21 ترفند شگفت ‌انگیز برای اینکه احساس بهتری داشته باشید

Add a Comment
32 Min Read

۲۱ ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید.

همه ما تجربه روزهایی را داشتیم که هر کاری که انجام می دادیم با شکست مواجه می شد. به نظر می رسید هیچ راهی کار نمی کند و پشت سر هم شکست های تلخی را تجربه می کنیم. ممکن است افراد دیگر با ما بد رفتاری کنند و هر یک از قدم های ما همراه با ناکامی بوده باشد.

اتفاقات ناگوار و مصیبت ها ممکن است مثل باران بر سر بر ما ببارد و ما را با چشم انداز بدی نسبت به آینده روبرو کند. در این مواقع، مهم است که اجازه ندهید چالش‌ هایی که با آن‌ها روبرو هستید، سطح انرژی شما را پایین بیاورند. هیچ چیز بدتر از این نیست که اجازه دهید شکست ها و چالش ها ها شما را از مسیر دنبال کردن رویاهایتان منحرف کنند. موارد زیر ترفندهای ساده اما موثری را به شما نشان می دهد تا خیلی زود بتوانید احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

 

می‌توانید از این استراتژی ‌های هوشمندانه استفاده کنید تا هر زمان که زندگی شما را خراب کرد، بتوانید دوباره از جای خود بلند شوید. آنها به شما کمک می کنند تا به زندگی خود ادامه دهید و رویکرد دیگری برای تحقق رویاهای خود پیدا کنید. در اینجا به این موضوع اشاره خواهیم کرد که چگونه می توانید وقتی زندگی شما را به پایین می کشاند احساس بهتری داشته باشید.

مشکلات و چالش ها جنبه جدایی ناپذیر زندگی هستند. هیچ کس این زمان های دردناک را دوست ندارد اما همه به شکلی با آن مواجه می شوند. با این حال، بدترین چیز این است که نمی توان از سختی ها اجتناب کرد.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

مهم نیست چقدر تلاش می کنید، شما به سادگی نمی توانید از اتفاقات بد برای شما جلوگیری کنید؛ اما این بدان معنا نیست که شما در مواجهه با شرایط سخت ناتوان هستید. قضیه کاملا برعکس است.

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا احساس بهتری داشته باشید. بیایید یکی یکی شروع کنیم.

در حالی که نمی‌توانید از فراز و نشیب‌های زندگی اجتناب کرد، اما همچنان می‌توان تأثیر این مشکلات را کنترل کرد. شما این قدرت را دارید که انتخاب کنید در مورد چالش هایی که با آن ها روبرو هستید چگونه فکر کنید. مهمتر از آن، شما باید تصمیم بگیرید که از این تجربیات چه نتیجه ای بگیرید.

«هیچ چیز بدبختی نیست مگر اینکه اینطور فکر کنی؛ و از طرفی هیچ چیز خوشبختی نمی آورد مگر اینکه به آن راضی باشید.»

بوئتیوس

شما تا حد زیادی می توانید بر نحوه تفکر خود در مورد سختی تأثیر بگذارید. این به شما قدرت شگفت انگیزی می دهد تا از آنچه برای شما اتفاق می افتد استفاده کنید تا قوی تر شوید؛ بنابراین به جای اینکه اجازه دهید این چالش ها شما را بشکنند، از خرابه های طوفان برای ساختن چیزی بهتر استفاده می کنید.

بسیار جالب توجه است که به نظر می رسد برخی از افراد هستند که خیلی سریعتر از دیگران از شکست ها بهبود می یابند. برخی از افراد هستند که خیلی سریعتر از اکثریت قریب به اتفاق احساس بهتری دارند. در اینجا ترفندهایی وجود دارد که این افراد استفاده می کنند تا خیلی زود احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند، حتی زمانی که با مشکلات بزرگ روبرو می شوند.

۲۱ ترفند شگفت ‌انگیز برای اینکه احساس بهتری داشته باشید.

به گفته دانشمندان، همه ما حول یک «نقطه تعیین شده» شادی در نوسان هستیم، به این معنی که شرایط زندگی ما تنها حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد شادی ما را تشکیل می دهد. این یافته ها حاکی از آن است که شرایط بیرونی کمک زیادی به خوشبختی درازمدت ما نمی کند.

در عین حال، حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد از شادی ما به طور کامل در دستان ماست. با این حال، برای عبور از یک روز بد، باید رویکردی فعال داشته باشیم. هیچ کس دیگری جز خودمان مسئول خوشبختی ما نیست. به همین دلیل است که نکات بسیار خوبی که به شما کمک می کند خلق و خوی خود را بهبود بخشد، به کارتان می آید.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

همیشه داشتن چند ترفند که به شما امکان می دهد خلق و خوی خود را در هنگام مواجهه با روزهای بد بهبود بخشید. در اینجا مؤثرترین ترفندهای بهبود خلق و خو برای شما بیان می کنیم:

۱. درس های ارزشمند را از دوران سخت استخراج کنید.

دو راه برای مقابله با شرایط سخت وجود دارد. اولین رویکرد شامل ناله کردن و شکایت از آنچه برای شما اتفاق افتاده است. به بیان دیگر همه چیز در مورد سرزنش دیگران و احساس بدبختی نسبت به خود است. در نتیجه، عمیقاً از قرار گرفتن در چنین موقعیت دشواری پشیمان هستید.

حتی ممکن است ساعت ‌ها صرف تصور کنید که اگر همه بدبختی ‌ها اتفاق نمی‌افتند، زندگی ‌تان چگونه می‌شد. به طور خلاصه، شما با کمال میل نقش یک قربانی را می پذیرید؛ و به عنوان یک قربانی درمانده، نمی توانید کاری در مورد وضعیت خود انجام دهید.

جای تعجب نیست که این نوع رویکرد شما را به جایی نمی برد. اندیشیدن در مورد اینکه اوضاع در گذشته چگونه بوده است، چیزهایی را که اتفاق افتاده است، تغییر نمی دهد. در واقع، شما نمی توانید آنچه را که برای شما اتفاق افتاده است تغییر دهید.

این ممکن است ناراحت کننده به نظر برسد، اما کاملا برعکس است. درک این موضوع که نمی توان چیزها را بازگرداند، می تواند بسیار دلگرم کننده باشد. با پذیرش اتفاقی که افتاده، انتظارات بیجا یا ناموجه را کنار می گذارید. بیشتر تمرکز شما از گذشته به لحظه حال هدایت می شود که به شما امکان می دهد قدرت کنترل اوضاع را به دست آورید.

به همین دلیل، رویکرد دوم در مورد پذیرش چالشی است که با آن روبرو هستید. منظور این است که اجازه ندهید مشکلات شما را بشکنند. حتی بیشتر از آن، این در مورد کشف درس های مهم از چیزهایی است که برای شما اتفاق افتاده است. انجام این کار به شما امکان می دهد در دراز مدت قوی تر شوید.

رویکرد دوم به شما این امکان را می‌دهد که از خاکستر آتش بلند شوید، قوی‌ تر اما در عین حال عاقل ‌تر از قبل، همانطور که می بینید، نحوه تفکر شما در مورد مشکلات می تواند باعث ایجاد یا شکست شما شود. اگر بتوانید از زمان ‌های بد به نفع خود و رشد خود استفاده کنید، پس از مدت ‌ها گذشته دیگر نمی‌تواند باعث شکست یا پس رفت شما بشود.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

۲. قدردان تجربه های آموخته باشید.

هر چیزی که در زندگی برای شما اتفاق می افتد می تواند یک درس مهم به شما بیاموزد. با این حال، این به شما بستگی دارد که این درس را درک کنید و از آن درس بگیرید. متأسفانه، بیشتر مردم ترجیح می دهند درس هایی را که زندگی به آنها می دهد نادیده بگیرند.

وقتی اتفاق منفی برای این افراد می افتد، سعی می کنند هر چه سریعتر آن را فراموش کنند؛ اما انجام این کار، سختی و دشواری را از معنا و ارزش خود سلب می کند.

اگر بدون درک ارزش چنین درس هایی به زندگی خود ادامه دهید، ممکن است احساس کنید که زندگی بدون دلیل موجهی مرتبا شما را مجازات می کند؛ اما وقتی فهمیدید که می‌توانید از این چالش ‌ها برای یادگیری درس‌های فوق ‌العاده ارزشمند استفاده کنید، زمان ‌های سخت معنادارتر می‌ شوند.

این بدان معنا نیست که وقتی با چالش‌ها مواجه می‌شوید، باید خوشحال باشید. با این حال، این نوع طرز فکر به شما اعتماد به نفس و قدرت لازم برای تحمل سختی ها را می دهد. این به شما ایمانی می دهد که برای درک همه تجربه ها لازم است، زیرا متوجه شده اید که در نهایت، زمان های سخت به نفع شما هستند.

۳. اجازه دهید نقل قول های عاقلانه شما باعث پیشرفت شما بشود.

خواندن نه تنها شما را شاد می کند، بلکه می تواند به شما بفهماند که کسانی که مدت ها قبل از زمان شما آمده اند، با سختی های مشابهی روبرو شده اند. حتی بهتر از آن این است که بسیاری از این افراد درخشان و فوق العاده الهام بخش، راه های مفیدی برای کنار آمدن با این مشکلات پیدا کردند. استفاده نکردن از خرد عمیقی که این افراد روی کاغذ آورده اند کاملاً زندگی شما را هدر خواهد داد.

خواندن نقل قول ها راهی عالی برای کشف خرد زیبای این افراد فوق العاده موفق و الهام بخش است. سخنان آنها به شما یادآوری خواهد کرد که همه ما در زندگی با مشکلات و شکست ‌هایی مواجه هستیم. این به شما نشان خواهد داد که همه ما در زندگی در تلاش هستیم، اما همچنین می توانیم شرایط خود را تغییر دهیم. حتی بیشتر از این، در امتداد افکار این افراد، کلمات تشویق کننده خوبی خواهید یافت که به شما کمک می کند تا زندگی خود را ادامه دهید.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

درک مهم دیگری که از خواندن نقل قول‌ های الهام ‌بخش به دست می‌آید، درک این موضوع است که حتی بزرگ ‌ترین مردان و زنان با شکست ‌های وحشتناک و زمان های سختی روبرو بودند. با این حال، به جای اینکه اجازه دهند این تجربیات آنها را دلسرد کند، به دنبال کردن رویاهای خود ادامه دادند.

نقل قولی که من به خصوص دوست دارم از وینستون چرچیل آمده است:

«موفقیت نهایت زندگی نیست، شکست پایان زندگی نیست: این شجاعت ادامه دادن است که مهم است.»

وینستون اس. چرچیل

می توانید نقل قول های بیشتری را در مقاله انگیزشی ترین نقل قول ها بیابید.

۴. کار نیک انجام دهید.

حتی اگر به نظر می رسد که پس دادن مستقیماً با شادی شما مرتبط نیست، کمک به دیگران می تواند خلق و خوی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.

وقتی صحبت از احساس بهتر به میان می‌آید، افراد عمدتاً اقداماتی که اغلب برای خودشان دوست داشتنی است انجام می‌دهند که آنها را دوباره در مسیر شادی و خوشحالی قرار دهد. چیزی که ما اغلب متوجه نمی شویم این است که کمک به دیگران می تواند بسیار قدرتمندتر از بسیاری دیگر از «تاکتیک های شخصی احساس خوب» باشد.

مطالعات علمی بارها و بارها نشان داده اند که سخاوتمندی می تواند احساس شادی بیشتری در شما ایجاد کند. به همین دلیل، انجام یک کار خوب و کمک کردن به دیگران می تواند به شما کمک کند تا به سرعت احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. حتی بیشتر از آن، نوع دوستی، مبارزات و مشکلات زندگی شما را به چشم می‌اندازد. حتی ممکن است به شما کمک کند تا متوجه شوید که شرایط می تواند بسیار بدتر باشد.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

۵. به افکار خود توجه کنید.

طرز فکر شما می تواند شما را بسازد یا شکست. تفکر شما می تواند شما را تشویق کند که بر بزرگترین مشکلات غلبه کنید، اما همچنین می تواند شما را از تلاش کردن منصرف کند. با توجه به افکار خود می توانید گام مهمی در جهت ساختن و داشتن احساس بهتر بردارید. تنها چیزی که لازم است صبر و استقامت لازم برای ریشه کن کردن افکار منفی یا افکار محدود کننده است.

این فرآیند ممکن است کمی طول بکشد، اما نتایج دراز مدت آن بدون شک فوق العاده خواهد بود.

مثبت اندیشی به شما این امکان را می دهد که با مشکلاتی که با آنها سر و کار دارید با اطمینان خاطر و اعتماد به نفس روبرو شوید. این به شما کمک می کند فرصت هایی را ببینید که در آن دیگران فقط مشکلات و سختی ها را می بینند.

«یک بدبین سختی را در هر فرصتی می بیند. یک خوشبین فرصت را در هر سختی می بیند.»

وینستون چرچیل

اما همچنین می تواند به شما کمک کند تا تأثیر منفی و خود محدودکننده افکار تماما انتقادی را به حداقل برسانید.

۶. با ترس های خود مقابله کنید.

در بسیاری از موارد، ما نسبت به خود احساس بدی داریم زیرا از چیزهایی که از آنها می ترسیم فرار می کنیم. بدون اینکه متوجه باشیم، فرار فقط باعث می شود بیشتر احساس بدبختی کنیم.

وقتی شروع به رویارویی با ترس ‌های خود می‌ کنید، متوجه می ‌شوید که بسیاری از آنها حتی به اندازه‌ ای که تصور می ‌کردید وحشتناک و ترسناک نیستند؛ بنابراین، مقابله با ترس‌ هایتان می‌تواند نقش مهمی در ایجاد احساس بهتر در مورد خودتان داشته باشد.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

۷. یک قدم به عقب برگردید و سعی کنید مشکل را از دید بزرگتر و کلی تری ببینید.

اتخاذ یک رویکرد انعکاسی می تواند به شما کمک کند تا مشکلات زندگی خود را در چشم انداز قرار دهید. انجام این کار به شما کمک می کند تا متوجه شوید که همه کشمکش هایی که با آن ها روبرو می شوید آنقدر که به نظر می رسند بد نیستند.

مشکل بزرگ وقتی نسبت به خود احساس بدی داریم این است که رویکردی نسبتاً خود محور داریم. وقتی اتفاقات بدی برایمان می‌افتد، غرق بدبختی و دردی می‌شویم که با آن روبرو هستیم. ما کمی از سرنوشت خود گله و شکایت می کنیم و فکر می کنیم که بدبخت ترین آدم روی زمین هستیم.

با این حال، با یک قدم به عقب رفتن و با در نظر گرفتن همه جزییات و کلیات، متوجه خواهید شد که همه چیز آنقدرها هم که در ابتدا به نظر می رسد بد نیست. این به شما کمک می کند تا بفهمید که اوضاع می توانست بسیار بدتر باشد؛ اما ممکن است باعث شود شما متوجه شوید که دیگران با مشکلات بسیار بزرگتری در زندگی روبرو هستند.

یکی دیگر از جنبه های مهم در درنظر داشتن همه کلیات و جزئیات این است که ارزیابی کنید آیا مشکلات شما واقعاً چقدر وحشتناک هستند. بسیاری از افراد در زندگی حرفه ای خود یا در دانشگاه با مشکلاتی روبرو هستند. در این مواقع، درک اینکه چقدر می‌توانید به خاطر داشتن شغل و برخورداری از این امتیاز که می‌توانید تحصیل کنید، سپاسگزار باشید، ممکن است بسیار مفید باشد.

بسیاری از امتیازات بزرگ با مشکلاتی همراه هستند، به همین دلیل است که بسیار مهم است که فکر کنیم اگر این امتیازات (مانند داشتن شغل، رفتن به دانشگاه) از ما گرفته شود، احساس بهتری خواهیم داشت یا خیر. در بیشتر موارد، مطمئناً اینطور نیست. به جای اینکه از یک نمره بد یا یک همکار آزاردهنده احساس بدبختی کنید، توجه خود را روی جنبه هایی از آن متمرکز کنید که می توانید بابت آنها سپاسگزار باشید.

۸. افزایش قدردانی و شکرگزاری باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

با شمردن برکات خود در زندگی، تقریباً خیلی زود احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت. دلیل اینکه سپاس گزار بودن تا این حد موثر است این است که به شما کمک می کند بر احساس نارضایتی غلبه کنید. توجه شما را از جنبه های منفی زندگی به تمام جنبه های زیبای وجودتان معطوف می کند.

قدردانی می تواند به شما بفهماند که زندگی شما در حال حاضر چقدر زیبا است. این نه تنها شما را قادر می سازد تا از تلاش برای جاه طلبی های بی مورد رها شوید، بلکه به شما کمک می کند تا از موقعیت خود بهترین استفاده را ببرید.

سپاسگزار بودن به ناله ها و شکایت ها پایان می دهد. در عوض، فرصت‌ های شگفت‌ انگیزی را که زندگی به شما ارائه می‌دهد، حتی در زمان ‌های سخت باز می‌کند.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

۹. شروع به ژورنال نویسی کنید.

مهم نیست که یک وبلاگ راه اندازی می کنید یا یک دفتر خاطرات می نویسید، نوشتن در مورد تجربیات زندگی شما راه را برای به دست آوردن بینش های مهم در مورد وجود شما هموار می کند. اگر به دنبال چیزی هستید که به شما کمک کند در دراز مدت احساس بهتری داشته باشید، ژورنال نویسی یک گزینه عالی است.

با قرار دادن تجربیات و احساسات خود روی کاغذ، می توانید اولین قدم را برای رها کردن بردارید. از این نظر، نوشتن های ساده در مورد تجربیات شما می تواند بسیار تسکین دهنده باشد. این یک راه فوق العاده برای از بین بردن فشار های درونی شما است.

۱۰. به موسیقی شاد گوش دهید.

موسیقی راهی فوق ‌العاده برای ساختن احساس بهتر است. متأسفانه، زمانی که احساس ناراحتی می کنیم از موسیقی بسیار کم استفاده می کنیم. در عوض، سعی می کنیم خود را از بدبختی در سایه ای پنهان کنیم.

دلیل اینکه موسیقی بسیار قدرتمند است این است که می تواند به سرعت احساسات را در شما برانگیزد. اگر نوع موسیقی مناسبی را انتخاب کنید (شاد و مثبت)، به سرعت احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت.

موسیقی می تواند شما انگیزه و سطح انرژی شما را بالا ببرد و به شما کمک کند – حداقل برای چند لحظه – همه چیز اطرافتان را فراموش کنید. بررسی ۲۱ مطالعه علمی حتی نشان داد که گوش دادن به موسیقی می تواند به کاهش اضطراب و فشار قلب کمک کند. تحقیقات بیشتر نشان داد که گوش دادن به موسیقی شاد و مثبت به سرعت خلق و خوی شما را بهتر می کند و باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

۱۱. «نسبت طلایی» را در ذهن داشته باشید.

«نسبت طلایی» نظریه ای است که توسط باربارا فردریکسون، استاد روانشناسی در دانشگاه کارولینای شمالی ارائه شده است. بر اساس این نظریه، سه تجربه مثبت می توانند بر یک تجربه منفی غلبه کنند. به معنی که برای شاد بودن به سه احساس مثبت نیاز است تا یک احساس منفی را متعادل کند.

فردریکسون بر اساس تحقیقات خود به این نتیجه رسید که اگر بتوانید تعادل پیشنهاد شده در نسبت طلایی را حفظ کنید، شادی شما را در سفر زندگی همراهی می کند.

البته اجرایی کردن نسبت طلایی دشوار نیست. نیازی به ثبت دقیق تمام تجربیات مثبت و منفی شما در زندگی نیست. در عوض، تنها چیزی که لازم است این آگاهی است که احساسات منفی هرگز نباید بر احساسات مثبت غلبه یابند.

بدانید که برای حفظ یک نسبت متعادل، لازم است هر چند وقت یک بار خودتان را درمعرض چیزهایی که برایتان دوست داشتنی هستند قرار دهید. مهم است که هنگام مواجهه با مشکلات، خود را به طور آشکار مورد انتقاد قرار ندهید یا حتی خود را مورد آزار و اذیت قرار ندهید. در عوض، سعی کنید با خودتان ملایم باشید و سعی کنید تجربیات شادی آور را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

۱۲. فلسفه و معنویت را کشف کنید.

معنویت و به ویژه دین دو موضوعی است که به شدت مورد بحث قرار گرفته است. تقریباً می توان گفت که هر کس نظر خاص خود را در مورد آنها دارد؛ اما اگر به حقایق علمی نگاه کنیم، می‌توانیم ببینیم که بین معنویت یا مذهب و سلامت روانی یا جسمی ارتباط ‌های خاص و کاملاً جالبی وجود دارد. محققان دپارتمان روانپزشکی دانشگاه دوک با بررسی مطالعات علمی دریافتند که معنویت و مذهب هر دو با سطوح بالاتری از رفاه و شادی درک شده مرتبط هستند.

وقتی صحبت از راهبردهایی برای ساخت احساس بهتر به میان می آید، تامل و تفکر در مورد مفاهیم فلسفی یا معنوی می تواند بسیار مؤثر باشد. اندیشیدن در مورد زندگی و احساس ارتباط با چیزی بزرگتر به نظر می رسد رویکرد خوبی برای افزایش شادی شما باشد.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

۱۳. توقعات خود را کاهش دهید.

در برخی موقعیت ‌ها، نه به این دلیل که در خطر هستیم، بلکه صرفاً به این دلیل که انتظاراتمان سر به فلک کشیده است، درباره خود احساس بدبختی می‌کنیم. با داشتن توقعات بالا و ناموجه که هیچ ریشه ای در واقعیت ندارند، فقط خود را برای بدبختی های بیشتر آماده می کنیم.

اگر احساس می کنید که انتظارات شما خیلی زیاد است و زمانی که همه چیز به گونه ای دیگر پیش می رود، مرتب ناامید می شوید، سعی کنید سطح انتظارات خود را کاهش دهید. اگر سطح توقعاتتان را خیلی بالا قرار ندهید، می توانید از ناامید شدن جلوگیری کنید. حتی بیشتر از آن، تعداد بسیار بیشتری از پیروزی های کوچک در زندگی روزمره خود خواهید داشت. این تجربیات مثبت انگیزه شما را در سطح بالایی نگه می دارد و به شما امکان می دهد به دنبال کردن رویاهای خود ادامه دهید.

۱۴. شاد بودن را انتخاب کنید.

اگرچه ممکن است غیرقابل قبول به نظر برسد، اما تمایل محض برای شادتر شدن می تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید.

مطالعات تجربی انجام شده توسط یونا فرگوسن و کانن شلدون نشان داد که اگر صادقانه سعی کنید شادتر باشید، به طور خودکار احساس بهتری خواهید داشت. نتایج تحقیقات علمی نشان می‌دهد که تمایل به شادتر شدن فواید بی شماری دارد.

با این حال، برای اینکه احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید، لازم است که فعال باشید. هیچ کس نمی تواند شادی طولانی مدت شما را افزایش دهد جز خودتان. اگر به طور فعال مایل به ایجاد تغییر هستید، موفق خواهید شد که احساس بهتری داشته باشید.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

۱۵. مدیتیشن یا تمرین ذهن آگاهی

مهم نیست که اسم آن را مدیتیشن یا تمرینات تمرکز حواس بگذارید. آنچه مهم است تأثیر فوق العاده قدرتمندی است که این تمرینات می توانند بر ذهن و سلامت کلی شما داشته باشند. اگر به طور منظم مدیتیشن کنید، خواهید دید که به سرعت احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت.

مدیتیشن یا ذهن ‌آگاهی به شما کمک می‌کند تا سطح اضطراب و استرس را کاهش دهید. این دو همچنین به شما اجازه می دهند کمتر نگران آینده باشید و بیشتر در لحظه حال زندگی کنید. مسلماً ذهن آگاهی راه حل سریعی برای احساس بهتر نیست. با این حال، قطعاً در درازمدت بر زندگی شما تأثیر خواهد گذاشت.

۱۶. در طبیعت قدم بزنید.

طبیعت می تواند روح شما را هماهنگ و متعادل کند. می تواند به شما کمک کند تا آرامش داشته باشید و همه ی فکرهای منفی را رها کنید. با صرف زمان برای بیرون رفتن در طبیعت، به سرعت احساس بهتری خواهید داشت. طبیعت یک اثر تسکین دهنده فوق العاده دارد و تعادل را در یک زندگی سخت به همراه می آورد.

۱۷. کتاب بخوانید.

آخرین باری که کتاب خواندی کی بود؟ برای بسیاری از مردم، آخرین باری که کتابی را باز کردند به سال‌ ها یا حتی دهه ‌ها برمی‌ گردد. در عصر تلویزیون، اینترنت و ابزارهای الکترونیکی فانتزی، تعداد افرادی که کتاب می خوانند به سرعت در حال کاهش است. این پیشرفت فناوری غم انگیز است، زیرا کتاب ها مزایای خاصی دارند که فیلم ها و سریال های تلویزیونی ندارند.

ایده های ارائه شده در کتاب های خوب می تواند به شما الهام بخشد و حتی ممکن است خلاقیت شما را شعله ور کند. حتی بیشتر از آن، کتاب ‌ها و زندگی‌ نامه ‌های الهام ‌بخش می‌توانند به شما کمک کنند تا دنیا را از منظری متفاوت ببینید. کتاب ها می توانند باور های شما را ارتقا دهند و به شما انگیزه دهند که رویاهای بزرگ داشته باشید.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

هر زمان که احساس خوبی نسبت به خودم ندارم، چند صفحه از یک کتاب الهام بخش می خوانم. تقریباً همیشه به من کمک می کند هر چیزی را که سطح انرژی مرا به پایین می کشاند را به سرعت فراموش کنم. کتاب ‌های عالی به من اجازه می‌دهند تا راهکار های مؤثری را کشف کنم که به من کمک می‌کند با مشکلات و چالش های زندگی کنار بیایم.

۱۸. با دستان خود چیزی درست کنید.

خلاقیت و خلق چیزی از روی تخیل خود راهی فوق العاده برای پرت کردن حواس خود است. ساختن چیزی با دستان خود یک تجربه فوق العاده ارزشمند است که باعث می شود در کمترین زمان احساس بهتری داشته باشید. حتی خیلی مهم نیست که یک شاهکار عالی بسازید. تنها چیزی که مهم است این است که سعی کنید چیزی از تخیل خود را به وجود بیاورید.

۱۹. عکس های قدیمی را ورق بزنید.

یک ایده خوب دیگر برای احساس بهتر این است که چند عکس شخصی قدیمی را ورق بزنید. دلیل اینکه می توانید با دیدن عکس ها روحیه خود را تقویت کنید این است که آنها تقریباً همیشه در موقعیت های خاصی گرفته می شوند. فرقی نمی کند تعطیلات باشد یا جشنی مهم، همیشه کسی در این میان هست تا عکس بگیرد و این خاطرات را برای آینده به یادگار بگذارد. با تماشای این لحظات خارق العاده ثبت شده، می توانید حواس خود را پرت کنید و روحیه خود را بالا ببرید.

۲۰. چیزهایی که شما را عقب نگه می دارند را رها کنید.

گاهی اوقات، داشتن احساس بهتر به معنای رها کردن است. وقتی با جنبه هایی از زندگی خود مواجه می شوید که چیزی جز بدبختی ایجاد نمی کند، به فکر خلاص شدن از شر آنها باشید.

چیزهایی که سطح انرژی شما را به سمت پایین می کشاند یا شما را از رسیدن به اهدافتان عقب نگه می دارد، می تواند بسیار زیاد باشد. گاهی اوقات ما به انتظارات غیر واقعی یا تجربیات دردناک می چسبیم. در موقعیت های دیگر، ما از افرادی که کاری جز بی انگیزه کردن ما و تخلیه انرژی ما ندارند، کمک می خواهیم.

21 ترفند شگفت ‌انگیز و موثر برای اینکه خیلی زود احساس بهتری داشته باشید

سعی کنید از هر آنچه که شما را از رسیدن به رویایتان باز میدارد رها شوید. با رها کردن، ذهنتان را برای موفقیت ها و اهداف بزرگ تر آماده می کنید.

۲۱. از لحظه حال لذت ببرید.

لحظه حال تنها چیزی است که شما دارید؛ اما اگر به گذشته بچسبید یا نگران آینده باشید، لحظه حال را از شادی و قدرت آن محروم می کنید.

اجازه ندهید اتفاقات گذشته شما را آزار دهد. این را بدانید که هر اتفاقی رخ داده قابل بازگشت نیست. در عین حال، خودتان را قانع کنید که نمی توانید بر آنچه در آینده اتفاق می افتد تأثیر بگذارید. به همین دلیل، استفاده از لحظه حال برای ساختن آینده ای بهتر از اهمیت بیشتری برخوردار است.

تغییر تمرکز از گذشته یا آینده به حال کار ساده ای است که می تواند به احساس بهتر در مورد خود کمک کند. به شما امکان می دهد کمتر نگران باشید و از چیزهای ساده زندگی بیشتر لذت ببرید.

امیدوارم از این مقاله در مورد نکات موثر برای ساختن احساس بهتر لذت برده باشید. چه ترفند هایی به شما کمک می کند تا بتوانید خیلی زود حال بهتری داشته باشید؟

پیروز باشید!

منبع:

۲۱ Amazingly Effective Tricks to Instantly Feel Better

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx