مهارت های سازگاری کدامند و چگونه آن ها را در خود ارتقا دهیم؟

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

مهارت های سازگاری کدامند و چگونه آن ها را در خود ارتقا دهیم؟

راز موفقیتی وجود دارد که هیچکس در مورد آن صحبت نمی کند، آن قدرت سازگاری است؛ و وقتی که بفهمید چگونه آن را ارتقا دهید، به عظمت خود می رسید. خب، مهارت های سازگاری شما کدامند و چگونه آن ها را ارتقا می دهید؟
سازگاری بازتابی از اعتماد به نفس، وجود و میل شما به رشد و بردباری است. همانطور که ناتالی فراتو، یک سرمایه گذار جسور، در کنفرانس خود در تد بیان می کند، من به دنبال نشانه هایی از یک خصوصیت خاص هستم. نه  (IQ) آی کیو و نه (EQ) ای کیو. آن مهارت سازگاری است. شما می توانید کنفراس کامل تد او را در ویدئوی زیر ببینید.
وابسته به اینکه از چه کسی بپرسید، مهارت سازگاری معانی مختلفی دارد. گوگل از آن به عنوان قابلیت وفق پذیری با موقعیت های جدید یاد می کند. ناتالی فراتو می گوید: اینکه یک نفر چگونه به بسیاری از تغییرات اجتناب ناپذیر واکنش نشان می دهد. آنگاه می توانید انعطاف پذیری و تطبیق پذیری ساده را در نظر بگیرید که این دو، سازگاری را شکل می دهند.
اگر تغییر می توانست به موفقیت شما در زندگی کمک کند چه؟ اگر یک ویژگی عادی می توانست به یک مهارت منتهی شود و شمارا از بقیه متمایز کند چه؟
به یاد داشته باشید که سازگاری چیزی نیست که بخواهید آن را دوست داشته باشید یا از آن لذت ببرید. سازگاری توانایی تولید و ایفای دیدگاهی چندوجهی است که به شما یک موقعیت توسعه پذیر در صحنه ای که همواره ایجاد می کنید می دهد.

مهارت های سازگاری کدامند و چگونه آن ها را در خود ارتقا دهیم؟

فهرست مطالب

1.       مهارت های سازگاری کدامند؟
2.       قدردانی
3.       فراگیری
4.       استفاده
5.       اطلاعات بیشتر در مورد مهارت های سازگاری

مهارت های سازگاری کدامند؟

چالش در حوزه مهارت های منشی نهفته است. هرچه مهارت ها تکراری تر باشند، تفکر کمتری دخیل است. با این حال این می تواند به بیخیالی و کمبود عملکرد کافی منجر شود. سازگاری را لحاظ کنید تا شاهد خیل عظیم فرصت ها در زندگی خود باشید.
مهارت های سازگاری همانطورکه گفته شد، شامل یک دسته ی فراگیر می شود، اما به اینها محدود نمی شود:
1.       مهارت های برقراری ارتباط
2.       مهارت های بین فردی
3.       مهارت های حل مسئله
4.       مهارت های تفکر خلاق و استراتژیک
5.       مهارت های کار گروهی
6.       مهارت های سازمانی
این مهارت ها به شما کمک می کنند که حرکات و پاسخ های لازم را همانطورکه خودتان می خواهید بر زندگی و شغلی که دوست دارید، داشته باشید.

قدردانی

همه این مهارت ها مهارت های ضروری زندگی هستند و شما را برای موفقیت آماده می کنند. و خبر خوب این است که می توانید آنها را در زندگی روزمره خود داشته باشید. انطباق با تغییر و گنجاندن موثر ایده ها در مسئولیت های خود، درهای فرصت ها را در پذیرش چالش های جدید باز می کند.

اگرچه تغییر، یک امر ثابت است، اما این ثبات اعمال آن را آسان‌تر نمی‌کند. برای بسیاری از ما، مقاومتی در برابر تغییر وجود دارد. هنگامی که نیاز به تغییر است، اکثر افراد فرار می کنند و پنهان می شوند. انجام آنچه می دانید آسان تر از آموختن چیزهایی است که نمی دانید.

چرا سخت تر کار کنیم وقتی زندگی می تواند آسان تر باشد؟ زیرا سازگاری، سادگی چیزی را نشان می دهد که تغییر را به یک مانع نه چندان تهاجمی تبدیل می کند. اگر فضایی را برای انعطاف پذیری و تطبیق ایجاد کنید، همه اینها به سازگاری منجر می شود.

مهارت های سازگاری کدامند و چگونه آن ها را در خود ارتقا دهیم؟

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری توانایی خم شدن آسان، بدون شکستن و تمایل به تغییر یا سازش است. اینجاست که می توانید به سرعت تنظیم کنید و مرکز تمرکز خود را در یک موقعیت یا پروژه تغییر دهید. اگر بتوانید در رفت و آمدها، تقویم و هر روز، انعطاف پذیر باشید، مهارت های شما صرفاً به دلیل سازگاری خود و توانایی پاسخگویی خاص به هر موقعیت یا پروژه ای، از انتظارات دیگران فراتر خواهد رفت.

تطبیق پذیری

تطبیق پذیری توانایی سازگاری با بسیاری از عملکردها یا فعالیت های مختلف است. این بهترین توصیف از فردی است که در کارهای مختلفی مسئولیت دارد. ممکن است در آشپزخانه تجربه داشته باشید و غذاهای باورنکردنی بپزید، نه به این دلیل که سرآشپز فوق العاده ای هستید، بلکه به این دلیل که می توانید دستورالعمل های دقیق را دنبال کنید. این ویژگی را در نظر بگیرید و از آن برای اجرای یک طرح بازاریابی برای یک کسب و کار استفاده کنید.

انعطاف پذیری و تطبیق پذیری دوگانه  پویا در سازگاری هستند. اینجا است که موفقیت با تلاش سختی که از پذیرفتن یک تغییر به عنوان یک وجهه از استقلال است جبران میشود.

کسب

در زیر هفت راه برای توسعه و پیشرفت مهارت های سازگاری شما آورده شده است. مطمئن شوید که دانش خود را گسترش می دهید و نقاط قوت و ضعف خود را آزمایش می کنید.

  1. ارتباطات مانند پادشاه عمل می کنند.

آدم هایی بیشتر از شما در دنیا وجود دارند. بنابراین، پاسخگوی اطرافیان خود باشید. اگر کسی را نمی شناسید، خود را به هم معرفی کنید. از سوالات برای شناخت آن شخص استفاده کنید. همانطور که در مورد نیازها، خواسته ها و علایق می آموزید، می توانید ارتباطی ایجاد کنید که به شما این امکان را می دهد که با اقداماتی واقعی کمک کنید.

مهارت های سازگاری کدامند و چگونه آن ها را در خود ارتقا دهیم؟

  1. از منطقه امن خود فرار کنید.

اگر راحت هستید، در منطقه امن خود زندگی می کنید. فراتر از احساسات دانستن و تجربه آزادی رشد با گسترش دامنه دسترسی خود بروید. آنچه می بینید همیشه آن چیزی نیست که به دست می آورید. برای برجسته شدن، باید مایل باشید که از هم جدا شوید. بنابراین، از منطقه امن خود فرار کنید ، در حالی که به خودتان الهام می دهید تا به دیگران خدمت کنید.

  1. به سلامتی نیمه پر لیوان

وقتی به یک لیوان مایع نگاه می کنید، آن را چگونه می بینید؟ نیمه پر یا نیمه خالی؟ بیشتر مردم تمایل دارند به سمت منفی، نیمه خالی متمایل شوند. اما وقتی تصمیم می گیرید نیمه پر فنجان را ببینید، اینجاست که داستان تغییر می کند. این ترکیبی از خوب و بد با یک چشم انداز خاص به مثبت است. خودتان را به آنچه می دانید محدود نکنید. دیدگاه خود را برای دیدن آنچه ممکن است گسترش دهید.

  1. خارج از محدوده فکر کنید.

نوآوری از ذهن شروع می شود. بنابراین، از مسیر خود خارج شوید و بزرگتر و گسترده تر فکر کنید. همیشه می توانید تمرکز خود را به خوبی تنظیم کنید. با امتحان کردن چیزهای جدید و متفاوت، زاویه دید خود را گسترش دهید. چیزهای رایج را گسترش دهید و چیزهای غیر معمول را در آغوش بگیرید. در آنجا یک طرز فکر بی حد و حصر برای رشد سازگاری خود را کشف خواهید کرد.

  1. آنچه که ممکن است را شبیه سازی کنید، نه آنچه محتمل است.

زمانی که به دنبال ایجاد تغییر هستید، مثبت اندیشی بسیار تاثیرگذار است. جایی که امید وجود دارد، تغییر آسانتر پذیرفته می شود. محصولی از مثبت بودن باشید و آنچه ممکن است را شبیه سازی کنید. حتی اگر بعد از بیشتر فکر کردن منطقی به نظر نمی رسد، نگاه کردن به موقعیت یا شرایط با یک چرخش مثبت به شما این امکان را می‌دهد که به طور مداوم آنچه ممکن است را تطبیق دهید و خود را به آنچه که نیست محدود نکنید.

مهارت های سازگاری کدامند و چگونه آن ها را در خود ارتقا دهیم؟

  1. ذهنیت رشد را برانگیزید.

هر روز می تواند از یک طرز فکر رشد بهره مند شود. اما این مستلزم حذف دیدن تنها چیزی است که شما می دانید، یعنی یک طرز فکر ثابت. از چیزی که شما را عقب نگه می دارد فاصله بگیرید و به سمت چیزی که دیدگاه شما را گسترش می دهد متمایل شوید. داشتن ذهنیت رشد شما را وادار می کند تا موقعیت یا پروژه را از همه زوایای مختلف بررسی کنید. این فقط چیزی نیست که شما می دانید، بلکه چیزی است که می توانید فراتر از آنچه می بینید، تصور کنید.

  1. عدم یادگیری برای یادگیری مجدد

یکی از چالش برانگیزترین جنبه های رشد به عنوان یک فرد، عدم یادگیریِ مجدد است. و اینکه کلید توسعه مهارت های سازگاری است. برای اینکه بتوانید اقدامات قبلی را تنظیم کنید تا بتوانید ماهیچه های تطبیق پذیر خود را خم کنید، تلاش زیادی می طلبد. علاوه بر این، پتانسیل رشد بیشتری را هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای برای شما به ارمغان می آورد.

به یاد داشته باشید که همیشه هر سکه دو روی دارد. این بدان معناست که بیش از یک راه برای انجام کاری وجود دارد. ریشه دار بودن و دلبستگی بیش از حد به اعمال و مسئولیت های خود، نتیجه شما را محدود می کند. در هر کاری که انجام می دهید، چیز جدیدی بسازید. زندگی در مورد عادات نیست، بلکه درمورد پذیرفتن تغییراتی است که سازگار بودن را برای عالی کردن هر روز به وجود می آورد.

مهارت های سازگاری کدامند و چگونه آن ها را در خود ارتقا دهیم؟

کاربرد

《برداشتن یک قدم در یک زمان به کیلومترها عظمت منجر می شود.》 – کریستیان وارگو

این فرسنگ ها عظمت، با هدف می آید.

یک سنگ و نه هر سنگی، بلکه یک سنگ صاف و براق با لبه های کاملا گرد که از برخی فصول گذشته است را انتخاب کنید. سنگ ها صاف ایجاد نمی شوند. آن‌ها در محیط غلت می‌خورند، پرتاب می‌شوند و به اطراف می‌پیچند. این باعث می شود که سنگ به دلیل تطابق با آنچه در اطراف آن است، صاف و صیقلی به نظر برسد.

شما نیز می توانید سنگی باشید که تغییر می کند و قدرت سازگاری را در بر می گیرد. خوبی ها را با بدی ها همراه کنید و یاد بگیرید که چگونه انعطاف پذیر و همه کاره باشید تا به اوج برسید. چیزهاس قدیمی را پشت سر بگذارید و چیزهای جدید را جشن بگیرید. تغییر یک نعمت است. با آن به عنوان یک بیماری رفتار نکنید. با گسترش مهارت های سازگاری خود، آن را در آغوش بگیرید. اینجا در اقیانوس تغییر است که از آنچه بود به آنچه خواهد بود برمی خیزید.

سازگاری در حضور شما پیدا می شود. به جلوتر رفتن چیزی را پشت سر می گذارد که در هر روز شما اهمیت دارد. تلاش برای به پایان رساندن آنچه به نفع و قدرت شما است، آنچه واقعاً مهم است را از بین می برد.

در جزر و مد زندگی حضور داشته باشید. سفر ممکن است بادخیز باشد، اما با ارتقای مهارت‌های سازگاری، مسیرهای انحرافی نه تنها ترسناک نیستند، بلکه یک انتظار خوشایند خواهد بود. تغییر ساده تر می شود، زیرا شما سازگار شده اید.

کاری را که مهم است با حضور خود و سازگاری انجام دهید. سازگاری، میزان آزادی افکار و ذهن شما را افزایش می دهد و راه را برای تنوع بخشیدن به اعمال خود در زندگی و کاری که دوست دارید، باز می کند.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/900339/adaptability-skills
5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx