داستان های موفقیت فِراری

Add a Comment
6 Min Read

داستان های موفقیت فِراری

ماشین فراری نه تنها به خاطر ماشین‌های اسپرت لوکس و ماشین‌های مسابقه حیرت آور فرمول ۱™، بلکه برای قدرت، شتاب و لذتی که رانندگانش تجربه می ‌کنند، برند شناخته شده است. در اینجا قرار است داستان موفقیت شگفت انگیز انزو فراری را برای شما می گوییم!

انزو فراری، متولد ۱۸۹۸، همیشه مسابقه دادن را با تمام وجود دوست داشت و علاقه زیادی برای تبدیل شدن به یک راننده مسابقه داشته است. با این حال، زمانی که جنگ جهانی اول آغاز شد انزو فراری نوجوانی ۱۶ ساله بود و این اتفاق باعث شد او در لشکر ۳ توپخانه آلپاین ارتش ایتالیا تبدیل به یک قاطرباز شود. فراری در سال‌ های اولیه زندگی خود با مشکلات زیادی روبرو شد، از جمله مرگ پدر و برادرش و فهمیدن این که شرکت خانوادگیشان پس از بازگشت او بعد از پایان جنگ، از هم پاشیده و برشکست شده است.

داستان های موفقیت فِراری

فراری از آنجایی که جوان و جاه طلب بود، برای استخدام در شرکت خودروساز ایتالیایی فیات (FIAT) درخواست داد، اما پس از رد شدن، با شکست دیگری مواجه شد. تلاش‌های ناموفق فراری برای شروع کار برای فیات او را به تیم مسابقه‌ای CMN سوق داد که بدنه کامیون‌ها را به خودروهای سواری بازطراحی می‌کردند. داستان موفقیت فراری از زمانی شروع شد که او تیم مسابقه ای CMN را ترک کرد، به دلیل اینکه که موفقیت اولیه چندانی نداشت و شروع به مسابقه برای تیم مسابقه آلفا رومئو کرد.

موفقیت‌های فراری در مسابقات محلی باعث شد تا او به عنوان رئیس اسکودریا فراری، تیم مسابقه‌ای آلفا تبدیل شود، زمانی که او شروع به ایجاد یک تیم مسابقه‌ای کرد که علی‌ رغم کیفیت بالای درایوها، فقط موفق به کسب چند پیروزی شد. آلفارومئو در سال ۱۹۳۳ پس از تنزل مقام به سمت مدیر ورزشی، زمانی که محدودیت ‌های مالی به وجود آمد، همکاری خود را لغو کرد و این زنجیره از اتفاقات باعث شد فراری در سال ۱۹۳۷ آلفا را ترک کند.

انزو فراری زمانی که جنگ جهانی دوم آغاز شد، شرکتی را تاسیس کرده بود که قطعات خودرو را برای تیم‌های مسابقه‌ای تامین می‌کرد و در این زمان بود که شرکت او درگیر مسایل جنگ شد. پس از جنگ، انزو فراری، فراری S.p.A را تأسیس کرد و از این نقطه بود که داستان موفقیت شرکت فراری شروع شد.

داستان های موفقیت فِراری

انزو فراری شرکت در مسابقات جهانی فرمول ۱ را به همراه تیم مسابقه‌ای خود آغاز کرد و به منظور تامین مالی تلاش ‌های مسابقه ‌ای خود، خودروهای اسپرت را به عنوان یک تجارت ثانویه تولید کرد. اولین خودروی جاده ای که توسط فراری تولید شد، ۱۲۵Sport بود که از یک موتور ۱.۵ لیتری V12 استفاده می کرد که به این شرکت کمک کرد تا در زمینه خودروهای برتر و لوکس شهرت فراوانی به دست آورد.

سبک رهبری انزو فراری و شخصیت قوی او به او کمک کرد تا تیم مسابقه ای و شرکت خود را ارتقا دهد. سبک رهبری قدرتمند فراری زمانی آشکار شد که او برخی از مهم ترین کارمندان فراری مانند مدیر فروش خود جیرولامو گاردینی، مدیر تیم مسابقه اسکودریا فراری، مهندس ارشد و مدیر توسعه خودروهای اسپرت و بسیاری دیگر را اخراج کرد. دلیل این روند اخراج ها تنش های داخلی بین ژیرولامو گاردینی و همسر انزو لورا بود که او نیز در این شرکت دست داشت.

انزو اولتیماتوم گاردینی را برای ترک شرکت در صورت ادامه تنش ها نپذیرفت، زیرا او آن را تهدیدی به قدرت خود می دانست و خوشبختانه توانست با ذکاوت و تصمیمات درست اوضاع چالشی پیش آمده را مدیریت کند. فراری رقیب خود را ایجاد کرده بود زیرا افرادی که اخراج شده بودند شروع به تشکیل یک شرکت جدید کردند و بسیاری فکر می کردند که فراری S.p.A نمی تواند با این ضرر بزرگ کنار بیاید.

داستان های موفقیت فِراری

با این حال، انزو فراری شروع به توسعه ۲۵۰ GTO کرد که به یکی از معروف‌ترین خودروهای اسپرت تاریخ تبدیل شد و چندین مدال افتخار قهرمانی را با کمک مهندس جوان فراری، فورگیری (Forghieri) و راننده مسابقه ‌ای او اسکاییتی به دست آورد. خودروهای زیادی نیز مانند دیتونا، ۲۷۵ و ۲۵۰ P در راه بودند.

در سال ۱۹۶۹ بود که فیات (FIAT) تعامل خود را با سرمایه گذاری ۵۰ درصدی در فراری S.p.A آغاز کرد که منجر به توسعه کارخانه و ایجاد خودروهای جاده ای جدید شد. انزو فراری در سال ۱۹۷۳ از تیم مسابقه اتومبیل رانی اسپورت خود بازنشسته شد و در سال ۱۹۸۸ درگذشت که باعث شد فراری به یک اسطوره تبدیل شود. در سال ۲۰۰۲، فراری انزو فراری برلینتا ۱۲ سیلندر را به عنوان ادای احترام به بنیانگذار شرکت ساخت.

انزو فراری نمونه ‌ای عالی از این است که چگونه فردی توانسته یک تیم مسابقه ‌ای موفق و خودروسازی لوکس را از ابتدا تأسیس کند. داستان موفقیت انزو فراری، داستانی با شکست‌ های فراوان است که او را از زندگی کردن رویایی که در سر داشت و خلق یک اسطوره بازنمی‌دارد.

به نظر شما، داستان موفقیت چه کسی الهام بخش تر است؟ داستان فراری یا داستان لامبورگینی؟

منبع:

 

۱/۵ - (۱۰ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx