15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت سوم)

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید

  1. روی امکانات تمرکز کنید

وقتی انرژیمان تمام می ‌شود و بدون انگیزه کار می ‌کنیم، جای تعجب ندارد که اشتیاق ما به پایین ‌ترین حد خود رسیده است. وقتی روحیه از انرژی مناسب و کافی تغذیه نکند، سخت است که مشتاق و پر از سرزندگی باشید.

بخشی از این امر به این معناست که به خودتان اجازه دهید تا بخشی از روز را استراحت کنید، ایمیل ها را پیگیری کنید و برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را در حین خوردن میان وعده مورد علاقه خود تماشا کنید. این کار کاملا قابل قبول است.

هدف از این این کارها این است که به شما فرصتی می دهد تا اجازه دهید ذهنتان به پتانسیل خود بازگردد، رها باشد و رویاپردازی کند. این به نوبه خود به شما کمک می‌ کند به تصویر بزرگ ‌تر خود متصل شوید و درک واضح ‌تری از آنچه انرژی شما را بیهوده تلف می کند، داشته باشید.

گاهی اوقات، زمانی که در اوج هستیم، مشکلات دیگران راحل می کنیم، سعی می کنیم برای همه قهرمان باشیم، و نیازهای آنها را بالاتر از نیازهای خودمان قرار دهیم. با یک قدم عقب نشینی و تمرکز بر رشد خود، ایده ها، پتانسیل ها و ماموریت های خود، آتش اشتیاق و انگیزه درون ما شعله ورتر خواهد شد.

همانطور که نویسنده ادیل احمد می گوید، هدف ما در اینجا این است که نگاه درونی خود را بشناسیم. به گفته احمد، یک نگاه درونی این است:

«لحظه ای که شما یک الهام معنوی را تجربه می کنید که شما را به یاد پتانسیل، قدرت و توانایی خود می اندازد تا در تخیل خود بسیاری از احتمالاتی که در دسترس شما هستند را ببینید.»

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت سوم)

  1. به دیگری کمک کنید

زمانی که احساس می کنیم با دنیا هماهنگ نیستیم و انگیزه ای برای انجام هیچ کاری نداریم، اغلب یکی از سریع ترین راه هایی که می توانیم خود را با چشم انداز بزرگترمان هماهنگ کنیم، کمک به شخص دیگری است. این می تواند با گوش دادن به صحبت های یک دوست در مورد داستان زندگی خود یا کمک به آنها برای آماده شدن برای مصاحبه باشد.

لازم نیست هدیه دادن حتما جنبه مالی داشته باشد. می تواند به همین سادگی باشد که به کسی احساس بهتری نسبت به روز خود یا توانمندی بیشتر بدهد.

  1. مراقب زبان خود باشید

برای اینکه به سرعت از وضعیت لم دادن روی مبل و بی حوصله پای تلویزیون نشستن تبدیل به یک توپ پرانرژی از شور و شوق باشید، باید مراقب باشید که چگونه با خود صحبت می کنید.

به خصوص، این شامل کلماتی است که شما هم در سکوت و هم با صدای بلند به کار می برید. این کلمات باید فراوانی، مثبت نگری، راه حل، خوش بینی، و اشتیاق را منعکس کنند تا شکست، خودبینی، و ناامیدی.

شما با خودتان در جنگ هستید. خودتان را برای موفقیت آماده کنید. خودتان را اصلاح کنید و مرز آنچه را که در زندگی تحمل خواهید کرد، بالا ببرید.

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت سوم)

  1. اجازه دهید دیگران به شما انگیزه بدهند

خواندن کتاب، گوش دادن به موسیقی یا تماشای چیزی الهام‌ بخش می ‌تواند در زمانی که انگیزه ‌ای ندارید کمک کند. کاری که می توانید انجام دهید این است که حداقل 30 دقیقه هر روز را به خواندن یک کتاب الهام بخش قبل از شروع روز اختصاص دهید. به این ترتیب، مطمئن خواهید شد که در حالت ذهنی درست شروع کرده اید و می توانید روز را پشت سر بگذارید، حتی اگر با چالش هایی روبرو شوید.

ویدیوها و صداها نیز می توانند در یافتن انگیزه به شما کمک کنند. به عنوان مثال، زمانی که خسته هستید و هیچ انگیزه ‌ای ندارید، زمانی را صرف تماشای چیزی الهام‌ بخش در یوتیوب یا گوش دادن به یک سخنرانی انگیزشی کنید. شما در کمترین زمان انرژی خود را باز خواهید یافت و آماده تلاش خواهید شد.

  1. در صورت نیاز استراحت کنید

گاهی اوقات وقتی انگیزه ای ندارید فقط می خواهید کمی استراحت کنید. به یاد داشته باشید، موفقیت یک مقصد نیست؛ این سفری است که شما باید آن را برای مدت طولانی طی کنید. بسیاری از افراد موفقیت را با انجام یک کار بزرگ اشتباه می گیرند و فکر می کنند که موفقیت یک شبه به دست می آید.

با این حال، تقریباً همه افراد موفقی که به نتایج شگفت انگیزی دست یافته اند، این کار را انجام می دهند زیرا آستانه تحمل بالایی دارند. آنها به طور مداوم تلاش می کنند و هرگز تسلیم نمی شوند. موفقیت واقعی سال ها طول می کشد تا بدست بیاید.

مطمئن شوید که به اندازه کافی استراحت می کنید و در صورت لزوم وقفه هایی ایجاد می کنید. توانایی های خود و اینکه چقدر می توانید انجام دهید را درک کنید. اگر کارتان را انجام داده اید، می توانید به خودتان پاداش دهید و استراحت کنید. متوجه خواهید شد که پس از استراحت، اشتیاق، انگیزه و آمادگی بیشتری برای تصاحب دوباره دنیا خواهید داشت.

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت سوم)

 

چگونه افراد بسیار موفق احساس می کنند انگیزه ای دوباره یافته اند

استیو جابز: اتصال نقاط

در سخنرانی دانشگاه استنفورد، استیو جابز گفت که این سخنرانی برای دانش ‌آموزان بهترین چیزی بود که او بعد از فارغ‌ التحصیلی از کالج داشت. او هرگز دانشگاه را تمام نکرد. او به یاد می آورد که پس انداز طبقه کارگر والدینش تمام زندگی خود را صرف شهریه او در یک کالج می کردند. بعد از 6 ماه نتوانست هدف خود را بیاید و ترک تحصیل کرد. او که نمی دانست به کجا در زندگی برود تصمیم گرفت در کلاس خوشنویسی شرکت کند. با این حال، او هیچ کاربرد عملی برای این مهارت در زندگی نمی دید.

ده سال بعد، جابز هنگام طراحی کامپیوتر مکینتاش، مهارت هایی را که در کلاس خوشنویسی خود در مک آموخته بود، از جمله انواع مختلف تایپوگرافی به کار برد.

گاهی اوقات وقتی برای رسیدن به هدفی تلاش می کنید، اتصال نقاطی که در حال حاضر هستید غیرممکن است. فقط باید به خودتان اعتماد کنید و ایمان داشته باشید که به آرزوهایتان می ‌رسید، با وجود نداشتن کوچک ترین سرنخی یا مسیری کاملاً مشخص به جایی که مقدر شده باشد خواهید رسید. هیچ کس    نمی تواند نقاط حال را به آینده متصل کند. شما فقط زمانی می توانید آنها را متصل کنید که به عقب نگاه می کنید.

تیم فریس: اجازه دهید محیط شما خلق و خوی شما را از پیش تعیین کند

تیم فریس، نویسنده و مغز متفکر کتاب «درباره هفته کاری 4 ساعته» ، همیشه از ایده استفاده از محیط به نفع خود دفاع کرده است. او معتقد است که کنترل محیط شما اغلب بسیار مؤثرتر از تکیه بر خود انضباطی است. او متوجه می شود که در ساعات نیمه شب و 1 بامداد تا 3 تا 4 بامداد بهترین متن ها را می نویسد. همانطور که او در حال نوشتن است، یک فیلم را در پس ‌زمینه قرار می ‌دهد تا احساس کند در یک محیط اجتماعی است، حتی اگر کل فیلم خاموش باشد و یک لیوان چای بنوشد.

همین الان به اطراف اتاق یا فضای کاری خود نگاه کنید. آیا به شما الهام می دهد؟ آیا به شما انگیزه می دهد؟ پر سر و صدا است یا ساکت؟ گاهی اوقات سخت ترین کاری که با خودمان انجام می دهیم این است که سعی کنیم خودمان را مجبور کنیم در زمینه ای کار کنیم که ناخودآگاه به ما می گوید: «من نمی توانم اینجا کار کنم.»

وقتی دائماً سعی می کنید خود را نظم دهید، احساس بدتری خواهید داشت و بهره وری کمتری خواهید داشت. در عوض، سعی کنید محل کار و زمان ایده آل خود را بسازید. عوامل حواس پرتی را از آنجا دور کنید. اگر در طول شب انرژی و اشتیاق بیشتری دارید، اگر می توانید روز خود را برای کار در نیمه شب برنامه ریزی کنید. اگر بتوانید قدرت داشتن یک محیط مولد را درک کنید، طبیعتاً برای انجام کار الهام گرفته و انگیزه خواهید داشت.

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت سوم)

نکات ساده برای بازیابی انگیزه زمانی که کمبود دارید (5 راهکار عملی):

منتقد درونی خود را ساکت کنید و به خاطر داشته باشید که چرا کار یا پروژه خاصی را انجام می دهید.

از تجسم به عنوان ابزاری برای ایجاد انگیزه استفاده کنید. موفقیت خود را در صورت انجام اقدامات و پشیمانی خود را در صورت عدم انجام تصور کنید.

هر زمان که احساس ناراحتی کردید و انگیزه ای برای انجام کار ندارید، فیزیولوژی خود را تغییر دهید. وقتی فیزیولوژی خود را تغییر می دهید، وضعیت عاطفی خود را تغییر می دهید.

خود را با افراد مثبت اندیش و با انگیزه احاطه کنید. انرژی شما را جذب و تقویت می کند، بنابراین بودن در کنار افراد مثبت اندیش به شما کمک می کند که به فعالیت خود ادامه دهید.

متوقف شدن و استراحت برای موفقیت حیاتی است. خواب خوب را در اولویت قرار دهید، سعی کنید در طول روز استراحت های کوچک داشته باشید و تجدید انرژی داشته باشید.

سخن نهایی

اگر به دنبال راه هایی برای پیدا کردن انگیزه هستید، شاید وقت آن رسیده باشد که نگاه خوبی به این موضوع داشته باشید که اولویت های خود را چگونه تنظیم کرده اید و هر روز در چه مواردی می توانید تغییرات و اصلاحات لازم را ایجاد کنید. غلبه بر کمبود انگیزه به این معنی است که هر روز آنچه مهم است را پیدا کنید و با انرژی که به شما داده می شود، گام های کوچکی به سوی آن بردارید.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/895456/no-motivation-to-do-anything
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx