گام های برنامه ریزی

یک نظر اضافه کنید 1
16 دقیقه مطالعه

چگونه به موفقیت دست یابیم؟

برای رسیدن به موفقیت باید چه مسیری طی کرد؟ چه کارهایی باید بکنیم تا به ایده آلی ترین حالت شخصیتی از نظر موفقیت در انجام کارها برسیم؟ برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید با گام های برنامه ریزی آشنا شد. برای آشنایی با این گام های موثر با ما همراه باشید.

گام های برنامه ریزی

برای رسیدن به موفقیت به خود ایمان آورید.

پیش زمینه فکری

برای راحت تر زندگی کردن باید برنامه ریزی داشت. داشتن یک برنامه ایده آل حتی ممکن است ما را در برابر مشکلات و اتفاق های احتمالی هم یاری کند. همچنین برنامه ریزی از مهم ترین و بی هزینه ترین راه ها برای توسعه کسب و کار یا حتی پیشرفت در زندگی است.

اگر از آن شخصیت هایی هستید که همیشه در حال انتظار کشیدن برای وقوع یک حادثه یا یک سد هستید، باید به شما بگوییم که در بلند مدت فقط خود را آزار می دهید. زیرا هیچ برنامه ای ندارید و فقط در همان لحظه برای رفع مشکل خود دست به انجام کاری می زنید.

باید در نظر داشته باشید که برنامه ریزی به فهم و درک زیادی احتیاج دارد تا از پس مشکلات احتمالی بتوانید عبور کنید. همچنین وقف کردن خود در راه به سرانجام رساندن برنامه ریزی شما تا 90% تاثیر گذار است. اما این بدان معنا نیست که خود را به طور کامل فای آن بکنید.

داشتن یم برنامه خوب و موثر می تواند به تیم یا همکاران شما کمک کنید تا از پس تمام مشکلات برآیید و بازدهی بیشتری نسبت به عمل خود داشته باشید. برای تهیه یک برنامه ریزی خوب شما باید از چند مرحله بگذرید. این مراحل بسیار حائز اهمیت هستند و همگی باید به طور دقیق و کامل از سوی شما زیر نظر گرفته شوند.

چه انتظاراتی دارید؟

ابتدا باید با خود در میان بگذارید که در رابطه با چه کاری شما چه انتظاراتی از خود یا بازدهی کار خود هستید. دانستن این مسئله  درب های بسیاری برای شما باز و همچنین بسته نشان می دهد. از نظر منطق، احساس یا خواسته های ذهنی خود سعی کنید به سطحی ترین سوالات خود در رابطه با اقدام مورد نظر پاسخ دهید.

پس از دریافت پاسخ های خود حال شما وارد مرحله اصلی یا گام نخست برنامه ریزی برای جذب موفقیت یا حتی جذب ثروت  می شوید.

چشم اندازه مناسب

از ابتدایی ترین اصول گام های برنامه ریزی برای روشن شدن اهداف خود باید چشم اندازی مناسب نسبت به شرایط گذشته، حال، یا آینده خود داشته باشید. در نظر گرفتین این قبیل شرایط به شما کمک می کند تا ارزش و هدف والای خود را بهتر دریابید و بیشتر در راستای تحقق آن بکوشید.

تفکر کردن و برنامه ریزی استراتژیکی

طرز فکر استراتژیکی به شما کمک می کند تا راه های مناسب را در مواقع مواجه شدن با سد ها یا مشکلات انتخاب و اتخاذ کنید. به کمک این طرز فکر شما تمامی جوانب موجود اعم از دوستان، آشنایان، رقبا، سقف تراز مالی، شکست ها، موفقیت ها … یا پیشرفت را در نظر بگیرید و مطابق با آن پیشروی بکنید.

برای اینکار شما به همکاران یا هم تیمی های خود احتیاج دارید تا با هم فکری به پیش بینی تمامی جوانب خوب یا بد مسئله بپردازید. استفاده از نظرات دیگران باعث می شود شما موضوع را همانطور که دیگران می بینند، ببینید؛ با این کار ضریب خطا معمولا تا 70% کاهش می یابد.

تمامی افراد یا فقط خود شما تنها باید در راستای تحقق هدف تلاش کنید و این کار نیازمند یک برنامه ریزی قوی است.

گام های برنامه ریزی

برای کسب موفقیت با همکاران خود مذاکره کنید

شناخت مشکلات و فرصت ها

پس از تفکر کردن و ایجاد برنامه ریزی های استراتژیکی شما باید به شناخت و یافتن مشکلات یا فرصت ها دست به کار شوید. برای بازدهی بیشتر برنامه ریزی هر چقدر خطا یا مشکلات کمتر باشد، هزینه ها هم کاسته می شوند. این هزینه ها صرفا مالی نیستند، حتی گذر زمان هم نوعی هزینه است که دیگر قابل جبران نیست.

پس به حداقل رساندن هزینه ها به منظور کاهش آسیب های آینده است. برای بیشتر کردن بازدهی یا سود آوری بیشتر باید به جست و جو فرصت های مناسب بپردازید. هرچه فرصت های شما بیشتر باشد، به اصطلاح شما بیشتر جذب ثروت یا موفقیت کرده اید.

برنامه دومی در نظر بگیرید

هیچ وقت به یک برنامه ریزی یا یک نقشه تکیه نکید. گاهی اتفاقاتی می افتد که از نظر تمامی افراد یا تنها از نظر شما غیر قابل پیش بینی و غیر قابل باور بوده باشد. در چنین مواقعی بدون داشتن یک Plan B (نقشه دومی) شما به طور کامل سردرگم خواهید ماند و خود را در یک کوچه بن بست تصور خواهید کرد.

پس داشتن یم Plan B ضروری است. حتی در این صورت شما می توانید میزان انتظارات یا خواسته های خود را تغییر داده و به هر شکل که ممکن است فقط به رسیدن به هدف فکر کنید. گاهی اوقات برای بدست آوردن چیزی باید یک سری فدا کاری ها رخ دهد در غیر اینصورت دسترسی به خواسته هایتان شاید یک فانتزی به نظر برسد.

برنامه های مکمل خود را ارزیابی کنید

برای ارزیابی برنامه های مکم خود باید به ارزیابی ضرر ها و زیان های برنامه خود بپردازید. در این ارزیابی بیشترین تمرکز روی فاکتورهای اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی تاثیر گذار روی نتیجه صرف می شود. برای دریافت نتیجه بهتر پیشنهاد می کنیم تا از مذاکرات و تصویرهای ارزیابی آماری استفاده کنید.

پیاده سازی

مهم ترین گام ها برنامه ریزی پیاده سازی تمام برنامه ریزی هایی است که قبلا انجام داده ایم. پس از تایید برنامه ریزی دقیق و ارزیابی تمام جوانب آن حال نوبت عملی کردن آن است. طبق این پروسه باید تمام فعالیت های زمان بندی شده، پاسخگویی ها، پیگیری ها و ارزیابی های صورت گیرد تا از صحت بازدهی برنامه خود مطمئن شوید. حتما مطمئن شوید که تمامی مراحل به درستی انجام می شوند تا در آینده یا مراحل دیگه با مشکل مواجه نشوید.

گام های برنامه ریزی

برای کسب موفقیت باید تلاش و کوشش بسیار کرد

بررسی های پسا برنامه ریزی و بهبود روند

پس از عملی شدن برنامه شما و دریافت نخستین سود ها بهتر است بازم تلاش کنید تا برنامه ریزی خود را مقداری تغییر دهید؛ یا از طریق ارزیابی ها مواردی که باعث کند شدن پروسه سود دهی شما می شود پیدا کنید و از چرخه حذف کنید. حتی بعد از این برنامه ریزی ها همچنان می توان سود را بیشتر کرد، به شرط آن که در بلند مدت باعث بروز مشکلاتی در روند کار نشود.

بهبود پروسه هیچ بن بستی پیش رو نخواهد داشت، بنابراین شما پس از هر دوره پیشرفت یا توسعه می توانید برنامه ریزی خود را بهبود ببخشید ومیزان سوددهی یا بازدهی را افزایش دهید.

برنامه ریزی در رشد فردی

همیشه برنامه ریزی ها صرفا برای توسعه و پیشرفت کسب و کارهای بزرگ نیست. حتی تمامی افراد جامعه به تنهایی می توانند به وسیله برنامه ریزی شخصی به اهداف یا خواسته های خود برسند. بدون هیچ تلاش و کوششی چیزی بدست نمی آید. این پیشرفت ها می توانند جذب ثروت یا جذب عشق هم باشند.

گام های برنامه ریزی

قانون  جذبی که پس از 7 روز به خواسته خود خواهید رسید

جذب ثروت

در چند دهه اخیر متخصصانی در راستای راهنمایی افراد برای جذب ثروت شروع به کار در حیطه برنامه ریزی کردند. این افراد با آنالیز شخصیت، اخلاقیات، پشتکار و پشتوانه مالی فرد، به وی در جهت پیشرفت و افزایش کسب ثروت کمک می کنند. حتی علم های نوینی در رابطه با پیشرفت و صعود به قله موفقیت افراد به وجود آمده اند که البته برخی از آنها ریشه در تاریخ دارند.

برای مثال علم (فنگ شوی) در جهت جذب ثروت به افراد کمک می کند تا با انجام و رعایت نکاتی در زندگی روزمره طی بلند مدت دست آورد هایی داشته باشند. شاید از نظر برخی مردم چیزی جز خرافات به نظر نیایند، اما یا توجه به شواهد و گزارش ها این افراد پس از مدتی به پاسخ کارهای خود رسیده اند.

جذب عشق

تمامی موجودات این کره خاکی دارای احساسات و عواطف هستند؛ و هیچکس نمی تواند وجود اینها را انکار کند. بدون احساس ما همانند سنگی بی روح هستیم که فقط روز خود را شب می کنیم و هیچ حسی از انسانیت نخواهیم برد. برای مجذوب کردن کسی باید از اصول آن آگاه باشیم، در غیر این صورت هنگام رفتار کردن با کسی ممکن است او را آزرده خاطر کنیم.

در راستای بهبود چنین اعمال احساسی افرادی با تخصص مربوط به یاری کسانی آمده اند تا کمک کنند از رفتار های بد یا نامناسب جلوگیری کنند؛ یا حتی بیاموزند. حتی بروز احساسات نیاز به برنامه ریزی دارد. بدون هیچ پیش زمینه ای بدون اینکه شخص مورد نظر در جریان باشد نمی توانیم ابراز علاقه کنیم؛ چوت کاملا غیر منطقی به نظر می آید و امکان دارد مورد تمسخر یا سرزنش فرد مورد قرار بگیریم.

این متخصصان با در نظر گرفتن روحیات، اخلاقیات و رفتارهای 2 طرف به مطالعه شخصیت این افراد می پردزند. پس از جمع آوری اطلاعات مورد نیاز به فرد مراجعه کننده توضیح می دهند که چه کار هایی باید انجام دهند یا چه کارهایی نباید انجام دهند. همچنین این متخصصان از صحت آینده دار بودن روابط مراجعه کنندگان را مطلع می کنند تا قبل از اقدام هرکاری هیچ ناراحتی یا کدورتی پیش نیاید.

قانون جذب (Law Of Attraction)

شاید شما فکر کنید این قانون جذب چه ارتباطی با برنامه ریزی ها دارد؟ اما خوب، سخت در اشتباه هستید. در واقع قانون جذب همان اصول برنامه ریزی شده اند تا بتوانید به پیشرفت خود دست یابید. قانون جذب یک قانون ساده برای رسیدن شما به خواسته  ها و آرزوها است. با دانستن قانون جذب شما می توانید به تمامی آرزوها و خواسته های خود برسید.

با توجه به قانون جذب تمامی اتفاقات زندگی شما اتفاقی و سهوی نبوده و هر اتفاق بخاطر یک دلیل آن هم بخاطر خود شما رخ داده است. فلسفه قانون جذب بسیار گسترده است، اما به طور کل در این جمله “همه چیز در دنیا از انرژی ساخته شده” خلاصه می شود.

اجزای بدن، تمامی جامدات، مایعات و گازها همگی از انرژی ساخته شده اند. طبق این نظریه انرژی های همنام یکدیگر را جذب می کنند. برای مثال شما خواسته  ها و اهدافتان هر کدام ارتعاش خاصی دارند، که می توانیم به کمک ذهنمان آنها را جذب کنیم. این بدان معناست که شما با این قدرت جذب همواره می توانید هرچیزی که به آن فکر می کنید یا طلب می کنید، جذب کنید.

طبق این قانون شما توسط احساسات قدرتمند خود به سوی مسیری هدایت می شوید که مطابق خواسته های شما است. با در اختیار گرفتن قدرت ذهنی خود می توانید به موفقیت های پیش رویتان دست پیدا کنید، به شرطی که راه و روش درستی برگزینید.

در کلامی دیگر

تمامی روند زندگی ما انسان ها چه خواسته و چه ناخواسته حول برنامه ریزی های طبیعی و دست نویس در حال گردش است. شاید برای برخی افراد این موضوع غیر منطقی باشد، در صورتی که 70% درصد زندگی تمامی انسان ها تحت تاثیر واقعی طبیعی شکل می گیرد.

این وقایع طبیعی همان اتفاقات ناخواسته ای هستند که در طول روز با آنها در حال دست و پنجه نرم کردن هستیم. شخصیت انسان ها تحت تاثیر شرایط زمانی، مکانی و انسانی شکل می گیرد. اما مسئله مهم این است که پس از پیدا کردن شناخت کافی از دنیا باید به دست به کار شویم، به طوری که این برنامه ریزی طبیعی را به برنامه ریزی خود ساخته تغییر دهیم و روز به روز پیشرفت کنیم.

متاسفانه در هیچ جایی از دنیا به این موضوع به طور دقیق از سن پایین افراد پرداخته نمی شود. اگر چنین اتفاقی می افتاد اکثریت مردم شناخت کامل از محیط و شرایط زندگی خود یا دیگران به دست می آوردند. اگر این شناخت در جهت تکامل و پیشرفت استفاده می شد، شاید زندگی امروزی ما به نحو دیگری دیده می شد.

نتیجه گیری

برای رشد، توسعه یا پیشرفت در هر زمینه ای ما نیاز به برنامه ریزی داریمو این برنامه ریزی ها با مطالعه شرایط بدست می آیند. بنابراین برای پیشرفت این گام های برنامه ریزی باید به دقت و درست در زمان مناسب خود مورد استفاده قرار بگیرند.

کلمه کلیدی: گام های برنامه ریزی

 

متا: برای پیشرفت در تمامی زمینه ها عشقی، تجاری و حتی فردی ما نیاز به آگاهی درباره اصول گام های برنامه ریزی داریم تا بتوانیم خود را برای مقابله و عبور از تمامی مشکلات آماده کنیم. برای آگاهی از این اصول با ما همراه باشید.

 

 

 

1/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx