3 دلیل اهمیت بالای سلامت روان

Add a Comment
15 Min Read

۳ دلیل اهمیت بالای سلامت روان

سارا براون

سلامت روان اهمیت دارد. مراقبت از سلامت روان به انعطاف پذیری و بهبودی ما پس از هر اتفاقی که می افتد، کمک می کند.

هر کسی می تواند روز بدی داشته باشد، اما به این معنی نیست که زندگی بدی داشته است. اینکه چگونه به آن واکنش دهیم و از سلامت روان خود مراقبت کنیم، مهم است.

سلامت روان در هر مرحله از زندگی ما مهم است. این سلامت کلی ما را در بر می گیرد و از طرق مختلف بر زندگی ما تأثیر می گذارد.

3 دلیل اهمیت بالای سلامت روان

چرا سلامت روان مهم است؟

تحقیقات نشان می‌دهد که از هر پنج بزرگسال در آمریکا، یک نفر – ۴۳.۸ میلیون نفر – بیماری روانی را تجربه می‌کند که ۱۸.۵ درصد از کل جمعیت ما را تشکیل می‌دهد. این بدان معناست که مسائل مربوط به سلامت روان در جمعیت ما زیاد است و بر هر کاری که انجام می دهیم تأثیر می گذارد.

با توجه به HealthyPeople.gov، «اختلالات عصبی روانپزشکی علت اصلی ناتوانی در ایالات متحده است.”
در صورت عدم درمان، بیماری روانی، باعث ناتوان شدن نیز می شود. ما را از ظاهر شدن در زندگی روزانه باز می دارد، توانایی های ما را خفه می کند و سرعت ما را کاهش می دهد.

متأسفانه، زمانی که سلامت روان نادیده گرفته می شود، میزان خودکشی افزایش می یابد. سلامت روان مهم است زیرا همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد. بر توانایی ما برای مقابله، سازگاری و حل مشکلات تأثیر می گذارد. همچنین بر توانایی ما برای شاد بودن، بهره‌وری و سازگاری تأثیر می‌گذارد.

سلامت روان موضوعی است که اغلب در جامعه ما انگ می شود. اگر کسی مشکل سلامت روانی داشته باشد، به دلیل این انگ و شرم، کمک کمتری دریافت می کند.

اما چیزی برای خجالت وجود ندارد. سیم کشی مغز شما تقصیر شما نیست. با این حال، ما طوری رفتار می کنیم که انگار تقصیر ماست و اهمیت آن را نادیده می گیریم.

بیماری روانی نیز توسط کسانی که هرگز آن را تجربه نکرده‌اند، دچار سوءتفاهم می‌شود. این به ما بستگی دارد که از نیازهای خود دفاع کنیم و دیگران را در مورد مسائل خود آموزش دهیم.

ما متخصص «تجربه کرده» می شویم.

طیفی از نحوه تجربه ما وجود دارد. گاهی اوقات ممکن است کنترل خود را از دست بدهیم اما در کل دوباره آن را به دست آوریم. یا ممکن است ما افراطی از احساسات بالا و پایین را تجربه کنیم و نتوانیم با آن کنار بیاییم. ممکن است جایی در این بین گیر بیفتیم.

همه چیز وقتی درمان نشود، از بین می رود. اما این بدان معنا نیست که خیلی دیر شده است. هر چیزی ممکن است.
وقتی آن را به یاد آوریم، دوباره به خود فرصت مبارزه می دهیم.

سه دلیل وجود دارد که چرا سلامت روان بسیار مهم است.

3 دلیل اهمیت بالای سلامت روان

 1. سلامت روان بر سلامت جسمانی تأثیر می گذارد.

اگر کسی سرطان داشت، او را به خاطر این بیماری در بدنش مقصر نمی دانستیم. پس چرا انگ و سرزنش را به گردن مسائل مربوط به سلامت روان در مغز می اندازیم؟

بیماری روانی به اندازه هر بیماری دیگری مهم است و می تواند مانند هر بیماری دیگر جان فرد را بگیرد.

به عنوان مثال، افسردگی می تواند منجر به افکار خودکشی و در صورت عدم درمان، اقدام به خودکشی شود. اگر فقط بر سلامت جسمانی تمرکز کنیم، فرد متعادلی نیستیم.

ذهن و بدن به هم مرتبط هستند. بسیاری از بیماری های روانی باعث استرس می شوند که در نهایت باعث کاهش سیستم ایمنی بدن خواهد شد. این به معنای بیماری مکرر و ناتوانی در مقابله است.

استرس و اضطراب می تواند بر سلامت جسمانی ما تأثیر بگذارد. طبق WebMD، 》نگرانی باعث می‌شود که بدن هورمون‌های استرس ترشح کند که ضربان قلب و تنفس شما را تسریع می‌کند، قند خون شما را بالا می‌برد و خون بیشتری را به دست‌ها و پاهای شما می‌فرستد. با گذشت زمان، این می تواند بر قلب، عروق خونی، ماهیچه ها و سایر سیستم های شما تأثیر بگذارد.》

وقتی استرس به بدن ما نفوذ می کند، خاموش می شویم. اینکه چگونه با استرس کنار بیاییم، همه چیز است. مسائل بهداشت روانی درمان نشده می تواند منجر به از هم گسیختگی بیشتری شود.

بسیاری از مردم به مواد مخدر و الکل به عنوان مکانیسم های مقابله ای روی می آورند که بر سلامت و ثبات کلی آنها تأثیر می گذارد.
درست رفتار نکردن آنها با خود، تبدیل به چرخه ای از رفتارهای مخرب می شود. این بر سلامت جسمانی آنها تأثیر می گذارد و آن گلوله برفی نی تواند به بزرگ شدن ادامه دهد.

استرس فرد بر سلامت جسمی و توانایی مراقبت او از خود تأثیر می گذارد و این ممکن است باعث ایجاد الگوهای مخرب شود.

وقتی به این نقطه می رسیم، تازه می آموزیم که سلامت روان مهم است. ما نباید آن را نادیده بگیریم، در غیر این صورت بخش های دیگر زندگی ما ممکن است آسیب ببینند.

3 دلیل اهمیت بالای سلامت روان

 1. پایان دادن به انگ و شرم، برای داشتن زندگی بهتر.

مهم است که در مورد سلامت روان صحبت کنیم، بنابراین دیگران نیز می توانند در مورد آن صحبت کنند.

سایک سنترال به این موضوع می پردازد که چگونه وقتی از وجود خود احساس شرم می کنیم، احساس می کنیم شکسته ایم یا عادی نیستیم. این که خودمان را بسیار حقیر تصور کنیم، بر توانایی ما برای مقابله، تأثیر می گذارد.

بخشی از روند درمان، برگرداندن آن احساسات است. نقص های ما به معنای کمبود ارزش ما نیست. وقتی متوجه این موضوع شدیم، می‌توانیم به دیگران کمک کنیم این احساسات را تغییر دهند و خودشان را بپذیرند.

ننگ باعث شرمساری می شود. شرم باعث ایجاد رفتارهای مخرب می شود. رفتارهای مخرب باعث زوال می شود. وقتی از سلامت روان و اهمیت آن صحبت نکنیم، انگ گسترش می یابد.

وقتی حرف صحبت به میان می‌آید، بیماران روانی به درمان نیاز دارند؛ اما بدون آگاهی و شکستن ننگ پیرامون وضعیت خود، برای دریافت کمک از کسی، احساس راحتی نخواهند کرد. این باعث تحمیل انگ و مبارزه و شرم بیشتر می شود. وقتی نمی توانیم چیزی بگوییم، قدرت بیشتری به آن می دهیم.

در «اسم ببر تا رامش کنی»، تمرینی رایج در مورد احساسات، با نامگذاری آن، قدرت احساسات را از بین می‌بریم. بدون صحبت در مورد احساساتمان، آنها قدرتمندتر می شوند و بیشتر بر زندگی ما و دیگران تسلط پیدا می کنند.

وقتی با هم صحبت می‌کنیم، مشکل کوچک‌تر و تسلط آن بر زندگی‌مان کمتر می‌شود. ما با خجالت نکشیدن از سلامت روان خود، می توانیم یکدیگر را از چنگ آن آزاد کنیم.

زمانی که قابل اعتماد شویم، قدرت کنترل را بر زندگی خود به دست می آوریم. با انکار وجود و اهمیت سلامت روان، خود را انکار می کنیم. توانایی خود را برای حل مشکلات و یافتن راه حل در زندگی روزمره از دست می دهیم.

با این حال، بدون شرم، می‌توان گفت: «من بیماری روانی خودم نیستم، بیشتر از آن هستم. از صحبت کردن در مورد آن نمی ترسم زیرا تقصیر من نیست.»

وقتی این کار را انجام می دهیم، خود و جهان را قدرتمند می کنیم. ما یاد می گیریم که به محرک ها و علائم هشدار دهنده خود گوش دهیم تا درگیر مارپیچ نشویم و نسبت به دیگرانی که آن را تجربه می کنند، شفقت بیشتری نشان دهیم. این باعث می شود که به طور کلی، جهان به هم مرتبط تر شود.

«یک روز شما داستان خود را در مورد چگونگی غلبه بر آنچه از سر گذرانده اید خواهید گفت و این بخشی از راهنمای بقای شخص دیگری خواهد بود.” -ناشناس

وقتی به خودمان کمک می کنیم، به دیگران نیز کمک می کنیم. ما می توانیم به دنیا توجه کنیم و آن را به مکانی مهربان تر و دوست داشتنی تر تبدیل کنیم. ما می‌توانیم با تصدیق مشکلات خود تعیین کنیم که چه مشکلاتی باید حل شوند و می‌توانیم داستان‌های خود را برای تحقق آنها به اشتراک بگذاریم. ما، شرم را از بین می بریم.

3 دلیل اهمیت بالای سلامت روان

 1. سلامت روان بر همه چیز تأثیر می گذارد.

سلامت روان ما بر نحوه کنار آمدن ما با زندگی تأثیر می گذارد. عدم درمان آن منجر به ناامیدی و غمگینی، بی ارزشی، احساس گناه، اضطراب و نگرانی، ترس و از دست دادن کنترل می شود.

روابط ما ممکن است آسیب ببینند. عملکرد ما در هر موقعیتی مانند مدرسه یا محل کار ممکن است کاهش یابد. کناره گیری و انزوا ممکن است اتفاق بیفتد.

همچنین ممکن است علاقه خود را نسبت به چیزهایی که زمانی از آنها لذت می بردیم از دست بدهیم. ممکن است تکمیل وظایف و مدیریت زمان نابود شود. همچنین ممکن است تمرکز برای ما دشوار شود، یا ممکن است نشخوار فکری داشته باشیم و روی مرتب کردن یا سازماندهی تمرکز کنیم.

رابطه ما با غذا ممکن است تغییر کند. ممکن است فراز و نشیب‌هایی داشته باشیم و افکار رقابتی، می‌توانند بیشتر اتفاق بیفتند.

زندگی ممکن است طاقت فرسا شود. اگر مشکلات روانی شدیدی داشته باشیم، ممکن است ارتباط خود را با واقعیت از دست بدهیم و حتی صداهایی را بشنویم.

ممکن است خودآزاری رخ دهد. الگوهای مخربی مانند مصرف الکل و مواد مخدر ممکن است تاثیرگذار باشد و افکار خودکشی، ممکن است نتیجه نهایی باشد. به طور کلی، اگر سلامت روان را جدی نگیریم، همه چیز از هم خواهد پاشید.

اگر هر یک از این مشکلات را تجربه کردید، وقت آن است که کمک بخواهید.

مسائل مربوط به سلامت روان مهم هستند.
مهم است که آنها را یاد بگیریم و به آنها اهمیت دهیم زیرا اگر این کار را نکنیم، همه موارد ذکر شده ممکن است رخ دهد. اگر خوب نباشیم نمی توانیم خوب کار کنیم.

اما وقتی ورقه را برگردانیم و سلامت روانی خوبی داشته باشیم، چیزهای خوب زیادی ممکن است اتفاق بیفتد:

 • دوباره یاد می گیریم که کنار بیاییم.
 • از همه لحاظ سالم می شویم.
 • روابط ما دیگر آسیب نمی بینند.
 • در زندگی روزمره خود معنایی پیدا می کنیم.
 • بیشتر با جامعه خود درگیر می شویم.
 • در مدرسه یا محل کار بازدهی بیشتری داریم.
 • می توانیم همان کسی باشیم که باید باشیم.

3 دلیل اهمیت بالای سلامت روان

وقتی احساس بهتری داشته باشیم، بهتر عمل می کنیم.

سلامت روان بر همه چیز تأثیر می گذارد بر ماهیت ما و نحوه تعامل ما با جهان و خودمان تأثیر می گذارد.

بدون سلامت روانی، ما مستعد این هستیم که ارزش کامل خود را ندانیم و با چیزهایی که خارج از کنترل ما هستند مبارزه کنیم. وقتی سلامت روان را نادیده می گیریم، خودمان را نادیده خواهید گرفت.

ما باید به همان اندازه که برای هر چیزی ارزش قائلیم، نه بیشتر، برای سلامتی و تندرستی خود ارزش قائل باشیم. ما باید بیاموزیم که به اندازه کافی خوب هستیم – که ما شایسته شفقت و دیگران شایسته ترحم هستند.

این باعث می شود استانداردهای بالاتری داشته باشیم. اگر بخواهیم غمگین شویم، با پذیرش وضعیت ذهنی خود، به ما کمک می‌کند که غمگین باشیم. و همچنین به ما کمک می کند کاری در راستای آن انجام دهیم.

ما مجبور نیستیم منتظر باشیم تا احساس بهتری داشته باشیم – امروز می‌توانیم به سادگی با اذعان به اینکه مبارزاتمان واقعی هستند و ارزش توجه دلسوزانه به آن‌ها را دارند، احساس بهتری داشته باشیم.

ما نیازی به حل هر مشکلی نداریم، اما اگر همه چیز خیلی زیاد شد، می توانیم کمک بخواهیم. سپس و تنها در این صورت است که ما دوباره کنترل زندگی خود را به دست می آوریم.

سخن آخر

همه ما سزاوار آرامش خاطر هستیم. سلامت روان مهم است زیرا ما شایسته آن هستیم.

اگر فقط می دانستیم چقدر ارزشمندیم، می توانستیم دنیا را تسخیر کنیم. این افکار محدود کننده خودمان است که ما را عقب نگه می دارد، زیرا فکر می کنیم عادی نیستیم یا شکسته ایم یا ارزشی نداریم.

حقیقت این است که ذهن می تواند دروغ بگوید. می تواند ما را عقب نگه دارد. و با این حال، منبع هر چیز خوبی است که ما تجربه می کنیم.

این باعث نمی شود که کسی به دلیل تجربه مسائل مربوط به سلامت روان، کمتر از دیگران باشد. وقتی برای سلامت روان ارزش قائل باشیم، زندگی بهتری را رقم می زنیم. این بدان معنا نیست که همه چیز یک شبه بهتر می شود، اما می توانیم یاد بگیریم که چگونه برای خود ارزش قائل باشیم تا بتوانیم در طول زمان پیشرفت کنیم.

سلامت روان به اندازه سلامت جسمی مهم است. ما باید به این انگ پایان دهیم زیرا سلامت روان بر همه چیز تأثیر می گذارد. وقتی آن را به خاطر می آوریم، می توانیم همه چیز را برگردانیم. و برای انجام این کار هرگز دیر نیست.

موفق باشید.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/874881/why-is-mental-health-important
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx