12 عادت افراد مثبت اندیش و کارهایی که آنها متفاوت انجام می دهند

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

12 عادت افراد مثبت اندیش و کارهایی که آنها متفاوت انجام می دهند

آیا خود را فردی مثبت می دانید یا منفی؟

این مقاله نشان خواهد داد که برخی از عادات افراد مثبت اندیش چیست و چه کارهایی را متفاوت انجام می دهند. این به اتخاذ عادات مثبت، در صورتی که آنها را ندارید، کمک می کند.

افراد مثبت اندیش منتظر تغییر زندگی نیستند، بنابراین می توانند از آن لذت ببرند. آنها می دانند که می توانند همین الان از آن لذت ببرند. آنها همچنین نگران مشکلات و موانع نیستند. در عوض، آنها به دنبال یافتن راه هایی برای حل آن ها هستند.

افراد مثبت اندیش دارای ویژگی های شخصیتی خاصی هستند که به آنها کمک می کند زندگی خود را به گونه ای متفاوت ببینند و در نتیجه احساس بهتر و شادتری داشته باشند.

آیا از خود پرسیده اید که مردم چقدر مثبت فکر می کنند و چه چیزی زندگی آنها را شادتر می کند؟ چه عادت هایی دارند و در ذهنشان چه می گذرد؟

در زیر فهرستی از 10 کاری که آنها انجام می دهند را خواهید دید. فقط با کمی پشتکار، می توانید کارهایی را که آنها انجام می دهند را انجام دهید و شروع به بهبود زندگی خود کنید.

12 عادت افراد مثبت اندیش و کارهایی که آنها متفاوت انجام می دهند

12 عادت افراد مثبت اندیش

 1. افراد مثبت اندیش انتظار دارند برنامه هایشان به نتیجه برسد

آنها اجازه نمی دهند ترس ها و نگرانی ها آنها را ناامید کند و اجازه نمی دهند افکار شکست بر ذهن آنها تسلط یابد. آنها در چشم ذهن خود، برنامه ها و اهداف خود را محقق شده می بینند. این بدان معنا نیست که همه چیز به آرامی پیش خواهد رفت. آنها نیز مانند دیگران با موانع و مشکلاتی روبرو می شوند، اما نمی گذارند جلوی آنها را بگیرند. آنها همیشه در تلاش هستند تا راه هایی برای غلبه بر موانع و حل مشکلات پیش روی خود بیابند.

 1. افراد مثبت اندیش به شکست فکر نمی کنند

اگر شکست بخورند، اجازه نمی دهند شکست به افکار منفی، افسردگی و دلسردی کشیده شود. اگر زمین بخورند، بلند می شوند، دوباره تلاش می کنند یا طرح های جایگزین پیدا می کنند.

 1. افراد مثبت اندیش همیشه مشغول انجام کاری مفید هستند

این افراد بیکار و منفعل نمی مانند. آنها می خواهند کارها انجام شود. این می تواند در مقیاس کوچک یا در مقیاس بزرگ باشد. این ویژگی شخصیتی شان را در امور خصوصی، در کار و در روابطشان نشان می دهد.

 1. بهبود و رشد

آنها همیشه به دنبال بهبود خود، زندگی و رفتار خود هستند و برای ایجاد عادات سازنده تلاش می کنند. آنها همیشه سعی می کنند هر کاری که انجام می دهند بهتر انجام دهند.

12 عادت افراد مثبت اندیش و کارهایی که آنها متفاوت انجام می دهند

 1. آنها منتظر تغییرات نیستند، آنها تغییرات را ایجاد می کنند.

افراد مثبت اندیش منتظر تغییر و بهبود نیستند. آنها محیط خود و افراد دیگر را برای زندگی خود سرزنش نمی کنند، بلکه تصمیم می گیرند تا تغییراتی را که می خواهند ایجاد کنند. آنها منتظر شانس، معجزه یا تغییر شرایط نیستند. آنها به دنبال راه هایی برای ایجاد تغییری هستند که می خواهند.

 1. افراد مثبت اندیش یاد می گیرند که رها کنند

تمرکز بر رویدادهای منفی که در گذشته اتفاق افتاده است به هیچ کس کمک نمی کند. این فقط اتلاف وقت و انرژی است و شما را از زندگی کامل در زمان حال باز می دارد. مثل این است که یک سنگ سنگین را به پشت خود ببندید. یاد گیری رها کردن، شما را از آنها رها می کند.

رها کردن گذشته شما را از بسیاری از افکار و نگرانی های ظالمانه و بیهوده رها می کند و احساس خوشبختی به شما می دهد. رها کردن مانند پراکنده کردن ابرهای سنگین در آسمان است که خورشید را پنهان می کنند و اجازه می دهد خورشید بر دنیای شما بتابد. افراد مثبت راحت تر از افراد منفی رها می کنند، زیرا به سختی می توان افکار منفی را در ذهنشان جا داد.

 1. این افراد منتظر شادی نیستند، آن را ایجاد می کنند

افراد مثبت اندیش بر رویدادهای شاد و موفقیت تمرکز می کنند. آنها به دنبال راه هایی برای به دست آوردن نتیجه هستند و از شرایط یا افراد دلسرد خودداری می کنند. این افراد به دنبال بهبود کیفیت زندگی خود و ایجاد شادی و رضایت بیشتر هستند.

این نگرش از ورود هر نوع افکار منفی به ذهن آنها جلوگیری می کند. وقتی افکار منفی وجود نداشته باشد، آرامش درونی بیشتر می شود و این منجر به احساس شادی می شود.

12 عادت افراد مثبت اندیش و کارهایی که آنها متفاوت انجام می دهند

 1. افراد مثبت اندیش در لحظه حال زندگی می کنند

آنها در لحظه حال زندگی می کنند و از آن لذت می برند. آنها در گذشته یا نگران آینده نیستند. آنها ممکن است برای آینده برنامه ریزی کنند، اما می دانند که تحقق این برنامه ها مستلزم اجرای آنها در حال حاضر، در زمان حال است.

 1. آنها به دنبال راه حل هستند

هنگام مواجهه با مشکلات و موانع به دنبال راه حل می گردند و مطمئن هستند که آنها را خواهند یافت. آنها کتاب می خوانند، به دنبال مشاوره هستند، آزمایش می کنند، یا راه های جدیدی را امتحان می کنند و در نهایت، هر مشکلی را که ممکن است با آن مواجه شوند حل می کنند.

آنها برای غلبه بر مشکلات و موانع دست به هر کاری می زنند و در صورت اجتناب ناپذیر بودن شرایط را با آرامش می پذیرند و برنامه ریزی های جدیدی انجام می دهند.

 1. افراد مثبت نگر شکایت نمی کنند

آنها می دانند که شکایت کردن، اتلاف وقت است که به جایی نمی رسد؛ و با ماهیت واقعی آنها که مثبت اندیشی و خوش بینی است در تضاد است.

 1. افراد مثبت اندیش، هرگز خود را قربانی شرایط نمی دانند

باور اینکه قربانی شرایط و رویدادها هستید، نشان دهنده نگرش منفی نسبت به خود و زندگی است. همچنین به این معنی است که شما اعتماد به نفس و عزت نفس ندارید. اگر فکر می‌کنید که قربانی هستید و مانند یک نفر رفتار می‌کنید، به دیگران اجازه می‌دهید تا ریسمان شما را بکشند و بر زندگی شما تأثیر بگذارند.

افراد مثبت نگر به دیگران اجازه نمی دهند که دیگران کنترلشان کنند.

آنها می دانند که سرزنش کردن دیگران برای مشکلات و موقعیتشان به جایی نمی رسد. آنها می دانند که مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرند. آنها به خود متکی هستند، خوشحال و با اعتماد به نفس هستند و انتظار نتایج سازنده دارند. این نگرش از ورود افکار منفی به ذهن آنها جلوگیری می کند و بر رفتار آنها تأثیر می گذارد.

12 عادت افراد مثبت اندیش و کارهایی که آنها متفاوت انجام می دهند

 1. افراد مثبت اندیش مسئولیت اعمال و زندگی خود را بر عهده می گیرند

آنها مسئولیت کارهایی را که انجام می دهند یا انجام می دادند را بر عهده می گیرند و دیگران را به خاطر اشتباهات خود سرزنش نمی کنند. آنها برای ایجاد تغییرات در زندگی، پیشرفت و موفقیت دست به کار می شوند و منتظر تغییر شرایط و یا کمک مردم به آنها نیستند.

چند تا از این عادت ها را در خودتان پیدا می کنید؟

عادات مثبت بیشتری به جز اینها وجود دارد، اما کافی است عادات ذکر شده در اینجا را در راه رسیدن به یک زندگی مثبت شروع کنید.

(نگرش ما نسبت به زندگی، نگرش زندگی نسبت به ما را تعیین می کند.)

– جان ان. میچل

(نگرش مثبت واقعا می تواند رویاها را محقق کند که این برای من انجام شد.)

– دیوید بیلی

(داشتن نگرش ذهنی مثبت به این معناست که بپرسید چگونه می توان کاری را انجام داد، نه اینکه گفت که نمی توان آن را انجام داد.)

– بو بنت

منبع:

 • https://www.successconsciousness.com/blog/positive-attitude/habits-of-positive-people
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx