غلبه بر طردشدگی

Add a Comment
6 Min Read

غلبه بر طردشدگی

چگونه به رویایی دست‌یابیم که غیرممکن به نظر می رسد؟

شبا نارایان یک هنرپیشه موزیکال است، یعنی بیشتر از افراد عادی با طرد شدن مواجه می شود. رفتن از آزمونی به آزمون دیگر و شنیدن کلمه نه فقط یک عارضه جانبی کسب‌وکار نیست؛ تجارت است.

اما نارایان حتی باوجود حرفه‌ای که به‌طور غیرممکن به نظر می ‌رسد سخت است، در تولیدات بزرگ اعتبار دارد. او نقش ناتاشا را در ناتاشا، پیر و ستاره دنباله‌دار بزرگ ۱۸۱۲، الیزا همیلتون در همیلتون و اخیراً نقش پرنسس یاسمین را در علاءالدین بازی کرده است. همه این‌ها محصولات برادوی هستند و هنرپیشگان آن‌ها به‌سختی انتخاب می شود (به‌سختی می توان در آن‌ها نقش‌آفرینی کرد).

در ادامه گفته های نارایان به تریستان آهومادا در رابطه بااینکه چه چیزی لازم است تا به رویایی که افراد کمی به آن رسیده‌اند برسید، آورده شده است که معمولاً به سه مهارت نیاز دارد: حذف محدودیت‌های ذهنی، باور به خود و پذیرش شک و دودلی.

۱) از محدودیت های ذهن خود عبور کنید.

غلبه بر طردشدگی

در دبیرستان، نارایان عادت داشت نقش اول یک اجرا را بازی کند. دانشگاه نقطه عطف مهمی بود که برای اولین بار او در یک نمایشنامه بازی کرد. این باعث شد نارایان استعداد خود را در صنعت زیر سؤال ببرد. اگر نقش‌ های اصلی را در کالج نمی‌گرفت، می‌توانست در برادوی اجرا کند؟

نارایان می گوید: «انجام آن کار سختی است. این واقعیت که هیچ‌کس مثل من در تئاتر موزیکال که در نمایش های برادوی بازی می کردم نبود، کسی که در کانون توجه قرار داشت یا کسی آنجا نبود تا به من نشان دهد که رویاهایم ممکن است.»

نارایان برای غلبه بر این چالش ها خود را به دو چیز متقاعد کرد. اگر رویایی را دنبال می‌کنید که غیرممکن به نظر می‌رسد، این اظهارات را به یک‌کلام روزانه تبدیل کنید.

  • «رویاهای من قابل‌بحث نیستندـ.» وقتی روی اهداف خود سرمایه‌گذاری می کنید، تسلیم شدن یک گزینه نیست.
  • «پیدا کردن گروهی از حامیان به من کمک می کند تا موفق شوم.» هیچ‌کس زندگی رویایی خود را به‌تنهایی نمی سازد. به افرادی که به آن‌ها اعتماد دارید تکیه کنید تا منبع الهام، صداقت و زمینه‌سازی روزانه باشند.

۲) بدانید که کلید شکست طرد‌شدگی، خودباوری است.

باور به خود سخت است. این مستلزم آن است که قبل از اینکه موفقیت خود را به دست بیاورید، ایمان داشته باشید و موفقیت خود را در آغوش بگیرید.

گرفتن چنین تصمیم پیروزمندانه ای و موفقی باورنکردنی به نظر می رسد، اما هیچ‌چیز در روز اول تغییر نمی‌کند. شما در طول زندگی هنوز در معرض خطر شکست یا طرد شدن از یک فرصت قرار دارید، بنابراین چگونه خودباوری همه‌چیز را تغییر می دهد؟

برای نارایان، این کار آزاد کردن انرژی بود که در تست ‌های خود مانع از آن می‌شد. شکل خودباوری او بسیار شبیه به بیرون انداختن کتاب قوانین بود و اجازه داد تا استعداد خامش شکوفا شود. این کار خطرناک بود، اما او درنهایت اولین نقش اصلی خود را در یک نمایش دانشگاهی دریافت کرد.

نارایان می‌گوید: «این لحظه‌ای بود که بسیاری از همکلاسی‌های من متوجه شدند که من می‌توانم چه‌کارهایی کنم. من واقعاً مالکیت چیزی را که باید ارائه می‌کردم به دست می‌گرفتم، پنهان نمی‌شدم یا عقب‌نشینی نمی‌کردم.»

نارایان از آن تجربه سه درس آموخت:

  • برای رسیدن به رویاهایتان به دوز بالایی از شجاعت نیاز دارید.
  • چیزهای زیبا زمانی اتفاق می افتد که به غرایز خود اعتماد کنید.
  • نترس باش – حتی اگر مورد تمسخر قرار می گیرید.

۳) شک و دودلی می تواند مانند نوع ابلهانه‌ای از طرد شدن باشد. سازگاری را یاد بگیر.

غلبه بر طردشدگی

سال ۲۰۲۰ تقریباً سال طرد شدن همه‌چیز بود. همه‌گیری، میلیون‌ها نفر را مجبور کرد تا شغل، دستمزد منصفانه، بهره‌وری، روابط نژادی، واکسن‌ها و زنجیره تأمین جهانی خود را دوباره ارزیابی کنند.

درعین‌حال سرعت همه‌چیز کم شده بود؛ و به نظر می رسید کارگران غیرضروری وسیله امرارمعاش نداشتند.

نارایان می گوید: «من تمام زندگی‌ام را روی [تئاتر موزیکال] گذاشتم. من در تلویزیون و فیلم کار می کنم، اما آن نیز تعطیل شد. خیلی منتظر این پاسخ بودم که چگونه می‌توانیم با خیال راحت کار را ادامه دهیم.»

نارایان بدون اینکه کاری انجام دهد، سرنوشت خود را پذیرفت و زندگی عادی جدید را پذیرفت. او به دنبال راه هایی برای رشد در زندگی شخصی خود بود و درعین‌حال همچنان به حرفه خود ادامه می داد. این موضوع منجر به ایجاد چندین پروژه پرشور، مانند تولید موسیقی اصلی و نوشتن یک برنامه آزمایشی تلویزیونی با یکی از دوستانش در HBO شد. درنهایت، او از قرنطینه COVID 19 با بزرگ‌ترین فرصت شغلی خود بیرون آمد و نقش پرنسس یاسمین را در علاءالدین دریافت کرد.

همان‌طور که رویاهای خود را دنبال می کنید، بدانید که شکست ها پر از فرصت ها هستند. به شما یک دوره نادری از سکون داده می‌شود تا فکر کنید چرا و چه‌کاری را انجام می‌دهید یا پروژه‌هایی را که باعث ارتقای شغلتان می‌شوند را بررسی کنید؛ اما مهم نیست که چه‌کاری را انجام دهید، انجام کاری سازنده – چه استراحت باشد چه‌کار – احساس طرد شدن ناشی از شک و دودلی را کاهش می دهد.

منابع:

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx