8 کاری که در سنین 20 تا 30 باید انجام دهید که شما را برای موفقیت در آینده آماده می سازد.

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

8 کاری که در سنین 20 تا 30 باید انجام دهید که شما را برای موفقیت در آینده آماده می سازد.

موفقیت تنها داشتن کارنامه مالی خوب و ازدواج با یک قهرمان ورزشی نیست. اگر به طور جامع تعریفی را برای آن بخواهیم در نظر بگیریم میتوان گفت موفقیت داشتن یک زندگی است که شخصا برای شما معنا دار است و شما را خوشحال میسازد.

طبیعی است که در سنین 20 سالگی، دانستن این مفهوم برای شما دشوار خواهد بود. زمانی وجود خواهد داشت که احساس میکنید میدانید، اما با ضربه دست زندگی افتاده شده و به واقعیت برمیگردید.

در سنین 20 تا 30 چه کاری میتوانید برای برای ساختن پایه های یک زندگی خوب و موفقیت آمیز انجام دهید؟ جزیئیات قطعا برای هر شخص متفاوت خواهد بود اما لیست زیر به سمت مسیر درست شما را راهنمایی میکند.

اگر میخواهید زندگی موفقیت آمیزی داشته که در سنین بالاتر از آن لذت ببرید این توصیه ها را در سن کمتر مورد توجه قرار دهید. به زودی خواهید دید که مردم شما را نسبت به سن خود عاقل خطاب میکنند.

موفقیت در آینده

  1. بسیار سفر کنید

اگر شما امکانات سفر به کشور های دیگر را دارید- یا حتی دانش اینکه چجوری بدون امکانات خاصی میتوانید سفر کنید- اینکار را انجام دهید. به طور گسترده سفر کرده و با مردم در مقصد خود ارتباط برقرار کنید. با افرادی از نژادها و پیشینه های تاریخی مختلف صحبت کنید. با فقرا و ثروتمندان ارتباط برقرار کرده و در مورد تجربه های جنس مخالف اطلاعاتی به دست آورید. از دیگر فرهنگ ها نمونه برداری کرده و مرزها را فراموش کنید.

یاد بگیرید خارج از محدوده آسایش خود نیز آسوده خاطر باشید. در دنیای ارتباطات امروزی توانایی برقراری ارتباط با افراد مختلف و داشتن آگاهی نسبت به جهان اطراف یک مهارت بسیار ارزنده است.

موفقیت در آینده

  1. مشکلاتی که از کودکی به همراه خود دارید را حل کنید.

برخی از افراد کودکی شاد، سازنده و سرشار از عشق را تجربه کرده اند و برخی دیگر ممکن است کودکی پوچ، غمگینی که زخم های روانی را بر جا گذاشته است تجربه کرده باشند. بسیاری دیگر هم تجربه ای میان این دو از کودکی خویش دارند. یک دید واقع گرایانه نسبت به کودکی خود تشکیل داده و والدین خود را با توجه به این موضوع که آنها نیز انسان های معمولی هستند، مسئول تجارب خود بدانید.

اگر مشکلاتی حل نشده از کودکی خود همچنان به همراه دارید، چه مربوط به والدین خود باشد یا نه با آن ها رو به رو شده، اگر مقدور است ببخشید و سپس رها کنید. تا 30 یا 40 سالگی برای رویارویی با این مشکلات صبر نکنید. بسیاری از افراد این کار را کرده و خود را به شکل بزرگسال هایی سراسیمه و شوربخت دیده اند.

اگر در هنگام جوانی نتوانید مشکلات کودکی خود را حل کنید آنها به مرور زمان گندیده شده و در زمانی غیر منتظره بر جان شما نیش خواهند زد. همچنین ممکن است شما نیز اشتباهاتی که در زمان کودکی شما شکل گرفته را تکرار کنید.

موفقیت در آینده

  1. شکست ها، اشتباهات و حب نفس را در آغوش بگیرید.

پشیمانی بیهوده و کاملا انتخابی است. به جای پشیمانی از اشتباهات خود، آگاه باشید که اکثر آنها در صورتی که درس آنها را یاد بگیرید، بسیار ارزشمند هستند. زندگی این نیست که هرچه میتوانید اشتباهات کمتری داشته باشید؛ بلکه این است که هرچه میتوانید بیشتر از اشتباهات خود درس بگیرید.

خیلی زود ازدواج کرده اید؟ طلاق گرفته و دوباره شروع کنید. دلیلی وجود دارد که این گزینه در اختیار ما قرار دارد. دوستان شما از پشت به شماخنجر زده اند؟ درس خود را یاد گرفته و برای دفعه بعد استاندارد های بالاتری برای دوستی های خود در نظر بگیرید. مست شده، کیف پول خود را گم کرده و با چشم سیاه به زندان افتاده اید؟ این حادثه ناهنجارانه را از ذهن گذرانده، خود را ببخشید و اطمینان حاصل کنید که دوباره تکرا نشود.

موفقیت در آینده

  1. در یک جا مستقر نشوید.

به خصوص زمانی که یک شغل شرکتی خوب را در ابتدای جوانی به دست مسآورید ممکن است وسوسه شوید که در موقعیت خود مستقر شوید. این کار را نکنید! در ازا شغل ها و حوزه های مختلف کاری را تجربه کرده و نگران پیدا کردن شغل فوق العده مناسب خود نباشید. سعی کنید تمام تصمیم های کاری خود را بر اساس درآمد خود نگیرید.

سنین 20 تا 30 زمانی طلایی و محدود است که متفاوت فکر کنید. این زمان آخرین و بهترین شانس شما برای تجربه کردن علایق متنوع خود، جست و جو در حوزه های کاری غیر معمول، جابه جایی بین رشته های مختلف و گسترش وسعت دید خود، است.

داشتن تجربه های کاری متونع به شما کمک میکند متوجه شوید از انجامچه کاری بیشترین لذت را میبرید و همچنین رزومه شما را گیرا تر میکند. بسیاری از کارفرما ها شخصی بالغی باتجربه های گوناگون که مهارت های متنوعی دارد را ترجیح میدهند.

موفقیت در آینده

  1. مهارت مدیریت زمان و پول خود را فرا گیرید.

تنها چند مهارت دیگر به جز مدیریت زمان و پول وجود دارد که همواره هم در زندگی کاری و هم در زندگی شخصی بسیار مفید هستند. با فرا گیری هنر ظریف برنامه ریزی برای آینده، بودجه بندی منابع مالی و زمان خود و تمرین اطمینان به برنامه ها از همان ابتدای کار، بسیاری از بار استرسی که در آینده با آن مواجه خواهید بود را کم میکنید. این گونه شما کارمند، والدین فرزند و همسر بهتری خواهید شد.

موفقیت در آینده

  1. امتیازات خود را بشناسید.

در دنیای امروزی برابری یک ایده آل همگانی است اما واقعیت زندگی روزمره نیست. برخی افراد امتیازاتی نسبت به دیگران دارند. تقریبا همه در برهه ای از زندگی از برخی از امتیازات خود استفاده کرده اند؛ همیشه در هر حوزه ای شخصی با شرایط بدتر از ما وجود دارد. ایده اصلی این است که از داشتن این امتیازات احساس گناه نکنید اما تاثیر آنها را نادیده نگرفته و در زمان و مکان مناسب از آنها استفاده کنید و در زمان دیگری نیز آنها را جبران کنید. جبران آن میتوان به سادگی این باشد که هنگامی که کسی احساس ناخوشی میکند به او استراحت بدهید.

آگاهی از امتیازات و موقعیت های که شما در زندگی داشته اید و تصدیق آنها مهارت های اجتماعی شما را تقویت کرده و از شما شخصی بالغ تر میسازد. شما دارای شخصیتی رحیم تر و واقع بینانه تری خواهید شد و خواهید توانست با موفقیت بیشتری و اخلاق صحیح تری با دیگران ارتباط برقرار کنید.

موفقیت در آینده

  1. تعادل ایجاد کنید.

تمایل به خوشگذرانی های افراطی در 20 سالگی در همه وجود دارد و حقیقت این است که اگر در جوانی مان نتوانیم خوشگذرانی کنیم پس چه موقع زمان آن است؟ به خودی خود خوشگذرانی، تجربه کردن چیزهای جدید و کم خواب برای ماجراجویی های با دوستان، ایرادی ندارد. تجربه کنید تا سیراب شوید اما بدانید که بدن شما نمیتواند تا ابد این سبک زندگی را تاب آورد. جوانی بهترین زمان برای یادگیری میانه روی و آسیب پذیری است.

در طولانی مدت شما با داشتن یک شیوه زندگی متعادل، موفقیت های بیشتری کسب میکنید. اگر در اکثر ساعت بیداری خود هشیار نیستید، ارتباط اجتماعی برقرار کردن در زمان هشیاری را نیز امتحان کنید. اگر ترجیح میدهید دائما مشغول کار باشید و زندگی اجتماعی نداشته باشید، گاهی اوقات بیرون رفته و زمانی را صرف خوشگذرانی کنید. برای هرکاری که بیش از اندازه انجام میدهید، دنبال تعادل و میانه روی باشید.

موفقیت در آینده

  1. مسئولیت پذیری های هدف دار را تمرین کنید.

در سنین 20 سالگی شما با قوانین زیادی رو به رو هستید. این گونه عمل کن. این کار را نکن. حقیقت این است که برخی قوانین را باید شکست و برخی را باید رعایت کرد. شما زندگی غنی تری را تجربه خواهید کرد اگر تفاوت این دو دسته را بیابید.

برخی قوانین که که پیروی از آنها کاملا صحیح است عبارتند از؛ داشتن رابطه جنسی کم خطر. دزدی نکردن از دیگران. دوری از مواد مخدر توهم زا. بدجنسی نکردن با کودکان.

منبع:

  • Source: https://www.keepinspiring.me/8-things-to-do-in-your-20s-to-prepare-yourself-for-success

 

4.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx