5 درس زندگی از زبان قهرمانان المپیک

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

5 درس زندگی از زبان قهرمانان المپیک

  1. شکست هایتان تجربه باشد:

همه ما در برهه‌ای از زندگی‌مان دچار شکست‌هایی می‌شویم. یکی از اصلی‌ترین درس‌هایی که باید از ورزشکاران بیاموزید این است در راه رسیدن به هدف خود، سخت تلاش کنید؛ در این حین اگر به شکست خوردید بدانید شکست پایان کار نیست بلکه شکست بخشی از مسیر پیشرفت شما و چراغ راه یک شروع جدید است. شکست ها منبع تجربه هستند. شکست هایت را تحلیل کن، به این فکر کن کجای مسیر اشتباه داشتی؟ آنگاه با پاسخ به این سوال، نقطه ضعف خود را پیدا می کنی و به یاد داشته باشید برای رسیدن به هدف باید به نقاط ضعف خود حمله کنید تا آن ها به نقاط قوت شما تبدیل شوند. موفقیت مستلزم سخت کوشی و توانایی برای قوی ماندن، بدون توجه به سختی های راه است. تلاش کنید و هرگز تسلیم نشوید.

«همیشه نقطه ای وجود دارد که در آن زمین خورده می شوید؛ اما من از چیزهایی که در مسیر یاد گرفته ام برای پیشرفت استفاده می کنم؛ بدانید اگر سخت کار کنید، همه چیز درست می شود.»

5 درس زندگی از زبان قهرمانان المپیک

– لولو جونز، باب اسلحه‌باز

  1. رتبه یک باشید:

قهرمان، اولین کسی است که کاری را شروع می کند. قهرمانی و موفقیت به معنای اثبات این است که شما شماره 1 هستید! ورزشکاران المپیک نمونه کاملی از استانداردهای بالا هستند. آنها سخت کار می کنند، رویاهای خود را زندگی می کنند و آنقدر از نظر ذهنی قوی هستند که حواس پرتی ها را رد کنند، شجاع هستند و ریسک می کنند. آنها جرأت می کنند کارهایی را انجام دهند که حتی به فکر دیگران خطور نمی کند. به همین دلیل است که آنها به بالاترین درجه موفقیت می رسند. اولین قانون قهرمانی این است: جرات انجام کاری را داشته باشید که دیگران انجام نمی دهند. در میان بهترین ها هم بهترین باشید. اگر می خواهید قهرمان شوید، باید رتبه یک بهترین ها باشید.

وجه اشتراک هر قهرمان المپیک؟ آنها جرات داشتند بهترین باشند…

«اگر می خواهید بهترین باشید، باید کارهایی را انجام دهید که دیگران مایل به انجام آن نیستند.»

– مایکل فلپس، شناگر

  1. آماده ریسک کردن باشید:

توانایی ریسک کردن، ویژگی قهرمانان واقعی است. لحظه های زندگی ما تماماً با تصمیم گیری همراه است. اغلب برای رسیدن به اهدافمان باید ماجراجو باشیم، حتی گاهی به گونه ای رفتار کنیم که دیگران ما را «دیوانه» بنامند. ریسک کردن ارتباط قوی با ترس دارد، اگر آمادگی مبارزه با ترس های خود را ندارید، متاسفانه هیچگاه قهرمان نمی شوید. شما باید یک ذهنیت ایده برای خودتان بسازید و روزانه به این ذهنیت غذا دهید.

«کسی که برای ریسک کردن به اندازه کافی شجاع نباشد، هیچ چیزی در زندگی به دست نخواهد آورد.»- محمد علی، بوکسور

  1. به ترس هایتان حمله کنید:

ترس، محصول ذهن ماست، آنها ما را از دستیابی به اهداف و پیگیری رویاهایمان باز می دارند پس باید به آن ها حمله کنیم. غلبه بر ترس ما را قوی تر می کند. قهرمانان واقعی می توانند این کار را انجام دهند، آنها پذیرای چالش‌ها هستند و از انجام آن نمی‌ترسند، زیرا قیمت واقعی موفقیت را می‌دانند: غلبه بر تمام ترس ها. از ترس خود فرار نکنید، به سمت آن بدوید. زمانی که بر بزرگترین ترس خود غلبه کردید. همه چیز ساده تر می شود؛ بنابراین با چیزی که امروز به تعویق انداخته اید مقابله کنید و در پیگیری اهداف خود نترس باشید.

5 درس زندگی از زبان قهرمانان المپیک

«من از چالش فرار نمی کنم. در عوض، به سمت آن می دوم زیرا تنها راه فرار از ترس این است که آن را زیر پای خود له کنید.»

– نادیا کومانچی

  1. غرور سازنده داشته باشید:

قهرمانان واقعی از رویارویی با شرایط مختلف ترسی ندارند و همیشه مسئولیت کار های خود را بر عهده می گیرند، چه برنده شوند و چه بازنده. شما باید بدانید که چگونه در هر شرایطی سر خود را بالا نگه دارید.

قهرمانان واقعی می دانند چه فداکاری هایی برای زندگی شان انجام داده اند و این به خودی خود یک پیروزی است، زیرا اگر تمام تلاش خود را در هر کاری انجام دهید، دیر یا زود به موفقیت می رسید. حتی بعد از یک شکست وقتی به خانه بر می گردید، با غرور خود را در آینه نگاه کنید زیرا شما تمام تلاش خود را انجام داده اید و با درس گرفتن از شکست ها و رسیک پذیری و حمله به نقاط ضعف؛ دفعه بعد بزرگتر و پر قدرت تر به عرصه رقابت برمی گردید.

به زخم هایت با افتخار نگاه کن، زیرا آنها تو را ساخته اند. به ترس های خود بی درنگ و وحشیانه حمله کنید. در هر کاری که انجام می دهید تمام تلاش خود را انجام بدهید و مطمئن باشید به زودی دنیا را فتح خواهید کرد.

«بخشی از قهرمان بودن این است که مانند یک قهرمان رفتار کنید.»

– نانسی کریگان، اسکیت باز

 منبع:

 

3.3/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx