7 کلید برای داشتن یک شخصیت مثبت

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

رژیم غذایی ذهنی شما تا حد زیادی شخصیت و رفتار شما و تقریباً هر اتفاقی را که در زندگی برای شما می افتد تعیین می کند.

رژیم غذایی ذهنی چیست؟ من اهمیت آن را توضیح خواهم داد به خواندن ادامه دهید.

وقتی ذهن خود را با جملات تاکیدی، اطلاعات، کتاب ها، گفتگوها، برنامه های صوتی و افکار مثبت تغذیه می کنید، نگرش و شخصیت مثبت تری ایجاد می کنید.

تأثیرگذارتر و متقاعدتر می شوید. اعتماد به نفستان بیشتر می شود. شما یاد می گیرید که چگونه اعتماد به نفس داشته باشید.

کسانی که در محل کار از رایانه استفاده می کنند از عبارت “G.I.G.O” استفاده می کنند. یا «ورودی اشتباه، خروجی اشتباه». اما عکس آن نیز صادق است، ” ورودی خوب، خروجی خوب”.

وقتی یک تصمیم واضح و صریح، برای اینکه به طور کامل ذهن خود را کنترل کنید، می گیرید، احساسات و افکار منفی را که شما را در گذشته نگه داشته اند حذف کنید و به یک فرد کاملاً مثبت تبدیل شوید، در واقع می‌توانید در خودتان تحول شخصی ایجاد کنید.

آمادگی ذهنی مانند آمادگی جسمانی است. شما می توانید سطح بالایی از عزت نفس و نگرش مثبت را با آموزش و تمرین، در خودتان ایجاد کنید.

هفت راه برای تبدیل شدن به یک فرد کاملا مثبت 

 

شخصیت مثبت

1) جملات تاکیدی مثبت

در گفتگو ی شخصی با خودتان، از کلمات مثبت استفاده کنید؛ گفتگوی درونی خود را کنترل کنید. از جملات تاکیدی مثبت که در زمان حال و شخصی بیان شده اند استفاده کنید. در اینجا چند مثال وجود دارد:

“من خودم را دوست دارم!”

“من می توانم انجامش بدهم!”

“احساس فوق العاده ای دارم!”

“من مسئولم!”

ما معتقدیم که کاملاً 95٪ از احساسات شما با نحوه صحبت کردن با خودتان در طول روز تعیین می شود. واقعیت غم انگیز این است که اگر عمدا و آگاهانه با خود به شیوه ای مثبت و سازنده صحبت نکنید، به طور پیش فرض به چیزهایی فکر خواهید کرد که باعث ناراحتی، کاهش عزت نفس یا ایجاد نگرانی و اضطراب اجتماعی در شما می شود.

همانطور که قبلاً گفتیم، ذهن شما مانند یک باغ است. اگر عمداً گل نکارید و با دقت به آن رسیدگی نکنید، علف های هرز بدون هیچ تشویقی رشد می کنند.

2) تصور مثبت

شاید قوی ترین توانایی شما، توانایی تجسم و دیدن اهدافی است که انجام شده اند. یک تصویر واضح و هیجان انگیز از هدف و زندگی ایده آل خود ایجاد کنید و این تصویر را بارها و بارها در ذهن خود مرور کنید.

تمام پیشرفت ها در زندگی شما با بهتر و زیباترشدن تصاویر ذهنی شما شروع می شود. همانطور که خود را در ذهن تصور “می کنید”، “در بیرون هم همان می شوید”.

7 کلید برای داشتن یک شخصیت مثبت

3) افراد مثبت اندیش

بیش از هر عامل دیگری، انتخاب شما از افرادی که با آنها زندگی، کار و معاشرت می کنید بر احساسات و موفقیت شما تأثیر می گذارد. امروز تصمیم بگیرید با برندگان، با افراد مثبت، با افرادی که شاد و خوش بین هستند و با تمام وجود به سمت هدفشان می روند، معاشرت کنید.

به هر قیمتی که شده از افراد منفی دوری کنید. افراد منفی منبع اصلی بیشتر ناراحتی های زندگی هستند. تصمیم بگیرید که از امروز به بعد در زندگی خود افراد استرس زا یا منفی را راه نخواهید داد.

4) غذای ذهنی مثبت

همانطور که بدن شما به میزانی که غذاهای سالم و مغذی می خورید سالم است، ذهن شما نیز به میزانی که آن را با “پروتئین ذهنی” به جای “آب نبات ذهنی” تغذیه می کنید، سالم می ماند. کتاب ها، مجلات و مقالاتی را بخوانید که آموزشی، الهام بخش یا انگیزشی هستند.

ذهن خود را با اطلاعات و ایده هایی تغذیه کنید که نشاط آور هستند و باعث می شوند احساس شادی و اطمینان بیشتری نسبت به خود و دنیایتان داشته باشید.

در ماشین خود و در پخش کنندهMP3  یا iPod به سی دی های مثبت و سازنده و برنامه های صوتی گوش دهید. مدام ذهن خود را با پیام های مثبتی که به شما کمک می کند بهتر فکر کنید و عمل کنید و شما را در زمینه کاری خود تواناتر و شایسته تر می کند، تغذیه کنید. دی‌وی‌دی‌های مثبت و آموزشی، برنامه‌های تلویزیونی آموزشی، دوره‌های آنلاین، و سایر مطالب نشاط‌بخش را تماشا کنید که دانش شما را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خود و زندگی‌تان داشته باشید.

شخصیت مثبت

5) آموزش و پیشرفت مثبت

تقریباً همه افراد جامعه ما با منابع محدود و گاهی بدون هیچ پولی شروع می کنند. تقریباً همه ثروت ها با فروش برخی خدمات شخصی شروع می شود. همه افرادی که امروز در اوج هستند، زمانی در پایین بودند و گاهی چندین بار به پایین سقوط کردند.

چیزی که شما را از نابسامانی به ثروت، از فقر به غنا، و از شکست به موفقیت و استقلال مالی می‌برد، معجزه یادگیری همیشگی و تکامل شخصی است.

همانطور که جیم ران گفت: «تحصیل رسمی باعث امرار معاش می شود. خودآموزی شما را ثروتمند خواهد کرد.»

هنگامی که خود را وقف یادگیری، رشد شخصیتی و بهتر شدن در افکار و اعمالتان می‌ کنید، کنترل کامل زندگی خود را به دست می گیرید و سرعت حرکت خود را به سمت بالا و رسیدن به ارتفاعات را به طرز چشمگیری افزایش می دهید.

6) عادات مثبت سلامت

از سلامت و تندرستی جسمانی خود مراقبت کنید. امروز تصمیم بگیرید که هشتاد، نود یا صد سال عمر کنید و همچنان عصرها به رقصیدن ادامه دهید. غذاهای سالم، طبیعی و مغذی بخورید و آنها را کم و با تعادل مصرف کنید. یک رژیم غذایی تأثیر مثبت و فوری بر افکار و احساسات شما خواهد داشت.

ورزش منظم، تصمیم بگیرید که حداقل دویست دقیقه حرکت در هفته، پیاده روی، دویدن، شنا، دوچرخه سواری، یا ورزش کردن بر روی تجهیزات در باشگاه را انجام دهید. وقتی به طور منظم ورزش می کنید، نسبت به فردی که تمام شب روی مبل می نشیند و تلویزیون تماشا می کند، احساس شادی و سلامت بیشتری می کنید و سطح استرس و خستگی کمتری را تجربه می کنید.

به خصوص، استراحت و آرامش کافی داشته باشید. شما باید به طور منظم باتری های خود را شارژ کنید، به خصوص زمانی که دوره های استرس یا سختی را پشت سر می گذارید.

وینس لومباردی زمانی گفت: “خستگی همه ما را ترسو می کند.”

برخی از عواملی که ما را در معرض انواع احساسات منفی قرار می دهند عبارتند از عادات بد بهداشتی، کم خوابی، ورزش نکردن و کار بی وقفه. به دنبال تعادل در زندگی خود باشید.

شخصیت مثبت

7) انتظارات مثبت

تمرین قانون جذب یکی از قوی ترین تکنیک هایی است که می توانید برای تبدیل شدن به یک فرد مثبت و اطمینان از نتایج مثبت و نتایج بهتر در زندگی خود از آن استفاده کنید. انتظارات شما تبدیل به پیشگویی های محقق شونده شما می شوند.

با اعتماد به نفس، به نظر می رسد هر آنچه که انتظار دارید، وارد زندگی شما می شود. از آنجایی که می توانید انتظارات خود را کنترل کنید، همیشه باید انتظار بهترین ها را داشته باشید.

انتظار موفقیت داشته باشید.

انتظار داشته باشید زمانی که با افراد جدیدی آشنا می شوید محبوب باشید. انتظار داشته باشید که به اهداف عالی برسید و زندگی فوق العاده ای برای خود بسازید. وقتی مدام انتظار دارید که اتفاقات خوب بیفتد، به ندرت ناامید خواهید شد.

https://www.briantracy.com/blog/personal-success/be-the-best-you-7-keys-to-a-positive-personality/

4.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx