بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه کدام هستند؟

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه کدام هستند؟

من خودم جزء آن دسته افرادی هستم که به فیلم عاشقانه بسیار علاقه مندم و برای آن وقت می گذارم. واقعیت این است که عشق حقیقت دارد و وجود و پیامدهای آن را در بشر نمی توان نادیده گرفت. بسیاری از داستان های عاشقانه برای تخیلی کردن عشق، آن را رمانتیک-فانتزی طراحی می کنند و می نویسند. به همین خاطر  است که بسیاری از افراد تمایل دارند در روز ولنتاین یا روزهای دیگر که حال و هوای عشق و عاشقی دارند، به سینما بروند و فیلم های عاشقانه ببینند و بیشتر اوقات به دنبال بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه هستند.

بعضی از فیلم های عاشقانه مثل رام کام به حدی زیبا هستند که همتایی ندارند. اما حقیقت این است که عشق واقعی سرتاسر خیال انگیز نیست و بیشتر اوقات با درد و رنج همراه است، به طوری که به غیرداستان های جذاب آسیب می زند.

بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه کدام هستند؟

بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه

در ادامه ما به شما مستند هایی را ارائه می دهیم که درباره حقایق انواع مختلف داستان های عاشقانه است. اگر به دنبال شادی مستدام در فیلم هستید باید به جای دیگری رجوع کنید زیرا عشق بدون درد و هجران معنایی ندارد، گرچه لیستی که ما ارائه می دهیم خالی از الطاف دلگرم کننده نیست.

Only the young(2012)

هیچ جایی بهتر از عشق جوان برای شروع نیست. ساختن مستند از اولین عشق بسیار سخت است، زیرا هیچ مستندسازی نمی تواند لحظه ای که یک فرد نسبت به دیگری احساساتی پیدا می کند را به تصویر بکشد و شرکت دهد. این در حالی است که در فیلم only the young، کارگردان های آن الیزابت میمز و جیسون تیپت، جرقه های عشق را بین سه نوجوان که به دنبال زندگی پانک اسکیت انجیلی خود در جنوب کالیفرنیا، در ادامه رکود بزرگ است را به تصویر می کشد.

اگرچه فیلم های غیر داستانی زیادی هستند که عشق اول را به تصویر می کشند، مثل درس آرژانتینی که من شدیداً آن را پیشنهاد می کنم، اما تنها جوان داستانی بهترین داستانی است که سردرگمی و زودگذر بودن روابط دبیرستانی را نشان می دهد.

Sherman’s march (1985)

اگر تنها جوان بهترین مستندی است که با رام کام نوجوان جان هیوز برابری کند، سپس sherman’s march نوشته کلاسیک رأس مک الوی بهترین مشابه برای انواع بزرگسالان و یکی از بهترین دوره های مستند است. بعد از یک جدایی بد ایوی لیگ نیو انگلندو مک الوی به دنبال روایت عشق خود در سراسر آمریکای جنوبی است که لنز دوربین خود را بر کمپین های جنگ داخلی متمرکز می کند.

این مستند اولین مستند ساخته شده اول شخص بدون سر صحبت است، اما مک الوی همچنان می تواند به عنوان یک مدیر یا دوست، نظرات تخصصی خود را بر موضوعی ارائه دهد. بهترین شخصیت مستند دوران چارلین سوانسی، به صورت طنز سعی می کند او را در رده همسران احتمالی خود قرار دهد.

Heartbound: a different kind of love story (2018)

این مستند جزء یکی از بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه است. در مورد خواستگاران، فیلم Heartbound ساخته یانوس متز و سینه پلامنچ، در ادامه یک دهه طولانی، از نمای چند فیلمی زنی به نام سومای است که برای دختران تایلندی برنامه ای را ترتیب می دهد که به شهری در دانمارک سفر کنند و در آنجا با مردان محلی ازدواج کنند. همچنین در ادامه مشخصه های شخصیت دیگر افراد را نشان می دهد که سعی دارند با همکاری سومای مهاجرت کنند.

ملاقات سومای با شوهرش به عنوان یک فاحشه در تایلند به خودی خود بسیار جذاب است. اما داستان های دیگر به ما احتمالات پیچیده تری را ارائه می دهند و همیشه ما را به چالش می کشند و از ما می پرسند که آیا می توان یاد گرفت بعد از همچین اتفاق یا قراری کسی را دوست داشت؟ یا اینکه خود عشق به نوبه خود محدودکننده است؟

Crazy love (2007)

در مقابل مستند Heartbound این مستند قدرت عشق را در نگه داشتن دو نفر در کنار هم که به نظر می رسید برای همیشه از یکدیگر جدا شده باشند را نشان می دهد. داستان در مورد مردی است که ارازل و اوباش را برای اینکه به صورت دوست دخترش اسید بپاشند، اجیر می کند و بعد از سال ها زندانی شدن، همان دختر دوباره به او برمی گردد.

این مستند جزء یکی از بهترین مستندهای روز ولنتاین است. این فیلم به ما نشان می دهد که عشق واقعی باید باورنکردنی و ذهن ما را به چالش بکشد و عقل مشکوک داشته باشد. همچنین باید تخیلی و برای ما ناآشنا باشد و با چیزی غیر رومانتیک اشتباه گرفته شود.

The loving story (2011)

یکی از دو مستند معروف درباره روابط ممنوعه، داستان عاشقانه است. این داستان در مورد عاشقانه های ریچارد و میلدرد لاوینگ است. این دو نفر، دو زوج بین نژادی بودند که در ویرجینیا به صورت قانونی در خارج از ایالت ازدواج کرده بودند. اما بعد از آن به خاطر چیزی که اتحادیه مجرمانه تلقی می کرد، در خانه تحت تعقیب قرار گرفتند.

این داستان در فیلم لا وینگ بخوبی رمانتیک سازی شده است. یکی از دلایلی که این مستند جزء مهم ترین و بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه است این می باشد که قانون را به خاطر یک پرونده حقوقی معدنی تغییر داد. دلیل دیگر این است که قدرت عشق را بالاتر از قانون و تعصب نشان داده است و ما را به وسیله آن از هر مانعی عبور می دهد.

این مستند به خودی خود بسیار جذاب است که همچنین از تصاویر فیلم لاوینگ در سال 1960 که اصل عشق را به نمایش میکشد، بهره گرفته است و دیدن آن بهتر از شنیدن آن است.

بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه کدام هستند؟

Forbidden love: The unashamed stories of lesbian lives (1992)

مصاحبه ها می توانند به ما اطلاعات شفاف تری بدهند، اما بعضی از مستندها روابط ممنوعه را به روشنی بیان کره اند که از این سری مستندها می توان به عشق ممنوعه اشاره کرد. عشق ممنوعه به علت طنز و صراحت آن برجسته است و به صورت نوستالژی دراماتیک شده است.

این داستان به صورت خاصی بر روی لزبین های سرتاسر کانادا تمرکز می کند که در اوایل قرن 20 قبل از لغو قانون همجنسگرایی در سال 1969 است و برای بیننده فارغ از مکان، جنسیت و گرایش جنسی جذاب است و لحظاتی همراه با همدلی و احساس پدید می آورد.

Animal live (1996)

آنقدر که عنوان یادآور می شود این مستند منزجر کننده نیست و در آن از علامت های تجاری فیلم سازان استفاده شده است. این مستند ساخته اولریچ سیدل است که در آن حیات در حال حرکت به تصویر کشیده شده است. افراد در این فیلم غالبا با سگ، گربه، خرگوش و موش سرگرم هستند. این روابط به صورت معمول جنسی نیستند، اما می توانند به گونه ای فیزیکی باشند که شما نمی پسندید. همچنین ما افرادی را می بینیم که جای خالی تنهایی و مشکلاتشان در عشق انسانی را می خواهند با این چیزها پر کنند.

در مورد اشتراگ گذاری لیست مستندهای مورد علاقه، جوشوا اوپنهیمر می گوید: در اینجا سیدل به ما می آموزند که مستندها باید درباره داستان باشند و این را اینگونه نشان می دهد که عشق بر فرافکنی بنا شده است و فرافکنی بر عشق پایدار است.

Love True (2016)

Love True نوشته آلما هارل جزء یکی از بلندپروازانه ترین و بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه است که به موضوع عشق می پردازد و به خاطر وظایف قابل فهم است که در دنیای بیرون به صورت کامل کار نمی کند. مستند در واقعیت تاریک و پیچیده خود به بیان سه داستان عاشقانه متفاوت می پردازد. بر پابرهنه ای در جست و جوی عشق در آلاسکا، مردی در هاوایی که حقایقی سخت در مورد رابطه اش می آموزد و دختری در نیویورک که از والدینش جدا شده است، تمرکز دارد.

هارل که یک مستندساز هنری است در شخصیت پردازی به صورت ساده عمل نمی کند، بلکه این شخصیت ها را به صورت لایه لایه و پیچیده با چاشنی درام انتخاب می کند. فقط بیان موضوع سخت و پیچیده عشق نیازمند همچین هنری است.

My love don’t cross that river (2014)

اکثر مستندهای این لیست شامل داستان هایی هستند که برای عاشقان امیدوار چندان دلگرم کننده نیست. فیلم کره ای موفق، عشق من از رودخانه عبور نکن، گرچه داستانی دلخراش است، اما زندگی یک زوجی را نشان می دهد ه سالیان سال با هم زندگی می کنند و عشق، فداکاری و محبت در زندگی آن ها موج می زند. این نوع عاشقانه در رابطه اغلب برای ما ایده آل است و همه ما آرزوی داشتن آن را داریم.

البته به هنگام مرگ و جدایی دلشکستگی وجود دارد. زمانی که در فیلم یکی از این دو زوج خوشحال می میرد، حس غم و اندوه ما را فرا می گیرد که چگونه به نیمه باقی مانده در این حس ماتم نگاه می کند. هر چه عشق بین دو نفر بیشتر باشد، جدایی بر اثر مرگ که اجتناب ناپذیر است، ما را بیشتر آزار می دهد.

بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه کدام هستند؟

Level Five (1997)

اگر Love true به اندازه کافی برای شما آرتیستی و هنرمندانه نباشد، یقیناً سطح 5 اثر کریس مارکر این کار را برای شما انجام می دهد. این داستان به عشق پس از مرگ اشاره دارد و جزء بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه است. این داستان حول محور زنی خیالی است که بعد از فوت همسرش، بازی ویدیویی تاریخی که او در مورد جنگ اوکیناوا در زمان جنگ جهانی دوم طراحی کرده بود را به پایان می رساند و از طریق یارانه اش با او ارتباط برقرار می کند.

کریس مارکر اغلب در آثار خود از یادآوری گذشته استفاده می کند. به راستی سطح 5 نامه ای عاشقانه به خود مارکر است که وقتی بعد از مرگ او در ایالات متحده اکران شد، این موضوع بیشتر احساس می شد. هنگامی که به لیست مستندها نگاه می کنیم، مستندی که به یک جفت فیلم غیر مستند رمانتیک نیاز دارد، مستند سطح 5 بهترین گزینه است.

Marine & Leonard: words of love (2019)

داستان دیگر افزون بر این لیست، داستان رابطه عاشقانه بین آخرین لئونارد کوهن و معشوقه آن مارین اهلن است. داستان آن ها یک داستان بلند و عاشقانه است که در آن دخترک رنج زیادی متحمل می شود. مستند بخوبی ساخته شده است و به دورن رابطه طوفانی آن ها نفوذ می کند و از این رو است که عشق آن ها جاودان است و روابط فردی موفق دارند.

Kurt & Cortney (1998)

این داستان دقیقاً همان عاشقانه ای نیست که از مستند های عاشقانه انتظار دارید. این دو نفر در تاریخ پاپ، یک زوج بدنام بودند. جدا از هر گونه استثنا و افسانه، عشق کرت و کورتنی واقعاً زیبا است و این مستند باعث می شودتا ما تکه های پازل را در کنار هم بچینیم تا ماجرای عاشقانه آن ها و موفقیت را متوجه شویم.

John Didion: The center will not hold (2017)

این مستند درباره زندگی جان دیدیون، نویسنده نمادین است که زندگی آمریکایی دهه 60 را در اختیار خود گرفت. همانطور که مستند داستان او را دنبال می کند، در مورد رابطه او با همسرش، گرگوری دیون که او هم یک نویسنده بود، اطلاعاتی به ما می دهد. رابطه آن ها به دلیل اشتیاق زیاد از نظر فکری نیرو می گرفت و نظرات آن ها را در مورد بودن در کنار یکدیگر برای ما بازگو می کرد.

Cutie and the Boxer (2013)

این مستند دلگرم کننده در مورد روابط دو زوج میانسال چینی است که با یکدیگر بیش از 40 سال به خلق آثار هنری می پرداختند. این داستان به تقسیم عمر خود به مدت طولانی با شخصی دیگر می پردازد و نشان می دهد که چگونه با گذر زمان توانسته اند در کنار یکدیگر مشکلات خود را حل کنند.

بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه کدام هستند؟

کلام آخر

حقیقت این است که عشق عضو جدایی ناپذیر زندگی ماست و اغلب برای اینکه بتوانیم این جنبه از بعد روحی خود را به تصویر بکشیم از ساخت فیلم استفاده می کنیم که از آن میان می توان به بهترین مستندها درباره روابط عاشقانه اشاره کرد. این مستندها روابط عاشقانه را با انسان، حیوانات، طبیعت و دیگر عوامل به صورت زیبایی به تصویر می کشد که ما از دیدن آن لذت می بریم و در مواردی بسیار تاثیرگذار هستند.

 

منابع:

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx