111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

Add a Comment
37 Min Read

۱۱۱ نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

آیا می خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید؟ مهم نیست که گاهی اوقات احساس ناامنی می کنید یا می خواهید باورتان به خودتان را افزایش دهید، نقل قول های مربوط عزت نفس زیر به شما در سفر به سمت قاطعیت بیشتر کمک می کند.

نگاهی که شما به خود دارید می تواند به طور چشمگیری بر کل زندگی شما تأثیر بگذارد. اگر ذاتاً فردی با اعتماد به نفس و شجاع هستید، به احتمال زیاد از فرصت های جدید و هیجان انگیز استفاده خواهید کرد. به طور مشابه، اگر به خودتان باور داشته باشید، با خوشحالی چالش‌ های جدیدی را می ‌پذیرید که به شما کمک می ‌کند تا به عنوان یک فرد رشد کنید.

«شما شجاع تر از چیزی هستید که فکر می کنید، قوی تر از چیزی که به نظر می رسید و حتی باهوش تر از آنچه فکر می کنید.»

کارتر کراکر

از بسیاری جهات، عزت نفس می تواند یک پیشگویی خودشکوفایی باشد. اگر اعتماد به نفس دارید، احتمال اینکه با اشتیاق به ماجراجویی های جدید بپردازید بسیار زیاد است. این چالش های هیجان انگیز به احتمال زیاد باعث افزایش بیشتر شجاعت و اعتماد به نفس شما می شود. با این حال، افرادی که با مسائل مربوط به اعتماد به نفس دست و پنجه نرم می کنند، شکست ها و مشکلات را به عنوان دلیل دیگری برای عدم کفایت خود تفسیر می کنند.

اگر به تقویت سریع اعتماد به نفس نیاز دارید، به این نقل قول های قدرتمند عزت نفس نگاهی بیندازید.

دقیقاً به همین دلیل است که پرورش عزت نفس و اعتماد به نفس می تواند فوق العاده سخت باشد. از یک طرف، به چالش کشیدن خود و گسترش افق فکری خود به شجاعت نیاز دارد. از سوی دیگر، برای افزایش عزت نفس شما دقیقاً به این تجربیات مثبت و حس موفقیت نیاز است. ما لیست زیر از نقل قول های عزت نفس را ایجاد کرده ایم تا به شما در ترک عادت های قدیمی و افزایش اعتماد به نفس خود کمک کند.

بهبود اعتماد به نفس دلیلی است که ارزش تلاش برای آن را دارد. نه تنها در زمان ‌های چالش ‌برانگیز انعطاف‌پذیرتر خواهید بود، بلکه می ‌توانید با سرعت بیشتری از شکست ‌ها و اشتباهات گذر کنید.

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۱۱۱ نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

هیچ فردی که امروز زنده است، فردی با اعتماد به نفس به دنیا نیامده است. برعکس، عزت نفس در طول زمان و با کمک تجربیات مثبت ایجاد می شود. این بدان معناست که کارهای زیادی می توانید انجام دهید تا عزت نفس و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. انتخاب مجموعه زیر از نقل قول های قدرتمند عزت نفس به شما کمک می کند تا گام دیگری در جهت شجاع تر شدن بردارید.

آنچه سخنان زیر را بسیار ارزشمند و مؤثر می کند این است که آنها توسط افرادی نوشته شده اند که خودشان با مسائل مربوط به عزت نفس دست و پنجه نرم می کردند. این افراد به لطف کنجکاوی خود راه های موثری برای تبدیل خود به افراد با اعتماد به نفس بیشتری یافته اند. در ادامه لیستی از نقل قول های قدرتمند عزت نفس آمده است.

۱. «اجازه نده سروصدای نظرات دیگران صدای درونی تو را از بین ببرد.»

استیو جابز

۲. «به خودت خوب نگاه کن. منبعی از قدرت در تو وجود دارد که اگر به آن توجه کنی، همیشه سرافراز خواهی شد.»

مارکوس اورلیوس

۳. «من یک آمریکایی هستم؛ آزاد زاده و آزاد شده، جایی که من هیچ کس را برتر از خود نمی شناسم، مگر به خاطر ارزش خود، یا پست تر از خود، مگر به خاطر نقص خود.»

تئودور روزولت

۴. «نجیب و بزرگ. شجاع و مصمم. مومن و بی باک. این همان چیزی است که شما هستید و همیشه بوده اید؛ و درک آن می تواند زندگی شما را تغییر دهد، زیرا این حقیقت اعتماد به نفسی همراه دارد که به هیچ وجه قابل تکرار نیست.»

شری دیو

۵. «اعتماد به نفس جوهره قهرمانی است.»

رالف والدو امرسون

۶. «باور کن که می توانی و نیمی از راه را هم طی کرده ای.»

تئودور روزولت

۷. «وقتی راضی هستید که فقط خودتان باشید و مقایسه یا رقابت نکنید در این صورت همه به شما احترام خواهند گذاشت.»

لائوتسه

۸. «من این شانس را داشتم که هر اشتباه ممکنی را مرتکب شوم و راهی برای بهبودی پیدا کنم. زمانی که متوجه شدید زندگی پس از اشتباهات وجود دارد، اعتماد به نفسی به دست می آورید که هرگز از بین نمی رود.»

باب شیفر

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۹. «عزت نفس ارزشی نیست که پس از به دست آوردن، به طور خودکار حفظ شود؛ مانند هر ارزش انسانی دیگر، از جمله خود زندگی، فقط با عملگرایی می توان آن را حفظ کرد.»

آین رند

۱۰. «زمانی که خودمان را باور کنیم، می‌توانیم کنجکاوی، شگفتی، لذت خود به خود یا هر تجربه ‌ای که روح انسان را جلا می بخشد، حس کنیم.»

EE کامینگز

۱۱. «کلید زندگی پذیرش چالش هاست. وقتی کسی این طور نباشد صرفا مرده ای متحرک است.»

بت دیویس

۱۲. «ترس؟ انسان چه ربطی به ترس دارد؟ شانس بر زندگی ما حاکم است و آینده همه ناشناخته است. پس بهتر است هر روز به بهترین شکل ممکن زندگی کنیم.»

سوفوکل

۱۳. «این روزها صحبت های زیادی در مورد افزایش عزت نفس در کودکان وجود دارد. این چیزی نیست که بتوانید مستقیما به آنها بدهید. این چیزی است که آنها باید در درون خودشان بسازند.»

رندی پاوش

۱۴. «شما، به اندازه هر کس در کل جهان، لایق عشق و محبت خود هستید.»

شارون سالزبرگ

۱۵. «اعتماد به نفس چیزی شبیه به ایگو نیست. آنها قطعا موجودیت یکسانی نیستند. ایگو فکر می کند که شما همه پاسخ ها را دارید. اعتماد به نفس این است که بدانی جواب ‌ها را نداری، اما کاملاً مطمئن باشی که می ‌توانی آنها را پیدا کنی.»

مگی استیفواتر

آیا می خواهید نقل قول های عزت نفس بیشتری مانند این داشته باشید؟ پس ادامه مطلب را دنبال کنید.

۱۶. «افرادی که به طور مکرر به اعتماد به نفس و عزت نفس شما حمله می کنند، کاملاً از پتانسیل شما آگاه هستند، حتی اگر شما از آن آگاهی داشته باشید.»

وین جرارد تروتمن

۱۷. «هرچه عزت نفس ما بالاتر باشد، انگیزه برای ابراز وجودمان قوی تر می شود و احساس غنای درونی را منعکس می کند.»

ناتانیل براندن

۱۸. «عزت نفس از این می آید که بتوانید دنیا را با شرایط خود تعریف کنید و از تبعیت از قضاوت دیگران خودداری کنید.»

اپرا وینفری

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۱۹. «بیشتر انسان‌ها رویاها، جاه‌ طلبی‌ ها، آرزوهایشان برای زندگی بهتر را از دست داده ‌اند. آنها تلاش خود را برای عزت نفس متوقف کرده اند و از پتانسیل بزرگ استفاده نکرده اند. آنها به یک زندگی متوسط، روزهای ناامیدی و شب های گریه دار بسنده کرده اند. آنها چیزی بیش از مرده های متحرکی نیستند که در قبرستان های دلخواهشان محصور شده اند. با این حال آنها نیازی به ماندن در آن وضعیت ندارند. آنها را می توان از وضعیت تاسف بار خود زنده کرد. هر کدام می توانند بزرگ ترین معجزه جهان را انجام دهند. هر کدام می توانند به زندگی برگردند.»

اوگ ماندینو

۲۰. «این اشتباه است که به کسی که اعتماد به نفس دارد نگاه کنید و بگویید: برای او راحت است که خود را ابراز کند، او عزت نفس خوبی دارد. یکی از راه ‌هایی که ما عزت‌ نفس را ایجاد می ‌کنیم، ابراز وجود است، در حالی که انجام این کار آسان نیست. همیشه مواقعی وجود دارد که ابراز وجود، شجاعت ما را می طلبد.»

ناتانیل براندن

۲۱. «به خودت احترام بگذار و دیگران به تو احترام خواهند گذاشت.»

کنفوسیوس

۲۲. «من پرنده نیستم؛ و هیچ چیزی مرا به دام نمی اندازد: من انسانی آزاد و دارای اراده و مستقل هستم.»

شارلوت برونته

۲۳. «ما ارزشمند هستیم زیرا موفقیت هایی داریم؛ و هرچه بیشتر اجازه دهیم دستاوردهایمان و نتایج اعمالمان به معیار عزت نفس ما تبدیل شوند، بیشتر در سفر ذهنی و روحی خود قدم برمی داریم. در زندگی بسیاری از مردم، یک زنجیره تقریباً شیطانی وجود دارد که در آن اضطراب آنها بر اساس موفقیت هایشان رشد می کند. این قدرت تاریک بسیاری از بزرگ ترین هنرمندان را به سوی خودتخریبی سوق داده است.»

هانری جی ام نوون

۲۴. «شجاعانه ترین کار هنوز این است که خودت با صدای بلند فکر کنی.»

کانال کوکو

۲۵. «به محض اینکه به خود اعتماد کنید، می دانید چگونه زندگی کنید.»

یوهان ولفگانگ فون گوته

۲۶. «در سرتاسر جهان بیداری برای این واقعیت وجود دارد که همانطور که یک انسان نمی تواند بدون عزت نفس سالم امیدوار باشد که توانایی های بالقوه خود را تحقق بخشد.»

ناتانیل براندن

۲۷. «لطفاً این را درک کنید که عزت نفس واقعی رقابتی یا مقایسه ای نیست. عزت نفس واقعی با تمجید از خود به بهای هزینه کردن دیگران، یا با تلاش برای برتری دادن خود بر دیگران، یا با کوچک کردن دیگران به منظور بالا بردن خود بدست نمی آید. تکبر، خودستایی، بیش از حد به حساب آوردن توانایی های شما، نشان دهنده عزت نفس پایین است، حتی اگر ما اغلب تشویق می شویم که برعکس آن را باور کنیم. در انسان، لذت در حقیقت ساده معنای وجود، مفهوم اصلی عزت نفس سالم است»

ناتانیل براندن

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۲۸. «تا زمانی که به دنبال شخص دیگری می‌گردید تا با جلب تأیید او، هویت شما را تأیید کند، خود را برای فاجعه آماده می‌کنید. شما باید در خود کامل باشید. بدانید که هیچ کس نمی تواند مستقیما آن را به شما بدهد. شما باید بدانید که چه کسی هستید و آنچه دیگران می گویند لزوما درست نیست است.»

نیک شف

۲۹. «احترام به خود ریشه نظم و انضباط است: حس وقار با توانایی نه گفتن به خود رشد می کند.»

آبراهام جاشوا هشل

۳۰. «پذیرفتن مسئولیت شخصی برای زندگی شما را از تأثیرات بیرونی رها می کند و عزت نفس شما را افزایش می دهد و اعتماد به نفس شما را در تصمیم گیری افزایش می دهد پس در نهایت منجر به دستیابی به موفقیت در زندگی می شود.»

روی تی بنت

نقل قول های عزت نفس مانند این به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

۳۱. «عزت نفس، این اعتقاد اساسی که فرد شایستگی زندگی کردن را دارد، تنها تا زمانی می ‌تواند حفظ شود که فرد درگیر فرآیند رشد باشد، تنها تا زمانی که به وظیفه افزایش کارآمدی خود متعهد باشد. در موجودات زنده، طبیعت اجازه سکون را نمی دهد: وقتی رشد فرد متوقف می شود، فرد از هم می پاشد (در ذهن بیشتر از جسم).»

آین رند

۳۲. «وقتی ارزش، استعدادها و نقاط قوت خود را پذیرفتید، دیگر نگران قضاوت دیگران نیستید.»

راب لیانو

۳۳. «خودکنترلی عنصر اصلی در احترام به خود است و احترام به خود عنصر اصلی در شجاعت است.»

توسیدید

۳۴. «عزت نفس عبارت است از: ۱. اعتماد به توانایی ما در تفکر، اعتماد به توانایی ما برای مقابله با چالش های اساسی زندگی؛ و ۲. اعتماد به حق خود برای موفق و شاد بودن، احساس شایستگی، لیاقت، حق ابراز نیازها و خواسته ‌هایمان، رسیدن به ارزش ‌هایمان و لذت بردن از ثمره تلاش‌هایمان.»

ناتانیل براندن

۳۵. «عزت نفس همه چیز نیست؛ اما نکته این است که هیچ چیز بدون آن وجود ندارد.»

گلوریا استاینم

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۳۶. «ذهنی که به خود اعتماد دارد، در مسیر خود به راحتی پیش می رود.»

ناتانیل براندن

۳۷. «در تلاش بودن و خوش ‌بینی یک روش زندگی است که می‌تواند ایمان شما را به خودتان بازگرداند.»

لوسیل بال

۳۸. «در درون شما چشمه ای از خرد است؛ و هر بار که به برخی از افراد اجازه می‌ دهید تا محدودیت ‌های شما را مشخص کند و پتانسیل ‌های شما را در قفسی قرار دهد، ارزش خود را درست نفهمیده اید. حتی اگر آن اقتدار در ذهن شما پابرجا باشد.»

ویرونیکا توگالوا

۳۹. «وقتی ما عزت نفس بدون تعارض داریم، شادی موتور محرکه ماست و نه ترس. این خوشبختی است که می خواهیم تجربه کنیم، نه رنجی که می خواهیم از آن اجتناب کنیم. هدف ما ابراز وجود است، نه اجتناب از خود یا توجیه کردن خودمان. انگیزه ما اثبات ارزش خود نیست، بلکه زندگی کردن با امکاناتمان است.»

ناتانیل براندن

۴۰. «وقتی عزت نفس ندارید، قبل از انجام هر کاری در زندگی خود تردید خواهید کرد. در رفتن به شغلی که واقعاً می خواهید برای آن بروید تردید خواهید کرد، در درخواست افزایش حقوق تردید خواهید داشت. در رای دادن تردید خواهید کرد، در رویاپردازی تردید خواهید کرد. اینکه ما عزت نفس داشته باشیم واقعاً یک عمل انقلابی است و انقلاب درونی برخی از ما خیلی دیر شده است.»

مارگارت چو

۴۱. «از نظر نفس، عزت نفس و فروتنی متناقض هستند؛ اما در حقیقت، آنها یکی هستند.»

اکهارت توله

۴۲. «هرچه عزت نفس ما پایین تر باشد، نیاز مبرم به اثبات خود و یا فراموش کردن خود با زندگی مکانیکی و ناخودآگاه بیشتر است.»

ناتانیل براندن

۴۳. «شکی نیست که در مبادله یک زندگی خود محور با یک زندگی فداکارانه، عزت نفس بسیار زیادی به دست می آوریم. غرور فداکاران، حتی کسانی که نهایت فروتنی را پیشه می کنند، بی حد و حصر است.»

اریک هوفر

۴۴. «کسی که برای خود ارزشی قائل نیست، نمی تواند برای هیچ چیز یا کسی ارزش قائل شود.»

آین رند

۴۵. «من به تصمیم درست اعتقاد ندارم، تصمیم می‌ گیرم و آن را درست می انگارم.»

محمد علی جناح

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۴۶. «در اصل، شما نه پست تر و نه برتر از کسی هستید. عزت نفس واقعی و فروتنی واقعی از این درک ناشی می شود.»

اکهارت توله

۴۷. «به دلیلی به آنها می گویند « ارزش خود» و « عزت نفس»… ما نمی توانیم به دیگران اجازه دهیم ارزش ما را تعیین کنند، این بسیار خطرناک است! برای خودتان ارزش و قدرت لازم را قائل باشید.»

جیدا دیوالت

۴۸. «بدترین دشمن خلاقیت، شک و تردید به خود است.»

سیلویا پلات

۴۹. «به عنوان یک روان درمانگر، می بینم که هیچ چیز به اندازه آگاهی و پذیرش بخش های منکر شده از خود، برای عزت نفس فرد مفید نیست. اولین قدم های شفا و رشد، آگاهی و پذیرش است. این دو سرچشمه توسعه شخصی هستند.»

ناتانیل براندن

۵۰. «در تاریک ترین لحظات زندگی باید به خودمان ایمان داشته باشیم.»

تری گودکایند

۵۱. «آن دختر قوی باش که همه می ‌دانستند بدترین‌ ها را پشت سر می‌گذارد، آن دختر شجاعی باش که جرات انجام هر کاری را دارد، آن دختری باش که هرگز عقب ‌نشینی نکرد.»

تیلور سویفت

۵۲. «من تنها یک فرد هستم. من نمی توانم همه چیز را انجام دهم، اما می توانم بعضی کار ها را انجام دهم؛ و چون نمی توانم همه کارها را انجام دهم، از انجام کاری که می توانم امتناع نخواهم کرد.»

ادوارد اورت هیل

۵۳. «احترام به خود سرآغاز پرورش فضیلت در زن و مرد است.»

گوردون بی. هینکلی

۵۴. «با قدم های بلند راه برو، یا اصلا راه نرو.»

بروس اسپرینگستین

۵۵. «شخص تنها زمانی از این کمبود رهایی می یابد که عزت نفس مبتنی بر صحت احساسات خود باشد و نه بر داشتن ویژگی های خاص.»

آلیس میلر

با اعتماد به نفس پایین دست و پنجه نرم می کنید؟ به این جملات عزت نفس نگاهی بیندازید.

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۵۶. «شواهد زیادی وجود دارد که نشان می ‌دهد هرچه سطح عزت نفس بالاتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که فرد با دیگران با احترام، مهربانی و سخاوت رفتار کند.»

ناتانیل براندن

۵۷. «اعتماد به نفس؟ او می‌دانست که واقعاً تنها یک راه برای آموزش به بچ ه‌ها وجود دارد که چگونه آن را توسعه دهند: شما کاری را به آنها می‌دهید که نمی‌ توانند انجام دهند، آن‌ ها سخت تلاش می ‌کنند تا زمانی که متوجه شوند می ‌توانند آن را انجام دهند و شما فقط این روند را تکرار می‌کنید.»

رندی پاوش

۵۸. «بزرگ شدن و تبدیل شدن به آن چیزی که واقعا هستید، شجاعت می خواهد.»

EE کامینگز

۵۹. «عزت نفس خود را به دلیل عدم تایید یا طرد دیگری از شخصیت خود یا آنچه انجام داده اید، از دست ندهید. حتی اگر مهم ترین فرد در دنیای شما شما را رد کند، شما هنوز واقعی هستید و هنوز خوب هستید. اگر کار نامناسبی انجام داده اید یا باید مشکلی را حل کنید یا رفتاری را تغییر دهید، اقدامات مناسب را برای مراقبت از خود انجام دهید؛ اما خودتان را طرد نکنید و اینقدر قدرت ندهید که دیگران شما را طرد کنند.»

ملودی بیتی

۶۰. «نکته واقعا ترسناک در مورد دروغ های کشف نشده این است که آنها نسبت به دروغ های افشا شده ظرفیت بیشتری برای کوچک کردن ما دارند. آنها قدرت، عزت نفس و بنیاد ما را از بین می برند.»

شریل هیوز

۶۱. «فقط باید سه ارزش عالی بر زندگی یک فرد حاکم باشد: عقل، هدف و عزت نفس. عقل به عنوان تنها ابزار معرفت او – هدف، به عنوان انتخاب خوشبختی که آن ابزار باید برای دستیابی به آن اقدام کند – عزت نفس، به عنوان یقین خدشه ناپذیر او به اینکه ذهنش شایستگی تفکر دارد و شخص او شایسته خوشبختی است.: شایسته زندگی است. این سه ارزش دلالت دارد و مستلزم همه فضایل انسان است و همه فضایل او مربوط به رابطه هستی و آگاهی است: عقلانیت، استقلال، درستکاری، صداقت، عدالت، بهره وری، غرور.»

آین رند

۶۲. «انضباط دادن به خود برای انجام کاری که می‌دانید درست و مهم است، اگرچه دشوار است، اما راه عالی برای غرور، عزت نفس و رضایت شخصی است.»

برایان تریسی

۶۳. «تنها یک بدبختی واقعی وجود دارد: از دست دادن نظر خوب خود نسبت به خود. اگر رضایت خود را از دست بدهید، این تحقیر درست مثل خیانت به خودتان است و جهان بدون تردید آن را تأیید خواهد کرد.»

توماس مان

۶۴. «عزت نفس واقعی از شایستگی ناشی می شود و نه برعکس.»

سوزان کین

۶۵. «اگر شکست یا اشتباهی را تجربه کنیم، آنها را فراموش نمی کنیم زیرا آنها عزت نفس ما را آزار می دهند. در عوض، ما عمیقاً در مورد آنها فکر می کنیم و سعی می کنیم بفهمیم چه چیزی اشتباه رخ داده است و تشخیص دهیم که آیا الگوهایی برای اشتباهات ما وجود دارد یا خیر.»

رابرت گرین

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

 

۶۶. «ایمان داشتن به خود، ریسک ارزشمندی است.»

اوگوو دیوید امنیکه

۶۷. «برای کسی که هستید بایستید. به خودت احترام بگذار و جرقه های الهی را در وجودت روشن کن. به قدرت های خود باور داشته باشید حقوق خود را انتخاب کنید و با دیگران کار کنید تا برکت را به زندگی بیاورید.»

آمیت ری

۶۸. «هرگز از اینکه قاطعانه هستید، نظرتان را بیان می کنید و قدم های محکم بر می دارید احساس بدی نداشته باشید. آنچه شما فکر می کنید خشم است، دیگران به عنوان یک نمایش خوب از عزت نفس می دانند.»

آلیسون جیمز

۶۹. «موفقیت ‌ها شرم، نفرت، ظلم، سکوت، نادانی، تبعیض، عزت نفس پایین یا بداخلاقی را از بین نمی ‌برند. آن را با نسخه ای خلاقانه از غرور و منیت می پوشاند. تنها جبران، بخشش خود و دیگران، شفقت، توبه و زندگی با عزت است که همیشه گذشته را محو می کند.»

شانون ال. توسکا

۷۰. «امروز فردی که به نظر می ‌رسد حس عزت نفس بالایی دارد را باید از روزهای کودکی ‌اش به خاطر آن تشکر کرد.»

استیون ریچاردز

در اینجا حتی نقل قول های بیشتری برای عزت نفس برای شما آورده شده است

۷۱. «کسی که عزت نفس خود را آرام آرام از بین می برد، کسی که اجازه نمی دهد به او کمک شود، کسی که روزها را با شکایت از بدشانسی خود، از بارانی که هرگز قطع نمی شود، سپری می کند، به آرامی می میرد.»

مارتا مدیروس

۷۲. «شما ممکن است تمام اتفاقاتی که برای شما اتفاق می افتد را کنترل نکنید، اما می توانید تصمیم بگیرید که توسط آنها بی ارزش نشوید.»

مایا آنجلو

۷۳. «فقط تصمیماتی بگیرید که از خودانگاره، عزت نفس و ارزش خود حمایت می کند.»

اپرا وینفری

۷۴. «اگر واقعاً احساس می کنید که عزت نفس و انگیزه باید ابتدا اتفاق بیفتد تا بتوانید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید، پس احتمالاً هنگام صحبت در مورد آنچه که ممکن است بوده است، راهپیمایی را در خانه سالمندان به اشتراک بگذاریم.»

شانون آلدر

۷۵. «هر اتفاقی که برای شما می افتد بازتابی از باورهایی است که در مورد خودتان دارید. ما نمی توانیم از سطح عزت نفس خود بهتر عمل کنیم. ما نمی ‌توانیم بیشتر از آن چیزی که فکر می ‌کنیم ارزش داریم به سمت خودمان جذب کنیم.»

ایانلا وانزانت

۷۶. «بدترین تنهایی این است که با خودت راحت نباشی.»

مارک تواین

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۷۷. «مادری که عشق به خود و پذیرش خود را از خود ساطع می ‌کند، در واقع دخترش را در برابر عزت نفس پایین واکسینه می‌کند.»

نائومی ولف

۷۸. «عزت نفس شهرتی است که نزد خود به دست می آوریم.»

ناتانیل براندن

۷۹. «منشا عزت نفس پایین، عدم کنترلی است که احساس می کنید در زندگی خود دارید. اگر زندگی خود را صرف رقابت با دیگران کنید، سعی کنید اشتباهاتی را که در حق شما انجام شده است را اصلاح کنید، یا وقت خود را برای درست جلوه دادن تلف کنید، هرگز به رضایت و تعادل عاطفی نخواهید رسید.»

شانون ال. توسکا

۸۰. «به جای جستجوی عزت نفس از طریق آگاهی، مسئولیت و صداقت، ممکن است آن را از طریق محبوبیت یا کسب دستاوردهای مادی جستجو کنیم.»

ناتانیل براندن

۸۱. «زمانی که سلامت عاطفی ما در وضعیت بدی قرار دارد، سطح عزت نفس ما نیز در وضعیت بدی قرار دارد. ما باید سرعت خود را کم کنیم و با آنچه که ما را آزار می دهد کنار بیاییم تا بتوانیم از لذت ساده شاد بودن و در صلح با خود لذت ببریم.»

جس سی اسکات

۸۲. «تشویق کننده باشید زیرا وقتی دیگران را تشویق می کنید، عزت نفس آنها را افزایش می دهید، اعتماد به نفس آنها را افزایش می دهید، آنها را پرتلاش تر می کنید، روحیه آنها را تقویت می کنید و آنها را در تلاش هایشان موفق می کنید. تشویق مستقیماً به قلب می رود و همیشه کارگشا است. سعی کنید همیشه مشوق باشید.»

روی تی بنت

۸۳. «عزت نفس ضعیف نه تنها تفکر را مهار می کند، بلکه تمایل به تحریف آن دارد.»

ناتانیل براندن

۸۴. «زندگی شما چگونه متفاوت می‌شد اگر… اجازه نمی دادید دیگران روز شما را با سخنان یا عقایدشان کمرنگ یا مسموم کنند؟ بگذارید امروز آن روز باشد… شما در حقیقت زیبایی خود محکم می ایستید و در طول روز خود بدون دلبستگی به اعتبار دیگران تصمیمات لازم را میگیرید.»

استیو مارابولی

۸۵. «عزت نفس واقعی آن چیزی است که زمانی که همه چیز خوب نیست ما در مورد خود احساس می کنیم».

ناتانیل براندن

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۸۶. «تلاش برای پر کردن نیازهای واقعی اما غیر مادی – برای هویت، اجتماع، عزت نفس، چالش، عشق، شادی – با چیزهای مادی به معنای ایجاد میل تمام نشدنی برای راه ‌حل ‌های کاذب برای آرزوهای هرگز ارضا نشده است. جامع ه‌ای که به خود اجازه می ‌دهد نیازهای انسانی غیرمادی خود را بپذیرد و بیان کند و راه‌های غیرمادی برای ارضای آن ‌ها را بیابد، جهان به توان مادی و انرژی بسیار کمتری نیاز دارد و سطوح بسیار بالاتری از برآورده شدن انسان را فراهم می ‌کند.»

Donella H. Meadows

۸۷. «عزت نفس خود را از درون پیدا کنید.»

لورین براکو

۸۸. «روش خداوند عزت نفس فردی را ایجاد می ‌کند و کرامت فرد را توسعه می ‌دهد و شفا می ‌دهد، در حالی که روش دنیا دیدگاه فرد را نسبت به خودش کاهش می‌دهد و باعث رنجش عمیق می‌شود.»

اسپنسر دبلیو کیمبال

۸۹. «یک الماس با جلا و درخشش شروع نمی شود. زمانی چیز خاصی نبود، اما با فشار و زمان کافی، دیدنی می ‌شود.»

سولانژ نیکول

۹۰. «او همیشه جذب زنی خواهد شد که عمیق ‌ترین دیدگاه او را از خودش منعکس می ‌کند، زنی که تسلیم شدن به او اجازه می ‌دهد احساس عزت نفس را تجربه کند. مردی که با افتخار از ارزش خود مطمئن است، بالاترین نوع زنی را می خواهد که می تواند پیدا کند، زنی را که تحسینش می کند، بهترین، بزرگ ترین پیروزی را می خواهد؛ زیرا تنها داشتن یک قهرمان به او حس موفقیت را می دهد.»

آین رند

۹۱. «چرا به دنبال دوستان یا شریک هایی باشید که فقط عزت نفس شما را تقویت کنند به جای کسانی که شما را برای رشد به چالش می کشند؟»

کارول اس. دوک

نقل قول هایی در مورد عزت نفس می تواند به شما کمک کند تا زندگی خود را تغییر دهید.

۹۲. «زنان عاقل به سادگی همه چیز را آنطور که هستند می بینند، نه آنطور که اعتماد به نفس پایین آنها اجازه می دهد.»

شانون ال. توسکا

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۹۳. «والدین غربی در مورد عزت نفس فرزندان خود بسیار نگران هستند؛ اما به عنوان والدین، یکی از بدترین کارهایی که می توانید برای عزت نفس فرزندتان انجام دهید این است که به او اجازه دهید تسلیم شود. از طرف دیگر، هیچ چیز برای ایجاد اعتماد به نفس بهتر از این نیست که یاد بگیرید می توانید کاری را انجام دهید که فکر می کردید نمی توانید انجام دهید.»

امی چوا

۹۴. «ما باید احساس کنیم که کنترل خود را در دست داریم: این امر برای عزت نفس ما ضروری است. ما همچنین می دانیم، اگرچه آن را انکار می کنیم، اما کنترلی در دست نداریم؛ بنابراین ما به توهمات کنترل کردن رضایت می دهیم. اگر دست از گول زدن خودمان برداریم چه می‌شود؟»

جسیکا ظفره

۹۵. «قلب آسیب دیده، عشق به خود را ابتدا با غلبه بر عزت نفس پایین می آموزد.»

بل هوکس

۹۶. «فقدان اعتماد به نفس که گاهی با رویاهای غیرواقعی موفقیت قهرمانانه ترکیب می شود، اغلب به تعویق می انجامد و بسیاری از مطالعات نشان می دهد که به تعویق انداختن کارها خود مایوس کننده هستند: آنها به جای خطر شکست، ترجیح می دهند شرایطی ایجاد کنند که موفقیت را غیرممکن کند، بازتابی که البته چرخه معیوب ایجاد می کند.»

جیمز سوروویکی

۹۷. «کرامت شخص ممکن است مورد تعرض، تخریب و تمسخر ظالمانه قرار گیرد، اما هرگز نمی توان آن را سلب کرد مگر اینکه تسلیم شود.»

مایکل جی فاکس

۹۸. «یک سطح عزت نفس خوب بیشتر به این بستگی دارد که چگونه بدون هیچ گونه تعصبی برای خود ارزش قائل هستیم.»

استیون ریچاردز

۹۹. «وقتی «پاکی» را که حقیقتی است در مورد خودتان بیان می کنید، عشقی به خود احساس می کنید که با احترام به خود، عزت نفس و اعتماد به نفس بروز می کند.»

دکتر ته یون کیم

۱۰۰. «علاوه بر این، اگر شخصی در شناسایی خود با کارش اشتباه کند (و نه با فضایل درونی که کار را ممکن می‌سازد)، اگر عزت‌نفس در درجه اول به دستاوردها، موفقیت، درآمد یا تأمین‌کننده خانواده خوب مرتبط باشد. خطر این است که شرایط اقتصادی خارج از کنترل فرد ممکن است منجر به شکست کسب و کار یا از دست دادن شغل شود و او را به افسردگی یا تضعیف شدید روحیه برساند.»

ناتانیل براندن

۱۰۱. «زمانی که افراد در هر عرصه ای تقلب می کنند، ارزش خود را پایین می آورند و با تضعیف اعتمادی که به توانایی خود برای موفقیت و توانایی خود برای واقعی بودن دارند، عزت نفس و روابط خود با دیگران را تهدید می کنند.»

شریل هیوز

۱۰۲. «وحشتناک ترین چیز این است که خود را به طور کامل بپذیریم.»

سی جی یونگ

111 نقل قول عزت نفس برای افزایش اعتماد به نفس شما

۱۰۳. «پایدارترین و در نتیجه سالم ‌ترین عزت‌نفس بر اساس احترام مستحق دیگران است تا بر شهرت یا شهرت بیرونی و تحسین بی ‌جا.»

آبراهام مزلو

۱۰۴. «هر عمل یادگیری آگاهانه مستلزم تمایل به آسیب دیدن عزت نفس فرد است. به همین دلیل است که کودکان خردسال، قبل از اینکه از اهمیت خود آگاه شوند، به راحتی یاد می گیرند؛ و چرا افراد مسن، به خصوص اگر بیهوده یا مهم باشند، اصلا نمی توانند یاد بگیرند.»

توماس ساسز

۱۰۵. «با قسمت‌های تاریک خود مقابله کنید و با نور و بخشش برای از بین بردن آنها تلاش کنید. تمایل شما به کشتی گرفتن با شیاطین باعث می شود که فرشتگان شما آواز بخوانند.»

آگوست ویلسون

۱۰۶. «عزت نفس پایین باعث می شود باور کنم که آنقدر ارزش کمی دارم که پاسخ من اهمیتی ندارد. با این حال، با توبه، می ‌فهمم که ارزش این همه نزد خدا دلیل مهم بودن پاسخ من است. توبه کار اصلاحی برای اصلاح ذهن و قلب ما است که در اثر گناه ضعیف شده است.»

جان اورتبرگ

۱۰۷. «انسانی که مایل است وقت بگذارد و الزامات را برآورده کند، کسی است که شما می خواهید کنارش بمانید، زیرا آن شخص آگاهانه تصمیم می گیرد که او نیز علاقه ای به بازی کردن ندارد و هر کاری را که لازم است انجام خواهد داد. نه تنها در کار بمانید، بلکه ارتقا پیدا کنید و از مزایای خود بهره مند شوید؛ و شما در این میان برنده جایزه نهایی یعنی حفظ حیثیت و عزت نفس خود و جلب احترام فردی هستید که تشخیص داد ارزش انتظار را دارید.»

استیو هاروی

۱۰۸. «قبل از اینکه تشخیص دهید افسردگی یا عزت نفس پایین دارید، ابتدا مطمئن شوید که در واقع توسط احمق ها احاطه نشده اید.»

ویلیام گیبسون

۱۰۹. «هیچ چیز برای عزت نفس بهتر از بقا نیست.»

مارتا گلهورن

۱۱۰. «انسان برای رویارویی موفقیت آمیز با واقعیت و برای پیگیری و دستیابی به ارزش هایی که زندگی اش نیاز دارد به عزت نفس نیاز دارد. او باید از کارایی و ارزش خود مطمئن باشد.»

آین رند

۱۱۱. «عزت نفس برای دختر مثل خواهر است. سعی کنید شوخ طبعی خود را در مورد مشکلات حفظ کنید. این راه خوشبختی است.»

تام رابینز

امیدوارم از این مجموعه نقل قول های عزت نفس لذت برده باشید. چه ترفندهایی به شما کمک می کند تا شجاعت خود را تقویت کنید؟

پیروز باشید!

منبع:

  • http://www.planetofsuccess.com/blog/2019/self-steem-quotes
۱/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx