چگونه پس از شکست انگیزه ای برای رسیدن به هدف مان پیدا کنیم؟

Add a Comment
14 Min Read

 بیشتر زندگی ما صرف انجام کارهایی می شود که ما فکر می کنیم باید انجام دهیم به جای آنکه چگونه می خواهیم خود را نشان بدهیم و زمان مان را سپری کنیم. واقعیت این است که افکار ما در مورد معنای زندگی موفق، تحت تأثیر عوامل بیرونی خانواده ، دوستان و محیط اطراف ما شکل گرفته است.

قبل از اینکه برای رسیدن به هدف سخت تلاش کنید، باید مطمئن شوید که اهدافی که ایجاد می کنید با چشم انداز شما برای یک زندگی موفق همخوانی دارد. این که بدانید دقیقاً چگونه می خواهید زمان خود را سپری کنید، کلید زندگی بهینه است.

پس از اینکه به وضوح مشخص شد که برای چه چیزی تلاش می کنید، در حالی که برای رسیدن به آن اهداف سخت تلاش می کنید، بدون شک شکست ها را تجربه خواهید کرد. زندگی همیشه طبق برنامه پیش نمی رود و شرایط بیرونی شما را عقب می اندازد و مانع شما خواهد شد.

هنگامی که با شکست مواجه می شوید، انتخابی دارید. می توانید اجازه دهید این موانع شما را گیر بیاندازند، یا می توانید از آن به عنوان انگیزه ای برای حتی بیشتر کار کردن استفاده کنید. مسأله این است که احساسات و عواطف در لحظات شکست کنترل را به دست می گیرند و جویندگان موفقیت را از پیشروی به سمت اهدافشان باز می دارد.

سپس این سوال مطرح می شود که چگونه می توانید پس از تجربه شکست به هدف خود برسید؟ اگر می خواهید از جای خود برخاسته و به اهداف خود برسید، برای انجام این کار به انگیزه نیاز دارید. انگیزه سوخت ماشین تحقق هدف شماست.

در ادامه روش های پیدا کردن انگیزه برای دستیابی به اهداف خود پس از تجربه شکست آورده شده اند.

هدف داشتن

۱) خاموش کردن تمامی تکنولوژی ها

حواس پرتی ناشی از دسترسی به اینترنت و فناوری گاهی اوقات می تواند طاقت فرسا باشد. در طول یک عقب نشینی و شکست، احساسات در حال گسترش است و زنگ خوردن مداوم تلفن هوشمند شما را بیشتر نا امید می کند.

وقتی هیچ چیز خوب پیش نمی رود، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که سر و صدا را ساکت کنید. وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنید و لحظه ای نفس بکشید. مدتی را در سکوت سپری کنید تا افکار خود را جمع آوری کرده و آنچه را که باید در آینده اتفاق بیفتد، پردازش کنید.

از سکوت برای بازگشت به دیدگاه خود درباره آنچه در تلاش برای انجام آن هستید استفاده کنید. به این فکر کنید که زندگی به محض رسیدن به آن اهداف چگونه خواهد بود. تصویری را در ذهن خود ایجاد کنید و بگذارید رویایتان صداهای خشم را آرام کند. شما برای دستیابی به این اهداف به دلایلی کار می کنید – \”چرایی\” شما باید در جلو و مرکز باشد.

۲) احساسات خود را پردازش کنید و در مورد آنها با کسی که به او اعتماد دارید صحبت کنید

نگه داشتن تمام ناامیدی و عصبانیت در درون خود، در نهایت منجر به یک انفجار می شود. طبیعی نیست که بخواهیم شرایط چالش برانگیز را فوراً قبول کنیم، اما این یکی از کلایدهای موفقیت است. یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که احساسات خود را صادقانه پردازش کنید. همه احساسات و عواطف شما معتبر است. آنچه احساس می کنید نباید کنار گذاشته شود و نباید اجازه داده شود در ذهن شما پوسیده شوند.

در طول لحظه شکست و عقب نشینی، از سکوت لذت ببرید و به حالت بصری وارد شوید. هنگامی که این کار را انجام دادید، زمان آن رسیده است که این احساسات را بیرون بریزید. به درون قلب آنچه شما را آزار می دهد وارد شوید و در مورد آنچه که هست صادق باشید.

اگر یک خروجی برای تخلیه احساسات خود داشته باشید، مفید خواهد بود. اعم از خانواده یا دوستان یا یک گروه متفکر پشتیبانی – صحبت کردن در مورد آن به بهبود شما کمک می کند. این احساسات را پشت سر بگذارید و حمایت بگیرید- این کلید بازگشت و شروع مجدد پس از یک شکست است.

هدف داشتن

۳) دقایق ابتدایی هر صبح را به خودتان اختصاص دهید

بهترین راه برای درک موانع و شکست، بهینه سازی خود است. یکی از راه های تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود، صرف زمانی از صبح برای خودتان است. اولویت دادن به خود، به شما این امکان را می دهد که کاری برای مراقبت از خود انجام دهید. مراقبت از خودتان، توانایی شما را برای مقابله با شرایط سخت تقویت می کند.

تغییر دادن تمرکز بر روی آنچه به شما کمک می کند، توجه تان را از سرخوردگی شکست دور می کند. زمانی که خود را در اولویت قرار دهید، بیشتر به اهداف خود دست خواهید یافت. شما نمی توانید آنچه را که ندارید بدهید، ولی اولویت دادن به خودتان به شما انرژی لازم برای کار بر روی اهدافتان را می دهد.

از ساعات آرام صبح برای خواندن کتاب هایی که به شما انگیزه می دهد استفاده کنید، فیلم هایی را ببینید که به شما آموزش می دهد، پادکست هایی را بشنوید که به شما کمک می کند تا چیز جدیدی را درک کنید، و حتی از حرکات بدنی و ورزش برای از بین بردن هر گونه ناامیدی استفاده کنید. از بخش اول روز خود برای کار کردن بر روی خودتان استفاده کنید تا از قدرت روانی لازم برای مقابله با مشکلات برخوردار شوید. آنچه متوجه خواهید شد این است که هر روز با استراتژی اولویت دادن به خود، پیشرفت قابل توجهی در جهت رسیدن به اهداف خود خواهید داشت.

۴) بر روی عادات بهینه سازی فردی سالم تمرکز کنید

عادات شما کلید رشد مداوم هستند. ایجاد مجموعه ای از عادات سالم یعنی، چگونه می توانید یک ذهنیت قوی برای غلبه بر مشکلات ایجاد کنید. هر روز کار کردن بر روی خود یعنی، چگونه عادات سالمی ایجاد می کنید که شما را قوی تر می کند.

اولویت دادن به خود به این معنی است که شما بر عاداتی که ذهن شما را تقویت می کند، تمرکز دارید. شما قادر خواهید بود در برابر احساسات و عواطف ناامیدکننده ناشی از شکست ها مقاومت کنید، زیرا عادت های تان را برای قوی تر شدن خودتان شرط بندی کرده اید.

عادت هایی را ایجاد کنید که شما را قوی تر می کنند، و شما سوخت لازم برای غلبه بر شکست ها و موانع نیاز دارید خواهید داشت و انگیزه ای را برای ادامه تلاش برای روی اهدافتان پیدا می کنید.

زمینه های مهم زندگی خود را که می خواهید در آنها تغییر ایجاد کنید ارزیابی کنید. در مورد اهداف خود برای هر یک از این زمینه ها و آنچه برای تحقق آنها لازم است فکر کنید. نتیجه بگیرید که با تقویت هر یک از این قسمت ها، ابزارهای لازم را برای مقابله با هرگونه شکست در اختیار خواهید داشت.

۵) منابعی را که به شما انگیزه می دهند را بیابید و نمونه هایی از موفقیت را برای خود الگو کنید

یکی از بهترین راه ها برای یافتن انگیزه برای دستیابی به اهداف خود پس از شکست، منابع الهام بخش است. خبر خوب در مورد عصر اطلاعات مدرن این است که ما دسترسی زیادی به محتوا داریم. می توانید ویدئوها را تماشا کنید، به صداها گوش دهید و مطالب نوشته شده ای را بخوانید که به شما انگیزه و آموزش می دهد که چه چیزی به اهداف تان کمک می کند.

شما در حال کار کردن بر روی ایجاد عادات سالم هستید. یک عادت سالم داشتن منابع الهام مداوم است. رهبرانی هستند که شما از آنها پیروی می کنید و از آنها درس می گیرید – از موفقیت آنها الگو بگیرید. شما باید پس از تجربه یک شکست، از منابع الهام بخش خود استفاده کنید.

از زمان بهینه سازی روزانه خود برای یافتن منابع الهام بخش جدید و نمونه های موفقیت استفاده کنید. هرچه بیشتر این عادت استفاده از محتوای الهام بخش و انگیزشی را ایجاد کنید، بیشتر می توانید در هنگام شکست به سراغ آن منابع بروید و از آنها استفاده کنید.

هدف داشتن

مطمئن شوید از منابعی استفاده می کنید که از کسانی است که حقیقت خود را زندگی می کنند. هدف داشتن هر محتوایی نیست که خوب به نظر برسد، هدف یافتن نمونه های معتبر رهبری است. فریب تصاویر کاذب موفقیت را نخورید؛ زیرا آنها همچنین می توانند به شکست شما کمک کنند. ذهن و افکار خود را با محتوای الهام بخش و انگیزشی از آنهایی که معتبر و واقعی هستند، پر کنید.

۶) از شکست خود به عنوان سوختی برای حتی بیشتر کار و تلاش کردن برای دستیابی به اهدافتان استفاده کنید

شما با ولع و اشتیاق خواسته های بیشتر برای زندگی خود، به اهداف تان می رسید. در حالی که برخی، شکست ها را رویدادهای پایان دهنده هدف می دانند، شما می توانید آنها را به عنوان الهام جهت تلاش بیشتر ببینید.

انگیزه می تواند در هر شکلی که شما می خواهید ظاهر شود. مقابله با شکست می تواند به طرز فوق العاده ای انگیزه دهنده و سوخت مورد نیاز برای بازگشت و قوی شدن باشد. در اینجا چیزی است که باید آن را درک کنید اینکه- شما تصمیم می گیرید که بعداً چه اتفاقی می افتد. با اینکه که شما همیشه شرایط زندگی را تحت کنترل ندارید، اما می توانید پاسخ تان را در برابر آن شرایط کنترل کنید.

هدف، کار و تلاش مداوم است. شما با تلاش زیاد در یک دوره اختصاصی، عملکرد گام به گامی را به سما اهداف تان برمیدارید. شکست ها به این معناست که چیزی وجود داشته است که در طول سفر باید را تنظیم می شد. به آنها به عنوان درس نگاه کنید، این به شما انگیزه می دهد تا به راه خود ادامه دهید.

۷) این سفر دستیابی به هدف را گام به گام قدم بردارید

وقتی به تحقق اهداف خود نگاه می کنیم، تمایل داریم به کل تصویر فکر کنیم. ما به مقصد نهایی و هزار مرحله ای که برای رسیدن به آنجا نیاز است نگاه می کنیم. نمای کامل می تواند خسته کننده باشد.

انگیزه برای دستیابی به اهداف خود از طریق مشاهده پیشرفت به وجود می آید. در حالی که ما فکر می کنیم تعیین پایان همان چیزی است که ما می خواهیم، اما در واقع، پیشرفت است که بیشترین انگیزه را برای ما ایجاد می کند.

هنگامی که شروع به دستیابی به بخش های کوچکتر از اهداف خود می کنید، انگیزه پیدا خواهید کرد؛  زیرا خودتان را می بینید که در جهت چشم انداز بزرگتر در حال پیشرفت هستید.

جمع بندی نهایی

تجربه یک شکست لزوماً نباید پایان راه رسیدن به هدف شما باشد. زندگی به طرق گوناگون درس های مختلفی را ارائه می دهد؛ ما باید تمایل داشته باشیم که به آنها گوش بدهیم. شکست به معنای فرصتی است برای ارزیابی مجدد آنچه انجام می دهید و فهمیدن اینکه آیا رویکرد کارآمدتری وجود دارد یا خیر.

شما باید از شکست ها به عنوان انگیزه استفاده کنید و منابع الهام خود را داشته باشید. ما انسان هایی مملو از احساسات و عواطف هستیم که غالباً تمایل داریم برنامه ها را مدیریت کنیم. زمان آن رسیده است که رویکرد متفاوتی نسبت به شکست ها اتخاذ کنیم.

شما هر آنچه را که برای داشتن انگیزه مستمر جهت دستیابی به اهداف خود نیاز دارید را در اختیار دارید. انگیزه هدف، از شخصی است که به رشد خود متعهد است و در انجام تلاش برای رشد فردی محکم و استوار است. نوبت شماست که اهداف تان را تحقق بخشیده و زندگی ای را زندگی کنید که آزادی، اهداف تحقق یافته و شادی واقعی را به ارمغان می آورد.

منبع

https://www.lifehack.org/909193/goal-motivation

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx