نحوه ارتباط انگیزه و موفقیت چگونه است؟

نظرات 3
9 دقیقه مطالعه

بدون داشتن انگیزه در زندگی تلاش برای موفق شدن و رسیدن به شادی درونی دشوار می‌شود. برای مثال، اگر شما انگیزه درس خواندن نداشته باشید، چگونه می‌توانید در امتحانات خود قبول شوید؟ انگیزه و موفقیت مکمل‌هایی جدا نشدنی هستند.

 چطور می‌توانید در زندگی خود شاد باشید اگر همه زمان خود را صرف انگیزه‌های خارجی مثل خوشحال کردن دیگران برای تحسین یا موفقیت به جای انگیزه‌های درونی مانند تمرکز بر اهداف برای شادی شخصی خود، کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا از اهمیت‌های انگیزه، پرده‌برداری کنیم! خود را آماده نوشتن لیست اهدافتان کنید.

انگیزه و موفقیت چه ارتباطی با‌هم دارند و نقش انگیزه در موفقیت چیست؟

خوشحالی و خوشبختی بالا‌ترین درجه در مراتب اهداف را دارند، هدفی که همه اهداف دیگر به آن می‌انجامد.

بنابراین برای کمک به شما برای رسیدن به هدف و رضایت از خودتان، ما یک لیست از دلایل اینکه چرا انگیزه برای موفقیت و رسیدن به هدف نهایی که همان احساس رضایت درونی است، ضروری است، آماده کرده‌ایم.

در ادامه مهم‌ترین و قانع‌کننده‌ترین این عوامل برای شما آورده شده است.

1-انگیزه انرژی شما را دو‌چندان می‌کند!

وقتی شما با انگیزه هستید، کل بدن شما آدرنالین پمپاژ می‌کند تا هدف‌هایی را که در سر دارید محقق کنید و سطح انرژی شما در نتیجه آدرنالین بالا می‌رود. برای مثال وقتی شما برای یک پروژه که روی آن در حال کار کردن هستید هیجان زده‌اید، احساس خستگی، کمتر به سراغ شما خواهد آمد.

وقتی که شما در یک مهمانی هستید، می‌توانید کل شب را بدون مشکل و سختی به خوش‌گذرانی و صحبت با دوستانتان بگذرانید، بدون آن‌که گذر زمان و ساعت را احساس کنید! ولی در عوض وقتی در کلاس ورزشی که به آن علاقه‌ای ندارید عضو شوید، برای گذراندن یک ساعت به هزار ساعت نیاز پیدا خواهید کرد! گویی که زمان متوقف شده باشد.

وقتی که ما به صورت اختیاری اهداف و وظایف خود را انتخاب می‌کنیم، به طور سریع متوجه افزایش انرژی‌مان می‌شویم، دلیل آن این است که تمرکز و اشتیاق بیشتری برای نتیجه دلخواه خود داریم. این نکته ثابت می‌کند که انگیزه، سطح انرژی ما را افزایش می‌دهد و باعث می‌‌شود ما عملکرد بهتری از خود، برای رسیدن به خواسته‌هایمان نشان دهیم.

2-با انگیزه خوشحال‌تر خواهید بود!

انگیزه تصمیم قطعی ما برای دستیابی به هدف خاصی مانند کاهش وزن یا پیدا کردن شغل جدید را تقویت می‌کند و زمانی که ما موفق می‌شویم، از نتیجه کار خود احساس رضایت و خوشنودی زیادی می‌کنیم.

پس اگر شما به انگیزه دادن به خود ادامه دهید و مرتب برای خود هدف های جدید ترسیم کنید ، شما اساسا احساس خوشحالی بیشتری نسبت به گذشته خود خواهید داشت. می‌خواهید امتحان کنید؟!

اگرچه موفقیت ریشه انگیزه است ، شادی آرزوی نهفته برای ایجاد انگیزه است. بنابراین برای مطمئن شدن از اینکه سطح شادی و انگیزه شما در حال رشد و بیشتر شدن است ، چالش های کوچکی را برای خودتان ایجاد کنید و سعی کنید یاد بگیرید که از پیشرفت تدریجی و حتی کوچک خود راضی باشید.

3-انگیزه مسری است!

وقتی یکی از اعضای تیم یا گروهی با انگیزه باشد، ممکن است بقیه افراد را نیز درگیر و هدایت کند و باعث ایجاد انگیزه و حتی رقابت شود. این امر به زندگی شخصی شما نیز مربوط است. به زمانی که با شخصی مثبت در ارتباط بودید فکر کنید؛ آیا احساس مثبت او به شما انتقال پیدا کرد و باعث انگیزه‌ شما شد؟ اگه چنین است به این فکر کنید که خودتان چگونه می‌توانید در دیگران تاثیر‌گذار باشید.

4-انگیزه، عملکردتان را بهبود می‌بخشد

طبق مطالعه‌ای، انگیزه مهم‌ترین پیش‌بینی کننده موفقیت است و موفقیت از طریق عملکرد با سطح بالا به دست می‌آید. با درک هر آنچه که شما را ترغیب به بهتر بودن می‌کند، می‌توانید پله‌های ترقی را سریع‌تر بالا بروید.

سعی کنید برنامه ای برای پاداش به خود تعیین کنید؛ این کار شما را برای رسیدن به موفقیت ترغیب خواهد کرد. حتی سفری کوتاه می‌تواند پاداش مناسبی برای شما باشد.

5-انگیزه مسئولیت‌پذیری و تعهدتان را بیشتر می‌کند

وقتی فردی انگیزه‌ای برای انجام کاری دارد، برای انجام هرچه بهتر آن متعهد خواهد بود و از تمام تلاش خود برای رسیدن به آن استفاده می‌کند. وقتی انگیزه طبیعی برای شروع کار دارید این امر آسان است، اما اگر حس می‌کنید انگیزه ندارید باید نقش تعهد در موفقیت را برای خود یادآوری کنید.

فرض کنید شما به ارتقای وضع فعلیتان امیدوار هستید، اگر انگیزه داشته باشید و متعهد با انجام کارتان باشید، شانستان برای ارتقا بسیار بالا خواهد رفت.

6-انگیزه به شما این امکان را می‌دهد که زمان را مدیریت کنید

انگیزه برای مدیریت چالش‌های زندگی ضروری است. افراد دارای انگیزه زمان‌بندی خاصی برای انجام کار‌های خود دارند و سعی می‌کنند هر چیز را سر وقت خود انجام دهند. در مقابل، افراد بدون انگیزه زمان خاصی را برای اهداف خود مشخص نمی‌کنند و دائم در حال عقب انداختن وظایف و اهدافشان هستند.

مثالی ساده در این مورد بیدار شدن از خواب است. اگر انگیزه زیادی برای انجام کار‌های بعد از بیدار شدنتان داشته باشید، هرچه زودتر بیدار خواهید شد، اما اگر انگیزه و برنامه خاصی وجود نداشته باشد،دکمه بی‌صدا کردن زنگ ساعتتان چندین بار فشرده خواهد شد! یادتان نرود، انگیزه و موفقیت به هم متصل هستند!

انگیزه و موفقیت

انگیزه و موفقیت مکملی جدا‌نشدنی هستند.

7-انگیزه به رشد فردی شما کمک می‌کند

یکی دیگر از دلایل در امتداد هم بودن انگیزه و موفقیت، رشد فردی است. با انگیزه، خود را بالا بکشید. وقتی اهداف شخصی را ترسیم می‌کنید، انگیزه بیشتری برای پیش‌برد هدف و رسیدن به هدف‌های بزرگ‌تر خواهید داشت.

8-داشتن انگیزه، به شما اعتماد به نفس می‌دهد

افراد بدون اعتماد به نفس، از اینکه از حریم راحتی خود خارج شده و موارد جدیدی از تجربه کنند، می‌ترسند. اگر ریسک نکنید، شانس موفقیتتان کم می‌شود و این شانس محدود به شرایط خاص خواهد شد.

این به آن معنا نیست که باید تمام زندگی خود را تغییر دهید و به دنبال چیز‌های جدید‌تر بروید. در عوض می‌توانید چندین کار را به طور همزمان رو به جلو ببرید تا زمانی که تصمیم بگیرید کدام برای شما لذت‌بخش است و از کدام انگیزه می‌گیرید.

اگر به فکر راه انداختن کسب وکاری برای خود هستید، گرچه خودتان مشغول به کار کردن در جای دیگرید، شروع به تغییرات کنید! اگر می‌توانید موفقیت‌آمیز بودن آن را درک کنید و به آن برسید، این نشانه‌ای برای شما است که تغییرات را در زندگی خود اعمال کنید. جای نگرانی نیست؛ اگر همه چیز خوب پیش نرفت شما محدوده شغل خود را دارید و به آن بر‌خواهید گشت.

بدون انگیزه، موفقیتی در انتظارتان نخواهد بود و چیزی قابل دستیابی نیست. در حالی که موفقیت مهم‌ترین چشم انداز است، این را فراموش نکنید که در این معادله، شادی و رضایت مهم‌ترین عوامل هستند. زیرا بدون خوشبختی و رضایت، هیچ هدفی برای موفقیت وجود نخواهد داشت!

انگیزه و موفقیت

انگیزه پلی به موفقیت خواهد بود.

کلام پایانی

ارتباط انگیزه و موفقیت را درک کردیم. حال وقت بهره‌برداری است. اگر بدانید و آگاه باشید که چه هدف‌هایی برای خود ترسیم کنید که انگیزه را درونتان فعال می‌کند، احتمال موفقیت شما بسیار بالا خواهد بود.

بدون انگیزه رسیدن به هدف بی معنی است؛ پس در ابتدا علایق و شخصیت خود را بشناسید. بدانید چه چیزی در شما ایجاد انگیزه می‌کند و سپس با استفاده از موارد گفته شده، از انگیزه در جهت مثبت استفاده کنید که موفقیتتان تضمین شود.

:منبع https://www.careeraddict.com/why-motivation-is-important-for-success-and-happiness

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx