تنها چیزی که هر فرد جاه طلبی به آن نیاز دارد

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

تنها چیزی که هر فرد جاه طلبی به آن نیاز دارد: یک مجله انگیزشی

اگر به دنبال مجلات انگیزشی هستید، این مقاله برای شما مناسب است. ما دلایل نیاز هر فرد به یک مجله انگیزشی را به همراه تعدادی از مجلات برتر برای استفاده ارائه می کنیم. بااین‌حال، قبل از اینکه همه‌چیز را فاش کنیم، در اینجا چیزی است که باید در مورد انگیزه بدانید.

به نظر می رسد هر مانعی برای شخصی که واقعاً انگیزه دارد کنار می رود. برای افرادی که واقعاً جاه‌طلب و باانگیزه هستند، تقریباً هر هدفی قابل فتح است.

بااین‌حال، انگیزه می‌تواند حتی برای جاه‌طلب‌ترین افراد در میان ما نیز بسیار سخت به دست بیاید.

 «جاه‌طلبی بدون انگیزه‌ای برای عمل، رؤیاپردازی نامیده می شود

حقیقت این است، مواقعی وجود دارد که به نظر می‌رسد انگیزه حتی از بهترین‌های ما نیز دور می‌شود، مثل چیزی لغزنده که گرفتن و نگهداری آن سخت است. متأسفانه، زمانی که انگیزه ما از دستمان می رود، می‌توانیم در یک چرخه معیوب از تعلل و بیکاری به دام افتاده باشیم.

تنها چیزی که هر فرد جاه طلبی به آن نیاز دارد

اما لازم نیست این‌گونه باشد. انگیزه و دستیابی به هدف نباید برای ما یک چالش باشد. درواقع، شما می توانید مشکلات اهمال‌کاری خود را برای همیشه از بین ببرید و این ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

اگر خود را بلندپرواز می‌دانید، یا می‌خواهید بلندپرواز باشید… و ایده «باانگیزه ماندن» برایتان جالب است، به خواندن ادامه دهید.

حقیقت در مورد انگیزه و موفقیت

آن‌ها می گویند انگیزه نیروی محرکه‌ای است که انسان‌ها به‌وسیله آن به اهداف خود می رسند؛ اما به طرز عجیبی، بسیاری از مردم این روزها برای یافتن انگیزه لازم برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند.

چرا مبارزه می کنند؟ آن‌ها مبارزه می کنند زیرا دورهم می نشینند و منتظر هستند تا انگیزه‌ای به سراغشان بیاید. اگر آن‌ها احساس «انگیزه» ندارند، به خاطر اینکه عمل نمی کنند.

مطمئناً، انگیزه زمانی شروع می شود که هدف یا رویای بزرگ ما جدید است و اشتیاق ما برای دستیابی به آن زیاد است؛ اما بیشتر مردم زمانی که اشتیاق و تازگی هدف از بین میرود، دست از اقدام برای اهداف خود برمی دارند.

هنگامی‌که بیشتر مردم روز بدی را پشت سر می گذارند، یا روزی را می گذرانند که کمتر از آن الهام می گیرند که برای رسیدن به اهداف خود اقدام کنند، تمایل زیادی به انجام کارهای زیادی برای دستیابی به آن‌ها ندارند.

آن‌ها به خود اجازه می دهند حواسشان پرت شود یا تصمیم می گیرند آگاهانه همه کاری را انجام دهند به‌جز آنچه در ابتدا خود را متعهد به انجام دادن آن کرده بودند.

بدون شک این‌یک مشکل است و این مشکلی است که همه ما قبلاً با آن روبرو بوده ایم.

اما راه‌حلی وجود دارد!

تنها چیزی که هر فرد جاه طلبی به آن نیاز دارد

تنها چیزی که هر فرد جاه‌طلب به آن نیاز دارد این است که

راه‌حل، چه باور کنید چه نه این است….

باور کنید یا نه مراسم راز کمتر شناخته‌شده‌ای است که اکثر افراد موفق در جهان از آن برای ایجاد انگیزه در خود استفاده می کنند.

هر فرد با عملکرد بالا را وقتی خوب بشناسید، متوجه خواهید شد که آن‌ها قبل از انجام کارشان به انگیزه وابسته نیستند.

آن‌ها کارهایی را که قرار است انجام دهند، باانگیزه یا بدون انگیزه انجام می دهند. چرا؟ زیرا آن‌ها روند ایجاد انگیزه را تشریح کرده اند. برخی از آن‌ها صبح زود و برخی در شب کارهایی را برای ایجاد انگیزه انجام می دهند؛ اما واقعاً مهم نیست که در چه ساعتی از روز انجام می شود، به شرطی که کارهایی را برای ایجاد انگیزه در خود انجام دهند.

می بینید، چیزی که افراد موفق دریافته اند، این است که رسیدن به هدف زمانی آسان است که عادت‌هایی ایجادشده باشد که آن‌ها را مجبور می‌کند که هرروز انجامشان دهند.

افراد موفق می دانند که انگیزه هرگز دوام نمی آورد، بنابراین راهی برای ایجاد انگیزه خود پیدا می کنند.

و آیا می توانید حدس بزنید یکی از بهترین راه‌های ایجاد انگیزه چیست؟

از یک مجله انگیزشی استفاده کنید

اگر رویدادنگاری را حدس زدید، درست است. هر فرد جاه‌طلبی به یک رویداد انگیزشی نیاز دارد تا به او کمک کند کارهایی انجام دهد که انگیزه ایجاد کند.

کاری را انجام دهید که باعث ایجاد انگیزه می شود و درنهایت به اهدافی دست پیدا می کنید که هرگز فکرش را نمی کردید.

به استفاده از دفتر خاطرات یا یادآورها عادات کنید و ممکن است مانند برخی از بزرگان به اهدافی دست پیدا کنید.

درواقع، در اینجا تعدادی از آن افراد بزرگی هستند که از آیین رویدادنگاری برای پیشبرد خود جهت دستیابی به چیزهای بسیار خارق‌العاده استفاده کرده اند.

آن‌ها را بررسی کنید:

تنها چیزی که هر فرد جاه طلبی به آن نیاز دارد

 • تیم فریس، متخصص بهره‌وری، نویسنده و کارآفرین معروف، به داشتن یک مراسم نوشتن وقایع روزانه معروف است که هرروز صبح انجامش می دهد. او حداقل پنج ‌تا ده دقیقه را صرف یادداشت کردن ایده‌ها و برنامه‌های خود می کند که به گفته او به او کمک می کند «انگیزه ایجاد کند».
 • جیم ران، فیلسوف تجاری مشهور جهان به‌طور مداوم وقایع روزانه خود را می نوشت. درواقع، داشتن دفتر یادداشت یکی از بهترین توصیه‌های او برای تغییر زندگی و قرار گرفتن در مسیر درست برای دستیابی به هدف بود. اگر تابه‌حال هر یک از سخنرانی‌های معروف جیم ران را مطالعه کرده باشید یا به آن گوش‌داده باشید، می‌شنوید که او مشتاقانه همه را تشویق می‌کند که عادت به داشتن یک دفتر یادداشت داشته باشند.
 • بنجامین فرانکلین، یکی از مشهورترین بنیان‌گذاران آمریکا، یک روزنامه‌نگار بی‌نقص بود. او به حفظ سوابق عملی از ایده‌ها و تفکرات خود در مورد زندگی، سیاست، ایده‌های خود و تجارت مشهور بود؛ اما مهم‌تر از همه، او از مجلات خود برای یادگیری، تأمل و مسئولیت‌پذیری همیشگی استفاده می‌کند که او را به مرد بسیار موفق رنسانس تبدیل می‌کند که ما به آن احترام می‌گذاریم.
 • ببینید یادداشت‌برداری و برنامه‌ریزی که چه‌کاری برای او انجام داد، به او کمک کرد تا به یکی از بهترین مبتکران تبدیل شود و یکی از بااستعدادترین افرادی که تابه‌حال زندگی کرده است، لئوناردو داوینچی، مشهور و شناخته شد چون ده‌ها هزار صفحه را با یادداشت‌برداری و برنامه‌ریزی پرکرده است. چیزی واقعاً جادویی در مورد نوشتن خاطرات روزانه وجود دارد، به‌خصوص زمانی که از آن به‌عنوان مکانیزمی برای پیشرفت در ایده‌ها و اهداف شما استفاده شود.
 • آلبرت اینشتین بیش از 80000 صفحه در دفتر یادداشت‌های خود نوشت؛ و خب، او یکی از ماهرترین فیزیکدانانی بود که تابه‌حال زندگی کرده است. آیا این ژورنال‌ها بود که او را به دستاوردهای بزرگش سوق داد؟ احتمالاً نه 100٪، اما نوشتن وقایع روزانه مطمئناً به او کمک کرد تا ایده‌هایش را شفاف کند و تفکرش را بهبود بخشد. دو چیز که منجر به بسیاری از بزرگ‌ترین دستاوردهای نظری او شد.
 • دلیل خوبی وجود دارد که بسیاری دیگر نیز آن را اثبات کرده‌اند که چرا بسیاری از موفق‌ترین افراد جهان دفتر یادداشت خود را نگه می دارند. دلیل آن این است که نوشتن وقایع روزانه روشی عالی برای ایجاد مراسمی است پیرامون برنامه‌ریزی روزتان، طوفان فکری ایده‌های بزرگتان، تجسم موفقیتتان و ثبت قدردانی‌تان و تمام‌کارهایی که برخی از موفق‌ترین افراد روزانه انجام می‌دهند.
 • بنابراین، اکنون می دانید که بسیاری از بزرگان برای حفظ انگیزه برای رسیدن به هدف چه‌کاری انجام داده اند. آن‌ها از یادداشت استفاده کردند.
 • اکنون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بیرون بروید و برای خود یک دفتر یادداشت تهیه کنید و سپس دست‌به‌کار شوید.
 • نمی دانید از کجا شروع کنید؟ این دفاتر انگیزشی را امتحان کنید
 • اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم. ما یک یا دو چیز در مورد دفاتر انگیزشی می دانیم، به همین دلیل، ما دفاتر انگیزشی رتبه برتر خود را در زیر فهرست می کنیم.
 • هر مجله‌ای را که می خواهید انتخاب کنید، ما معتقدیم که نمی توانید با هیچ‌یک از انتخاب‌های زیر اشتباه کنید.

تنها چیزی که هر فرد جاه طلبی به آن نیاز دارد

 1. مجله آزادی
 • اولین توصیه ما مجله آزادی است. مجله آزادی محصولی باکیفیت بالا است که توسط جان لی دوما از پادکست موفق «کارآفرین در آتش» ساخته‌شده است.
 • این مجله انگیزشی به‌عنوان یک شریک مسئولیت‌پذیری شخصی عمل می‌کند و به افراد کمک می‌کند تا برای رسیدن به هدف شماره 1 خود در 100 روز انگیزه داشته باشند.
 • با این گفته، ما فکر می کنیم که محصول را دوست خواهید داشت؛ و اگر دوست نداشتید، آن‌ها 100٪ ضمانت بازگشت وجه دارند؛ بنابراین، اگر هنوز از این مجله استفاده نکرده اید، به آن نگاهی بیندازید.
 1. بهترین دفتر خود انگیزشی

پیشنهاد بعدی ما دفتر بهترین زندگی است. این ژورنال هم یک دفتر برنامه‌ریزی هفتگی برای زندگی است و هم یک دفتر انگیزشی است که باهم یکجا قرار دارند. بهترین دفتر یادداشت برای زندگی دارای یک ردیاب پیشرفت روزانه است که به شما کمک می کند تا از اهداف قبلی خود بهتر عمل کنید.

همچنین شامل بخشی برای پرورش شکرگزاری روزانه و بهبود سطوح مثبت شماست. این مهم است، زیرا زمانی که احساس خوبی نسبت به زندگی و خودمان داشته باشیم، تمایل بیشتری به انجام اهداف خود داریم.

بدون شک، این‌یک دفتر انگیزشی است که ارزش توجه کردن را دارد.

 1. دفتر تلاش

اگر قبلاً نمی دانستید، یکی از بهترین دفاتری که به‌طور خاص به شما کمک می کند تا انگیزه کافی برای رسیدن به اهداف خود داشته باشید، دفتر تلاش است. این دفتر یک مجله انگیزشی است که به شما کمک می‌کند به‌اندازه کافی روی اهداف خود پافشاری کنید تا آن‌ها را به نتیجه برسانید.

اجزای ژورنال بر اساس نوشتن اهداف سالانه و دستیابی به آن‌ها در کنار هم جمع‌آوری‌شده‌اند و شامل جنبه‌های مختلفی است که در ایجاد احساس موفقیت مؤثر است که به‌نوبه خود می‌تواند به شما انگیزه دهد که به پیشرفت در جهت اهداف ادامه دهید.

به‌طورکلی، این ژورنال انگیزشی برای کمک به شما برای حرکت به سمت اهداف خود و اینکه خیلی زود دست از کار نکشید فوق‌العاده است؛ بنابراین، اگر باپشتکار مشکل‌دارید، آن را امتحان کنید.

نتیجه‌گیری

اگر شما به دنبال ایجاد انگیزه هستید، با دفاتر انگیزشی توصیه‌شده پشیمان نخواهید شد.

با این اوصاف، تنها چیزی که بین شما و دستیابی به اهدافتان قرار دارد، اقدام مستمر و انگیزه لازم برای پر کردن شکاف است.

بنابراین، برو برای خودت یک دفتر بیار و این شکاف را پر کن!

بدیهی است که دفاتر استاندارد دیگر و حتی دفاتر انگیزشی دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آن‌ها برای کمک به ایجاد انگیزه استفاده کنید؛ بنابراین، در صورت نیاز، تحقیقات بیشتری انجام دهید و هر چیزی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

 • منابع :

https://thestrive.co/everyone-needs-a-motivation-journal/

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx