وقتی اشتیاقتان کافی نیست

یک نظر اضافه کنید
5 دقیقه مطالعه

وقتی اشتیاقتان کافی نیست چه‌کار کنید؟

وقتی کسب‌وکار خود را می سازید یا واقعاً هر چیز دیگری، اکثر مردم به شما می گویند: «هرگز اجازه ندهید که این اشتیاق بمیرد!» همیشه به خاطر داشته باشید که چرا شروع کردید! «همیشه مطمئن شوید که عاشق کاری هستید که انجام می دهید.»

مردم مکرراً به شما یادآوری می‌کنند که به پیشروی ادامه دهید و مانند روز اول فداکار باشید. البته، زمانی که در چند روز اول پروژه خود هستید، انگیزه زیادی دارید، گویی هیچ مشکلی وجود ندارد. شما می دانید که به‌اندازه کافی قوی هستید و معتقدید که می توانید آن را انجام دهید؛ و احتمالاً هم می توانید.

اما گاهی اوقات واقعیت این است که شما متوجه می شوید هرچقدر هم که مشتاق باشید، به نظر کافی نیست. وقتی به این درک می رسید، چه‌کار می کنید؟

 1)  با خود صادق باشید.

به‌جای فرار و رفتن به شکار برای اشتیاق بیشتر، توقف کنید، بنشینید و با خودتان در مورد آنچه در حال وقوع است صحبت کنید. چقدر مایل هستید بفهمید که چگونه می توانید وقتی کارها خوب پیش نمی رود آن‌ها را به‌درستی انجام دهید؟ اگر به توانایی خود شک دارید، هیچ سطحی از اشتیاق به موفقیت شما کمک نمی کند.

وقتی همه‌چیز متزلزل می شود، آن را به خاطر کمبود اشتیاق ندانید – سعی کنید تصویری بزرگ‌تر را ببینید. با خودتان روراست باشید و کمبودهای واقعی را پیدا کنید. آیا فداکاری یا تمایل به یادگیری از دیگران کار سختی است؟

وقتی اشتیاقتان کافی نیست

2) برای مراقبت از خود وقت بگذارید

افراد موفق اغلب به خاطر داشتن وقت آزاد احساس گناه می کنند. من درک می کنم. کارهایی و برنامه هایی برای انجام دادن وجود دارند که نیاز دارند آن‌ها را شکل بدهیم. ما نیاز به تلاش و سخت‌کوشی داریم؛ اما همچنین باید مراقب خودمان باشیم. عاقل‌ترین و ثروتمندترین افراد در تجارت نیز استراحت می کنند.

اگر احساس خستگی می کنید، ممکن است این همان چیزی باشد که نیاز دارید. اگر مشتاق و عاشق کاری هستید که انجام می دهید، اما به نظر می رسد همه‌چیز به‌هم‌ریخته است، این نشانه واضحی است که باید سرعت خود را کاهش دهید. مکث کنید. کمی استراحت کنید شاید ذهن و بدن شما بخواهد زمان بیشتری را در تنهایی بگذراند. این هدیه را به خودتان بدهید.

3) سایر نقاط قوت خود را به یاد بیاورید.

اشتیاق تنها چیزی نیست که شما را وادار به شروع پروژه‌تان کرده است. قدرت، عشق، فداکاری، خرد و عزم نیز هست. خیلی چیزهای دیگر شما را به‌جایی که امروز هستید، رساندند. در مواقعی که احساس می‌کنید اشتیاق شما در حال از بین رفتن است، اجازه ندهید هر چیز دیگری که شما را قدرتمند می کند تحت‌الشعاع قرار دهد. از قدرت، خرد و فداکاری خود نیرو بگیرید. شما پر از پتانسیل هستید.

4) تمرکز خود را برگردانید

به خاطر داشته باشید که انحراف با حواس‌پرتی برابر نیست، بلکه به حفظ شادابی و هیجان مغز کمک می‌کند. وقتی فقط روی یک‌چیز تمرکز کنید، خود را در درگیر روزمرگی، بی‌حوصله و خسته می بینید. تمرکز بیش‌ازحد نیز بر روی بسیاری از چیزها باعث می شود که شما در مورد اینکه چه‌کاری باید انجام دهید، آشفته و سردرگم شوید. پس چگونه تعادل را پیدا کنیم؟

سعی کنید روی سه تا پنج پروژه مختلف در یک‌زمان تمرکز کنید، حتی اگر کوچک باشند. همه‌چیز نباید بزرگ باشد. هرروز به مدت پنج روز در هفته، مقداری زمان برای هر پنج پروژه اختصاص دهید. این‌ها گام های کوچکی هستند، اما به ذهن خلاق شما کمک می کند که فعال بماند.

وقتی اشتیاقتان کافی نیست

5) رهایش کن.

می دانم که این دردناک است، به‌خصوص اگر در حال کار بر روی اولین پروژه بزرگ موردعلاقه خود هستید. هیچ‌کس نمی خواهد آن را رها و فراموش کند؛ اما گاهی دنیا چیز بزرگ‌تری برای ما در نظر گرفته است. این زمانی است که شما باید به درون خود گوش دهید.

اگر زمان و پول زیادی را روی چیزی سرمایه‌گذاری کرده‌اید و در حال بهبود نیست و متوجه می‌شوید که کمتر روی آن کار می‌کنید، شاید این نشانه توقف و رها کردن آن باشد. به یاد داشته باشید، رویاهای بسیار دیگری در درون شما وجود دارد که نیاز به عمل دارند. با خودت مهربان باش.

منابع :

 

 

3.3/5 - (9 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx