سال نو، آغازی نو، تصمیمات جدید

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه زمان مطالعه

سال نو، آغازی نو، تصمیمات جدید

یک سال جدید یک شروع جدید است. مثل یک تولد تازه است.

با شروع سال جدید، احساس می کنیم که باید در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنیم، مسیر جدیدی را شروع کنیم، کارهای جدید انجام دهیم و با عادات، سختی ها و مشکلات قدیمی خداحافظی کنیم. اغلب، ما شروع به برنامه ریزی جدید و تصمیم گیری های جدید می کنیم. ما ممکن است احساس شادی، الهام و امیدواری کنیم، اما گاهی اوقات نیز نگران هستیم.

سوال این است که آیا ما ادامه خواهیم داد و استقامت خواهیم کرد یا از برنامه ها و تصمیمات خود دست برداریم؟ آیا ما به رفتار همیشگی خود برمی گردیم و بدون ایجاد هیچ تغییر یا بهبودی به همان نوع زندگی ادامه می دهیم؟

تغییر، بهبود و موفقیت نیاز به پشتکار دارد.

اگر می خواهید تغییرات واقعی در زندگی خود ایجاد کنید، باید مراحل خاصی را بگذرانید. عالی است که رویاهای بزرگ داشته باشیم. رویا دیدن، لذت بخش است. با این حال، برای تحقق رویاهای خود باید کاری در مورد آنها انجام دهید، نه اینکه فقط رویاپردازی کنید.

سال نو مانند کتابی با صفحات خالی است. چگونه می خواهید این صفحات را پر کنید؟ برای انجام تصمیمات سال نو به چیزی بیش از الهام و تمایل موقت نیاز دارید.

سال نو، آغازی نو، تصمیمات جدید

۵ گام برای ایجاد تغییرات در زندگی شما

آغاز سال جدید به ما انگیزه می‌دهد که چیزهای جدیدی را شروع کنیم و تغییراتی در زندگی‌مان ایجاد کنیم، اما این الهام باید در طول سال ادامه داشته باشد و بعد از چند روز یا چند هفته از بین نرود. مهارت‌ها، عادات و ویژگی‌های شخصیتی خاصی وجود دارد که باید آن‌ها را داشته باشید و چند مرحله را دنبال کنید تا مطمئن شوید که تصمیمات خود را اجرا می‌کنید و تغییرات مورد نظر را در زندگی خود ایجاد می‌کنید.

شما باید یاد بگیرید که بر اساس عقل سلیم و حقایق تصمیمات عاقلانه بگیرید، نه تصمیمات احساسی که ممکن است مدتی بعد متوجه شوید که غیرعملی هستند یا به آنها علاقه ای ندارید. تصمیم گیری و برنامه ریزی و ترک آنها خسته کننده و اتلاف وقت و انرژی است. اگر این رفتار را اغلب تکرار کنید، به ضمیر ناخودآگاه خود می آموزید که ترک می کنید و نباید انتظار زیادی از خود داشته باشید.

چه کاری می توانید انجام دهید تا در تصمیمات خود پایدار باشید؟ چه مراحلی را باید بردارید؟

در اینجا چند مرحله و اقدام مهم وجود دارد که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که تصمیمات و برنامه های خود را اجرا می کنید.

سال نو، آغازی نو، تصمیمات جدید

  1. یک هدف کاملاً مشخص

بدون یک هدف کاملاً تعریف شده شما فقط در حال حرکت خواهید بود و ممکن است علاقه خود را از دست بدهید و کاری را که شروع کرده اید متوقف کنید. هدف کلی و نامشخص کافی نیست و مهم نیست که هدف کوچک یا بزرگ باشد. در هر دو مورد، باید به خوبی تعریف شود.

اگر می خواهید بروید و یک فیلم ببینید، باید بدانید که کدام فیلم را می خواهید ببینید. اگر یک ماشین جدید می خواهید، باید بدانید که چه نوع ماشینی می خواهید و اگر می خواهید در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید، باید بدانید که چه نوع تغییراتی را می خواهید ایجاد کنید.

  1. پشتکار

معمولاً وقتی کاری جدید را شروع می‌کنیم، انگیزه و الهام داریم، اما پس از مواجهه با مشکلات و موانع و اگر تغییرات زیادی طول بکشد، شروع به از دست دادن اشتیاق می‌کنیم و می‌پرسیم که آیا ارزشش را دارد یا خیر. در این مرحله، باید نظم و انضباط خود را جمع آوری کرده و در تلاش خود استقامت کنیم.

چگونه به استقامت ادامه دهیم؟ این سوال سختی است. لازم نیست شما به سادگی تسلیم شوید. این چیزی است که یک فرد موفق را از یک فرد ناموفق جدا می کند.

ممکن است فکر کردن در مورد مزایایی که پس از دستیابی به هدف خود به دست می آورید کمک کند. خواندن در مورد افرادی که با مشکلات روبرو شده اند و بر آنها غلبه کرده اند نیز می تواند کمک کند. آموزش و تقویت اراده و انضباط خود از طریق ورزش مناسب می تواند استقامت شما را تقویت کند.

سال نو، آغازی نو، تصمیمات جدید

 

  1. عمل

برای انجام اهداف، نه فردا یا هفته آینده، بلکه همین الان باید اقدام کنید. منتظر زمان مناسب نباشید، زیرا زمان مناسب اکنون است و تعلل یعنی برای هرگز انتظار کشیدن. برای ایجاد تغییراتی که می خواهید باید اقدام کنید، در غیر این صورت، هیچ چیز در زندگی شما تغییر نخواهد کرد.

  1. ترک منطقه راحتی

ما در یک محیط و موقعیت شناخته شده احساس راحتی و امنیت بیشتری می کنیم و اغلب می ترسیم منطقه آسایش خود را ترک کنیم. اگر می خواهید زندگی خود را بهبود بخشید، باید آنقدر شجاع باشید که منطقه راحتی خود را ترک کنید و کارهای مختلف انجام دهید. شما باید تمایل داشته باشید که کارها را به روش دیگری انجام دهید و کارهایی را انجام دهید که قبلاً هرگز انجام نداده اید، در غیر این صورت چگونه می توانید تغییری در زندگی خود ایجاد کنید.

سال نو، آغازی نو، تصمیمات جدید

  1. به شک و تردید و دلسردی گوش ندهید

ذهن شما ممکن است شک و تردید ایجاد کند و خانواده و دوستان ممکن است شما را دلسرد کنند. اغلب، بهتر است زیاد از برنامه ها و تصمیمات خود صحبت نکنید. مردم از تغییر می ترسند و ممکن است شما را دلسرد کنند. بله گاهی اوقات ممکن است حق با آنها باشد، اما اغلب، این ترس آنها از تغییر است که از دهان آنها صحبت می کند.

قبل از تصمیم گیری فکر کنید، از عقل سلیم استفاده کنید و حقایق را به دست آورید، اما وقتی از کاری که انجام می دهید مطمئن شدید، اجازه ندهید چیزی شما را منصرف کند.

سال جدید آغازی جدید و تصمیمات جدید به ارمغان می آورد. این به شما بستگی دارد که آیا به تصمیمات خود ادامه می دهید، به قدرت درونی و توانایی شما برای ادامه دادن علیرغم مشکلات و موانع بستگی دارد.

امسال را متمایز کنید تا در پایان سال از اینکه تصمیمات خود را انجام دادید و آنچه را که در نظر داشتید به انجام رساندید احساس خوشحالی و رضایت کنید.

سال جدید مانند فصلی از یک کتاب در انتظار نوشته شدن در برابر ما ایستاده است. ما می توانیم با تعیین اهداف به نوشتن آن داستان کمک کنیم.

– ملودی بیتی

«هر بار که برگه ای از تقویم را پاره می کنید، مکان جدیدی برای ایده های جدید و پیشرفت ارائه می دهید.»

– چارلز کترینگ

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/goal-setting/new-year-beginnings-resolutions
۴.۹/۵ - (۲۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx