60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

Add a Comment
46 Min Read

۶۰ نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

نقل قول مناسب در زمان مناسب می تواند زندگی شما را متحول کند. همه نقل قول ها قدرتمند نیستند؛ اما هر چند وقت یک بار با نقل قولی روبرو می شوید که از بقیه متمایز است. این نقل قول های قدرتمند به شما الهام می بخشد که یک قدم به عقب بردارید و زندگی خود را دوباره از نو ببینید. برخی از آنها به قدری باورنکردنی هستند که باعث می شوند همه چیز را زیر سوال ببرید.

عناوین مقاله
۶۰ نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می داردجیم کویک در مورد این که ابتدا خود را تغییر دهیداستفن فورتیک در مورد ترسمیکل آنژ در مورد هدف های والاویل راجرز در مورد هدر دادن پولاستیو جابز در مورد دوست داشتن کاری که انجام می دهیدتونی رابینز در مورد اهمیت اقدام گراییولتر در مورد حس مسئولیتآبراهام لینکلن در مورد از بین بردن دشمنان شماادوین لوئیس کول در مورد حرکت کردناد بیگلی در مورد خرابکاریبودا در مورد شادیتایرون ادواردز در مورد تعصباتفردریش نیچه در مورد لجاجتویلیام شید در مورد ریسک پذیریجورج برنارد شاو در مورد ایجاد هدف در زندگیناپلئون بناپارت در مورد تعامل با دشمنان خودآدریان کوردی در مورد شادی از درونجاناتان هوی در مورد بخشش دیگرانآرتور سی کلارک در مورد تفکر درباره احتمالاتآنتوان دو سنت اگزوپری در مورد رهبریمایا آنجلو در مورد ایجاد احساس خوب در دیگراناسحاق آسیموف در مورد دانش بدون خردلائوتسه در مورد برخورد با مشکلات در یک زمانچارلز سویندول در مورد واکنش ما به اتفاقاتدیوژن در مورد اصالتمری انگلبریت در مورد سر و کار داشتن با چیزی که دوست نداریدکارل سیگان در مورد رابطه ما با کیهانولتر در مورد شوخ طبعیساموئل جانسون در مورد رفتار با دیگرانمحمد علی در مورد حساب کردن زمان های دردناکجرج شاو در مورد اشتباه کردنآلبرت انیشتین در مورد توضیح ساده چیزهاجورج شاو در مورد سازگاری با جهانزیاد عبدالنور در مورد برتری افراد از همبرتراند راسل در مورد اعتقاد درونیکالو ندوکوه کالو در مورد خلق میراثی از خوددالایی لاما در مورد بنده پول بودنسقراط در مورد حکمت حقیقیهنری فورد در مورد ایمان داشتن به خودسقراط در مورد لذت های دنیویحکمت چینی در مورد پرسیدن سوالهلن اکسلی در مورد قدرت کتاببیل واترسون در مورد یادگیری چیزهای جدیددوایت آیزنهاور در مورد خرج کردن پول برای جنگضرب المثل یونانی در مورد ایثاراستفان کاوی در مورد گوش دادن صحیحوودی آلن در مورد خنداندن خداضرب المثل لهستانی در مورد بر حق بودنرابرت فراست در مورد هر چیزی که باید در مورد زندگی بدانیدتام هیدلستون در مورد اینکه تبهکاران چگونه خود را می بینندسون تزو در مورد ارزش دادن به آنچه داریدلئو تولستوی در مورد هنر نامفهومرالف والدو امرسون در مورد عصبانی بودنبرنان منینگ در مورد ظاهر خوبآنتونی رابینز در مورد اهمیت شکستبیل نای در مورد یادگیری از دیگرانکارل گوستاو یونگ در مورد ارتباط با خود واقعی شماهنری فورد در مورد خلق شهرتضرب المثل اسپانیایی در مورد انتخاب عاقلانه کلماتای ای میلن در مورد قدردانی در زمان خداحافظیمنبع:

نقل قول های دیگر شما را به چالش می کشد تا با پتانسیل کامل زندگی کنید و از زندگی خود نهایت استفاده را ببرید. وجه مشترک همه آنها این است که شما را وادار می کنند عمیقاً در مورد جنبه های مختلف زندگی فکر کنید. با این حال، مشکل این است که این نقل قول های فوق العاده قدرتمند را پیدا کنید.

کشف جملات تغییر دهنده زندگی و کلمات الهام‌ بخش برخی از بهترین مردان و زنان که شما را تشویق می ‌کنند بر چیزی که مانع موفقیت شما می ‌شود غلبه کنید، همیشه آسان نیست. خوشبختانه برای شما برخی از این جملات واقعاً گرانبها و گهربار را پیدا کردیم. در ادامه می ‌توانید گزیده ‌ای از ۶۰ نقل قول قدرتمندی که شما را به فکر فرو می ‌برد، مطالعه کنید.

پس از صحبتمان ما در مورد تفکر عمیق و سوالات تفکر برانگیز، منطقی است که این مجموعه را با چند نقل قول قدرتمند به پایان برسانیم تا شما را به تفکر وادار کند.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

«من ۱۰۰۰ برده را آزاد کردم. اگر می دانستند برده هستند، می توانستم ۱۰۰۰ نفر دیگر را آزاد کنم. »

هریت تابمن

با خواندن جملات تأمل برانگیز، می توانید به تدریج کل جهان بینی خود را تغییر دهید. نقل قول هایی وجود دارد که شما را تشویق می کند که از منظری کاملاً متفاوت به مسائل نگاه کنید که قبلاً در نظر نگرفته بودید. نقل قول های دیگر به شما انگیزه می دهد تا از شر چیزهایی در زندگی خود خلاص شوید که شما را دلسرد می کنند.

در ادامه جملاتی خواهید خواند که شما را ساعت ها به فکر فرو می برند.

برخی از این نقل قول ها شما را با سوالات اجتناب ناپذیری در مورد زندگی مواجه می کند که هیچ یک از ما نمی توانیم از آنها اجتناب کنیم. اگر جرات رویارویی با این سوالات و یافتن پاسخ را داشته باشید، از آن سود زیادی خواهید برد. با این حال، کسانی که به دنبال فرار از سؤالات اجتناب ناپذیر هستند، دیر یا زود از تصمیم خود پشیمان خواهند شد. البته اگر پاسخی برای یکی از این سؤالات پیدا کنید، رهایی بخش خواهد بود.

۶۰ نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

نقل قول های زیر می تواند بسیار قابل تامل باشد. مطمئن شوید که همه آنها را به یکباره نخوانید، بلکه در مورد معنای آن نقل قول هایی که به نظر شما جالب هستند فکر کنید. اگر به دقت در مورد این اظهارات فکر کنید، خواهید دید که آنها می توانند به شما کمک کنند تا باورهای نادرست را کنار بگذارید تا بتوانید عمق ماجرا را ببینید.

از به چالش کشیدن سیستم اعتقادی فعلی خود ترسی نداشته باشید. درعوض، ببینید آیا می ‌توانید فرضیات نادرست را با دانشی که درست‌ تر است جایگزین کنید.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. جیم کویک در مورد این که ابتدا خود را تغییر دهید

«اگر یک تخم مرغ توسط نیروی بیرونی بشکند، زندگی آن به پایان می رسد. اگر توسط یک نیروی درونی شکسته شود، زندگی آغاز می شود. اتفاقات بزرگ همیشه از درون شروع می شوند.»

جیم کویک

اگر می خواهید بر تغییرات بزرگ در جهان تأثیر بگذارید، ابتدا باید خودتان را تغییر دهید. بدون تمایل به بهتر شدن هر روز، هیچ پیشرفت واقعی حاصل نمی شود. کسانی که به دنبال تغییر دنیای اطراف خود بدون تغییر در درون خود هستند، ممکن است در تعهدات خود موفق نشوند.

در عین حال، عظمت واقعی را نمی توان با چیزی بیرونی اعطا کرد، بلکه باید توسط خودتان انجام پذیرد. این همچنین به این معنی است که ما به ندرت می توانیم دیگران را مجبور کنیم تا با پتانسیل کامل خود زندگی کنند. در عوض، چیزی که لازم است تشویق درستی است که به این افراد کمک می‌کند تا آتش اشتیاق درون خود را شعله ‌ور کنند.

برای اینکه دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنیم، ابتدا باید دیگران را تشویق کنیم تا از درون زندگی و باورهای خود را تغییر دهند. این تنها راهی است که می توان تغییر واقعی خلق کرد.

 1. استفن فورتیک در مورد ترس

«دلیل اینکه ما با ترس دست و پنجه نرم می کنیم این است که باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه می کنیم.»

استفن فورتیک

مقایسه تقریباً همیشه ناعادلانه است. دلیل این امر این است که ما معیارهای مناسبی نداریم در حالی که با خودمان خیلی منصف نیستیم. معمولاً وقتی خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم، حقیقت این است که نقاط ضعف خود را با کسانی که در این زمینه ها برتر هستند مقایسه می کنیم.

به جای مقایسه مداوم خود با دیگران، پیشرفت خود را در زندگی مقایسه کنید. تنها کسی که می‌توانید خود را با آن مقایسه کنید، خود قبلی ‌تان است. اگر پیشرفت کنید و به عنوان یک شخص به رشد خود ادامه دهید، موفق هستید. همیشه به یاد داشته باشید که موفقیت های شما در زندگی برای مقایسه بسیار منحصر به فرد هستند.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. میکل آنژ در مورد هدف های والا

«بزرگ ترین خطر برای اکثر ما این نیست که هدفمان خیلی بلند است و آن را از دست می دهیم، بلکه این است که خیلی پایین است و به آن می رسیم.»

میکل آنژ

تعیین اهدافی که امکان تحقق آنها وجود ندارد، می تواند خطرناک باشد. اگر این کار را انجام دهید، فقط خود را برای ناامیدی آماده خواهید کرد. در عین حال، اگر اهداف خیلی والایی نداشته باشید، اگر فقط به میوه آویزان پایین دست برسید، هرگز پیشرفتی در زندگی نخواهید داشت.

اگر شهامت هدف گذاری های والا را نداشته باشید، هرگز کاری مهم را انجام نخواهید داد.

 1. ویل راجرز در مورد هدر دادن پول

«بسیاری از مردم چیزهایی را می خرند که به آنها نیاز ندارند تا افرادی را که دوست ندارند تحت تاثیر قرار دهند.»

دیو رمزی

گاهی اوقات، یک قدم به عقب برداشتن و نحوه خرج کردن پول خود می تواند بسیار مفید باشد. در بسیاری از موارد، متوجه خواهید شد که در واقع به بسیاری از چیزهایی که خریده اید نیاز ندارید. در عین حال، ممکن است متوجه شوید که بسیاری از چیزها را خریده اید نه به این دلیل که به زندگی شما ارزش می بخشند، بلکه صرفاً به این دلیل که می خواهید دیگران را با دارایی های خود تحت تأثیر قرار دهید.

داشتن یک زندگی ساده می تواند به شما کمک کند نه تنها پول خود را برای چیزهای معنی دارتری خرج کنید که در واقع چیزی به زندگی شما می افزایند، بلکه در کاهش وابستگی به نظر و تایید دیگران نیز کمک می کنند.

 1. استیو جابز در مورد دوست داشتن کاری که انجام می دهید

«و تنها راه انجام کار بزرگ این است که کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید. اگر هنوز آن را پیدا نکرده اید، به جستجو ادامه دهید. یک جا ننشینید؛ مانند تمام مسائل دلی، وقتی آن را پیدا کردید، خواهید فهمید.»

استیو جابز

عظمت واقعی تنها زمانی حاصل می شود که خود را به طور کامل در کاری که انجام می دهید غرق کنید. با این حال، اگر از کاری که انجام می دهید متنفر باشید، می تواند بسیار دشوار باشد. برای برتری در زندگی، باید کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. تونی رابینز در مورد اهمیت اقدام گرایی

«مهم نیست که چقدر اشتباه می کنید یا چقدر کند پیشرفت می کنید، باز هم خیلی جلوتر از همه کسانی هستید که تلاش نمی کنند.»

تونی رابینز

آخرین باری که از ترس شکست به دنبال فرصتی نبودید چه زمانی بود؟ این اتفاق بیشتر از چیزی که تصور می کنید اتفاق می افتد. ترس شما را فلج می کند و شما را از انجام کارهای بزرگ در زندگی باز می دارد. شما را محدود می کند و مانع پیشرفت شما می شود.

به همین دلیل، درک این نکته مهم است که تلاش نکردن بسیار بدتر از شکست های گاه به گاه است. همچنین درک این نکته مهم است که شکست دائمی نیست؛ اما حسرت یک عمر باقی می ماند و این می تواند در دراز مدت بسیار دردناک تر از چند شکست کوتاه باشد.

اگر شکست خوردید، از تجربیاتی که به دست می آورید استفاده کنید تا قوی تر شوید. اشتباهات و شکست های شما کمک زیادی به پیشرفت در زندگی شما می کند. زمانی فرا خواهد رسید که متوجه خواهید شد که تمام این تجربیات دردناک به شما کمک کرده تا به آنچه که اکنون هستید تبدیل شوید.

 1. ولتر در مورد حس مسئولیت

«هیچ دانه برفی در بهمن هرگز احساس مسئولیت نمی کند.»

ولتر

تاریخ بارها و بارها نشان داده است که بازتاب مداوم اعمال خود چقدر مهم است. امپراتوری های شیطانی به پا خاستند و جنایات هولناک خود را مرتکب شدند زیرا هزاران یا میلیون ها نفر رفتارهای آنها را زیر سوال نمی بردند. ممکن است شخص بدون احساس مسئولیت در قبال نتیجه کلی در این اقدامات شرکت کند. با این حال، اکثر این جنایات تنها زمانی قابل ارتکاب هستند که افراد زیادی بدون چون و چرا در فعالیت های جمعی شرکت کنند.

 1. آبراهام لینکلن در مورد از بین بردن دشمنان شما

«آیا دشمن خود را در حالی که او را دوست خود قرار دادم نابود نکردم؟»

آبراهام لینکولن

ساده ترین راه برای جلوگیری از درگیری های غیرضروری این است که با دشمنان خود آشنا شوید و شاید حتی دوست شوید. انجام این کار به شما کمک می کند تا متوجه شوید که آنها دقیقاً مانند شما هستند. اینکه آنها رویاهای مشابهی در مورد زندگی خود دارند و به همان اندازه که شما به خانواده خود اهمیت می دهید به خانواده خود اهمیت می دهند.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. ادوین لوئیس کول در مورد حرکت کردن

«شما با افتادن در آب غرق نمی شوید. شما با ماندن در آنجا غرق می شوید.»

ادوین لوئیس کول

فقط به این دلیل که گهگاه به زمین می خورید به این معنی نیست که تا ابد آدمی شکست خورده اید. با این حال، اگر دوباره بلند نشوید، زندگی همچنان شما را به زمین خواهد زد؛ بنابراین بسیار مهم است که با مشکلاتی که با آن روبرو هستید روبرو شوید. دوباره روی پاهای خود بلند شوید و با هر چیزی که شما را متوقف می کند مقابله کنید. رویکردی فعال به زندگی داشته باشید و اجازه ندهید که عقب‌ نشینی ‌ها شما را از دنبال کردن رویاهایتان منصرف کنند.

 1. اد بیگلی در مورد خرابکاری

«من نمی‌دانم چرا وقتی چیزی را که توسط انسان خلق شده است تخریب می ‌کنیم، آن را خرابکاری می ‌نامیم، اما وقتی چیزی را که توسط طبیعت خلق شده است را تخریب می‌کنیم، آن را پیشرفت می ‌نامیم.»

اد بیگلی جونیور

سخن اد بیگلی فوق العاده قابل تامل است. این واقعاً باعث می شود در مورد نحوه تمایز بین دارایی انسان و چیزی که به طور طبیعی ایجاد شده است فکر کنید؛ اما آیا نباید به همان اندازه که به آنچه متعلق به خودمان است به طبیعت هم اهمیت دهیم؟

 1. بودا در مورد شادی

«هزاران شمع را می توان از یک شمع روشن کرد و عمر شمع کوتاه نمی شود. شادی هرگز با به اشتراک گذاشتن کاهش نمی یابد.»

بودا

زیبایی شادی این است که یک منبع نامحدود است. شما شادی خود را با به اشتراک گذاشتن آن با دیگران از دست نمی دهید. برعکس، حتی ممکن است با به اشتراک گذاشتن شادی خود با دیگران بسیار شادتر شوید. همانطور که آتش یک شمع می‌ تواند هزاران شمع دیگر را بدون کم ‌نور شدن شعله ‌ور کند، شما نیز می ‌توانید شادی خود را بدون از دست دادن آن شریک شوید.

 1. تایرون ادواردز در مورد تعصبات

«پیش ‌داوری ‌ها به ندرت بر استدلال منطقی غلبه می‌ کنند و با عقل و منطق نمی توان آنها را از به کلی از بین برد.»

تریون ادواردز

جرج کارلین می گفت که بحث کردن با یک احمق اتلاف وقت است. او گفت این به این دلیل است که احمق ها شما را به اندازه سطح خودشان پایین می آورند، جایی که می توانند به راحتی با تجربه شما را شکست دهند. این جمله فوق العاده ای است که به بینش شگفت انگیز تایرون ادواردز در مورد تعصب می افزاید.

تشویق مردم برای غلبه بر پیش داوری ها تقریبا غیرممکن است، زیرا آنها به ندرت پایه ای در منطق دارند.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. فردریش نیچه در مورد لجاجت

«بسیاری در حرکت در راهی که انتخاب کرده اند سرسخت هستند و تعداد کمی در دنبال کردن هدف.»

فردریش نیچه

داشتن هدف، ایجاد استراتژی و پیگیری این استراتژی با بیشترین عزم ممکن کافی نیست. اگر نمی خواهید راهی را که انتخاب کرده اید ترک کنید، نشانه لجبازی است، حتی اگر به وضوح متوجه شوید که این مسیر شما را به اهدافتان نمی رساند. آنچه در عوض ضروری است این است که مکرراً مسیری را که طی می کنید بررسی کنید تا مطمئن شوید که همچنان شما را به اهدافتان می رساند.

 1. ویلیام شید در مورد ریسک پذیری

«یک کشتی در بندر در جای امنی است، اما کشتی ها برای این کار نیستند.»

ویلیام جی تی شید

دستاوردهای واقعی تنها زمانی حاصل می شود که بخواهید چیزی را به خطر بیندازید. اگر همیشه در منطقه امن خود بمانید، هرگز شگفتی های جهان را کشف نخواهید کرد. فقط کسانی که مایل به ریسک هستند چیزی بیشتر به دست می آورند.

 1. جورج برنارد شاو در مورد ایجاد هدف در زندگی

«زندگی در مورد یافتن خود نیست. زندگی یعنی ساختن خود.»

جورج برنارد شاو

بسیاری از مردم برای یافتن هدف خود در زندگی تلاش زیادی می کنند. با این حال، داشتن هدف در زندگی همیشه به معنای یافتن آن نیست. همه چیز در مورد ایجاد فعالانه آن هدف است. شما باید به زندگی خود هدف بدهید، در غیر این صورت، یافتن هدف واقعی خود در زندگی ممکن است فوق العاده دشوار باشد. همین امر برای یافتن خود نیز صادق است. شما می توانید هر آنچه را که می خواهید جستجو کنید، اما تنها زمانی که شروع به خلق دوباره خود کنید، تغییرات اتفاق می افتند.

 1. ناپلئون بناپارت در مورد تعامل با دشمنان خود

«هرگز وقتی دشمنت اشتباه می کند، در کارش دخالت نکن.»

ناپلئون بناپارت

با پیشرفت در زندگی، متوجه خواهید شد که دشمنان شما را از ارتکاب اشتباهات باز نمی دارند. تنها کسانی هستند که واقعاً شما را به خاطر آنچه هستید دوست دارند، تمام تلاش خود را می کنند تا از انجام اشتباهات واقعا احمقانه جلوگیری کنند. دانستن این واقعیت می تواند به شما کمک زیادی کند تا افرادی را که واقعاً به شما اهمیت می دهند و کسانی که به شما اهمیت نمی دهند شناسایی کنید.

در عین حال، با درک اینکه بسیاری از مردم در نهایت بدترین دشمن خود هستند، می توان از بسیاری از نبردهای زندگی اجتناب کرد. آنها سر راه خود خواهند ایستاد و پیشرفت خود را خراب خواهند کرد. این بدان معناست که نیازی نیست وقت گرانبهای خود را برای آنها تلف کنید. افراد ظالم بالاخره از خودشان مراقبت خواهند کرد.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. آدریان کوردی در مورد شادی از درون

«خوشبختی با آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد تعیین نمی شود، بلکه آنچه در درون شما اتفاق می افتد تعیین می شود. بیشتر مردم برای به دست آوردن شادی به دیگران وابسته هستند، اما حقیقت این است که همیشه از درون می آید.»

آدریان کوردی

 1. جاناتان هوی در مورد بخشش دیگران

«دیگران را ببخش، نه به این دلیل که آنها سزاوار بخشش هستند، بلکه به این دلیل که شما لایق آرامش هستید.»

جاناتان لاکوود هوی

اگر خشم را نگه دارید، نفرت درون در نهایت شما را می سوزاند؛ بنابراین رها کردن و بخشش عناصر مهمی برای بهبودی شما هستند. تنها با پذیرفتن آنچه اتفاق افتاده و با بخشیدن دیگران می توانید آرامش درونی پیدا کنید.

 1. آرتور سی کلارک در مورد تفکر درباره احتمالات

«گاهی فکر می کنم که در جهان تنها هستیم و گاهی فکر می کنم که نیستیم. در هر صورت این ایده کاملا گیج کننده است.»

آرتور سی کلارک

این سوال که آیا حیات فرازمینی وجود دارد می تواند ساعت ها شما را به فکر وادار کند؛ و یافتن پاسخ قطعی برای سوال خود چندان مهم نیست. تنها چیزی که مهم است این است که در مورد احتمالات فکر کنید. ممکن است کاملاً ممکن باشد که ما در این جهان کاملاً تنها باشیم. در عین حال، ممکن است سیارات دیگری در کهکشان های دور وجود داشته باشند که پر از میکروب ها و باکتری ها یا حتی حیات هوشمند هستند. آدم هرگز نمی داند.

 1. آنتوان دو سنت اگزوپری در مورد رهبری

«اگر می‌خواهید کشتی بسازید، افراد را مجبور نکنید تا هیزم جمع کنند، کار را تقسیم کنید و دستور دهید. در عوض، به آنها بیاموزید که در حسرت دریای بیکران و بی انتها اشتیاق باشند.»

آنتوان دو سنت اگزوپری

رهبران خوب فقط به پیروان خود نمی گویند که چه کاری انجام دهند. آنها ابتدا آن جرقه اشتیاق، اشتیاق به دنیایی بهتر را در میان پیروان خود روشن خواهند کرد. بدون این آتش درونی، هیچ چیز بزرگی هرگز انجام نمی شود.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. مایا آنجلو در مورد ایجاد احساس خوب در دیگران

«من آموخته ام که مردم آنچه را که شما گفتید فراموش می کنند، مردم کارهای شما را فراموش می کنند، اما مردم هرگز احساسی که در آنها ایجاد کرده اید را فراموش نمی کنند.»

مایا آنجلو

خیلی چیزهایی که ما انجام می دهیم و می گوییم نیست که روی دیگران تأثیر می گذارد؛ بلکه این است که چگونه دیگران آنها را احساس کنند.

 1. اسحاق آسیموف در مورد دانش بدون خرد

«غم انگیزترین جنبه زندگی در حال حاضر این است که علم سریع تر از خرد جامعه به دانش های پیشرفته می رسد.»

ایزاک آسیموف

دانش بدون خرد می تواند بسیار خطرناک باشد. در حالی که جامعه ما پیشرفت می کند، ما دانش بیشتری در مورد دنیایی که در آن زندگی می کنیم جمع آوری می کنیم. با این حال، اگر این دانش را نابخردانه به کار ببریم، ویرانی و رنج بزرگ می تواند پیامد آن باشد. فقط به این فکر کنید که دانش در مورد اتم و نتایجش چه بود (بمب اتمی).

 1. لائوتسه در مورد برخورد با مشکلات در یک زمان

«کارهای دشوار را در حالی که آسان هستند انجام دهید و کارهای بزرگ را در حالی که کوچک هستند انجام دهید. یک سفر هزار مایلی باید با یک قدم آغاز شود.»

لائوتسه

اگر تصمیم بگیرید که مشکل خاصی را در زندگی خود نادیده بگیرید، به تدریج ترسناک تر می شود. شما می توانید با رسیدگی به مشکلات خود به محض ظاهر شدن از این اتفاق جلوگیری کنید. به این ترتیب تقریباً همیشه با مشکلات کوچک یا جزئی که هنوز به فجایع بزرگ تبدیل نشده اند، دست و پنجه نرم خواهید کرد.

 1. چارلز سویندول در مورد واکنش ما به اتفاقات

«زندگی ۱۰% از اتفاقاتی است که برای شما رخ می دهد و ۹۰% نحوه واکنش شما به آن است.»

چارلز آر. سویندول

اگر طبق گفته های چارلز سویندول زندگی کنید، دیگر مهم نیست که در زندگی چه اتفاقی برای شما می افتد. تنها چیزی که مهم است این است که چگونه به شرایط زندگی خود واکنش نشان می دهید. ممکن است با چالش ها و مشکلات بزرگی مواجه شوید؛ اما اگر اجازه ندهید این شکست ‌ها شما را بشکنند، نمی ‌توانند آسیب طولانی‌ مدتی به شما وارد کنند.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. دیوژن در مورد اصالت

«یک فکر اصیل ارزش هزار نقل قول بی فکر را دارد.»

دیوژن

مردم اظهارات دیگران را طوطی وار تکرار می کنند، اغلب حتی بدون اینکه فکر کنند. آنها حقایق و بینش دیگران در مورد زندگی را بدون زیر سوال بردن آنها می پذیرند.

 1. مری انگلبریت در مورد سر و کار داشتن با چیزی که دوست ندارید

«اگر چیزی را دوست ندارید، آن را تغییر دهید. اگر نمی توانید آن را تغییر دهید، طرز فکر خود را در مورد آن تغییر دهید.»

مری انگلبریت

چیزهای خاصی در زندگی وجود دارد که نمی توانید آنها را تغییر دهید. شما نمی توانید جایی که بزرگ شده اید و ظاهر خود را تغییر دهید. به همین ترتیب، شما نمی توانید بسیاری از شرایط بیرونی زندگی خود را تغییر دهید. اشتباه بزرگی که بسیاری از مردم مرتکب می شوند این است که اجازه می دهند این جنبه های زندگی آنها را دلسرد کند. آنها در مورد برخی از عناصر زندگی خود احساس بدبختی می کنند و احساس ناامیدی می کنند زیرا نمی توانند تغییری ایجاد کنند.

وقتی با حقایق غیرقابل تغییر روبرو می شوید، مهم است که درک کنید هنوز هم می توانید طرز فکر خود را در مورد این جنبه ها تغییر دهید. شما می توانید اجازه دهید این چیزها باعث شود که شما احساس بدبختی کنید و شما را از دنبال کردن رویاهای خود بازدارد؛ اما شما همچنین می توانید این عناصر زندگی خود را به عنوان هدایای زندگی بپذیرید و با وجود این موارد بهترین استفاده را از زندگی خود داشته باشید.

 1. کارل سیگان در مورد رابطه ما با کیهان

«ما راهی برای شناخت خود کیهان هستیم…»

کارل سیگان

کتاب های خارق العاده کارل سیگان به تنهایی می توانند ساعت ها شما را به فکر فرو ببرند. اینکه آیا کیهان از طریق ما زندگی را تجربه می کند یا نه هنوز موضوعی باز است.

 1. ولتر در مورد شوخ طبعی

«بیان یک مطلب با شوخی چیزی را اثبات نمی کند.»

ولتر

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. ساموئل جانسون در مورد رفتار با دیگران

«معیار واقعی یک انسان این است که چگونه با کسی رفتار می کند که هیچ سودی برای او ندارد.»

ساموئل جانسون

مطمئناً در طول زندگی ‌تان با افرادی برخورد کرده ‌اید که با شما بد رفتار کرده ‌اند، فقط به این دلیل که چیزی برای ارائه نداشتید. به این افراد اجازه ندهید شما را دلسرد کنند. در عوض، سپاسگزار باشید که شخصیت حقیقی آنها به شما نشان داده شد. اگر در موقعیتی قرار داشتید که این افراد می توانستند از آن بهره ببرند، برای رسیدن به خواسته خود از تملق ابایی نداشتند. اینها افرادی هستند که باید تا جای ممکن از آنها دوری کرد.

شما همچنین می توانید با مشاهده دقیق نحوه رفتار آنها با افرادی که در سلسله مراتب پایین تر از آنها قرار دارند، چیزهای زیادی در مورد افراد بیاموزید. فقط افراد دارای شخصیت واقعی و درستکاری با افرادی که از جایگاه پایین تری برخوردارند همان گونه رفتار می کنند که با مافوق خود و بالاترین خود رفتار می کنند.

 1. محمد علی در مورد حساب کردن زمان های دردناک

«من دراز و نشست هایم را حساب نمی کنم. من فقط وقتی شروع به شمردن می کنم که شروع به درد کند. این زمانی است که من شروع به شمارش می کنم، زیرا آن وقت واقعاً مهم است. این چیزی است که شما را قهرمان می کند.»

محمد علی

سخنان محمد علی نه تنها فوق العاده است، بلکه برای آنهایی که ورزش می کنند نیز فوق العاده است. همچنین یک درس ارزشمند برای زندگی است.

 1. جرج شاو در مورد اشتباه کردن

«زندگی ای که صرف اشتباه کردن می شود نه تنها شرافتمندانه تر است، بلکه مفیدتر از عمری است که هیچ کاری انجام نمی دهید.»

جورج برنارد شاو

اگر شجاعت اشتباه کردن را داشته باشید در نهایت شکست خواهید خورد. افرادی خواهند بود که انگشتانشان به سمت شما نشانه می روند، حتی ممکن است برخی به اشتباهات شما بخندند؛ اما همیشه خواهید دانست که در نهایت، درس های بسیار ارزشمندتری در مورد زندگی خواهید آموخت نسبت به کسانی که فقط تماشاگر هستند.

 1. آلبرت انیشتین در مورد توضیح ساده چیزها

«اگر نمی توانید موضوعی را به سادگی توضیح دهید، به اندازه کافی آن را درک نکرده اید.»

آلبرت انیشتین

استفاده از کلمات پیچیده همیشه نشانه هوش نیست. این به سادگی نشان می دهد که یک فرد مدتی را صرف یادگیری کلمات پیچیده و تقریباً نامفهوم کرده است. نشانه واقعی هوش زمانی است که بتوانید موضوعات پیچیده را با کلماتی آسان توضیح دهید.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. جورج شاو در مورد سازگاری با جهان

«انسان معقول خود را با دنیا وفق می دهد. فرد نامعقول در تلاش برای تطبیق جهان با خود اصرار می کند. از این رو، تمام پیشرفت به آن انسان غیرمنطقی وابسته است.»

جورج برنارد شاو

هیچ کس واقعاً دوست ندارد این را بشنود، اما پیشرفت اغلب توسط کسانی آغاز می شود که شرایط را به شکلی که بود نپذیرفتند.

 1. زیاد عبدالنور در مورد برتری افراد از هم

«هیچ دلیل شرافتمندانه ای در مورد برتر بودن از دیگری وجود ندارد. اصالت واقعی در برتری نسبت به کسی است که زمانی بودی.»

زیاد ک عبدالنور

مردم تلاش می کنند تا از دیگران بهتر شوند و از دستاوردهای دیگران در زندگی فراتر روند. با این حال، با احساس برتری نسبت به دیگران چیزی برای شما به دست نمی آید. تنها چیزی که مهم است این است که کمی بهتر از دیروز خود شوید. افراد زیادی هستند که از نظر شهرت، دارایی های مادی، مقام و ثروت بر دیگران برتری دارند؛ اما همه آنها واقعاً در طول زندگی خود پیشرفت چشمگیری نداشتند. آنها همیشه همانی که هستند ماندند و با همان مسائلی دست و پنجه نرم کردند که همیشه با آن روبرو بودند.

 1. برتراند راسل در مورد اعتقاد درونی

«مشکل دنیا این است که احمق ها جسور هستند و باهوش ها پر از شک.»

برتراند راسل

آیا فکر نمی‌ کنید که اگر احمق‌ ها در مورد توانایی‌ های خود کمی با خود صادق ‌تر باشند و افراد باهوش کمی اعتماد به ‌نفس بیشتری داشته باشند، دنیا می ‌تواند به شدت تغییر کند؟

 1. کالو ندوکوه کالو در مورد خلق میراثی از خود

«کارهایی که برای خودت انجام می دهی با رفتنت از بین می روند، اما کارهایی که برای دیگران انجام می دهی به عنوان میراث تو باقی می مانند.»

کالو ندوکوه کالو

هیچ کس در این دنیا شما را به خاطر رانندگی یک ماشین اسپرت براق یا داشتن یک خانه بزرگ به یاد نمی آورد. این واقعیت که این چیزها در اختیار شما بود، پس از رفتن شما به سرعت فراموش می شود. تنها چیزی که از شما باقی می ماند کارهای فداکارانه ای است که در طول زندگی خود برای دیگران انجام داده اید.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. دالایی لاما در مورد بنده پول بودن

«[انسان] سلامتی خود را قربانی می‌کند تا پول به دست آورد. سپس برای بهبود سلامتی خود پول را قربانی می کند؛ و سپس آنقدر نگران آینده است که از حال لذت نمی برد؛ نتیجه این است که او در حال یا آینده زندگی نمی کند. او طوری زندگی می کند که گویی هرگز نخواهد مرد و سپس در حالی که واقعاً زندگی نکرده است می میرد.

دالایی لاما

فقط به دنبال پول بودن می تواند زندگی یک فرد را کاملاً خراب کند. اگر بیش از حد فداکاری کنید تا روزی فراتر از باورتان ثروتمند شوید، ممکن است در نهایت پشیمان شوید. به همین دلیل، یافتن تعادل مناسب بین پول، شادی، شغل و زندگی خصوصی مهم است. اگر بتوانید همه این عوامل را متعادل کنید، می توانید زندگی بسیار معنی داری را نسبت به کسانی که فقط برای داشتن کمی پول بیشتر فداکاری می کنند، رهبری کنید.

 1. سقراط در مورد حکمت حقیقی

«من عاقل ترین فرد زنده هستم، زیرا یک چیز می دانم و آن این است که هیچ چیز نمی دانم.»

سقراط

اگر با این نگرش به زندگی خود ادامه دهید که از قبل همه چیزهایی را که باید بدانید می دانید، ممکن است پیشرفت خود را بسیار محدود کنید. فقط با کشف هرچه بیشتر در مورد زندگی متوجه خواهید شد که در ابتدا چقدر کمی می دانستید. عاقل ترین افراد زندگی بارها گفته اند که هر چه بیشتر در مورد زندگی یاد می گیرند، بیشتر متوجه می شوند که هنوز چیزی نمی دانند.

 1. هنری فورد در مورد ایمان داشتن به خود

«چه فکر کنید که می توانید، چه فکر کنید که نمی توانید، در هر صورت حق با شماست.»

هنری فورد

طرز فکر شما تا حد زیادی می تواند سرنوشت شما را رقم بزند. مثبت اندیشی به شما این امکان را می دهد که با نگرشی که برای غلبه بر هر مانعی بر سر راه خود لازم است، با وظایف چالش برانگیز مقابله کنید.

 1. سقراط در مورد لذت های دنیوی

«کسانی که دنیای حواس را در نور خورشید خوب و واقعی می‌ پندارند، در لانه ‌ای از شر و جهل زندگی می‌ کنند.»

سقراط

این سخن درک آن است که خواسته های شما هرگز نمی توانند به طور کامل ارضا شوند که می تواند به شما کمک کند تا خود را از بند مادیات و آرزوهای تمام نشدنی آزاد کنید. سخن سقراط نشان می ‌دهد که چیزهای بسیار مهم ‌تری در زندگی نسبت به تلاش برای انجام لذت‌ های دنیوی وجود دارد.

 1. حکمت چینی در مورد پرسیدن سوال

«کسی که سوالی می پرسد پنج دقیقه احمق می ماند. کسی که نپرسد برای همیشه احمق می ماند.»

ضرب المثل چینی

هیچ پرسشی احمقانه نیست. شاید فقط برخی جواب ها احمقانه باشند.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. هلن اکسلی در مورد قدرت کتاب

«کتاب ‌ها می ‌توانند خطرناک باشند. بهترین ها باید با همچین عنوانی باشد: این کتاب می تواند زندگی شما را تغییر دهد.»

هلن اکسلی

کتاب های خوب این ویژگی درخشان را دارند که می توانند طرز فکر شما را عمیقاً تغییر دهند. تماشای تلویزیون و گشت و گذار در اینترنت ممکن است گاهی الهام بخش باشد، اما هیچ چیز به اندازه خواندن یک کتاب درخشان نمی تواند تغییرات بزرگی را در زندگی شما ایجاد کند.

 1. بیل واترسون در مورد یادگیری چیزهای جدید

«در مدرسه، هر روز ایده های جدیدی به سمت شما کشیده می شود. در دنیای بیرونی، باید انگیزه درونی خود را برای جستجوی ایده های جدید به تنهایی پیدا کنید.»

بیل واترسون

متأسفانه بسیاری از افراد به محض ترک مدرسه از یادگیری دست می کشند. به طور مشابه، آنها همچنین از کشف ایده ها و فرصت های جدید دست می کشند. آنها به چیزهای آشنا بسنده می کنند و دیگر تمایلی به پیشرفت در زندگی خود ندارند.

 1. دوایت آیزنهاور در مورد خرج کردن پول برای جنگ

«هر تفنگی که ساخته می ‌شود، هر کشتی جنگی پرتاب می‌شود، هر موشکی که شلیک می‌شود، در نهایت به معنای دزدی از کسانی است که گرسنه هستند و سیر نمی‌شوند، کسانی که سردشان است و لباس نمی ‌پوشند.»

دوایت دی. آیزنهاور

با هر بمبی که پرتاب می شود، صدها نفر می توانند روزها غذا بخورند. اگر دولت‌ ها دست از جنگ ‌های غیرضروری بردارند، این دنیا نه تنها جای بهتری می‌شد، بلکه بسیاری از آنها می ‌توانستند تغذیه و لباس بهتری داشته باشند.

 1. ضرب المثل یونانی در مورد ایثار

«یک جامعه زمانی بزرگ می‌شود که افراد پیر درختانی بکارند که می‌ دانند هرگز زیر سایه‌ شان نخواهند نشست.»

ضرب المثل یونانی

اگر افراد جامعه ایثارگر باشند و به رفاه دیگران اهمیت زیادی بدهند، کل جامعه برای چندین دهه شکوفا خواهد شد. با این حال، اگر فقط به فکر خودمان باشیم و نخواهیم زندگی را برای نسل ‌های آینده آسان‌ تر کنیم، جامعه در نهایت از هم خواهد پاشید.

 1. استفان کاوی در مورد گوش دادن صحیح

«بیشتر مردم به قصد فهمیدن گوش نمی دهند. بیشتر مردم به قصد پاسخ گوش می دهند.»

استیون آر کاوی

برای پاسخ دادن گوش ندهید. گوش دهید تا بفهمید چه گفته می شود.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. وودی آلن در مورد خنداندن خدا

«اگر می خواهی خدا را بخندانی، از برنامه هایت به او بگو.»

وودی آلن

داشتن برنامه و هدف در زندگی عالی است. در عین حال، به همین ترتیب مهم است که انعطاف پذیر باشید تا بتوانید اصلاحات سریع را انجام دهید. تنها چند استراتژی دقیقاً مطابق برنامه ریزی عمل می کنند.

 1. ضرب المثل لهستانی در مورد بر حق بودن

«حتی ساعتی که کار نمی کند دو بار در روز درست زمان را نشان می دهد.»

ضرب المثل لهستانی

این ضرب المثل لهستانی عقاید مختلفی را بیان می کند. به عنوان مثال، به ما می گوید که برخی از افراد از روی شانس یا شانس در زندگی موفق هستند؛ اما همچنین می تواند به این معنا باشد که حتی افراد فوق العاده نادان و احمق نیز گاهی اوقات در مورد چیزی حق دارند. این برای شما به این معنی است که نباید اظهارات شخص دیگری را بر اساس وضعیت یا هوش او قضاوت کنید. درعوض، سعی کنید عبارت ساده را ارزیابی کنید و متوجه خواهید شد که آیا حقیقتی در آن وجود دارد یا خیر.

 1. رابرت فراست در مورد هر چیزی که باید در مورد زندگی بدانید

«در سه کلمه می توانم همه چیزهایی را که در مورد زندگی آموخته ام خلاصه کنم: ادامه دارد.»

رابرت فراست

مهم نیست چقدر زندگی سخت می شود، همیشه به خود یادآوری کنید که شکست دائمی نیست. بدانید که زندگی همیشه ادامه خواهد داشت و مشکلاتی که امروز با آنها روبرو هستید سرانجام از بین خواهند رفت.

 1. تام هیدلستون در مورد اینکه تبهکاران چگونه خود را می بینند

«هر فرد تبهکاری در ذهن خود یک قهرمان است.»

تام هیدلستون

برخی از افراد هستند که بدون دلیل خوبی دست به کارهای بد می زنند. با این حال، افرادی نیز هستند که عمیقا باور دارند که کار درستی انجام می دهند، حتی زمانی که اعمالشان وحشتناک و بی رحمانه است.

سخن تام هیدلستون به ما یادآوری می کند که همیشه انگیزه ها و باورهای خود را منعکس کنیم. او ما را تشویق می کند که به طور انتقادی در مورد اعمال خود فکر کنیم و این سوال را مطرح کنیم که آیا کاری که انجام می دهیم موجه است یا خیر.

 1. سون تزو در مورد ارزش دادن به آنچه دارید

«حتی بهترین شمشیر فرو رفته در آب نمک در نهایت زنگ می زند.»

سان تزو

این سخن فقط درباره مراقبت از آنچه در زندگی دارید به منظور حفظ آن نیست، بلکه در مورد ارزش گذاری برای داشته هایتان نیز هست.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. لئو تولستوی در مورد هنر نامفهوم

گفتن اینکه یک اثر هنری خوب است، اما برای اکثر افراد غیرقابل درک است، مانند این است که در مورد نوعی غذا بگوییم که بسیار خوب است اما بیشتر مردم نمی توانند آن را بخورند.

لئو تولستوی

این خیلی درست است. این را به کسانی بگویید که در کنار شما ایستاده اند و سعی می کنند به شما بگویند که به هر دلیلی نمی توانید از زیبایی چیزی به وجد بیایید.

 1. رالف والدو امرسون در مورد عصبانی بودن

«به ازای هر دقیقه ای که عصبانی می شوید، ۶۰ ثانیه شادی را از دست می دهید.»

رالف والدو امرسون

شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید عصبانی باشید یا خوشحال. تجربه هر دو احساس به طور همزمان امکان پذیر نیست. عاقلانه انتخاب کنید.

 1. برنان منینگ در مورد ظاهر خوب

«وسوسه عصر حاضر این است که خوب به نظر برسید بدون اینکه واقعا از درون خوب باشید.»

برنان منینگ

اگر مردم کمتر به ظاهر خوب اهمیت می ‌دادند و سعی می ‌کردند واقعا خوب باشند، این دنیا می ‌توانست به سرعت متحول شود.

 1. آنتونی رابینز در مورد اهمیت شکست

«من به این باور رسیده ام که تمام شکست ها و ناامیدی های گذشته من در واقع پایه و اساس درک هایی را ایجاد کرده است که سطح جدیدی از زندگی را ایجاد کرده است که اکنون از آن لذت می برم.»

آنتونی رابینز

اگر از شکست ها و اشتباهات خود به عنوان پله های ترقی استفاده کنید، می توانید زندگی خود را به درجات عالی ارتقا دهید.

 1. بیل نای در مورد یادگیری از دیگران

«هرکسی که تا به حال ملاقات می کنید، چیزی را می داند که شما نمی دانید.»

بیل نای

این سخن قطعا درست است؛ اما کمی بیشتر فکر کنید: هرکسی که ملاقات می ‌کنید می ‌تواند به طریقی به شما درس مهمی بدهد. اگر مایل باشید از همه افرادی که ملاقات می کنید چیزهای جدیدی بیاموزید، دانش زیادی به دست خواهید آورد.

60 نقل قول قدرتمند که شما را به فکر وا می دارد

 1. کارل گوستاو یونگ در مورد ارتباط با خود واقعی شما

«یکی از سخت ‌ترین کارهایی که آدم ها می ‌توانند انجام دهند، هر چقدر که دیگران آن را تحقیر کنند، اختراع بازی ‌های خوب است و آدم ها نمی ‌توانند آن را بدون ارتباط با خود غریزی ‌شان انجام دهند.»

کارل گوستاو یونگ

 1. هنری فورد در مورد خلق شهرت

«یک شخص نمی تواند بر اساس کاری که قرار است انجام دهد، مشهور شود.»

هنری فورد

 1. ضرب المثل اسپانیایی در مورد انتخاب عاقلانه کلمات

«فقط در صورتی صحبت کنید که بهتر از سکوت کردن باشد.»

ضرب المثل اسپانیایی

 1. ای ای میلن در مورد قدردانی در زمان خداحافظی

«من چقدر خوش شانس هستم که چیزی دارم که خداحافظی را خیلی سخت می کند.»

ای ای میلن

امیدوارم از این جملات تامل برانگیز و قدرتمند که شما را به فکر فرو می برد لذت برده باشید.

پیروز باشید!

منبع:

http://www.planetofsuccess.com/blog/2016/Powerful-quotes-that-make-you-think/

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx