12 نکته برای غلبه بر خشم و یافتن آرامش درونی

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

12 نکته برای غلبه بر خشم و یافتن آرامش درونی

غلبه بر خشم و یافتن آرامش درونی

چه زمانی خشم را تجربه می کنید؟ هنگامی که ناامید، ناراضی یا زمانی که احساساتتان جریحه دار شده اند، عصبانی می شوید. همچنین زمانی که برنامه‌ها آنطور که می‌خواهید پیش نمی‌آیند، یا در مقابل مخالفت یا انتقاد قرار می‌گیرید، آن را تجربه می‌کنید. عصبانیت هرگز به کسی کمک نمی کند. انرژی شما را هدر می دهد و به سلامتی شما آسیب می رساند، روابط شما را خراب می کند و باعث می شود فرصت ها را از دست بدهید. عصبانی شدن بر خلاف منافع شماست.

برنامه ها همیشه مطابق انتظارات پیش نمی روند و مردم همیشه آنطور که شما می خواهید عمل نمی کنند. این می تواند باعث عصبانیت شود. شما همیشه موقعیت و شرایط را کنترل می کنید، اما مطمئناً می توانید یاد بگیرید که نگرش و واکنش های خود را نسبت به آنها کنترل کنید. همه گاهی عصبانی یا پرخاشگر می شوند و احتمالاً بیش از یک بار از خود پرسیده اید که چگونه بر عصبانیت غلبه کنید.

هیچ معنایی ندارد که به شرایط و افراد اجازه دهید تا ریسمان شما را بکشند و ذهن و احساسات شما را آشفته کنند. شما می توانید انتخاب کنید که اجازه ندهید آنچه مردم می گویند و انجام می دهند بر وضعیت ذهنی شما تأثیر بگذارد. شما می توانید یک نگرش درونی جدایی عاطفی و ذهنی داشته باشید و اجازه ندهید هر رویداد جزئی با احساسات شما بازی کند و باعث عصبانیت شود.

12 نکته برای غلبه بر خشم و یافتن آرامش درونی

خشم یک احساس منفی است

من اغلب می بینم که مردم به خاطر مسائل بی اهمیت و بی ارزش عصبانی می شوند. یک تذکر بی‌اهمیت، نگرفتن پاسخ رضایت‌بخش برای یک سؤال یا فقط بدخلقی، برای آتش زدن و ایجاد عصبانیت، اظهارات تند، مشاجره و حتی پرخاشگری فیزیکی کافی است. این کاملا غیر ضروری است. زندگی بدون این رفتار می تواند شادتر باشد.

خشم یک واکنش منفی است که اگر می خواهید در مسیر خودسازی و رشد معنوی پیشرفت کنید باید آن را از بین ببرید. یادگیری آرام کردن بی قراری ذهن و کسب آرامش درونی، یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای غلبه بر خشم و در واقع بر تمام احساسات منفی است. اگر مایل به صرف زمان و انرژی برای به دست آوردن آرامش درونی باشید، پاداش های بزرگی به دست خواهید آورد.

آرامش خاطر نه تنها به شما کمک می کند بر خشم غلبه کنید، بلکه به شما کمک می کند بر اضطراب و تفکر منفی غلبه کنید و به شما کمک می کند تا در موقعیت های سخت و دشوار آرام و تسخیر شده باشید.

مقدار معینی از جدایی نیز برای جلوگیری از عصبانیت مفید است. این می تواند از شما در برابر تحت تأثیر قرار گرفتن بیش از حد تحت تأثیر آنچه مردم فکر می کنند، می گویند یا انجام می دهند محافظت کند و بنابراین بسیار توصیه می شود. جدایی نگرش بی تفاوتی و عدم حساسیت نیست. این یک نگرش عقل سلیم و قدرت درونی است که به آرامش ذهن منجر می شود. در کنار آرامش و انزوای عاطفی، می خواهم چند نکته را به شما پیشنهاد کنم.

12 نکته برای غلبه بر خشم و یافتن آرامش درونی

نقل قول های عصبانیت و عصبانی بودن

چگونه بر خشم غلبه کنیم – 12 نکته

چگونه بر خشم غلبه کنیم؟ راه ها و روش ها و درمان های مختلفی برای این کار وجود دارد. در این مقاله، من می خواهم چند راه ساده را که همه می توانند دنبال کنند، به شما پیشنهاد می کنم. اگر مشکل حاد و جدی است، باید به دنبال کمک متخصص باشید.

نکات ساده برای غلبه بر عصبانیت

 1. بدون عصبانیت به زندگی فکر کنید

حداقل یک بار در روز چند دقیقه را به این فکر کنید که زندگی شما بدون عصبانیت چقدر بهتر می شود. به سناریوهای مختلف فکر کنید، جایی که معمولا عصبانی می شوید و زندگی شما چگونه خواهد بود و بدون آن چه احساسی خواهید داشت.

 1. چند نفس عمیق بکشید

هر بار که احساس کردید عصبانیت در شما ایجاد شده است، چند نفس عمیق و آهسته بکشید.

 1. شمارش اعداد

روش دیگر برای جلوگیری از تحریک پذیری، رنجش یا عصبانیت این است که به آرامی از یک تا ده بشمارید. این واکنش عصبانیت شما را به تاخیر می اندازد و آن را ضعیف می کند.

 1. نوشیدن و خوردن

نوشیدن مقداری آب بر بدن و احساسات و همچنین خوردن چیزی شیرین اثر آرام بخشی دارد.

 1. ورزش کنید

در صورت امکان، به بیرون بروید و کمی پیاده روی کنید یا تمرینات بدنی انجام دهید.

12 نکته برای غلبه بر خشم و یافتن آرامش درونی

 1. صبر و بردباری

سعی کنید صبورتر و با ملاحظه تر باشید، مهم نیست که این کار چقدر دشوار است. سعی کنید با مردم مدارا کنید، حتی با افرادی که دوست ندارید یا با نظرات آنها موافق نیستید.

 1. درایت و دیپلماسی

هر کس حق دارد نظر خود را داشته باشد. شما می توانید با مردم مخالف باشید، اما همچنان باید درایت و دیپلماسی را حفظ کنید.

 1. واکنش آرام

انتخاب کنید که در هر شرایطی با آرامش واکنش نشان دهید. سعی کنید این کار را بارها و بارها انجام دهید، صرف نظر از اینکه چند بار کنترل خود را از دست می دهید و عصبانی می شوید. اگر یک یا دو بار در روز، خود را در حال انجام آرام در موقعیت‌های مختلف روزمره تجسم کنید، کمک خواهد کرد. این تمرین ذهنی ذهن شما را طوری برنامه‌ریزی می‌کند که در زندگی روزمره‌تان به همان شیوه عمل کند.

 1. مثبت اندیشی

مثبت اندیشی نادیده گرفتن اظهارات و رفتارهایی را که در غیر این صورت می تواند باعث خشم شود را آسان تر می کند. نگرش مثبت شما را به فردی شادتر و مثبت تر تبدیل می کند. با این نوع نگرش، احتمال ابراز خشم کمتر است.

12 نکته برای غلبه بر خشم و یافتن آرامش درونی

 1. کنترل خود و خود انضباط

میزان مشخصی از خودکنترلی و انضباط خود، گنج بزرگی برای همه است. این مهارت‌ها که می‌توانید آن‌ها را توسعه دهید، می‌توانند به شما کمک کنند به جای رفتار عجولانه و بدون فکر، خشم را مهار کنید، آن را نادیده بگیرید و به شما در انتخاب واکنش‌های خود کمک کنید.

 1. شخصی نگرفتن چیزها

همه چیز را خیلی جدی نگیرید همه چیز را خیلی شخصی نگیرید. ارزشش را ندارد. این ایده خوبی است که درجاتی از جدایی ایجاد شود. کمی بی‌تفاوتی به شما کمک می‌کند تا آرام باشید و از آنچه مردم می‌گویند و انجام می‌دهند ناراحت نشوید و از تحت تاثیر قرار گرفتن عصبانیت یا احساسات منفی آنها اجتناب کنید.

 1. لبخند بزنید

دلایلی برای لبخند زدن و خندیدن بیشتر پیدا کنید. این به شما کمک می کند که فرد شادتری باشید و باعث می شود بیشتر دوست داشته باشید. لبخند و نگرش مثبت می تواند تنش، رنجش و عصبانیت را در شما و اطرافیانتان از بین ببرد.

این 12 نکته را برای غلبه بر عصبانیت یا حداقل تعدادی از آنها دنبال کنید، خواهید دید که چگونه زندگی و روابط شما برای بهتر شدن تغییر می کند.

منبع:

 • https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/tips-for-overcoming-anger-and-finding-peace/
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx