5  دلیل که چرا برخی از افراد در رسیدن به اهداف خود شکست می خورند.

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه زمان مطالعه

۵  دلیل که چرا برخی از افراد در رسیدن به اهداف خود شکست می خورند.

“اگر می خواهید شاد باشید، هدفی تعیین کنید که به افکار شما فرمان دهد، انرژی شما را آزاد کند و امیدهای شما را برانگیزد.” – اندرو کارنگی.

هنگامی که ما با شرایط دشواری روبرو هستیم، همانطور که اکنون با اثرات یک بیماری همه گیر جهانی روبرو هستیم، دلسرد شدن و از دست دادن امید آسان است. امید جزء حیاتی وجود انسان است و برای یافتن شادی و آرامش در مواقعی که در غیر این صورت ممکن است باعث دلسردی ما شود، لازم است. همانطور که اندرو کارنگی به وضوح اشاره کرد، تعیین هدف می تواند افکار شما را متمرکز نگه دارد، انرژی شما را هدایت کند و امیدی را که برای عبور از یک لحظه ناامیدی و فراتر از آن لازم است القا کند.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا برخی افراد در تحقق رویاهای خود و زندگی هدفمند اینقدر خوب هستند؟ “فوت کوزه گری” آنها برای موفقیت چیست؟

5  دلیل که چرا برخی از افراد در رسیدن به اهداف خود شکست می خورند.

برخی افراد می گویند تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای رسیدن به آنچه در زندگی می خواهید سخت تلاش کنید. برخی از مردم فکر می کنند که این مربوط به این است که چه کسی را می شناسید یا چه چیزی دارید. با این حال، دیگران احساس می کنند کسانی هستند که با دسترسی متولد شده اند و همه وقفه های زندگی به آنها داده می شود. حقیقت این است که آمار نشان می‌دهد کسانی که اهدافی را ایجاد می‌کنند و فرآیند هدف‌گذاری منظم و ثابتی دارند، احتمال بیشتری برای رسیدن به رویاهای زندگی‌شان دارند.

صرف نظر از اینکه چقدر سخت کار می‌کنید، اگر رویای اشتباهی را هدف قرار می‌دهید، تمام این تلاش‌ها فقط شما را سریع‌تر به مقصد اشتباه می‌رساند و این بسیار ناامیدکننده خواهد بود.

با وجود ارتباطات، شما همچنان باید به طور مداوم به همه نشان دهید که در وهله اول شایسته دریافت فرصت بوده اید. در نهایت، اثبات ارزش خود به دیگران خسته کننده می شود.

با این حال، فرمولی برای تبدیل رویاهای شما به واقعیت وجود دارد، و بستگی به این ندارد که چه کسی را می شناسید یا خود را ثابت کنید. فرمول این است:

اهداف + تعهد = رویاها به حقیقت می پیوندند

با داشتن اهداف روشن، دقیقاً متوجه می شوید که می خواهید به چه چیزی برسید و چگونه آن را انجام دهید. شما قادر به ارزیابی دقیق‌تر و سنجش توانایی خود برای دستیابی به اهداف هستید و مهمتر از همه، برنامه‌ای دارید که می‌تواند شما را در مسیر راهنمایی کند و شما را در مسیر درست نگه دارد.

تعهد و عزم را به اهداف خود اضافه کنید و متوجه خواهید شد که با وجود هر گونه مانعی که در مسیرتان وجود دارد، از جمله زمان های دشوار، مایل به انجام اقدامات مستمر و مداوم برای تحقق رویاهای خود هستید.

داشتن اهداف و متعهد ماندن به آنها، تمرکز شما را بر روی چیزهایی که برای رسیدن به نتایج دلخواه خود ضروری تشخیص داده اید، حفظ می کند. اغلب اوقات، ما وقت گرانبهایی را صرف مسائلی می‌کنیم که هیچ ارتباطی با آنچه واقعاً در زندگی‌مان می‌خواهیم ندارند. با تمرکز بر کارهایی که دیگران انجام می‌دهند و به دست می‌آورند و با تلاشمان برای انجام همین کارها، حواس‌مان پرت می‌شود.

5  دلیل که چرا برخی از افراد در رسیدن به اهداف خود شکست می خورند.

اگر می خواهید به مقصد درست برسید، داشتن یک چشم انداز و یک برنامه حمایتی از آنچه می خواهید در زندگی به دست آورید، ضروری است.

ما می دانیم که این زمان بسیار دشواری است و تمرکز در طول همه گیری COVID-19 قطعاً می تواند یک چالش باشد. ما همچنین می دانیم که زندگی برای اکثریت قریب به اتفاق مردم در طول و پس از این همه گیری ادامه خواهد داشت. اکنون، بیش از هر زمان دیگری، ما بر این باوریم که مهم است که روی چیزی متمرکز بمانیم که بتواند شما را از این دوران سخت عبور دهد.

۵ دلیل که چرا برخی از افراد در رسیدن به اهداف خود شکست می خورند

شاید در حال برنامه ریزی برای شروع یک سفر جدید در زندگی خود هستید، کاری که همیشه می خواستید انجام دهید، اما قبلا انجام نداده اید. ممکن است در گذشته شکست در دستیابی به اهداف خود را نیز تجربه کرده باشید، و اکنون احتمالاً از خود می‌پرسید که آیا می‌توانید این بار به فرآیند تعیین هدف متعهد بمانید. ناامید نباشید، با فداکاری و کمی آگاهی از آنچه باید مراقبش باشید، قطعاً می توانید در رسیدن به اهداف خود موفق باشید.

در زیر پنج دلیل شناخته شده است که چرا برخی افراد اهداف خود را به طور کامل محقق نمی کنند. مراقب باشید و سعی کنید از این دام ها دور شوید.

  1. ترس از ریسک کردن

اینها بخشی از هر کسب و کار، سفر، شغل یا فعالیت هستند. آنها ممکن است فقط در درجه ای که شما را تحت تأثیر قرار می دهند متفاوت باشند، اما با این وجود، خطراتی در هر کاری که ما انجام می دهیم وجود خواهد داشت. با این حال، مهم است که بدانید چگونه آنها را مدیریت کنید. نباید شما را از حرکت رو به جلو و رسیدن به اهدافتان باز دارد.

5  دلیل که چرا برخی از افراد در رسیدن به اهداف خود شکست می خورند.

  1. اهداف خیلی زیاد .کارها را یکی یکی انجام دهید.

ابتدا مهمترین کاری را که باید در یک بازه زمانی مشخص انجام دهید، انتخاب کنید. اگر برایتان دشوار است که تعیین کنید از کجا شروع کنید یا چه چیزی را در اولویت قرار دهید، مشاوری را پیدا کنید که بتواند به شما پیشنهاد قابل توجهی بدهد. همچنین می‌توانید کتاب‌های خودیاری بخرید که در آنها می‌توانید نکات و اصولی را در مورد نحوه مدیریت هدف‌گذاری خود بیاموزید.

  1. حواس پرتی.

ممکن است تعجب کنید که یک روز از خواب بیدار شوید و متوجه شوید که به جای تمرکز بر مراحلی که شما را به هدفتان می‌رساند، سرگردان هستید. اگر کارهایی دارید که باید انجام شوند، فورا آنها را انجام دهید. در لحظه زندگی کنید.

  1. شکست در نوآوری.

امروزه شرکت‌های زیادی هستند که تعطیل می‌شوند زیرا محصولاتشان دیگر به بازارشان مرتبط نیست. یکی از دلایل اصلی چنین چیزی شکست آنها در نوآوری بود. در برخی مواقع، بسیار مهم است که به دنبال راه هایی برای پیشرفت کسب و کار، محصول یا سیستم خود باشید. در این دنیای مدرن، یکی از راه‌های بقا و ادامه دستیابی به اهدافتان، دستیابی به ایده‌های ناخودآگاه و فی البداهه است که تلاش شما را بهتر می‌کند.

5  دلیل که چرا برخی از افراد در رسیدن به اهداف خود شکست می خورند.

  1. کمبود انگیزه.

در بیشتر موارد، از دست دادن انگیزه خود برای ادامه دادن به اهدافتان «تنها» راه شکست است. ممکن است هنوز منابع و دلایل زیادی برای ادامه داشته باشید، اما هنگامی که تلاش شما برای انجام کاری از بین رفت، این شروع شکست شما برای دستیابی به آنچه قلب و اشتیاق خود را برای آن گذاشته اید، خواهد بود.

اگر در گذشته نتوانسته اید به اهداف خود دست یابید، یا حتی اگر نتوانسته اید با هدف گذاری ثابت قدم بمانید، هنوز هم می توانید با هدف گذاری به موفقیت دست پیدا کنید. این نیاز به یک تعهد نظم و انضباط از طرف شما و تصمیم برای ادامه حرکت به جلو دارد. هیچ راه دیگری برای رسیدن به هدفتان وجود ندارد جز اینکه خودتان را جمع و جور کنید و با هر چالشی که به ارمغان می آورد روبرو شوید.

منبع:

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx