد، پدر پولدار، پدر فقیر هنوز بینش های منحصر به فردی برای ارائه دارد. موضوع این کتاب این است: تصور کنید از یک طرف با پدری فقیر اما تحصیل کرده بزرگ شده اید و از طرف دیگر پدر دیگری که مولتی میلیونر است. رابرت کیوساکی خود را در چنین موقعیتی یافت و از این فرصت استفاده کرد و از هر دوی آنها درس گرفت و به او کمک کرد تا تصمیمی بگیرد که زندگی او را برای همیشه تغییر داد.

۱۲. ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاسون

این کلاسیک بی ‌انتها که حول محور موضوعات برنامه ‌ریزی مالی و ثروت شخصی است، خواننده را با تمثیل ‌های بابلی آشنا می‌کند که هم الهام ‌بخش و هم آموزنده هستند. این یک کتاب پرفروش بسیار محبوب است که ایده‌های خوبی در مورد کارهایی که نه تنها برای حفظ بیشتر پول شما باید انجام شود، بلکه برای ایجاد یک پایه مالی درست نیز لازم است ارائه می دهد.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۱۳. پنج نفری که در بهشت ​​ملاقات می کنید اثر میچ آلبورن

با شخصیت ادی، سرباز قدیمی جنگ، پنج نفری که در بهشت ​​ملاقات می کنید، داستانی واقعا انگیزشی از شخصی را روایت می کند که زندگی خود را خسته کننده، کسل کننده و بی الهام می داند. پنج نفری که در بهشت ​​ملاقات می کنید داستان الهام بخش شخصی است که در سن ۸۳ سالگی می میرد تا کشف کند که بهشت ​​محل پاسخ است.

در بهشت، ادی با پنج نفر آشنا می‌شود که برخی از آن‌ها را برای او می‌شناسند و برخی دیگر کاملاً غریبه هستند و با ادی در میان می‌گذارند که او چقدر زندگیشان را عمیقاً تغییر داده است. در حالی که این افراد ارتباط منحصر به فرد خود را با ادی توضیح می دهند، او به آرامی درک عمیقی در مورد هدف زندگی خود به دست می آورد. کتاب انگیزشی میچ آلبورن با یک پیام واقعا مهم همراه است. این به ما نشان می دهد که چه کسی هستیم و چه کاری انجام می دهیم مهم است و حتی اگر ممکن است از آن آگاه نباشیم، هر زندگی هدف مهمی دارد.

۱۴. قانون ضربدر ده توسط گرانت کاردون

چه چیزی باعث تفاوت بین موفقیت و شکست می شود؟ برای رسیدن به موفقیت شدید چه چیزی لازم است؟ اینها سوالاتی است که گرانت کاردون در کتاب قانون ضربدر ده به آن می پردازد که او را به اکتشافات بسیار انگیزشی می رساند. او می‌گوید، اگر واقعاً می‌خواهید کارهای خارق ‌العاده‌ای را انجام دهید، نباید مانند دیگران به متوسط ​​بودن رضایت دهید.

کاری که شما باید انجام دهید این است که فراتر از اقدامات معمولی بروید و شروع به انجام دادن کارهای مفید کنید. این چیزی است که به شما کمک می کند تا شانس را از معادله موفقیت حذف کنید. حتی بیشتر از این، گرانت کاردون به شما انگیزه می‌دهد تا به جای اینکه فقط کسی باشید که ایده‌ های عالی دارد، دست به اقدام بزنید، بدون این که هرگز نتوانید کار لازم را برای اجرای آنها انجام دهید.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۱۵. بزرگترین فروشنده جهان اثر اوگ ماندینو

حتی اگر فروشنده نیستید، در متن این کتاب درس های بزرگی وجود دارد. به طور معمول، انتظار می رود که این کتاب تماماً در مورد فروش و بستن معامله باشد؛ اما چیزهای بیشتری در این کتاب وجود دارد؛ و این پتانسیل را دارد که زندگی شما را عمیقاً تحت تأثیر قرار دهد. به خصوص کاوش در طومار باستانی شماره ۱، حکمت عمیقی در مورد اینکه چه کاری می توانید انجام دهید تا هر جنبه ای از زندگی خود را تغییر دهید، ارائه می دهد.

۱۶. راهبی که فراری خود را فروخت اثر رابین شارما

این افسانه در مورد تحقق رویاهای خود و رسیدن به سرنوشت توسط رابین شارما با روایت خوب، بر کمک به شما برای ایجاد یک زندگی رضایت بخش تمرکز دارد. این داستان انگیزشی حول محور شجاعت بیشتر و دنبال کردن زندگی متعادل است. شارما داستان جولیان مانتل را روایت می کند که زندگی کاملاً موفق او به عنوان یک وکیل در هنگام حمله قلبی ناگهان زیر و رو می شود.

این داستان خارق‌العاده شخصی است که در طول دوران نقاهت طولانی و دردناک خود با یک بحران بسیار چالش ‌برانگیز مواجه می‌شود؛ اما همان طور که اغلب شنیده ایم، رنج می تواند بینش عمیقی را در زندگی ما به ارمغان بیاورد و این پتانسیل را دارد که به شما کمک کند زندگی را از منظری متفاوت ببینید.

در مورد جولیان مانتل، سرنوشت او را به این نتیجه رساند که زندگی قبلی ‌اش نامتعادل بوده و تغییراتی که در آن به شدت لازم است انجام می‌دهد. این افسانه منحصر به ‌فرد الهام‌ بخش در قالب مکالمه ‌ای با جان آشکار می‌شود که طی آن متوجه می‌شویم که جولیان مانتل فراری خود را رها کرده تا رویکردی متعادل‌ تر و معنوی به زندگی داشته باشد.

و همان طور که مشخص است، او سفری را آغاز می کند که زندگیش را تغییر دهد به سمت کوه های هیمالیا، جایی که حکمت یک فرهنگ باستانی را کشف می کند، می رود. همراه با درس های عملی، این افسانه شما را به زندگی شجاعانه و خود انضباطی ترغیب می کند که به جای این که مثل همیشه رفتار کنید، زندگی کاملی داشته باشید. چه چیز دیگری می توان از یک کتاب انگیزشی درخواست کرد؟

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۱۷. فرد فاکتور اثر مارک سنبورن

آیا به کاری که انجام می دهید علاقه دارید؟ مارک سنبورن، نویسنده کتاب فرد فاکتور، به شما نشان می دهد که چرا باید به کاری که انجام می دهید علاقه داشته باشید باشید. او نشان می دهد که چرا داشتن اشتیاق در کار بسیار مهم است و چه کاری می توانید انجام دهید تا موضوع معمولی را به موضوعی خارق العاده تبدیل کنید. سنبورن این کار را با برجسته کردن داستان الهام ‌بخش فرد، مرد پست چی انجام می‌دهد.

معمولاً مردم می گویند که تحویل نامه می تواند در طول زمان کاملاً یکنواخت شود. برای فرد اینطور نیست. کاری که او انجام داد این بود که یک شغل معمولی را به چیزی بسیار بیشتر تبدیل کرد. فرد به جای اینکه آن را فقط یک شغل دیگر برای پرداخت قبوض خود بداند، عاشقانه تمام جنبه های حرفه خود را دوست دارد. حتی بیشتر از این، او شغل خود را برای مدیریت بسته های پستی به فرصتی خارق ‌العاده در جهت ایجاد تغییر واقعی در زندگی مردم تبدیل کرد.

فرد به جای اینکه فقط یک پستچی مثل بقیه پستچی ها باشد، به بخشی جدایی ناپذیر از جامعه ای تبدیل شد که به آن خدمت می کند و واقعاً به آنها اهمیت می دهد. داستان شگفت انگیز فرد فقط نمونه ای از مفهومی است که بسیار عمیق تر است.

این همان چیزی است که فرد فاکتور سعی می کند بیان کند. مارک سنبورن در کتاب خود مراحل عملی را ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند تا چیزهای خارق العاده زندگی خود را معرفی کنید. او همچنین در ادامه نشان می‌دهد که داشتن یک هدف واقعی در زندگی چقدر مهم است و همه ما می‌توانیم چه کاری انجام دهیم تا تغییری منحصر به فرد در زندگی ایجاد کنیم، همین الان، همین جا.

۱۸. پلک زدن توسط مالکوم گلدول

درک دنیایی که در آن زندگی می کنید بسیار مهم است؛ اما درک دنیای درون به همان اندازه مهم است. با این حال، بسیار مورد غفلت قرار گرفته است. مالکوم گلدول، نویسنده کتاب پلک زدن، ما را به سفری به حوزه ‌های ناشناخته درون دعوت می‌کند. این کتابی است که روش به ظاهر معجزه آسایی را بررسی می کند که در آن افراد می توانند در یک لحظه تصمیم بگیرند – و تقریباً همیشه تصمیم درست را می گیرند.

آنچه زیربنای این کاوش است، این سؤال است که چرا برخی افراد ظاهراً در پیروی از شهود خود موفقیت زیادی دارند، در حالی که برخی دیگر چنین نیستند. پلک زدن همچنین خواننده را با مفهوم گزینش، توانایی لازم برای شناسایی عوامل کلیدی تصمیم گیری از طیف وسیعی از متغیرهای بی شمار، آشنا می کند.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۱۹. دانش یک بدنساز اثر آرنولد شوارتزنگر

معمولاً، مردم عادی فکر می کنند که آرنولد شوارتزنگر فقط یک بدنساز (سابق) است که تقریباً تمام زندگی خود را در باشگاه سپری می کند؛ اما داستان آرنولد شوارتزنگر بسیار بیشتر از آن چیزی است که انتظار می رود. این کتاب داستان یک بچه فوق العاده مصمم را روایت می کند که بر همه موانع غلبه کرد و هرگز تسلیم نشد. مطالعه در باره به شهرت رسیدن شوارتزنگر در برابر همه موقعیت ها فوق العاده الهام بخش است.

داستان او در یک روستای کوچک اتریشی آغاز شد، جایی که او شروع به دنبال کردن رویای خود برای تبدیل شدن به یک بدنساز کرد؛ و حتی با وجود اینکه تمام خانواده و دوستانش از او خواسته بودند که رویاهایش را رها کند، او توانست با فداکاری، اراده و پشتکار به یک بدنساز قهرمان تبدیل شود. مطالعه در مورد مانترای آرنولد شوارتزنگر که «گرسنه بمانید»، فوق ‌العاده انگیزه ‌بخش است. او موفقیت خود را به این دلیل می داند که هرگز راضی نبود و همیشه به دنبال چیزهای بیشتر بود.

۲۰. چهار میثاق اثر میگل رویز

کتاب «چهار میثاق» که در سال ۱۹۹۷ منتشر شد، در مورد دستیابی به آزادی شخصی بود و به سرعت در ایالات متحده پرفروش شد؛ و این عنوان به دست آمده دلیل خوبی دارد. میگوئل رویز در متن کتابش، یک کد رفتاری فوق ‌العاده قدرتمند ایجاد می‌کند که برای کمک به ما در رهایی از ذهنیت ‌ها و باورهای خود محدودکننده طراحی شده است.

به طور خاص، هدف نویسنده این است که با کاوش در مفهوم جدیدی از درک واقعیت و دعوت از آزادی، شادی و آرامش بیشتر به زندگیمان، ما را برانگیزد تا زندگیمان را متحول کنیم. حتی بیشتر از آن، این کتاب بر اساس حکمت باستانی و در عین حال عمیق تولتک است که به کتاب چشم‌انداز فلسفی منحصر به ‌فردی می‌دهد.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۲۱. سه شنبه ها با موری نوشته میچ آلبورن

زندگی می تواند فوق العاده چالش برانگیز باشد، به خصوص زمانی که جوان و بی تجربه هستید؛ بنابراین داشتن یک معلم دانا که شما را در این دوره از زندگی راهنمایی می کند می تواند تأثیر زیادی داشته باشد. فقط کسی که صبور است، گوش می دهد، درک می کند و به شما کمک می کند تا زندگی خود را در مسیر خوبی هدایت کنید.

میچ آلبورن، نویسنده سه ‌شنبه ‌ها با موری، استاد کالجش موری شوارتز، مربی اندیشمندی بود. در دوران تحصیل در کالج، او هر سه شنبه به دیدار استادش می رفت تا درباره زندگی صحبت کند؛ اما همانطور که اغلب اتفاق می‌افتد، آلبورن ارتباط خود را با مربی سابق خود از دست داد. با این حال، آلبورن فرصتی دوباره پیدا کرد که حدود ۱۵ سال بعد استاد سابق خود را دوباره پیدا کرد.

آلبورن در کتاب واقعاً الهام ‌بخش و انگیزه‌ بخش خود، گفتگوهایی را با استاد سابق خود که ۱۶ سال با او مکاتبه نکرده بود، به اشتراک می‌گذارد. این کتاب گفتگویی است که در ماه های آخر زندگی استاد انجام شده است. ماهیت این گفتگوها از نوع انگیزشی بود، زیرا آنها بر موضوعاتی مانند شادی، عشق و پذیرش تمرکز داشتند. به طور کلی، بحث ‌های نهایی آنها درس ‌های واقعاً انگیزشی را در زندگی به اشتراک گذاشت.

۲۲. زندگی رو به جلو توسط مایکل حیات و دانیل هارکاوی

اگر ما مسئولیت زندگی خود را به عهده نگیریم، دیگران این کار را خواهند کرد. اگر به طور فعال زندگی خود را در جهت درست هدایت نکنیم، در زندگی به جای درستی نخواهیم رسید. زندگی رو به جلو توسط مایکل حیات و دانیل هارکاوی دقیقاً به این موضوع می پردازد. این کتاب جنبه‌ های منفی گذر از زندگی را به ‌عنوان تماشاگرانی که به شرایط در حال تغییر واکنش نشان می‌دهند، به ما نشان می‌دهد، بدون اینکه هرگز شانسی برای تأثیرگذاری بر آنچه اتفاق می‌افتد داشته باشند.

این یک یادآوری به موقع و مهم است که شجاع باشید و سرنوشتتان را در دستان خود بگیرید؛ و نویسندگان در مورد هدف خود از زندگی و یک زندگی هدفمند کاملاً صحبت های انگیزشی دارند. حتی بیشتر از آن، این کتاب مملو از توصیه های عملی در مورد اینکه چه کاری می توانید انجام دهید تا مسیر زندگی خود را به سمت بهتری ببرید، است.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۲۳. هنر جنگ اثر سان تزو

این کتاب منحصر به فرد شما را تشویق می کند تا در مورد تعارض و غلبه بر چالش ها متفاوت فکر کنید. مثل جمله معروف: «جنگجوی دانا از جنگ اجتناب می کند». ماهیت فلسفی اصول سان تزو را برجسته کنید. هنر جنگ به شما نشان می‌دهد که استراتژی، زمان ‌بندی، آمادگی و توانایی استفاده فوری از فرصت ‌ها سنگ بنای موفقیت است.

حتی بیشتر از آن، این کتاب انگیزشی نشان می‌دهد که چقدر برای پیشرفت خودمان مهم است که بر تعارض‌ ها عاقلانه و شرافتمندانه غلبه کنیم، اما مهم ‌تر از همه این که پیروز شویم. پس از مطالعه این کتاب استراتژیک معتبر و قدرتمند، متوجه خواهید شد که کل رویکرد شما برای دستیابی به رویاهایتان شکل جدید و هیجان انگیزی به خود می گیرد؛ اما این کتاب همچنین علاقه شما را به مفهوم پیروز شدن بدون جنگ تحریک می کند.

۲۴. قدرت اکنون اثر اکهارت توله

در زمانی که مردم مرتبا درگیر اتفاقات گذشته هستند و دائماً از آینده می ترسند، تمرکز فرد بر لحظه حال می تواند تغییرات غیرمنتظره ای را ایجاد کند. پیام اصلی اکهارت توله، همانطور که از عنوانش مشخص است، حول محور قدرت لحظه حال است. این یک مفهوم بسیار ساده و در عین حال قدرتمند است که او منتقل می کند. شاهکار اکهارت توله به ما نشان می دهد که چگونه زندگی در لحظه حال می تواند به غلبه بر ترس از آینده نامعلوم کمک کند.

این کتاب خواننده را تشویق می‌کند تا از افکاری که برای سرگرم شدن انتخاب می‌کند آگاه شود و در مورد لحظه حال بیشتر فکر کند. به هر حال ما نمی توانیم گذشته را تغییر دهیم و نمی توانیم آینده را پیش بینی کنیم، اما همیشه می توانیم از این لحظه برای شکل دادن به چیزهای آینده استفاده کنیم. در مجموع، قدرت اکنون افکار الهام بخشی را در مورد طیف گسترده ای از موضوعات معرفی می کند و آنها را با درک عمیق فلسفی از واقعیت ترکیب می کند.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۲۵. قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ

عادت ها ما را شکل می دهند، ما را می سازند یا می شکنند. کتاب قدرت عادت یادآوری الهام بخش برای دگرگونی های قدرتمندی است که می توان با تغییر الگوهای رفتاری ما انجام داد. چارلز داهیگ، روزنامه ‌نگار نیویورک تایمز، با این کتاب درخشان به ما انگیزه می‌دهد تا عادات منفی یا مخرب را شناسایی کنیم و با تنظیم این الگوها تغییرات مثبت ایجاد کنیم.

این کتاب نه تنها یک سفر هیجان انگیز در مورد کشف نحوه عملکرد عادات است، بلکه داستان های الهام بخش افرادی را نیز به اشتراک می گذارد که با تغییر عادات خود، زندگی خود را تغییر دادند. بعداً، داهیگ درباره این که چه نوع عادت ‌هایی باعث شد افراد موفقی مانند هوارد شولتز (موسس استارباکس) به موفقیت ‌های متنوعی دست یابند را تجزیه و تحلیل می‌کند.

اما مهم‌تر از همه، «قدرت عادت» راهنمای انگیزشی است که به ما نشان می‌دهد کلید موفقیت، در هر جنبه ‌ای از زندگی، در درک اینکه عادت ‌ها چه هستند، چگونه کار می‌کنند و چگونه بر ما تأثیر می‌گذارند نهفته است. این کتاب ما را به چالش می کشد تا به جای اینکه باور کنیم که قرار است عادت های غیر مفید وکارآمد را بارها و بارها تکرار کنیم، عادت های خود را تغییر دهیم.

۲۶. غول درونت را بیدار کن اثر تونی رابینز

تونی رابینز که از نظر بسیاری به عنوان شناخته شده ترین سخنران انگیزشی زنده یاد می شود، در کتاب خود استراتژی ها و تکنیک های مختلفی را برای تسلط بر خود به اشتراک می گذارد. قصد او از کتاب غول درونت را بیدار کن این بود که به شما کمک کند کنترل سرنوشت مالی، فیزیکی، عاطفی و ذهنی خود را در دست بگیرید.

نیازی به گفتن نیست که رابینز این جاه طلبی را با کتاب الهام بخش و فوق العاده انگیزه خود به طور کامل برآورده کرد. این کتاب نه تنها شامل افکار فلسفی جاودانه است که به شما کمک می کند تا با پتانسیل کامل خود زندگی کنید، بلکه این کتاب همچنین تاکید زیادی بر اجرای دانش عملی خود در زندگی روزمره دارد.

یکی دیگر از انگیزه های بزرگ این واقعیت است که تونی رابینز در مورد مبارزات خود و کارهایی که برای غلبه بر آنها انجام داده است صحبت می کند. این یک امتیاز عالی برای خواننده است، به خصوص اگر با مشکلات مشابهی روبرو باشد.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۲۷. انسان همان می شود که می اندیشد اثر جیمز آلن

کتاب انسان همان می شود که می اندیشد که در سال ۱۹۰۲ منتشر شد، یک کتاب کلاسیک عمیق و در عین حال فوق العاده قدرتمند است. معمولاً کتاب‌های انگیزشی بر استراتژی‌هایی متمرکز می‌شوند که به شما کمک می‌کنند در زندگی موفق‌تر شوید.

اما بازتاب های جیمز آلن بسیار عمیق تر از این است. چیزی که او آشکار می کند این است که «افکاری که برای سرگرم کردن انتخاب می کنید بر زندگی شما تأثیر زیادی می گذارند. در امتداد خط انسان همان می شود که می اندیشد»، آلن توضیح می دهد که چگونه تفکر شخصیت ما را شکل می دهد که به نوبه خود بر نحوه رفتار ما تأثیر زیادی می گذارد.

او همچنین خواننده را به پاکی ذهن و تلاش برای صداقت و صداقت در زندگی تشویق می کند؛ اما چیزی که در مورد این کتاب بسیار انگیزشی است این است که جیمز آلن شما را تشویق می کند که افکار و اعمال خود را با دقت مشاهده کنید تا یک قلب، زندگی و بدن پاک ظاهر شود.

۲۸. استادی لئونارد

جورج لئونارد در کتاب خود در مورد کلیدهای موفقیت و تحقق پیروزی طولانی مدت، خرد عملی را با فلسفه ذن و تجربیات خود از تمرین هنرهای رزمی ترکیب می کند. نتیجه یک کتاب فوق ‌العاده انگیزشی است که نشان می‌دهد از طریق فرآیند تسلط، هم می‌توانیم به سطح بالاتری از تعالی شخصی برسیم و هم به احساس عمیق ‌تری از تحقق آن.

جورج لئونهارد بر این واقعیت تأکید می کند که تسلط کلید موفقیت در تمام جنبه های زندگی است. در همان زمان، جورج لئونارد می گوید که تسلط نهایی هرگز نمی تواند به طور کامل به دست بیاید؛ اما به جای اینکه شما را دلسرد کند، لئونارد شما را به چالش می کشد تا به پیشرفت خود در تمام زمینه های زندگی ادامه دهید.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۲۹. ۷عادت مردمان موثر نوشته استفن آر. کاوی

کتاب انگیزشی استفان کاوی رویکردی منحصر به فرد برای افزایش اثربخشی فرد در زمینه های مختلف زندگی ارائه می دهد. این کتاب نه تنها فلسفه قدرتمند خود را ارائه می دهد، بلکه باعث می شود با هر صفحه ای که می‌خوانید، انگیزه بیشتری برای تلاش برای سطح بالاتری از اثربخشی در زندگی شخصی و همچنین حرفه ای خود داشته باشید.

حتی بیشتر از این، نویسنده شما را به چالش می کشد تا در دستیابی به اهداف خود موفق تر باشید؛ بنابراین، درس های کاوی در مورد تغییر شخصی در درجه اول بر اهمیت کسب و توسعه عادات قدرتمند متمرکز است. این کار به منظور برجسته کردن تأثیر قدرتمندی است که عادات مفید و منفی می توانند بر زندگی شما داشته باشند.

کاوی اما همچنین ایده های خود را در فلسفه ای قرار می دهد که بر اصول جالب اخلاق شخصیت متمرکز است. علاوه بر این، نقشه راه او برای زندگی بهتر، رویکردی کل نگر برای حل مشکلات عمده و جزئی که در زندگی روزمره با آن ها مواجه هستیم، ارائه می دهد. این کتاب یک کتاب کلاسیک است، اما قطعا ارزش خواندن دارد.

۳۰. قدرت تفکر مثبت اثر نورمن پیل

از کتاب ‌های هر زمانی، همه ما چند کتاب نوآور فوق‌العاده قدرتمند را می‌شناسیم که به شدت مورد تمسخر و حمله قرار گرفتند، قبل از اینکه اثرگذاری آنها بر زندگی مردم مشخص شود. هنگامی که نورمن وینسنت پیل کتاب کلاسیک خود را با عنوان «قدرت تفکر» در سال ۱۹۵۶ منتشر کرد، همین امر صادق بود.

روانشناسان، الهی دانان و منتقدان ادبیات همگی از او به دلیل ایده غیرمعمولش که تفکر مثبت می تواند عمیقاً بر زندگی شما تأثیر بگذارد، انتقاد کردند. ۷۰ سال بعد، دانشمندان بارها و بارها ثابت کرده اند که خوش بین بودن چقدر اثرات خوبی دارد. این کتاب درخشانی است که به شما انگیزه می‌دهد تا اقدام کنید و باور درستی نسبت به خودتان ایجاد کنید.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

۳۱. افسانه استعداد ذاتی توسط جف کالوین

کتاب جف کالوین با پیامی فوق ‌العاده انگیزشی همراه است: موفقیت توسط استعداد یا ژنتیک تعیین نمی‌شود، بلکه بیشتر توسط اراده، پشتکار و تمرین مستمر تعیین می‌شود. این پیام مهمی است، به خصوص زمانی که بسیاری از افراد عدم موفقیت خود را به کمبود استعداد یا ژن های بد نسبت می دهند. کتاب افسانه استعداد ذاتی به خوبی نشان می دهد که چه عاملی بین عمل گرایان و سایر افراد باعث تمایز می شود.

جف کالوین این کار را با تجزیه و تحلیل طیف گسترده ای از هنرمندان در سطح جهانی، از وارن بافت، تایگر وودز تا وینستون چرچیل انجام می دهد. جالب است که این استعداد یا کار سخت ساده نیست که آنها را قادر می سازد به موفقیت واقعی دست یابند. همانطور که کالوین به درستی به روشی بسیار انگیزشی اشاره می کند، نحوه تمرین ما، نحوه تجزیه و تحلیل پیشرفت خود و درس گرفتن از اشتباهات است که در نهایت ما را قادر می سازد به عظمت دست یابیم.

۳۲. بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

هزاران کتاب خودیاری وجود دارد که به شما آموزش می دهد درآمد خود را افزایش دهید و در هر زمینه کاری موفق شوید؛ اما هیچ یک از آنها به کتاب کلاسیک پرفروش بیندیشید و ثروتمند شوید که در سال ۱۹۳۷ منتشر شد نزدیک نیست. این کتاب بر اساس بینش ناپلئون هیل است که بیش از پانصد نفر از موفق ترین افراد زمان خود را از نزدیک بررسی کرده است.

یافته های چشمگیر این کتاب انگیزشی آن را به راهنمای فوق العاده مفیدی تبدیل کرد که بیش از ۷۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت. بسیاری از کتاب ‌های امروزی دقیقاً به همان موضوعاتی می‌پردازند که ناپلئون هیل در تحقیقات خود از افراد برجسته‌ای مانند هنری فورد، فرانکلین دی. روزولت و توماس ادیسون بررسی کرد؛ اما هیچ یک از این کتاب ها قدرت انگیزشی چشمگیر نسخه اصلی را نشان نمی دهند. این کتاب مادر همه کتاب های انگیزشی است.

 

پس از جمع‌بندی این فهرست بزرگ از ۳۲ کتاب انگیزشی تمام دوران ها، تنها یک سوال برای پرسیدن باقی می‌ماند:

کتاب انگیزشی مورد علاقه شما چیست؟

یک کتاب خوب می تواند الهام بخش باشد، می تواند انگیزه ایجاد کند، اما مهمتر از همه این که می تواند زندگی شما را متحول کند.

امیدوارم از این مقاله در مورد انگیزشی ترین کتاب های تمام دوران لذت برده باشید.

پیروز باشید!

_____________________________________

محبوب ‌ترین کتاب‌ هایی که همیشه به شما انگیزه می‌دهند کدامند؟ با ارزش ترین کتاب های خود را در بخش نظرات زیر با دیگران به اشتراک بگذارید.

32 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

برخی از خوانندگان حتی کتاب های انگیزشی بیشتری را پیشنهاد کرده اند، بنابراین از این لیست ویژه هم می‌توانید استفاده کنید:

پیشنهادات خوانندگان

جاناتان لیوینگستون مرغ دریایی اثر ریچارد باخ

جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز

زندگی بی حد و مرز اثر نیک وویچیچ

انسان در جستجوی معنا توسط ویکتور فرانکل

چگونه از نگرانی دست برداریم و زندگی را شروع کنیم توسط دیل کارنگی

واسه جزئیات عرق نریز از ریچارد کارلسون

سرقت به سبک یک هنرمند اثر آستین کلئون

همیشه جستجو کن توسط مایکل جی فاکس

هفته کاری ۴ ساعته توسط تیموتی فریس

مهره حیاتی اثر ست گودین

موهبت کامل نبودن اثر برن براون

استیو جابز اثر والتر آیزاکسون

منبع:

  • http://www.planetofsuccess.com/blog/2016/best-33-motivational-books

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx