آیا به یوگا برای آرامش درونی نیاز است؟

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه مطالعه

آیا به یوگا برای آرامش درونی نیاز است؟

یوگا برای آرامش درونی بسیار مهم است و هر کسی باید مدتی از روز یا هفته کاری خود را به آن اختصاص دهد. در حقیقت یوگا استراتژی تسکین دهنده است که برای کمک به کسانی که رنج می برند.

این روش با گنجاندن تکنیک های خاص برای شفا ابداع شده است. تکنیک هایی که اغلب به افرادی که مشکلات معمول و غیر طبیعی دارند کمک می کند. بنابراین، هنگامی که درد کاهش می یابد، فرد جایی در ذهن پیدا می کند که آرامش در آن رخ می دهد.

مؤسسات یوگا برای ارائه انبوهی از آرامش برای افرادی که از نظر روحی، عاطفی و جسمی رنج می برند، ایجاد شده است. این مراکز برنامه های ویژه، استراتژی های درمانی و موارد دیگر را در قالب بسته هایی ارائه می دهد که به افراد در راستا یافتن آرامش درونی کمک خواهد کرد.

با پیشرفت سال، استرس های عاطفی و استرس ذهن و بدن را سنگین می کند، بنابراین یافتن آرامش درونی با یوگا باعث تسکین می شود. با ما همراه باشید تا به قسمت های مختلف این موضوع نگاه بیندازیم.

تقابل عصر استرس با یوگا برای آرامش درونی

یوگا برای آرامش درونی همانند میانجیگر هنری است که فرد باید با دقت آن را بیاموزد که استراتژی درست عمل کند و از شفا مناسبی که منجر به آرامش درونی می شود، لذت ببرد. هنگامی که فرد با هدفی که برای بهبودی در ذهن دارد، تمرین کند، آرامش درونی به دنبال دارد.

این برنامه ها در مسائل مربوط به کاهش وزن و همچنین پیری تخصص دارند که باعث رنج کشیدن ذهن می شود، بنابراین آرامش درونی وجود ندارد.

یوگا ده ها سال است که عملی شده است و ثابت کرده که به مردم کمک می کند تا آرامش درونی را پیدا کنند. به این ترتیب افرا قادر خواهند بود که مسیر موفقیت را طی کنند و جذب ثروت انجام دهند.

بسیاری از افرادی که نگران پیری هستند، کرم ها، لوسیون ها و سایر مواد را برای کاهش خطوط در نظر می گیرند، اما یوگا روش طبیعی است که تأثیر می گذارد و عوارض جانبی را از بین می برد.

سلامتی همیشه مسئله است. یوگا برای آرامش درونی و همچنین بیرونی مفید خواهد بود، به طوری که می تواند درد را کاهش و کم شدن وزن را افزایش دهد که به نوبه خود به ذهن کمک می کند، زیرا عزت نفس و اعتماد به نفس بازیابی می شود. وقتی فردی احساس اعتماد به نفس می کند و رضایت از خود وجود دارد، آرامش از خود اغلب در گوشه و کنار است.

چگونگی کارکرد یوگا برای آرامش درونی

نوعی واسطه است که به فرد کمک می کند با ذهن و بدن خود در تماس باشد. ذهن کنترل بدن را بر عهده دارد، بنابراین وقتی فردی با این دو مورد آشنا می شود، اغلب آرامش درونی پیدا می کند. آرامش درونی زمانی حاصل خواهد شد که از قید و بند ناآرامی جسمانی و روانی رها شده باشید که در این روش امکان پذیر است.

با این حال، این روش هرگز برای یافتن آرامش درونی کافی نیست. برخی می گویند صادق بودن با خود کمک می کند که آرامش درونی را پیدا کنید. در عین حال، وفاداری به خود بیشتر گسترش می یابد، زیرا برای صادق بودن با همه باید حقیقت را پیدا کنید.

آیا به یوگا برای آرامش درونی نیاز است؟

یوگا برای آرامش درونی

در حقیقت احساسات در حرکت دائمی هستند تا زمانی که حقیقت پیدا شود. هنگامی که حقیقت آشکار شد و واقعیات برای اثبات آن در دسترس بود، به این ترتیب فرد آرامش پیدا می کند. وقتی افراد به تفکر یا اعمال مجرمانه پایبند باشند، بنابراین احساسات فعال می شوند و احساس گناه ذهن را به دام می اندازد، بنابراین آرامش هرگز در دسترس نیست.

بنابراین، آرامش عاری از طوفان در احساسات است که به نوبه خود آزادی بدن و ذهن را فراهم می کند. وقتی فردی از خود راضی نباشد، احساس می کند که در دام افتاده است. ذهن احساسات را رها نمی کند، مگر اینکه فرد شروع به دیدن پاسخ سؤالاتی همچون چه کسی و چه چیزی هستند و چرا این گونه باقی ماندند، کند.

سپس یوگا برای آرامش درونی وظیفه پاک کردن احساسات را دارد، در حالی که فرد می تواند در جهت برقراری ارتباط با خود و یافتن آرامش تلاش کند. به این ترتیب ذهن سریع تر اقدام به جذب موفقیت خواهد کرد.

آرامش درونی حالت ذهنی است. آرامش درونی چیزی است که همه باید در درون خود پیدا کنید، در غیر این صورت احساسات تحت کنترل هستند.

فواید یوگا برای آرامش درونی

فواید یوگا در سطح ذهنی و جسمی بسیار زیاد و بسیار متنوع است. از همان جلسه اول متوجه آنان خواهید شد. این تکنیک باستانی برای چندین هزار سال انجام شده است، اگرچه هیچ کس مقدار دقیق آن را به طور قطع نمی داند. در واقع، این کار چیزی بیش از یک تمرین برای حفظ اندام است و یوگا برای آرامش درونی نیز کاربردی فراوان دارد.

این فلسفه است. سبک زندگی در هند سرچشمه گرفته است که افراد را به صلح با خود و با کیهانی که جهان را احاطه کرده است، دعوت می کند. به طور خلاصه، یوگا با هدف ایجاد احساس شادی در افراد به تمام معنا است و مزایای بسیاری را ارائه می دهد.

1. استرس را کاهش می دهد

یوگا به حداقل رساندن مسائلی که برای بسیاری از افراد رایج است مانند استرس، اضطراب و افسردگی کمک می کند که از سبک زندگی ناشی می شود. این به این دلیل است که تمرین آن باعث کاهش ترشح هورمون کورتیزول که هنگام استرس می شود.

آیا به یوگا برای آرامش درونی نیاز است؟

یوگا برای آرامش درونی و کاهش استرس

2. ذهن را پاک می کند

توانایی تمرکز و یادگیری را افزایش می دهد و در عین حال به حافظه نیز کمک می کند. تنها 15 دقیقه یوگا در روز برای دستیابی به تغییرات مطلوب در فعالیت بیوشیمیایی مغز کافی است. از مهم ترین فواید یوگا برای آرامش درونی رسیدن به چنین حصولی خواهد بود.

3. انعطاف پذیری را بهبود می بخشد

تمرین یوگا، از جمله موارد دیگر، کشش و تقویت عضلات است، به همین دلیل خواهد بود که برای به دست آوردن و حفظ حالت ایستاده تر و فواید ناشی از آن بسیار مفید است. به همین دلیل مخصوصاً برای کسانی که از مشکلات کمر رنج می برند و به طور کلی برای کسانی که به دلایل کاری ساعات زیادی در روز جلو کامپیوتر می نشینند، توصیه می شود.

4. سطح انرژی را افزایش می دهد

در سطح داخلی، ثابت شده است که تمرین این چنینی مکانیسم هایی را فعال می کند که دوپامین را آزاد می کند، ماده ای که بیشتر به عنوان “هورمون شادی” شناخته می شود. دوپامین ارتباط نزدیکی با احساسات خوشایند دارد، به همین دلیل است که بیشتر افرادی را که این ورزش را امتحان می کنند به لذت بردن از تمرین ختم می شود.

5. خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهد

هنگام انجام هر نوع یوگا، سیستم ایمنی از دیگر مزایای فوق العاده است. ژست ها یا حرکات مختلف که بخشی از تمرین هستند، همراه با تمرینات تنفسی همراه با آنان، سیستم ایمنی را به کار می اندازد. این به تقویت آن کمک می کند و در نتیجه شانس بیمار شدن فرد به حداقل می رسد.

6. عزت نفس را بالا می برد

احساس مثبت بودن و خوب بودن در درون، خود چیزی است که همه کسانی که چنین ورزشی را انجام می دهند به خوبی می دانند. در نتیجه، از مهم ترین فواید یوگا این است که اعتماد به نفس را تشویق می کند و سطح عزت نفس فرد را بالا می برد.

ژست بریج که شامل بالا بردن خود بر روی نوک پاها می شود، پشت شما رو به پایین و کف دست ها روی زمین قرار می گیرند، یکی از مواردی است که برای دستیابی به این هدف توصیه می شود.

7. تنش ها را رها می کند

این ورزش توانمندتان می سازد که با تمام آنچه که این نشان می دهد، روی بدن خود تمرکز کنید. همانطور که در حال تمرین هستید، به هر قسمت از بدن خود و احساسات مختلفی که اغلب از آنها آگاه نیستید، توجه می کنید.

به همین دلیل است که امکان می دهد تنش های فیزیکی را که اغلب با تنش های عاطفی مرتبط است، متوجه شوید. این اولین قدم در جهت کاهش و به حداقل رساندن آنهاست.

8. خواب عمیق را تسهیل می کند

اگر مشکل بی خوابی دارید، این یکی دیگر از مهم ترین دلایلی است که نشان می دهد چرا یوگا برایتان مفید است. به همین ترتیب، اگر از قبل خوب بخوابید، متوجه خواهید شد که با تمرین به خواب عمیق تر و آرام تری می روید، خوابی که منجر به احساس آرامش و رفاه بیشتر می شود. در حقیقت یوگا برای آرامش درونی کار خود را کرده است.

تمرین یوگا برای آرامش درونی

Downward-Facing Dog

بازوها، شانه ها و پشت را تقویت می کند در حالی که همسترینگ، ساق پا و قوس پاهای را کشیده است. همچنین می تواند به تسکین کمردرد کمک کند. اگر سندرم تونل کارپال یا سایر مشکلات مچ دست، فشار خون بالا دارید یا در مراحل پایانی بارداری هستید، این حالت توصیه نمی شود.

آیا به یوگا برای آرامش درونی نیاز است؟

یوگا برای آرامش درونی و ژست Downing

می توانید ژست را با آرنج هایتان روی زمین انجام دهید که وزن را از روی مچ تان می گیرد. همچنین می توانید از بلوک های زیر دست خود استفاده کنید که ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

حواستان باشد که روی توزیع یکنواخت وزن در کف دست و بلند کردن باسن به سمت بالا و عقب، دور از شانه هایتان تمرکز کنید. این یکی از رایج ترین حرکات یوگا است. آن را امتحان کنید!

ژست پلانک

ورزشی معمولی، پلانک به ایجاد قدرت در قسمت مرکزی، شانه ها، بازوها و پاها کمک می کند. اگر به دنبال تقویت عضلات شکم و افزایش قدرت در قسمت بالایی بدن هستید، ژست پلانک خوب است.

آیا به یوگا برای آرامش درونی نیاز است؟

یوگا برای آرامش درونی و پلانک

ممکن است برای مچ دستتان سخت باشد. همچنین اگر کمردرد دارید، ممکن است آن را نادیده بگیرید یا آن را اصلاح کنید. می توانید با قرار دادن زانوهای خود روی زمین، آن را اصلاح کنید. آگاه باشید که هنگام انجام پلانک، پشت گردن و ستون فقرات خود را درازتر تصور کنید.

ژست چهار پا

این تغییر فشار به دنبال ژست پلانک در یک سکانس رایج یوگا به نام سلام خورشید است. اگر می خواهید در نهایت روی ژست های پیشرفته تر مانند تعادل بازو یا وارونگی کار کنید، ژست خوبی برای یادگیری است.

آیا به یوگا برای آرامش درونی نیاز است؟

یوگا برای آرامش درونی و ژست چهار پا

برای اجرا مانند پلانک، این ژست بازوها و مچ ها را تقویت می کند و شکم را تقویت می کند. اگر مبتلا به سندرم تونل کارپال، کمردرد، آسیب دیدگی شانه هستید یا باردار هستید از این ورزش خودداری کنید.

برای مبتدیان ایده خوبی است که با نگه داشتن زانوهای خود روی زمین، وضعیت را تغییر دهند. حواستان باشد که کف دست های خود را به طور مساوی روی زمین فشار دهید و در حالی که این حالت را نگه می دارید، شانه های خود را از زمین بلند کنید.

سخن آخر

یوگا برای آرامش درونی امری مهم خواهد بود که می تواند مغزتان را آموزش می دهد که از آن لذت ببرید و در لحظه فعلی را به طور کامل زندگی کنید. در سرتاسر جهان بسیاری از افرادی که تمرین می کنند، تغییر بزرگی را در خود تجربه می کنند. از احساس اضطراب در مورد آینده یا پشیمانی از گذشته به لذت بردن از لحظه حال می روند.

 

منبع:

  • https://yogaholism.com/yoga-poses-for-mental-health-and-inner-peace
5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx